От коя диета/режим на хранене сте доволни и препоръчвате?

  • 31 220
  • 263
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 991
Не е нужно да се изследва палеолита, и сега има диви племена, които живеят на ТИ с природата и се знае какво ядат, е не е 50 % месо. Също тези палеолити, зависи в какви райони са живеели. Както сега ескимосите се хранят с месо, по островите предимно с риба, и тн. Пак иде реч за палцебо месото и тинтириминтири.

За
Ами да, Ева, вярно, че си беше драма. Помня-зелена салата и пилешка пържола.
Още по-драматичното е, че като хапна ме пипват тъжни и депресивни мисли-те това пък не мога да си го обясня....

Мога да кажа, че не случайно излезе  мода да се ядат "щастливи " прасета, защото доказано, страха при убийството, стреса и депресията която изпитват животните, заради начина по който са отглеждани и убивани, ги изпитваш после и ти. Елементарна химия.  Peace Още една причина, да не ям месо.

# 211
  • Мнения: X
Много интересно защо депресията ми изчезна веднага след като започнах да ям месо след дългогодишно вегетарианство...

# 212
  • Мнения: 6 214
Много интересно защо депресията ми изчезна веднага след като започнах да ям месо след дългогодишно вегетарианство...
Най-напред за вит. Д се сещам.  Peace

# 213
  • Мнения: 9 991
Много интересно защо депресията ми изчезна веднага след като започнах да ям месо след дългогодишно вегетарианство...
Най-напред за вит. Д се сещам.  Peace

Това е витамина на слънцето, но се сещам и за В12. При мен изчезна след спирането не месото. Не че съм била в депресия преди, но емоционални тегоби, така да го кажа. Ако не ядеш месо, без да си вътрешно убеден че е правилно и си мислиш, че се лишавам ежедневно, също е фактор.

# 214
  • SA
  • Мнения: 3 196
Причини за депресия може да има много, вкл. и липса на важни за мозъка ни вещества и микроелементи. В случая на Мози явно се е коригирал някакъв дефицит, породен от дългогодишно вегетарианство, щом е забелязала пододбрение с промяна в храненето.
Някои хора при продължително и крайно ограничение на въглехидрати се оплакват от нарушения в съня.
От друга страна, за депресиран лъв не съм чувала, макар да допускам че животните, които лъвовете преследват и изяждат, също изпитват страх в последните си минути.

# 215
  • Мнения: 9 991
Причини за депресия може да има много, вкл. и липса на важни за мозъка ни вещества и микроелементи. В случая на Мози явно се е коригирал някакъв дефицит, породен от дългогодишно вегетарианство, щом е забелязала пододбрение с промяна в храненето.
Някои хора при продължително и крайно ограничение на въглехидрати се оплакват от нарушения в съня.
От друга страна, за депресиран лъв не съм чувала, макар да допускам че животните, които лъвовете преследват и изяждат, също изпитват страх в последните си минути.



Допускала била.  Joy

# 216
  • SA
  • Мнения: 3 196
 Simple Smile Тъй де, защо тези вещества, които се образували при смъртен страх, не водят до депресия при лъвовете?
А големите видове папагали например се депресират при загуба на стопанина, към който са се привързали, а също и при значителна социална изолация, например стоят дълго време сами, не им се обръща ежедневно внимание. Започват да си скубят перушината по гърдите, това е един от симптомите на депресия при тях. Та ето, в този случай депресията при тях не е свързана с типа на храната им, а се предизвиква от други фактори.
Аделинда, радвам се, че становището ти за значението на вит.В12 е претърпяло развитие напоследък.

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 12:50 от Kameloth

# 217
  • Мнения: X
Много интересно защо депресията ми изчезна веднага след като започнах да ям месо след дългогодишно вегетарианство...
Най-напред за вит. Д се сещам.  Peace
Витамин Д пих 1 г., преди да проям месо.

# 218
  • Мнения: 5 459
Признавам си и аз бях тотално срината емоционално, докато бях веган. Колкото и да не ми е вкусно месото, като спра да го ям изпадам в депресии и ставам сънлива и неработоспособна.
Малеееее, аз великият експериментатор /върху себе си/ за пръв път чувам за палео диета. Мислех, че няма диета, която не съм пробвала  Mr. Green

# 219
  • Мнения: 46 645
Месо ям, защото трябва. Не обичам много, затова преди време реших да се храня с каквото обичам. Не се чувствах добре, кръвното ми се срина, М стана ужасно болезнена, ноктите ми се чупеха и т.н. Като проядох пак всичко се оправи.
Вече си знам - нито една група не изключвам.

# 220
  • Мнения: 5 459
Аз пък изобщо не обичам месо, обаче при положение , че това е храната, която допада на организма ми-се налага да ям. Двама вегетарианци вкъщи ми стигат. Макар, че синът ми успявам да го прелъжа с месо понякога-например вчера с къри  Mr. Green.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз пък след 24 г. вегетарианстване /без видимс причина, просто така стана, иначе вкъщи винаги се е яло стабилно месо за сметка на по-малко въглехидрати/ ей така проядох месо. Сравнения - нямах депресии при вегетарианстването, бях здрава и щастлива. Сега /ама е много скоро,за да сравнявам/ е пак същото... Причината да започна при мен е абсолютно прозаична - заради пътуванията ми , да мога да опитам от местните кухни, да изследвам. Няма как човек да обича да пътува и да се храни избирателно, не са пълни емоциите така. Та, всеки е различен,един смята,че като се откаже от всичко,което му доставя удоволсвие,ще покаже силата на духа си и достигането на нирвана, други като мен смятат,че са за малко на този свят и ще грабят, колкото могат от харесваните удоволствия. Не пуша, не пия, спортувам, кулинарка съм и готвя, това за мен е достатъчно,което правя за здравето си. Останалото ... Късмет,ген. Но и днес да ми кажат,че или избирам да пътувам и да ям, но да живея 5г. По-малко, или да седя, да огранича всички човешки удоволствия, да медитирам по цял ден и се храня, колкото да не умра от глад, но живея по-дълго, без да се замисля съм за 1 вариант.
Та, всеки е различен,организмите са различни,средатс, в която живеем е различна, приоритетите ни са различни, няма верен и грешен отговор. Има свободен избор. bouquet

# 222
  • Мнения: X
Явно не съм се изразила добре - не  съм изпаднала в депресия, защото съм се отказала от месото, което харесвам.  Wink Вегетарианството води до консумация предимно на въглехидрати (освен ако човек не злоупотребява с млечните), а при някои хора прекаляването с въглехидрати влияе на психиката от чисто биохимична гледна точка.
Сега изяждам порция месо и зеленчуци,  не ми е тежко и съм сита за няколко часа, а по-рано непрекъснато чувствах глад, въпреки че стомахът ми беше пълен и независимо дали се хранех със здравословни храни, или не.

# 223
  • Мнения: 6 214

Сега изяждам порция месо и зеленчуци,  не ми е тежко и съм сита за няколко часа, а по-рано непрекъснато чувствах глад, въпреки че стомахът ми беше пълен и независимо дали се хранех със здравословни храни, или не.
+1
Това е и главната причина да съм безкрайно щастлива, че открих сегашната си "диета".
Преди това изпитвах същото като теб, пълен или препълнен стомах, но и постоянно чувство, че ми се яде още нещо.

# 224
  • Мнения: 1 417
REAL_WOMAN коя е диетата ти?

Общи условия

Активация на акаунт