Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9

  • 50 783
  • 889
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравейте. По време на отбиването ми се появи запушване и бучка в едната гърда. След много масажи, цедене, салвия, мента, лецитин и какво ли още не кърмата ми вече тотално спря, но бучката остана. Според личната ми докторка бучката сама ще мине с времето, защото е задържано мляко и ще се разнесе. Аз пък се чудя дали да не отида на гинеколог или направо на ехограф на млечни жлези за свое успокоение?

# 16
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Здравейте. По време на отбиването ми се появи запушване и бучка в едната гърда. След много масажи, цедене, салвия, мента, лецитин и какво ли още не кърмата ми вече тотално спря, но бучката остана. Според личната ми докторка бучката сама ще мине с времето, защото е задържано мляко и ще се разнесе. Аз пък се чудя дали да не отида на гинеколог или направо на ехограф на млечни жлези за свое успокоение?

Нямам личен опит с това, но ако ми се случи, аз бих отишла при специалист. Всъщност, бих се обадила на гинеколога си да попитам дали да отида при нея за преглед, или направо на ехограф при мамолог.
А личният ти лекар каза ли ти колко е това време, което е горе-долу нормално да се резорбира бучката, или няма срок? newsm78

# 17
  • Мнения: X
Не ми каза и аз това се чудя. Иначе гинеколога ми е в друг град и нямам възможност да отида, но може да отида при някой друг.
Нека ако на някой му се е случвало да сподели.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 652
По-скоро на мамолог, за да те види на ехограф.

# 19
  • Мнения: 1 402
Дами, как се казваше кремчето за разранени зърна при кърмене...това което е без отмиване. Аз съм го ползвала, но не си спомням как се казваше, опаковката беше в бяло и лилаво...

# 20
  • Мнения: 3 331
Лансинох крем може би?

# 21
  • София
  • Мнения: 5 193
Какво мога да взимам за кашлица?

# 22
  • Мнения: 510
Принципно, най-безвреден е Стодал, защото е хомеопатия. Не съм сигурна за Проспана и Мукоплант, Хустагил...(билкови сиропчета)...Но много зависи от типа кашлица. Защо не се допитате до ЛЛ?

# 23
  • Мнения: 77
Здравейте.
Бебчето ми е на 4месеца и се храни само чрез кърмене. От 1-2 седмици му се появиха много газове и запек. Преди акаше по 3-4 пъти на ден, за тези 2 седмици почна веднъж на 2 дена, после 3 дни не се изака и му помогнах с термометъра. Акото беше зелено и густо като крем с кисала миризма, попринцим ни е редичко с бели частици. Газовете също така досто я тормозят и вечер почна да се буди от тях на 1-2 часа. Коремчето и става твърдо като не е акала цял ден и като се изака умеква.
Педиатърката  смята, че не му стига кърмата и усвоявала всичко и затова нямало какво да изака и да съм почвала да го захранвам. След нея за целия ден съм изцеждала общо към 100 - 150 мл и то главно от нощно и сутрешно цедене. През деня вече не се цедя. Как да разбера дали не и стига кърмата или има запек?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 130
cvete26  за мен е прекалено рано за захранване. И също така смятам че си му стига кърмата.
Защо не си вземеш пробиотик някакъв за да успокой малко коремчето. Може и нещо за колики, но странно защо ЛЛ не ти е изписала пробиотик. Аз давам на моето биогая и веднага му успокоява коремчето.
Имай в на предвид че сега започнеш ли захранване ще стане по зле. По принцип при нас от захранването се получиха на ново газове, колики и запек, който мъчих доста време. Според мен не мисли за кърмата сега, а за това да му успокоиш коремчето и да урегулирате изхожданията.

# 25
  • Мнения: 77
Биогая ни каза да взимаме и ако искаме и нещо за колики (Колийф). И аз си мисля, че му стига тъй като като пръцка си мирише на ако. А предоложи да заханвам, тъй като според нея кърмата ми е намаляла и не и стигало желязото и можела анемия да направи и чрез пюретата щяла да си набави нужните витамини.
И на мен ми се струва, че и е ранно за захранване, най-малкото тя буда с езика всичко което и поднеса към устата, даже и бибероните. Незнам пюре как би яла. Пробвах да и давам чай за колики ама неще да го пие, сега съм взела чай Белвит Л  при запек него повече го харесва. 

# 26
  • София
  • Мнения: 2 130
 а пускахте ли кръвна картина за да казва че не й стига желязо, да се провери хемоглобина и тн. Така с един преглед не ми звучи реалистична диагнозата й.
Ти сама можеш да си прецениш дали кърмата й стига или не. Но според мен щом дори изцеждаш след кърмене значи си й стига предостатъчно.
Едно те съветвам не бързай със захранване когато коремчето е така. Почти винаги когато децата започнат да поемат друго различно от кърма (АМ, пюрета или каши) в началото преминават през един период на запек, газове и тн. При положение че вие сте сега така, това само ще усложни нещата.
Аз лично бих наблегнала да ям храни които разхлабват. Така чрез кърмата ще разхлабиш и детето. Ще дам и пробиотик и ще си кърмя.
Дано мине по бързо  Hug

# 27
  • Мнения: 510
Ала, бала, и кажи на педиатърката. И не бъркай с нищо в дупето. Много често се случва изключително кърмени бебета да разредят изхожданията от вторият месец и това е нещо нормално. Можеш спокойно да изчакаш до 5-6 дена като наблюдаваш детето: коремчето тр.да е меко, детето да пишка както преди и да се храни както преди. Можеш да включиш активно масажите за подпомагане на перисталтиката, разхлабващи храни за теб, подходящ пробиотик за бебето, и евентуално ЧАК след 6тия ден някакъв сироп или свещичка изписана от педиатър. Когато бебето се изака - щом е кашаво, значи НЕ Е ЗАПЕК, запека излиза на барабонки.
Как да разбереш дали и стига кърмата? Не по изцеденото, то не е показател изобщо. Бебето въздейства на пролактина и окситоцина, а помпата нищо не въздейства, изпомпването на кърма е механичен процес, и самото бебе по съвсем различен начин засуква и масажира зърното от засмукването на помпата. Дали му стига можеш да разбереш по 1: Поведението на бебето и 2:По мокрите памперси. Щом са доволно пълни както преди, всичко е ок.
За хемоглобина и анемията - също е ала бала. Дори да захраниш, в началото бебето не може да усвоява така пълноценно качествата на твърдата храна. То яде и сере (с извинение) същата консистенция, която е изяло, без да взема там разните минерали, витамини и други неща. Виж от кърмата всичко полезно се усвоява на 100% Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 8 652
Напълно съм съгласна с горните мнения.
Според мен ще стане по-зле ако захраниш. Около и след 6-ия месец се смята, че бебетата са готови за захранване, защото вече храноснилателната им система е по-готова. Преди това може да се появят проблеми със стомаха, а вие щом имате някакви неразположения, ще стане още по-зле. Да не говорим, че ранното захранване е предпоставка за алергии 
Желязото се усвоява най-добре през кърмата, затова ако искаш хапвай ти повече желязосъдържащи храни. Но до 6-ия месец, обикновено, децата нямат проблем с желязото.
Не е запек ако не е твърдо. Може би по-скоро не е добре да е зелено и с неприятно миризма, но може би това е от заседяването в червата.
Прави гимнастика,слагай по коремче, масаж на коремчето. Някакви пробиотици също. Аз не съм голям привърженик да се дават други течности на малко кърмаче, но има чайчета за колики и запек.
Ако бебето изглежда добре, здраво, спокойно и розово и напишква достатъчно памперси-всичко е наред.Както и ако качва достатъчно(някакъв минимум, не обезателно 500грама)  също е показател, че му стига кърмата.
Цедене и неща като контролни кърмения и мерения след хранене, не са показателни.

# 29
  • Мнения: 510
И с моето ли? Stuck Out Tongue Мисля, че сме писали почти подобни съвети Wink

Общи условия

Активация на акаунт