Православни пости 2016 година

  • 156 934
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 570
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 449
И аз ги чакам с нетърпение  Hug ,въпреки че месо почти не ям, само млечни.

# 571
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз да ви питам бременните освободени ли са напълно от пости или постят по-олекотено/кратко?

# 572
  • Мнения: 4 871
Аз да ви питам бременните освободени ли са напълно от пости или постят по-олекотено/кратко?
По принцип деца, бременни жени и стари хора, които не са добре със здравето, са освободени от пост, но може да се посъветваш с някой свещеник, да уточните някой по-лек вариант-не толкова ограничителен и за по-кратко време, но още веднъж-не е задължително да го правиш. Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 16:03 от Spring is my season

# 573
  • София
  • Мнения: 8 885
Аз да ви питам бременните освободени ли са напълно от пости или постят по-олекотено/кратко?

Възрастни, болни, бременни, кърмачки и деца не спазват поста по този начин, но се съветват с духовния си наставник за това дали и как да постят!.

Моят духовник например като разбра, че съм диабетик задължително искаше да се чуе по телефона с ендокринолога и вследствие на това поста ми беше променен.

# 574
  • Мнения: 508
 
И аз ги чакам с нетърпение  Hug ,въпреки че месо почти не ям, само млечни.
И аз се замислям за постите. Лятото беше лесно. Навън жега, нищо друго не ти се яде освен студена диня или сладко грозде Simple Smile Но сега.... Ноември иди, дойди, замразила съм си кестени и рендосана тиква. Ама декември ще ми е трудно. По цял ден съм на работа. Като се прибирам вечер уморена ми е много по- лесно да взема няколко сандвич- фалафела, отколкото тепърва да слагам тенджерите на котлона Sad

# 575
  • Мнения: 427
Докато бях бременна и кърмех " постът" ми беше  - без месо сряда и петък.
На Кръстов ден, 29,08 - обикновен пост с олио, а не строг пост  и тн.
Посъветвайте се с Вашият духовник - наставленията са индивидуални, а и духовния пост си остава.

# 576
  • Мнения: 735
Здравейте на всички!
Обмислям тази година да постя, а и изпитвам такава нужда.
Обаче малко се притеснявам да не напълнея... newsm78 Или може би трябва да ям много по-малко...
 Вие как сте в това отношение, подобно хранене отразява ли ви се на теглото?

# 577
  • Мнения: 24 467
Здравейте на всички!
Обмислям тази година да постя, а и изпитвам такава нужда.
Обаче малко се притеснявам да не напълнея... newsm78 Или може би трябва да ям много по-малко...
 Вие как сте в това отношение, подобно хранене отразява ли ви се на теглото?

То пълнеенето не идва от постите.  Laughing

# 578
  • Мнения: 1 110
На мен - да, винаги. Злоупотребявам с въглехидратната храна. Проблемът си е изцяло мой.
При балансирано хранене не би следвало да има такива затруднения.

# 579
  • Мнения: 1 314
Аз също като ЖДК, но не винаги. Случвало ми се е и да отслабна: като няма каква вкусотийка да си хапна, не ям. Ако човек е зает с приятни неща, не преяжда. А пълнеенето е от преяждане. Peace

# 580
  • София
  • Мнения: 8 885
Календар на рождественския пост

Моля кликнете върху картинка!
При нужда увеличете мащаба на екрана!

Последна редакция: ср, 02 ное 2016, 15:16 от дядо хаджия

# 581
  • Мнения: 24 467
На мен - да, винаги. Злоупотребявам с въглехидратната храна. Проблемът си е изцяло мой.
При балансирано хранене не би следвало да има такива затруднения.

Постите спокойно могат да бъдат и балансирано хранене.  Sunglasses Запознай се по- подробно с растителните белтъчини и мазнини. Ще ти бъде много от полза - и по- леко ще ги изкараш и няма да живееш с погрешната нагласа, че растителната диета е непременно въглехидратна такава. Можеш да наблегнеш на бобови и зърнени, на соя, на ядки и семена повечко. Имаме и доста рибни дни. И си следи калориите на храната, ако досега си имала проблем с килограмите в този период. Всичко останало е в главата и може да излезе спокойно оттам.

# 582
  • Sofia
  • Мнения: 4 968
дядо хаджия, много благодаря за ценната и ситематизирана информация! Hug

# 583
  • Sofia
  • Мнения: 9 790
Смятам тази година да се присъединя към вас, за това се включвам в темата.  Hug

# 584
  • Мнения: 1 110
На мен - да, винаги. Злоупотребявам с въглехидратната храна. Проблемът си е изцяло мой.
При балансирано хранене не би следвало да има такива затруднения.

Постите спокойно могат да бъдат и балансирано хранене.  Sunglasses Запознай се по- подробно с растителните белтъчини и мазнини. Ще ти бъде много от полза - и по- леко ще ги изкараш и няма да живееш с погрешната нагласа, че растителната диета е непременно въглехидратна такава. Можеш да наблегнеш на бобови и зърнени, на соя, на ядки и семена повечко. Имаме и доста рибни дни. И си следи калориите на храната, ако досега си имала проблем с килограмите в този период. Всичко останало е в главата и може да излезе спокойно оттам.

Благодаря Simple Smile.
За жалост съм от тези телИта, които знаят, но или нямат време или не щат.
За това писах, че проблема си е изцяло мой  Simple Smile.
Не веднъж сме обсъждали възможностите тук, ако трябва пак - все има някой новичък, който да има нужда от помощ.

Общи условия

Активация на акаунт