Хеликобактер пилори

  • 122 621
  • 770
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 62
Здравейте и аз да се включа в темата,с тази проклета бактерия.В края на ноември започне да ми се гади,две седмици след това и болки в корема.В края на декември бях на гастро без упойка,беше отвратително,каза ми че имам леко оточна стомашна лигавица и ми постави диагноза еротемо-ексудативен гастрит.На следващия ден му откарах в едно шишенце и ми направи фецес тест за ХБ и се оказа положителен.Изписа ми два антибиотика и пробиоток за една седмица.Изпих ги и си мислех че съм се изчистил и една седм след това отново болка в корема,постоянни оригвания изапочна и да ме боли гърлото като преглъщам.Доктора ми каза 1 мес след приема да направим пак тест за бактерията но още не е минал.Започвам да се чудя дали ме е видял хубаво с тръбата че не гледаше на монитор.а гледаше през самата тръба и дали тези болки са симтом че бактарията не е изчистена.Също така да попитам фитнеса влияе ли на гастрита?

Изчакай да минат поне два месеца след приема на антибиотик за да си пуснеш нов тест за бактерията,така ме посъветва моята докторка.Бактерия и да има и да няма гастрит вече имаш,така че освен с бактерията ще ти се наложи да се бориш дълго време и с него с продължителна диета.Хубаво е да пиеш и пробиотици,аз лично си поръчах и добавката флоравит Е.Гастрита ти е същия като моя,аз от началото на ноември съм на диета и едва последния месец имам подобрение.Хубавото е,че язви и ерозии нямаш,но е много упорит този гастрит.Фитнеса не ти пречи ,но не трябва да се напъваш много,недей да тренираш с големи тежести.Аз тренирам всеки ден почти,но го правя с леки тежести,ходя на групови тренировки.
Върни се и изчети цялата тема,освен това има много информация и във фейсбук групата особено за диетата.Тя е много важна за възстановяването на стомашната лигавица,иначе каквито и ИПП да ти изписват да пиеш просто няма да стане.Пожелавам ти много търпение!
Успех!
.                                                                                    Здравей мерси за отговора.Да те попитам какви бяха твоите симтоми,имаше лини загуба на тегло.Моите са обложен език,гадене,болка в корема(не много силна,по скоро като тежест).За диетата прочетох,ако може и ти да споделиш някои неща.Аз в момента съм на варени картофи,пилешко,риба,яйца,супи,препечен хляб.

# 601
  • Мнения: 62
Вчера мина и моята гастроскопия, беше отвратително, без упойка, едва издържах. Диагнозата е като на " колегата"- еритемо ексудативен пангастрид. Взеха ми материал за изследване за бактерията, но резултатът ще е готов след две седмици. До тогава си продължавам с терапията ( езопраджен и цинарикс). Киселини , оригвания, парене - всичко това си продължава в момента, в който спра езопраджена. Хранопроводът ми е чист,пилора също, нямам хиатална херния, единствено лигавицата на стомаха ми е хиперемирана и оточна. Почти съм сигурна,че тестът за ХБ ще е положителен.
.                                                                                   Здравей,същата диагноза и на мен ми поставиха.Болка в горната част на стомаха имаш лии загуба на тегло и да те попитам гастрото с тръбата на монитор ли те гледаха,че аз малко се съмнявам че ме видяха хубаво,че почти през цялото време имах позиви за повръщане.

# 602
  • Мнения: 2 613
Гледаха ме с тръба, нямаше монитор. Нещо като лещи имаше накрая и докторката гледаше през тях, а сестрата нещо й отваряше и затваряше. Беше отвратително като усещане, вчера цял ден не можах да се съвзема. Иначе за другото, което питаш - нямам загуба тегло, даже напротив, с наднормено тегло съм. Симптомите ми са болка и тежест в стомаха, силен и много
болезнен рефлукс, подут корем, газове, спазми. Последната половин година е някакъв кошмар с корема и стомаха ми. Като пия лекарства всичко е наред, като пробвам да ги спра всичко си почва отначало. Опитвам се да спазвам препоръчителната диета и горе долу съм ОК. Силно се съмнявам,че имам ХБ.

# 603
  • Мнения: 62
Гледаха ме с тръба, нямаше монитор. Нещо като лещи имаше накрая и докторката гледаше през тях, а сестрата нещо й отваряше и затваряше. Беше отвратително като усещане, вчера цял ден не можах да се съвзема. Иначе за другото, което питаш - нямам загуба тегло, даже напротив, с наднормено тегло съм. Симптомите ми са болка и тежест в стомаха, силен и много
болезнен рефлукс, подут корем, газове, спазми. Последната половин година е някакъв кошмар с корема и стомаха ми. Като пия лекарства всичко е наред, като пробвам да ги спра всичко си почва отначало. Опитвам се да спазвам препоръчителната диета и горе долу съм ОК. Силно се съмнявам,че имам ХБ.
.                                                                                   Дано нямаш бактерия че са много упорити,преди  време лекувах друга бактерия и сега пак.Знам че всичко идва от храната,уж гледам да се храня здравословно и спортувам,но ето закачил съм от някъде тази гад.

# 604
  • Мнения: 31
След гастроскопия кога излизат резултатите за ХП  защото на мен веднага след нея ми казаха че имам ХП.Възможно ли е веднага да разберат?

# 605
  • Мнения: 191
До 2 часа след вземането на пробата излиза резултата, даже и по - рано. Те не правят микробиология( за съжаление), която изисква 3 дни. Правят бърз тест за установяване на бактерията.

# 606
  • Мнения: 2 613
Не знам, на мен ми взеха  проба ( биопсия) по време на гастроскопията и ми казаха,че резултатът за ХБ ще излезе след две седмици. Иначе на момента се оглежда всичко и си тръгнах с готово заключение.

# 607
  • Мнения: 723
И при мен хистологията стана за 2 седмици.

# 608
  • Мнения: 191
Не знам, на мен ми взеха  проба ( биопсия) по време на гастроскопията и ми казаха,че резултатът за ХБ ще излезе след две седмици. Иначе на момента се оглежда всичко и си тръгнах с готово заключение.

Да, когато имат прекалено много гастроскопии с биопсии се чака доста.

# 609
  • Мнения: 116
След гастроскопия кога излизат резултатите за ХП  защото на мен веднага след нея ми казаха че имам ХП.Възможно ли е веднага да разберат?
възможно е да за половин час става.Лекарят има един мобилен тест,в който се слага пробата от лигавицата,ако се оцвети в червено е положителен,също така по време на гастроскопията може да пусне контраст по лигавицата и пак ако се оцвети я имаш или обратното

# 610
  • Мнения: 62
Здравейте,кажете някаква примерна диета за гастрит,че ми писна от това пилешко и варени карофи

# 611
  • Мнения: 44
Здравейте,кажете някаква примерна диета за гастрит,че ми писна от това пилешко и варени карофи
Ако обичате авокадо, аз го комбинирам с рохки яйца. Правя си и риба филе на грил тиган без мазнина. За закуска фини овесени ядки с кокосово масло и захар. Банани също не дразнят лигавицата. Аз съм с много тежък ерозивен гастрит след ХБ и дъвча пчелен клей, когато много ме боли корема

# 612
  • На планетата земя
  • Мнения: 755
Здравейте,кажете някаква примерна диета за гастрит,че ми писна от това пилешко и варени карофи

Това е само първите един-два месеца,после би трябвало да започнеш да добавяш и нови неща.Аз съм от 4 месеца на диета и си поразширих вече доста менюто.Всичко трябва да е готвено или печено,опитвай се да се храниш разделно.Примерно на обяд месо с готвени зеленчуци,а на вечеря само картофи с препечен хляб.Ям банани и печена тиква между храненията.На закуска сварени овесени ядки с мед и масло,препечени филии,макарони.На мен много ми помогна руската добавка Флоравит Е,сега съм към края на първото шише и се усети подобрение.Болки рядко имам само ако сбъркам диетата сериозно.

# 613
  • Мнения: 3
Здравейте.
Да попитам някой пробвал ли е Гастро комплекса на Greenmaster? 6 гъби, който убиват бактерии и вируси.
Аз тъй като вече към половин година се боря с ХБ изпих 3 курса по 2 антибиотика през месец. Освен това пробвах с коластра, после с смлян черен кимион, пробвах със смляно ленено семе, едни билкови чайове от билкар пия сега - още съм си със подувания и оригвания. Сега като прочетох за този Провиотик и него ще пробвам, но за гастрокомплекса исках да питам, дали някой е пробвал така?

# 614
  • Мнения: 62
Здравейте,кажете някаква примерна диета за гастрит,че ми писна от това пилешко и варени карофи
Ако обичате авокадо, аз го комбинирам с рохки яйца. Правя си и риба филе на грил тиган без мазнина. За закуска фини овесени ядки с кокосово масло и захар. Банани също не дразнят лигавицата. Аз съм с много тежък ерозивен гастрит след ХБ и дъвча пчелен клей, когато много ме боли корема
.                                                                                   Здравей,аз от 1 мес съм на тост с авокадо, пилешки пържоли на скара и ориз,варени картофи и ориз и всяк сутрин пия клеева клинтура.Има дни изобщо нямам симптоми и след 3-4 дни пак се почва болка в корема и оригвания.С това авокадо свалих 2-3кг за месец а още е рано да си правя тест пак за ХБ

Общи условия

Активация на акаунт