Шеста тема на чакащите

  • 512 096
  • 5 045
  •   1
Отговори
# 4 950
  • Мнения: 105
Благодаря за отговора ние сме вписани от май месец и още нямаме обаждане

# 4 951
  • Мнения: 12 727
Ще получите след около година още. Минимум. Към момента няма 2500, а не повече от 900 чакащи деца - с братя и сестри, от всички етноси, болни, здрави, от 0 до 18 годишни, в това число и децата, които са вписани и в международния регистър. Такива са днешните реалности.

# 4 952
  • Мнения: 10
Здравейте на всички чакащи!  Ние сме вписани в регистрите от край на миналият януари ! Вече мина една година ! Нашите изисквания са момиче, здраво, нямаме претенции за етнос и черти, до 2,5 годинки ! Много сме положително настроени че скоро ще получим обаждане …. Бъдете така всичките , един ден всички ще имаме в ръцете си нашето съкровище 😊💕

# 4 953
  • Мнения: X
Скрит текст:
Привет!

Писала съм назад, но понеже съм анонимна ще припомня накратко историята ни - вписани сме през 2019, подновихме след две години, сега предстои ново подновяване на документите.
Критерии - възраст 0-4 години, без значение пол, етнос, здраво и шаблонното вече без видими черти на ромския етнос.
За три години нито едно обаждане. Такова получихме в края на третата година. Второто обаждане беше миналия месец /октомври/- в края на четвъртата година.
Не сме осиновили, два отказа направихме, тъй като имаше разминаване в критериите и това е причината да споделя тук.
Първото дете, бебе, беше с неврологично заболяване вследствие на екстремна степен на недоносеност, което беше потвърдено от педиатър и педиатър невролог. Три срещи, последната особено емоционална, защото тогава беше прегледа при невролога, който попари надеждите ни.
Второто дете с особено видими черти и белези заради ромския си произход - тази среща беше поучителна за нас, защото имаше леко стъписване от наша страна. Знам, че е изключително субективно това как различните хора възприемат и си представят какво означава "без видим черти на етноса", но няма да съм подробна, защото целта на поста е друга.

Защо и двата пъти от службите не бяха се съобразили с нашите критерии, нали затова се описват, когато подаваш документите?
За първото дете може и да се примиря и да си кажа, че го подготвят за международно осиновяване /ние бяхме вторите, които правят отказ за него/ и да се надявам, че с нашия отказ сме помогнали независимо от емоциите и надеждите, които бушуваха тогава в нас.
Но за второто дете ние бяхме първото семейство, на което предлагат среща с него и защо трябваше пак да се събуди надеждата ни, отново да ни връхлитат чувства, след като съм убедена, че има много кандидат осиновители, които не изписват в критериите си "без видим черти на етноса". Защо не извикаха тези кандидати?

Такива мисли са в главата ми от няколко седмици...

Здравейте! /в скрития текст съм споделила предисторията ни/

Искам да попитам чакащите тук дали получават писма/обаждания и евентуално да вдъхна надежда, защото при нас има силно раздвижване и от октомври миналата година до момента имаме 4 предложения за дете.

Повлияна съм от емоциите сега и няма да се впускам в подробности, може би по-късно, когато се поуспокоя.
Предстои ни да направим потвърждение на третото предложение и да пристъпим към осиновяване, и днес получихме известие в пощата за 4 среща.

А бях обезнадеждена, дори си мислех, че няма да ни потърсят.

# 4 954
  • Мнения: 2 831
Честита радост Анонимен. Чакаме да разкажеш подробности.

# 4 955
  • Мнения: 312
Честито 🤗

Дълго сте чакали. Радвам се, че получавате предложения.

Ние сме вписани от 31 май 2022г. Първо предложение получихме на 16.01.2023г, което за съжаление трябваше да откажем. Писала съм преди, че детенцето много ни хареса, беше на 10 месеца, но за съжаление това, което се опитаха да ни представят като леко, лечимо заболяване въобще не беше толкова леко и ние не посмяхме. После се заниза едно дълго чакане...
На 19.01.2024 получихме второ предложение, което отговаря на критериите ни (почти). Бяхме писали момиченце до 2.6г, предложиха ни на 2.8г, но не е проблем. Засега сме я видяли само веднъж. Съпругът ми е 100% "ЗА".
В мен бушуват много емоции, главно по две причини: първо си мечтаех да е малко по-малко детето, но това пък може да ни е късмета. И второ, аз много я харесах. Наистина. Но не усетих така наречените пеперуди на много от пишещите тук. Изчела съм темите, има майки, които сякаш веднага познават децата си. Това не ме притеснява особено, защото съм сигурна, че с времето и грижите нещата ще се наредят.
Предстои ни още една среща и вероятно ще подадем документите.

# 4 956
  • София/Перник
  • Мнения: 995
Хора, няма "пеперуди в стомаха". Има страх, притеснение и колебание.
И това е напълно нормално.
Все пак ние правим осъзнат избор.
За цял живот.
Кой може да знае дали е правилен или не? Каквото такова.
Или скачаш, или чакаш и се надяваш. Божа работа!
Успех и търпение!

# 4 957
  • Мнения: 312
Галски, благодаря ти. Точно така се чувствам. Но осъзнавам, че другото е по-скоро имагинерно очакване, което няма как да имам към дете, което макар много желано и чакано, за мен е непознато. Именно затова си давам сметка, че осъсналото ще дойде с грижите, със споделените емоции.
Може би аз много се шокирах, защото бях загубила надежда.
Със сигурност няма да стоя и да чакам. Благодарна съм на Господ за шанса, който ми дава и се моля да дам най-доброто за това дете.

# 4 958
  • Мнения: 105
Ние сме вписани в регистъра на чакащите от май 2023 и все още нямаме обаждане

# 4 959
  • Мнения: 1 755
Аз съм от края на февруари 2023, все още нямам обаждане.

# 4 960
  • Мнения: 312
Зависи от критериите. И много малко време е минало. И аз бях нетърпелива много, докато не разбрах, че няма смисъл и каквото и да направя, все тая.
Сега тъкмо реших да сменя работата, минах интервюта, преборих се за една страхотна позиция и бам.. Simple Smile сега ще видим какво ще стане като съм в изпитателен срок.

# 4 961
  • Мнения: 2 831
beach_please, не се притеснявай мило момиче. Аз сега много съжалявам, че не ходихме да си го видим поне още 1-2 пъти. Все работа, да не отсъстваш, километри разстояние. Той и сега си спомня първите ни срещи. Чакал ни е ... Чудил се е дали ще се върнем да си го вземем .... Беше на 3 години и няколко месеца. Душичка. Ставаш целия Свят за това мъничко същество.

# 4 962
  • Мнения: 10
beach_please мога ли да попитам какви са били вашите критерий ?

# 4 963
  • Мнения: 312
Разбира се.
Първоначално писахме момиче, от 0 до 4 годинки, здраво или с лечими заболявания, без значение от произход, но без признаци на ромския етнос.
После чакахме доста..сменихме възрастта на от 0 до 2.6г, без значение от произход, но със светла кожа. Реших, че така и така чакаме..поне да имаме шанс за по-малко детенце.
После махнахме въобще изискванията за кожа и произход и решихме каквото дойде, но писахме с леки, лечими заболявания,  без фамилна обремененост.

При нас май месец стават две години. Т.е чакаме година и осем месеца, без претенции за произход и да е напълно здраво, но със силно ограничаващ критерий момиче.

Бях обещала на съпруга ми, че май месец като подновяваме ще напишем момче и момиче.

# 4 964
  • Мнения: 146
.

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 04:11 от Lunagirl

Общи условия

Активация на акаунт