От коя диета/режим на хранене сте доволни и препоръчвате?

  • 31 219
  • 263
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 214
ВМ НВХ, за това пиша "диета" в кавички.  Simple Smile

# 226
  • SA
  • Мнения: 3 196
Люба, точно същият избор като теб и аз бих направила. С уточнението обаче, че ако нещо ми причинява разни болежки и страдания не бих го яла/ пила/ пушила, макар и много да ми се иска. Затова например спрях и да пуша, защото се чувствах физически зле, а не защототеоретично зная, че цигарите скъсяват живота.

# 227
  • Мнения: 5 459
Момичета, преди малко се обадих в една лаборатория и ми казаха, че изследванията за ИР не се поемат от здравната каса и струват 42 лева.....Това вярно ли е, или просто .......ако мине  Thinking

# 228
  • Мнения: 2 826
Момичета, преди малко се обадих в една лаборатория и ми казаха, че изследванията за ИР не се поемат от здравната каса и струват 42 лева.....Това вярно ли е, или просто .......ако мине  Thinking

Толкова е  Sad

http://cibalab.com/blog/?x=entry:entry140322-145807

# 229
  • Мнения: 8 163
От друга страна, за депресиран лъв не съм чувала, макар да допускам че животните, които лъвовете преследват и изяждат, също изпитват страх в последните си минути.
Знам, че си достатъчно образована, за да не слагаш знак за равенство между организмите на хищник и на всеяднен примат.

Кому в такъв случай беше нужно това ти изречение?

# 230
  • SA
  • Мнения: 3 196
Къде в това изречение виждаш да поставям равенство между хищник и всеяден примат?
Обясних защо не ми се вижда реално твърдението на Аделинда, че човек може да се депресира от веществата, образували се в тялото на животното преди смъртта му под въздействие на страх. Затова и поясних, че очевидно тези вещества не влияят така на хищниците.
Когато се изучава влиянието на различни биологично активни вещества върху мозъка и целия организъм, често се използват животни като плъхове, зайци и т.н., което не означава автоматично, че се поставя пълно равенство между тях и всеядния примат.

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 07:58 от Kameloth

# 231
  • Мнения: 5 459
И на мен не ми се струва логично да "изям" депресията на убитото животно, макар, че съм чувала доста фанатизирани вегани да го твърдят /когато бях веган посещавах подобни лекции, даже на една лекция на "бялото "братство ме бяха обвинили за чудовище, защото ям мед  Mr. Green/.....

# 232
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Циклично хранене е моят начин да поддържам оптимално тегло, няма го в анкетата , но е възможно някой вече да го е споменал та се връщам назад да ви чета bouquet.

# 233
  • Мнения: 5 435
Циклично хранене е моят начин да поддържам оптимално тегло, няма го в анкетата , но е възможно някой вече да го е споменал та се връщам назад да ви чета bouquet.

Разкажи моля те малко повече за това циклично хранене!  Peace

# 234
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аелис, спомням си, че съм те чела преди време в темата за режима на Ори Хофмеклер. На мен също ще ми е интересно да разкажеш повече лични впечатления.

# 235
  • Мнения: 5 459
И на мен ми е интересно какво е това циклично хранене....

# 236
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Ами аз от години се храня така - през деня плодове и зеленчуци, вечер е основното хранене в рамките на 4 часа и се препоръчва да се започне със салата, след това протеин и накрая въглехидрат.
Имаше тема преди време, давам ви линк ако искате повече подробности:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=658891.0;topicrefid=20

# 237
  • Мнения: 5 435
Аелис, ще изчета темата, но ме заинтригува с този режим. Дали е възможно да се получат стомашни проблеми, ако всеки ден се консумират само плодове и зеленчуци?  newsm78

# 238
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Отдавна се храня така, не съм имала проблеми със стомаха . В темата пишеха много момичета, никоя не се е оплакала от стомашни или други здравословни проблеми.

# 239
  • Мнения: 8 163
Дали е възможно да се получат стомашни проблеми, ако всеки ден се консумират само плодове и зеленчуци?
По света има огромен брой хора, които са в добро здраве и чудесна физическа форма, а ядат само плодове и зеленчуци.

Освен това, ако правилно съм разбрала Аелис, тя яде животински продукти. Просто в по-малки количества, отколкото се приемат в традиционното всеядно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт