Какво правят жените в менопауза, когато...5

  • 211 494
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 873
Вярвам ти, винаги заспивам качествено сутрин, когато трябва да се става. Аз ставам в 6.

# 721
  • Мнения: X
Натали, май не е от критическата. Провери си кръвното за всеки случай. Имаш ли аритмия? Проверявала ли си щитовидната жлеза скоро?
Препоръчват мелатонин при безсъние, но на мен не ми действа. Колко време трябва да се пие за да почне да действа, някой знае ли? Аз по принцип спя като бебе и заспивам моментално, но понякога не мога да заспя, може би от кафето.

# 722
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 083
Аз като онкоболна и пиеща хормони заради рака не мога да пия химия. От 10 месеца пия прим ойл 
/вечерна иглика/ и мисля, че мъничко ми помага. Вълните не са изчезнали, особено нощно време, но мисля, че намаляха. Най-големия плюс е, че косата ми вместо да капе от лекарствата, които пия-се сгъсти и то видимо.

# 723
  • Мнения: 1 309
Не ми се вярва това с косата да е от игликата. При мен го няма този ефект, а я пия вече над година или две. Как лети времето Simple Smile Но пък хората сме различни.

# 724
  • София
  • Мнения: 3 719
Мелантонина в аптеките е в три различни разновидности по отношение на милиграмите. Пробвай с по-голяма доза, мисля, че максималното е 5 милиграма. При мен средната доза действа.

# 725
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 083
Не ми се вярва това с косата да е от игликата. При мен го няма този ефект, а я пия вече над година или две. Как лети времето Simple Smile Но пък хората сме различни.
няма от какво друго да е-пия нолвадекс, а от него може да пада.

# 726
  • Мнения: X
Пипи и аз съм на нолвадекс от 3 години, нямам косопад. Мислех, че са ни забранени всякакви неща влияещи на хормоните. Говорила ли си със специалист? Нолвадекса "подтиска" естрогена, а примойл-а го "нормализира"....??

# 727
  • Мнения: 92
То не е излизане от кожата в смисъл на ядосване, а усещането, че кожата и тялото ти отесняват, пфуууу трудно ми е да го определя. Безсънието ми е много нежко-от месеци наред заспивам към 5 и ставам в 8 за работа.

Точно така се чувствам и аз. Все едно тялото ми ще се взриви на парченца.

Не взимам никакви медикаменти.

# 728
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 083
Пипи и аз съм на нолвадекс от 3 години, нямам косопад. Мислех, че са ни забранени всякакви неща влияещи на хормоните. Говорила ли си със специалист? Нолвадекса "подтиска" естрогена, а примойл-а го "нормализира"....??
предписа ми го гинеколог, който е запознат с лекарствата които пия. Преди това пиех Ремифимин и нямаше никакво действие.

# 729
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
кой писа за сусама, добре,4е ми напомни! отивам да си взема, много го ядат от малки и едни гърдести са все! трябва да запаля тинейджърката да хапва с мене , 4е страда от бг  комплекс за малък бюст!много ядки консумират местните, 4ай с ядки, много фъстъци, много баклави4ки, фурми!

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 26 591
И ние си хапваме доста сусамов тахан.
При мен действа bombs,но на дъщеря ми не толкова,колкото и се иска Wink
Харесвам тахана на Тръндеви.
Като взимате гледайте да не е с много мазнина отгоре.

# 731
  • София
  • Мнения: 238
Аз също съм на мнение, че кг не се качват ей така. Качват се от определени храни. Като видиш кои са, просто ги спираш. За другите неща нямам мнение, защото нямам болки, вълни, безсъние.
За съжаление - качват се.
От както се помня съм на 45- 47 кг., без диети, броене на калории и т.н. Бързо изгаряне.
Тази пролет за 3 месеца качих поне 5 кг - на корем и ... хм. Simple Smile И няма сваляне - тичане, коремни преси, скачане на въже. Поне 30 мин.дневно отделям .... и нищо, граждани! Не съм дебела, но изглеждам ... заоблена (срам). По принцип съм непукист, но това беше УДАРА под кръста на ЕГН-то за мен. Познатите ми не го забелязват, някои ме харесват повече. Но мен ме дразни, а това е важното. За сега нямам от по-неприятните симтоми на менопаузата, освен че прага ми на бяс доста е паднал.
При сестра ми обаче нещата текат различно, така че влизам в положението на всички с по-истински проблеми от мойте.

# 732
  • Мнения: 54 816
Трябва да си промениш храненето, значи.

# 733
  • Мнения: 727
Аз също съм на мнение, че кг не се качват ей така. Качват се от определени храни. Като видиш кои са, просто ги спираш. За другите неща нямам мнение, защото нямам болки, вълни, безсъние.
За съжаление - качват се.
От както се помня съм на 45- 47 кг., без диети, броене на калории и т.н. Бързо изгаряне.
Тази пролет за 3 месеца качих поне 5 кг - на корем и ... хм. Simple Smile И няма сваляне - тичане, коремни преси, скачане на въже. Поне 30 мин.дневно отделям .... и нищо, граждани! Не съм дебела, но изглеждам ... заоблена (срам). По принцип съм непукист, но това беше УДАРА под кръста на ЕГН-то за мен. Познатите ми не го забелязват, някои ме харесват повече. Но мен ме дразни, а това е важното. За сега нямам от по-неприятните симтоми на менопаузата, освен че прага ми на бяс доста е паднал.
При сестра ми обаче нещата текат различно, така че влизам в положението на всички с по-истински проблеми от мойте.

Нещо ви е докарало колит щом е само на корема . Със сегашните храни пълни с каква ли не химия не е изненадващо . Яжте истинска храна . Щом до сега сте било 47 кг. говори , че нямате алергии към основните алергени : нишесте , захароза и лактоза

# 734
  • Мнения: 20 224
Нищо общо няма колита, с трупането на мазнини около корема. Дебора, намали въглехидратите и сладкото.

Общи условия

Активация на акаунт