Хеликобактер пилори

  • 122 933
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 622
Благодаря за мненията!
На 29.01. ми е гастроскопията, не знам как ще издържа без ИПП до тогава...

# 586
  • Мнения: 13 797
Благодаря за мненията!
На 29.01. ми е гастроскопията, не знам как ще издържа без ИПП до тогава...

Мекичка задължително с консултирай с гастроентеролог по повода. На мен ми се струва че приемът на лекарства може да става до шест часа преди процедурата. Все пак се взема материал за биопсия ,  не някакво външно изследване - кръв и фецес които да са изкривени.

# 587
  • Мнения: 191
Благодаря за мненията!
На 29.01. ми е гастроскопията, не знам как ще издържа без ИПП до тогава...

Мекичка задължително с консултирай с гастроентеролог по повода. На мен ми се струва че приемът на лекарства може да става до шест часа преди процедурата. Все пак се взема материал за биопсия ,  не някакво външно изследване - кръв и фецес които да са изкривени.

А ми нали материалът за биопсия се подлага на микробиология, също както фецеса. ИПП и др. за стомах образуват защитен слой на лигавиците и замаскират, което ще заблуди и Гастроентеролога при огледа. Във медицнските сайтове, при обяснението за подготовка преди Гастроскопия също пишат да не се приемат такива медикаменти поне 2 седмици преди това. Също 12 часа преди манипулацията се преустановяват храна и напитки.  Лекарите, които назначават Гастроскопия също го обясняват това. Аз се учудвам защо Гастроентерологът не го  е обяснил на мекичка.

# 588
  • Мнения: 3 724
И на нас нищо не ни казаха

# 589
  • Мнения: 2 622
Нищо не поясни за лекарствата, които вземам. Каза само да съм гладна и жадна преди манипулацията. За лекарствата каза да изпия колкото са ми останали , а тя ( гастроентеролога) няма представа колко точно са ми останали. Както и да е, спряла съм всичко.
Благодаря за мненията!

# 590
  • София
  • Мнения: 1 033
Нахлуването в темата с питане дали това е отрицателен резултат? И имате ли представа какво следва?

Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Хеликобактер пилори (фецес) H. pylori antigen      0.28   Index   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)

# 591
  • Мнения: 1 255
Отрицателен е според мен.

# 592
  • На планетата земя
  • Мнения: 758
Нахлуването в темата с питане дали това е отрицателен резултат? И имате ли представа какво следва?

Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Хеликобактер пилори (фецес) H. pylori antigen      0.28   Index   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)

Отрицателен е резултата,честито!
Ако нямате гастрит и проблеми със стомаха нищо не следва,ако имате строга диета докато отмине.

# 593
  • София
  • Мнения: 1 033
Ох, радвам се. Бях решила, че ще ме тъпчат с лекарства, защото резултатът не е 0.
 Лошото е, че рефлуксът, болката, газовете и дискомфортът остават. Днес бях на рентген с бариева каша - имам каскада стомах (каквото и да значи това) и суспектна (?) хиатална херния. Ще видя и лекарят какво ще каже...

# 594
  • Мнения: 13 797
Ох, радвам се. Бях решила, че ще ме тъпчат с лекарства, защото резултатът не е 0.
 Лошото е, че рефлуксът, болката, газовете и дискомфортът остават. Днес бях на рентген с бариева каша - имам каскада стомах (каквото и да значи това) и суспектна (?) хиатална херния. Ще видя и лекарят какво ще каже...

Е тогава добре дошла в отбора, няма да имаш осезаемо  подобрение, просто ще си спокойна че няма да имаш ерозии заради хеликобактера. Но виж заради рефлукса е възможно да се появят.
 Каскадния стомах е причина за рефлукса и върви ръка за ръка с хернията. Операцията често не решава проблема, случва се рецидив. Общи взето режим режим и пак режим.

# 595
  • Мнения: 7 033
Каскаден стомах имам от 20-годишна възраст, сега съм на 50+.
И на мен ми казаха за хиатална херния след огледа на стомаха. Лекарят ми изписа омепразол. Вземам го през ден, 40 минути преди ядене. Искам да го спра лека-полека, но когато не го вземам повече от 3-4 дни, киселините се звръщат с пълна сила. Иначе, чукам на дърво, други оплаквания нямам.

# 596
  • София
  • Мнения: 1 033
Ох, аз доскоро нямах никакви оплаквания. Даже през бременността нямах кой знае какви киселини. Ама от две седмици положението е страшно. Преди седмица даже не успях да спя от болка... Предвид че планирам поне още една бременност и аз не знам до колко ще има смисъл от операция. Още повече, че херния та при мен вероятно е следствие от бременността. Ще видя какво ще е мнението и на гастроентеролога идната седмица, пък каквото - такова.

# 597
  • Мнения: 62
Здравейте и аз да се включа в темата,с тази проклета бактерия.В края на ноември започне да ми се гади,две седмици след това и болки в корема.В края на декември бях на гастро без упойка,беше отвратително,каза ми че имам леко оточна стомашна лигавица и ми постави диагноза еротемо-ексудативен гастрит.На следващия ден му откарах в едно шишенце и ми направи фецес тест за ХБ и се оказа положителен.Изписа ми два антибиотика и пробиоток за една седмица.Изпих ги и си мислех че съм се изчистил и една седм след това отново болка в корема,постоянни оригвания изапочна и да ме боли гърлото като преглъщам.Доктора ми каза 1 мес след приема да направим пак тест за бактерията но още не е минал.Започвам да се чудя дали ме е видял хубаво с тръбата че не гледаше на монитор.а гледаше през самата тръба и дали тези болки са симтом че бактарията не е изчистена.Също така да попитам фитнеса влияе ли на гастрита?

# 598
  • На планетата земя
  • Мнения: 758
Здравейте и аз да се включа в темата,с тази проклета бактерия.В края на ноември започне да ми се гади,две седмици след това и болки в корема.В края на декември бях на гастро без упойка,беше отвратително,каза ми че имам леко оточна стомашна лигавица и ми постави диагноза еротемо-ексудативен гастрит.На следващия ден му откарах в едно шишенце и ми направи фецес тест за ХБ и се оказа положителен.Изписа ми два антибиотика и пробиоток за една седмица.Изпих ги и си мислех че съм се изчистил и една седм след това отново болка в корема,постоянни оригвания изапочна и да ме боли гърлото като преглъщам.Доктора ми каза 1 мес след приема да направим пак тест за бактерията но още не е минал.Започвам да се чудя дали ме е видял хубаво с тръбата че не гледаше на монитор.а гледаше през самата тръба и дали тези болки са симтом че бактарията не е изчистена.Също така да попитам фитнеса влияе ли на гастрита?

Изчакай да минат поне два месеца след приема на антибиотик за да си пуснеш нов тест за бактерията,така ме посъветва моята докторка.Бактерия и да има и да няма гастрит вече имаш,така че освен с бактерията ще ти се наложи да се бориш дълго време и с него с продължителна диета.Хубаво е да пиеш и пробиотици,аз лично си поръчах и добавката флоравит Е.Гастрита ти е същия като моя,аз от началото на ноември съм на диета и едва последния месец имам подобрение.Хубавото е,че язви и ерозии нямаш,но е много упорит този гастрит.Фитнеса не ти пречи ,но не трябва да се напъваш много,недей да тренираш с големи тежести.Аз тренирам всеки ден почти,но го правя с леки тежести,ходя на групови тренировки.
Върни се и изчети цялата тема,освен това има много информация и във фейсбук групата особено за диетата.Тя е много важна за възстановяването на стомашната лигавица,иначе каквито и ИПП да ти изписват да пиеш просто няма да стане.Пожелавам ти много търпение!
Успех!

# 599
  • Мнения: 2 622
Вчера мина и моята гастроскопия, беше отвратително, без упойка, едва издържах. Диагнозата е като на " колегата"- еритемо ексудативен пангастрид. Взеха ми материал за изследване за бактерията, но резултатът ще е готов след две седмици. До тогава си продължавам с терапията ( езопраджен и цинарикс). Киселини , оригвания, парене - всичко това си продължава в момента, в който спра езопраджена. Хранопроводът ми е чист,пилора също, нямам хиатална херния, единствено лигавицата на стомаха ми е хиперемирана и оточна. Почти съм сигурна,че тестът за ХБ ще е положителен.

Общи условия

Активация на акаунт