Хеликобактер пилори

  • 123 458
  • 770
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 62
.                                                             Здравеу
Здравейте,кажете някаква примерна диета за гастрит,че ми писна от това пилешко и варени карофи

Това е само първите един-два месеца,после би трябвало да започнеш да добавяш и нови неща.Аз съм от 4 месеца на диета и си поразширих вече доста менюто.Всичко трябва да е готвено или печено,опитвай се да се храниш разделно.Примерно на обяд месо с готвени зеленчуци,а на вечеря само картофи с препечен хляб.Ям банани и печена тиква между храненията.На закуска сварени овесени ядки с мед и масло,препечени филии,макарони.На мен много ми помогна руската добавка Флоравит Е,сега съм към края на първото шише и се усети подобрение.Болки рядко имам само ако сбъркам диетата сериозно.
.                                                                                   Здравей,руската добавка Floravital ли е на англиийски,че съм в Англия и гледам по сайтовете?Аз от 1 мес съм на авокадо тост,пилежки гърди с картофи,ориз от време на време,мусака,банани много и ябълки,също и салата от белени краставици,бисквити белвита ядох вчера и пак киселини.Понякога с дни нямам никакви симтоми, но след 3-4 дни пак се започва болка в корема(която не е силна)по скоро тежест,оригвания и обложен език.Мен също ме притеснява че съм свалил 2-3 кг за мес,а продължавам да ходя на фитнес,ти кг сваляш ли с тази диета?.Овесените ядки ги спрях преди година,но пак ще ги почна,ти с мляко ли ги хапваш.В момента пия клеева тинктура на гладно и пробиотик.Нексиума го спрях преди 3 седм.Търпение си трябва значи с този гастрит,а и ако си имам още ХП няма да мине без антибиотици май

# 616
  • Мнения: 13 819
Всички имате болки в стомаха, коремът се намира на друго място, по-надолу.

# 617
  • Мнения: 191
Здравейте.
Да попитам някой пробвал ли е Гастро комплекса на Greenmaster? 6 гъби, който убиват бактерии и вируси.
Аз тъй като вече към половин година се боря с ХБ изпих 3 курса по 2 антибиотика през месец. Освен това пробвах с коластра, после с смлян черен кимион, пробвах със смляно ленено семе, едни билкови чайове от билкар пия сега - още съм си със подувания и оригвания. Сега като прочетох за този Провиотик и него ще пробвам, но за гастрокомплекса исках да питам, дали някой е пробвал така?

Тоя ПроВиотик го пих 2 пъти и никакъв ефект. И аз сега съм на вълна лечение с тези медицински(лекарствени) гъби. Другата седмица ще ги започвам и ако и те не ми помогнат ще трябва да пия Тетрациклин(само него не съм пила) Вече съм опитала всяко друго алтернативно и традиционно( без Тетрациклин) лечение. В сайта http://www.mikoterapia.bg/  В този сайт има за всеки град кои лекари се занимават с тази терапия. Отидох при един от тях и ми изписа няколко вида на Dr Biomaster. Каза ми, че тези гъби изчистват организма, и че гъбата Heriцium била много добра за лечение на стомашно - чревния тракт и Хеликобактер Пилори. Да видим!! Дано!!! Лечението е доста скъпо и ужас! 600 лева ще ми излезе на месец, а трябва да се пият най - малко 3 месеца и строга диета също. Не зная и дали ще ми ги понася организма. Ако не помогнат ще отидат пак доста пари на вятъра. До сега съм дала над 5000 лева по лекари, изследвания и за некачествено лечение.
Ако някой е пил медицински гъби нека да сподели.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 12:47 от didona666

# 618
  • На планетата земя
  • Мнения: 760
.                                                             Здравеу
Здравейте,кажете някаква примерна диета за гастрит,че ми писна от това пилешко и варени карофи

Това е само първите един-два месеца,после би трябвало да започнеш да добавяш и нови неща.Аз съм от 4 месеца на диета и си поразширих вече доста менюто.Всичко трябва да е готвено или печено,опитвай се да се храниш разделно.Примерно на обяд месо с готвени зеленчуци,а на вечеря само картофи с препечен хляб.Ям банани и печена тиква между храненията.На закуска сварени овесени ядки с мед и масло,препечени филии,макарони.На мен много ми помогна руската добавка Флоравит Е,сега съм към края на първото шише и се усети подобрение.Болки рядко имам само ако сбъркам диетата сериозно.
.                                                                                   Здравей,руската добавка Floravital ли е на англиийски,че съм в Англия и гледам по сайтовете?Аз от 1 мес съм на авокадо тост,пилежки гърди с картофи,ориз от време на време,мусака,банани много и ябълки,също и салата от белени краставици,бисквити белвита ядох вчера и пак киселини.Понякога с дни нямам никакви симтоми, но след 3-4 дни пак се започва болка в корема(която не е силна)по скоро тежест,оригвания и обложен език.Мен също ме притеснява че съм свалил 2-3 кг за мес,а продължавам да ходя на фитнес,ти кг сваляш ли с тази диета?.Овесените ядки ги спрях преди година,но пак ще ги почна,ти с мляко ли ги хапваш.В момента пия клеева тинктура на гладно и пробиотик.Нексиума го спрях преди 3 седм.Търпение си трябва значи с този гастрит,а и ако си имам още ХП няма да мине без антибиотици май

Здравей!
Правя всичко възможно да не свалям килограми,ям препечни филии с чисто масло,сусамов тахан бял.Ябълките ти дразнят,трябва да ги ядеш печени.Краставици също не може сурови.Бисквити белвита са пълнозърнести,яж обикновени бисквити.Мляко и млечни продукти не ям,само кашкавал Гауда отвреме-навреме.Хранителната добавка флоравит я поръчах от сайт,ще ти го пратя на ЛС.Нексиум и ИПП не ми действат,всичко съм спряла,само необианацид при нужда,то е на естествена основа.Търпение трябва ,гастрита не минава бързо,може и една-две години на диета да се наложи да стоиш.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 11:01 от BUBA_k

# 619
  • Мнения: 676
Пия нолпаза 40 мг вечер 30 минути преди храна. Непосредствено преди да си легна пия по едно пакетче гастротус.
Помага ми.

# 620
  • Мнения: 9 991
Някои бъркат здравословното хранене с това за гастрит и язва. Защо след язвата се сещат да ядат ябълки и пълнозърнест хляб не е ясно. Може да има логика, ако не е от бактерия язвата,а от лошо хранене.

# 621
  • Мнения: 3
Здравейте.
Да попитам някой пробвал ли е Гастро комплекса на Greenmaster? 6 гъби, който убиват бактерии и вируси.
Аз тъй като вече към половин година се боря с ХБ изпих 3 курса по 2 антибиотика през месец. Освен това пробвах с коластра, после с смлян черен кимион, пробвах със смляно ленено семе, едни билкови чайове от билкар пия сега - още съм си със подувания и оригвания. Сега като прочетох за този Провиотик и него ще пробвам, но за гастрокомплекса исках да питам, дали някой е пробвал така?

Тоя ПроВиотик го пих 2 пъти и никакъв ефект. И аз сега съм на вълна лечение с тези медицински(лекарствени) гъби. Другата седмица ще ги започвам и ако и те не ми помогнат ще трябва да пия Тетрациклин(само него не съм пила) Вече съм опитала всяко друго алтернативно и традиционно( без Тетрациклин) лечение. В сайта http://www.mikoterapia.bg/  В този сайт има за всеки град кои лекари се занимават с тази терапия. Отидох при един от тях и ми изписа няколко вида на Dr Biomaster. Каза ми, че тези гъби изчистват организма, и че гъбата Heriцium била много добра за лечение на стомашно - чревния тракт и Хеликобактер Пилори. Да видим!! Дано!!! Лечението е доста скъпо и ужас! 600 лева ще ми излезе на месец, а трябва да се пият най - малко 3 месеца и строга диета също. Не зная и дали ще ми ги понася организма. Ако не помогнат ще отидат пак доста пари на вятъра. До сега съм дала над 5000 лева по лекари, изследвания и за некачествено лечение.
Ако някой е пил медицински гъби нека да сподели.

А да ви питам Стомахон изпробвахте ли?

# 622
  • Мнения: 191
Здравейте.
Да попитам някой пробвал ли е Гастро комплекса на Greenmaster? 6 гъби, който убиват бактерии и вируси.
Аз тъй като вече към половин година се боря с ХБ изпих 3 курса по 2 антибиотика през месец. Освен това пробвах с коластра, после с смлян черен кимион, пробвах със смляно ленено семе, едни билкови чайове от билкар пия сега - още съм си със подувания и оригвания. Сега като прочетох за този Провиотик и него ще пробвам, но за гастрокомплекса исках да питам, дали някой е пробвал така?

Тоя ПроВиотик го пих 2 пъти и никакъв ефект. И аз сега съм на вълна лечение с тези медицински(лекарствени) гъби. Другата седмица ще ги започвам и ако и те не ми помогнат ще трябва да пия Тетрациклин(само него не съм пила) Вече съм опитала всяко друго алтернативно и традиционно( без Тетрациклин) лечение. В сайта http://www.mikoterapia.bg/  В този сайт има за всеки град кои лекари се занимават с тази терапия. Отидох при един от тях и ми изписа няколко вида на Dr Biomaster. Каза ми, че тези гъби изчистват организма, и че гъбата Heriцium била много добра за лечение на стомашно - чревния тракт и Хеликобактер Пилори. Да видим!! Дано!!! Лечението е доста скъпо и ужас! 600 лева ще ми излезе на месец, а трябва да се пият най - малко 3 месеца и строга диета също. Не зная и дали ще ми ги понася организма. Ако не помогнат ще отидат пак доста пари на вятъра. До сега съм дала над 5000 лева по лекари, изследвания и за некачествено лечение.
Ако някой е пил медицински гъби нека да сподели.

А да ви питам Стомахон изпробвахте ли?

Не съм, но той не е за ликвидиране на Хеликобактер. В понеделник започвам гъбите, та да видим.

# 623
  • Мнения: 378
Аз на вторият курс успях да ликвидирам Хпбактерията с Pylera. Малко е скъп ,но е от най доброто на пазара. Не се приема с млечни.,И пробиотици не пих заедно с него. Внимавайте какво пиете заедно с  антибиотика. Киселините, рефлукса и подуването останаха. Но сякаш ми слязоха проблемите надолу,като пропусна хранене и имам много  газове . Направо неудобна работа и бедните ми роднини и познати не ми вярват на симптомите. .....Незнам вече. ..И.Колит ли се заформи....

# 624
  • Мнения: 44
Аз на вторият курс успях да ликвидирам Хпбактерията с Pylera. Малко е скъп ,но е от най доброто на пазара. Не се приема с млечни.,И пробиотици не пих заедно с него. Внимавайте какво пиете заедно с  антибиотика. Киселините, рефлукса и подуването останаха. Но сякаш ми слязоха проблемите надолу,като пропусна хранене и имам много  газове . Направо неудобна работа и бедните ми роднини и познати не ми вярват на симптомите. .....Незнам вече. ..И.Колит ли се заформи....
Здравейте, и при мен след първото лечение с два антибиотика започна да ме боли дебелото черво. Правих колоноскопия и се оказа, че е възпалено. Та така, вече година и половина през около 6 месеца започва да ме боли червото. Особено като ям айсберг салата.
В нета има една страхотна диета за раздразнено дебело черво, казва се low fodmap. Най-хубавото е, че ти казва освен какво трябва да се избягва, какво може да се яде, за разлика от много други диети. При мен тази диета помага много.
Успоредно взимам и иберогаст.

# 625
  • Мнения: 3 729
На сина ми му изписаха сукралфат ,вмести нексиум, но го има само в турция.

# 626
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте.
Да попитам някой пробвал ли е Гастро комплекса на Greenmaster? 6 гъби, който убиват бактерии и вируси.
Аз тъй като вече към половин година се боря с ХБ изпих 3 курса по 2 антибиотика през месец. Освен това пробвах с коластра, после с смлян черен кимион, пробвах със смляно ленено семе, едни билкови чайове от билкар пия сега - още съм си със подувания и оригвания. Сега като прочетох за този Провиотик и него ще пробвам, но за гастрокомплекса исках да питам, дали някой е пробвал така?
Провиотика Хеликобактер както и Провиотика се пият по схема, дадох я някъде в темата, така че ако го правите, правете го така. Излекувах се.

# 627
  • Мнения: 106
Здравейте, от кръвно изследване ми излезе:
Хеликобактер пилори IgG      0.86   U/mL
Хеликобактер пилори IgA      26.10   U/mL

Имах едно по упорито разстройство и приемах Enterol и Sinquanon, естествено ще направя и фецес изследване, но трябва да минат 15 дни, както разбирам.
Засега съм с тук там къркорене в стомаха, мисля да изпия още 14 дни Sinquanon и тогава вече ако имам оплаквания да изчакам срока за фецес. Все-пак не е задължително симптомите ми да се дължат на обсъжданата тук бактерия, за мен резултатите са гранични - или са повлияни от приеманите пробиотици, или нямам кой знае какво за притеснение.

Вие какво мислите?

# 628
  • Мнения: 116
igA стойността ви е висока,това показва,че имахе в момента или сте имали инфекция с Хеликобактер,добре сте се ориентирали за повторен тест фецес,тъй като стойностите му в кравта могат да варират от 2 до 3 години

# 629
  • Мнения: 25
Моята история за Хеликобактер е следната: след лицево-челюстна интервенция трябваше да пия силен антибиотик, който буквално ми разби цялата микрофлора/въпреки,че приемах и протиобик/. Доста време след това нямах никакъв апетит ,имах често уригване,  газове, гадене, разстройство.  Личната ми лекарка реши да пуснем проба за Хеликобактер, която се оказа положителна. Тя реши на този етап да не предприемаме лечение ,защото каза,че е тежко и като видя само от един антибиотик какво стана с организма ми. Препоръча на този етап да пия билки и каза,че доста хора имат хеликобакер ,но нямат дискомфорт. Пържено,пикантно и т.н. попринцип не ям. Тя каза,че дори и да направя терапията ,няма да гаранция ,че ще се излекувам. Не знам дали още преди това не съм имала бактерията  или е било след болницата. Преди това съм имала на моменти лек дискомфорт в стомаха особено през нощта. Резултатът ми от кол.изседване е 0.22.

Общи условия

Активация на акаунт