Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9

  • 50 786
  • 889
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 77
Много ви благодаря за мненията. Направо ми писна от както се е родило детенцето все кърмата ми е виновна. Мине не мине време и имали й нещо и айде кърмата виновна.

# 31
  • Мнения: 510
Много ви благодаря за мненията. Направо ми писна от както се е родило детенцето все кърмата ми е виновна. Мине не мине време и имали й нещо и айде кърмата виновна.

Оооо, чакай да стане 10-12 месечно детето, тогава кърмата вече е загубила полезните си качества, вреди на храненето, на зъбите....превърнала се е само във вода....направо се чудя как е оживяло човечеството само на кърма, като е нямало шишета, пюрета и АМ....

# 32
  • Мнения: 510
За зеленото ако и пръцкането сега ми идва на ум...да няма възобновени колики? В такъв случай пък захранването - съвсем абсурд! Ако си давала някакви капки срещу колики преди, пробвай пак да започнеш да даваш и виж как ще се отрази.

# 33
  • Мнения: 77
Ами ние до сега нямахме сериозни колики, само няколко вечери между 1 и 2 месец. За колики освен биогая друго не сме давали, сега пак почнахме да даваме биогая.

# 34
  • Мнения: 1 308
Благодаря за съветите, момичета!  bouquet Лека, полека започва да ползва гърдата по предназначение и стои повече време с бабите  Mr. Green Днес взехме и кенгуру, та да видим дали ще й хареса вътре. karagogova, страхотно си обяснила всичко за изхожданията! Нашата педиатърка още в деня на изписването ни каза, че е възможно бебето да не се изходи и 5 дни, но е важно да се следи за мокрите памперси.

# 35
  • Мнения: 1 792
Цвете, има едни капки - БиоАмика. На принципа на Колийф са - пак ензима лактаза. Давам ги на синът, защото е с лактозна нетолерантност и акането му значително се подобри. На прегледа на 4тия месец ни ги изписаха с дозировка 5 пъти х 9 капки директно в устата преди хранене. Може тях да пробваш, вместо разни други, базирани на симетикон, който допълнително затяга коремчето.  Педиатърката ти наистина говори глупости  ooooh!

Нимфеа, малко офтопик, но нали знаеш, че кенгурутата са отречени като опасни за бебетата?

# 36
  • Мнения: 1 308
Кристалин, по-рано не можа ли да кажеш Mr. Green Вчера час и половина мерих и разучавах с продавачката въпросното чудо, купих го, даже и изпрах Crazy Мъжът ми разговаря с ортопеди и съветват крачетата на бебето да се държат отворени, следователно от слинг се решихме на кенгуру. Това купихме, уж тази марка ги водят добри. А, дано!
Сори за оффа bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 2 130
на мен лично ортопеди, няколко и то все от най добрите специалисти са ми казвали, че кенгуру, ерго раници и тн са дори полезни за децата. Това че били вредни е отживелица. Аз доста разпитвах, защото сложих моя на 10 ден от раждането в кенгуруто и ортопед потвърди, че може толкова рано. Не искаше грам в количка и за това само на кенгуру и слинг бяхме. Слинга е много удобен когато е дълга разходката и вътре си заспива чудесно , моя спеше с часове в него като беше малък. ЛЛ като ме видя на първата консултация с кенгуру и ме овика едно хубаво, но я оборих на бързо. Кенгуруто ми беше за от 3кг, а моя се роди близо 4кг, на първа консултация беше вече към 4,5кг, нищо не му пречеше да е в него и си му харесваше много Simple Smile.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 653
Няма нищо лошо в слинг или ергономична раница, но защото краката на бебето са разтворени и не висят.
При кенгурата краката си висят надолу, което е вредното в цялата работа.
На мен ми подариха кенгуру и го продадох и си взех раница на Ергобейби от OLX. На 13 месеца е и все още си го нося, макар че натежава. Даже и кърмех с нея,докато ходя. Имам и слинг, но този конкретно нещо не ми е по вкуса и съм го ползвала веднъж.
Ето картинка за разликата между кенгуру и раница
http://blog.roshavo.com/wp-content/uploads/2014/05/why-you-shoul … rotch-dangler.jpg
Виждала кенгура, в които бебето седи разкрачено, но не съм заглеждала марката.

# 39
  • Мнения: 1 792
Guerry, все още има доктори при това авторитети, които твърдят, че трябва да се кърми на 3 часа стриктно, че трябва да се премахне насилствено нощното кърмене/хранене, че трябва да се захрани с плодов сок на 40 дни. Така че не се учудвам, че са казали подобно нещо за кенгурутата. Друг е въпросът, че и масово не правят разлика между ергономична раница и кенгуру. За който се интересува - има тема тук. Освен разкрача на децата проблемна е и позицията на гръбнака и разпределянето на тежестта. Другото го е казала Ирайн.

И да питам нещо - започнах да захранвам. Диването хапва по около 30-40 грама доста течно пюренце преди или след едното следобедно кърмене. Чувала съм, че трябва да почна да предлагам и вода. Вярно ли е това? Кърмата няма ли да му върши същата работа, поне докато не заместим някое хранене?

# 40
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
...

И да питам нещо - започнах да захранвам. Диването хапва по около 30-40 грама доста течно пюренце преди или след едното следобедно кърмене. Чувала съм, че трябва да почна да предлагам и вода. Вярно ли е това? Кърмата няма ли да му върши същата работа, поне докато не заместим някое хранене?
Аз предлагам, той, в повечето случаи, отказва. Понякога си пийва. Смених бебешките шишета, от които пиеше по-голямо количество (няколко глътчици) докато дъвчеше биберона им, защото се бяха изхабили. Бибероните с два отвора ги отказа, първата чашка се оказа с много широки отвори и се давеше, та я отказа и нея. Взех друга, със силиконов накрайник, чиито отвори се отварят като захапе и вече се понаучи за какво служи, та като е жаден си пийва няколко капки Laughing когато не е - я избутва с ръка. Давам му след хранеене с пюре/ каша. След кърмене не се занимавам...Пробвах и с лъжичка, но на няколко пъти се задави, а веднъж върна и от тогава ме хвана шубе и спрях. Когато беше болен и кашляше му давах чайче от мащерка със спринцовка. Мисълта ми е, че може да се наложи да пробваш няколко системи. Това, ако заместиш напълно хранене. Ако на всяко хранене дохранваш с кърмене, едва ли ще има нужда от допълнително вода. Все пак, обаче, е добре детенцето да свиква и като идея, че може да утолява жажда и по друг нячин освен от мама. Една гастроентероложка ме беше питала даваме ли вода, казах й, че той отказва, а тя отговори, че явно няма нужда. Така че, давам, а той - ако ще. Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 8 653
Може да предлагаш, пък ако иска да пие.
Моят син повръщаше от шишета и му взех една чаша с преходен накрайник на Мънчкин. Пиеше вода на периоди...най-често я дъвчеше.
Преди месец му взех шише със сламка и от него пие, на година и месец е.
Напоследък надига и чашите, може да го пробвам и от чаша.

# 42
  • Мнения: 5 259
Здравейте, момичета.
Имаме нещо като проблем, не знам точно дали трябва да се притеснявам  Rolling Eyes
Взех си везна под наем, за да претегля бебето колко изяжда на денонощие. На 4 месеца е, тежи 6700, 65 см, момиче.
Везната показваше на някои хранения 35 мл  Shocked На други - 150. Но повече ме притесни, че за денонощие не мина 550 гр. Започнах да тегля памперсите - събирах ги за 24 часа и ги тегля. В някои дни бяха даже 450 гр. Това не е ли твърде малко?
Бебето не е гладно. Яде на максимума си. Очевидно наддава добре. И все пак в памерсите няма кой знае какво... Вода не ска да пие и аз не се сещам да предлагам.
Навсякъде пише, че трябва да яде 1/6 от теглото си или минимум 750 мл. Ние сме много далече и от двата показателя.
Какво да правя?

# 43
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета.
Имаме нещо като проблем, не знам точно дали трябва да се притеснявам  Rolling Eyes
Взех си везна под наем, за да претегля бебето колко изяжда на денонощие. На 4 месеца е, тежи 6700, 65 см, момиче.
Везната показваше на някои хранения 35 мл  Shocked На други - 150. Но повече ме притесни, че за денонощие не мина 550 гр. Започнах да тегля памперсите - събирах ги за 24 часа и ги тегля. В някои дни бяха даже 450 гр. Това не е ли твърде малко?
Бебето не е гладно. Яде на максимума си. Очевидно наддава добре. И все пак в памерсите няма кой знае какво... Вода не ска да пие и аз не се сещам да предлагам.
Навсякъде пише, че трябва да яде 1/6 от теглото си или минимум 750 мл. Ние сме много далече и от двата показателя.
Какво да правя?

Махни везната.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 653
Не се затормозявай с тази везна  Peace
Бебетата, когато сучат на поискване, сучат различно количество.Понякога много малко, друг път повече. Накрая си го докарват, колкото им е нужно.
Всяко си е различно, затова се гледа наддаването в края на месеца, дали е жизнено, спокойно(доколкото е възможно при колики или зъбоникнене), с нормален вид, достатъчно напишкани и наакани памперси.
Взената само те притеснява излишно.Спри да мислиш колко точно изяжда и давай, когато детето е гладно или му е време за хапване.

Общи условия

Активация на акаунт