Застраховка недвижимо имущество

  • 21 310
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 507
Благодаря. Чудя се дали си заслужава. Недай си Боже, не се знае какво ще се случи, но дали е оправдана вноската..
Моя приятелка вчера застрахова къщата си, за 40000 лв техника 8000 дом обзавеждане 6000 .Пълен пакет от кражба, до природни бедствия, наводнение от забравен кран и предизвикано от природни бедствия, вандализъм и прочие за 56 ли.Не е много, при това тя пожела тези суми. Може и на разсрочено, струва си

# 16
  • Мнения: X
Благодаря. Чудя се дали си заслужава. Недай си Боже, не се знае какво ще се случи, но дали е оправдана вноската..
Моя приятелка вчера застрахова къщата си, за 40000 лв техника 8000 дом обзавеждане 6000 .Пълен пакет от кражба, до природни бедствия, наводнение от забравен кран и предизвикано от природни бедствия, вандализъм и прочие за 56 ли.Не е много, при това тя пожела тези суми. Може и на разсрочено, струва си

Не разбрах добре, общо 56лв е платила ли? Много малко ми се струва, аз мислех, че е по - скъпо.

# 17
  • Мнения: 8 507
Интересувам се колко горе долу е вноската за застраховка на имот? Зависи от цената на имота или от вида застраховка? Месечно ли се плаща или годишно?
Плащаш на 2 или четири вноски в Дженерали, и еднократно разбира се. Отиваш в офис на компанията и пред теб ти разиграват вариантите от 20000 до сто хиляди за недвижими имущество. Също и за техника и обзавеждане. Задължително искай и клаузата токов удар. 3-4 лв е  ще ти е от полза. Имай в предвид, че ако има щетата, едно от нещата които първо гледа застрахователя къде си правила застраховката. При брокер или в офис на компанията. В Булстрад не плащат добре
След нова година ще има нови правила за брокерите. Съвета ми е която и компания да избереш да отидеш в неин офис, не при бпокер
Sdi     въртят сучат и все на Булстрад предлагат, защото са си тяхна така  да се каже фирма. Шефовете на sdi са бивши кадри на  Булстрад  и всичк 0застраховка са им вързани с тях, съответно и комисионните.

# 18
  • Мнения: X
Благодаря. От темата разбрах, че по - добре направо в компанията, отколкото при брокер. В крайна сметка Алианц май са най - надеждни?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Имай в предвид, че ако има щетата, едно от нещата които първо гледа застрахователя къде си правила застраховката. При брокер или в офис на компанията.
И какви са последствията, ако си при брокер? Не ти плащат изобщо, плащат малко или те бият с пръчки по петите и те разхождат на Витоша?

# 20
  • Мнения: 8 507
Имай в предвид, че ако има щетата, едно от нещата които първо гледа застрахователя къде си правила застраховката. При брокер или в офис на компанията.
И какви са последствията, ако си при брокер? Не ти плащат изобщо, плащат малко или те бият с пръчки по петите и те разхождат на Витоша?

Ми има разлика, отношение. Това с пръчките е потресаваща фантазия. Аз имам познат който имаше каско,  правено при брокер. Наложи се да образуват щета. Отиде в офиса на компанията и се наложи да почака.С предимство беше човек, който си е клиент на компанията и то не чрез брокер, ако ме разбираш, какво искам да кажа. Застрахователя, мой познат ми обясни, че този който е негов клиент е с предимство и ще бъде обслужен подобаващо. За другия да си попълва документите и да си  гони той нещата, това е положението

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
За мен това са пълни измишльотини.
Имала съм щети по каско при две застрахователни компании, български, по застраховки, сключени директно при застрахователя и чрез брокер.
Никаква разлика в положението или в оценката на щетите - във всички случаи сама си гоня всичко, попълвам си документите, познавам детайлно общите условия, не се плюнча и чудя къде какво да пиша или да излъжа, никой никога не ме е пререждал и не му е минавало през акъла да ми демонстрира различно отношение, понеже видимо не съм типичната куха лейка.
Както казах, за мен 30% разлика в цената определя къде сключвам застраховката. Когато застрахователят ми даде такава цена и ме обслужва с предимство - тогава ще вървя направо при него, много ясно.
Напротив, друго съм виждала - оправни и нахални брокери се врат сред завеждащите щетите, все се опитват да ги придумат да признаят това и онова, нещо шушукат, смигват.
Не съм имала нужда от подобни услуги и не съм ги търсила. Дори не зная кой ги предлага.

# 22
  • Мнения: 8 507
Ами гони си ги сама, моят застраховател се грижи за всичко. Тези при брокер чакат и за снимки, и за всичко останало. Ти си попълвай,  важното е някой да се погрижи за щетата ти ,да се обади да каже, това е мой клиент. Има при нас и Каско и ГО, държа да му се обърне внимание. Пък всеки да си прави където иска.
Разбира се това са неписани правила. Моят застраховател казва така, щом си при брокер ще чакаш, имаш щета, ок когато мога в рамките на определения  срок , ще се видим за да снимам. Щом при мен не е правено, не се напъвам да му образувам и придвижвам щетата

# 23
  • Мнения: X
Интересувам се колко горе долу е вноската за застраховка на имот? Зависи от цената на имота или от вида застраховка? Месечно ли се плаща или годишно?
Плащаш на 2 или четири вноски в Дженерали, и еднократно разбира се. Отиваш в офис на компанията и пред теб ти разиграват вариантите от 20000 до сто хиляди за недвижими имущество. Също и за техника и обзавеждане. Задължително искай и клаузата токов удар. 3-4 лв е  ще ти е от полза. Имай в предвид, че ако има щетата, едно от нещата които първо гледа застрахователя къде си правила застраховката. При брокер или в офис на компанията. В Булстрад не плащат добре
След нова година ще има нови правила за брокерите. Съвета ми е която и компания да избереш да отидеш в неин офис, не при бпокер
Sdi     въртят сучат и все на Булстрад предлагат, защото са си тяхна така  да се каже фирма. Шефовете на sdi са бивши кадри на  Булстрад  и всичк 0застраховка са им вързани с тях, съответно и комисионните.


Не разбрах, SDI  са само брокери, така ли? Нищо не знам за тях, но са отворили офис в Кауфланд срещу нас, и видях, че имат промоция от от 79 лв. на 39 лв. за застраховка имущество на обща стойност от 55 000 лв. Много изгодно ми се струва, но ако се застраховам там, значи ли, че пак ще попадна в Булстрад , от които искам да избягам? newsm78 Защото в Булстрад затова жилище ми искаха да платя над 100 лв.
Искам да попитам и друго. Предстои ни безплатното саниране на блока и ще ни сменят всички щрангове на целия блок. Тъй като се опасявам, че тръбите са бетонирани и може и да ми нанесат някакви щети в банята, дали ще мога да претендирам за някакво обезщетение по застраховката, ако се наложи?

# 24
  • Мнения: 8 507
Да, sdi са брокери  Те падат под реалната цена благодарение на картата която издават

# 25
  • Мнения: 8 507
Да, sdi са брокери  Те падат под реалната цена благодарение на картата която издават

# 26
  • Мнения: 8 507
И да на Булстрад  е застраховката която е за 39 лв

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 34 929
Ами гони си ги сама, моят застраховател се грижи за всичко. Тези при брокер чакат и за снимки, и за всичко останало. Ти си попълвай,  важното е някой да се погрижи за щетата ти ,да се обади да каже, това е мой клиент. Има при нас и Каско и ГО, държа да му се обърне внимание. Пък всеки да си прави където иска.
Разбира се това са неписани правила. Моят застраховател казва така, щом си при брокер ще чакаш, имаш щета, ок когато мога в рамките на определения  срок , ще се видим за да снимам. Щом при мен не е правено, не се напъвам да му образувам и придвижвам щетата

Що за глупости са това?!  newsm78
Реда за завеждане на претенции е строго регламентиран в пунктовете за ликвидация на застрахователните компании. Вярно, има залухари страшни, но написаното е пълен булшит.
Ще минеш пред мене, ама знаеш ли кога. Ако искаш и "Живот" имай при "твоя застраховател"  Laughing

# 29
  • Мнения: 8 507
Ами гони си ги сама, моят застраховател се грижи за всичко. Тези при брокер чакат и за снимки, и за всичко останало. Ти си попълвай,  важното е някой да се погрижи за щетата ти ,да се обади да каже, това е мой клиент. Има при нас и Каско и ГО, държа да му се обърне внимание. Пък всеки да си прави където иска.
Разбира се това са неписани правила. Моят застраховател казва така, щом си при брокер ще чакаш, имаш щета, ок когато мога в рамките на определения  срок , ще се видим за да снимам. Щом при мен не е правено, не се напъвам да му образувам и придвижвам щетата

Що за глупости са това?!  newsm78
Реда за завеждане на претенции е строго регламентиран в пунктовете за ликвидация на застрахователните компании. Вярно, има залухари страшни, но написаното е пълен булшит.
Ще минеш пред мене, ама знаеш ли кога. Ако искаш и "Живот" имай при "твоя застраховател"  Laughing


В големите градове има, но в малките отиваш при застрахователя. Така, че можеш да минеш пред който  си искаш. Когато застрахователя ти каже, да дойдеш с колата за снимки на следващия ден си минавам пред който искам. Или когато се обадиш, че имаш щета в дома си застрахователя няма  да се затича  веднага. Има срокове разбира се. Но винаги е предпочитан този който е клиент на компанията.Както вече казах това са си негласни  правила.
Когато се образува щета ти да не мислиш, че документите ти веднага се пращат в централата. Поне 5 дена могат да бъдат задържани. И една от причините е,че клиента не е готов с цялата документация, другата е, че пощата се праща два пъти седмично. Все пак София не е България. Говори се, че искат това даде направи и малките градове. Но на този етап е невъзможно. За да привлече корпоративни клиенти ,застрахователя лично се грижи за всичко. Трудно ще прокарат тази идея в провинцията
От последното ти изречение разбирам, че идея си нямаш какво значи застраховане.... Че да накараш клиента да си даде парите при теб и след това да го, убедиш още веднъж да направи застраховка и прочие, ти просто си нямаш идея. Явно си мислиш, че да си застраховател значи да седиш в офис и да чакаш някой заблуден да дойде при теб и да направи застраховка 😀

Последна редакция: пн, 21 дек 2015, 19:37 от MG18

Общи условия

Активация на акаунт