Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 47

  • 62 243
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 390
Нямам за цел да обидя или споря, но щом апартамента ще се отддава - още повече - на хотелски принцип според мен всичко в кухнята трябва да се подмени. Изискванията в този случай са по-високи. Вероятно всички сме били за някакъв период в такива жилища и знаем как са обзаведени.
А и става въпрос за Варна, не за някое семейно хотелче или къща някъде си.

# 76
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Дали ще се хареса на публиката? Аз си мислех да поработя в скандинавски стил с малко мидсенчъри. Да ви изненадам пък Simple Smile

Ето го икейския диван.http://www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/Sofa-beds/Sofa-beds/7133/8264/
Брейй, тоз диван и на мен щеше да ми свърши работа, нов ли е ? Преди не съм го срещала в сайта


И този заглеждах и ми допадна! В един момент много се изнервих с моите перипетии около дивана по поръчка и реших, че ще купя нещо евтино от Икеа, докато открия подходящ диван, а после мога да го преместя в детската или на село. Точно тогава Съпружка пусна бежовия апартамент с тухличките и глица на младото семейство, та там видях този диван в детската стая. Малко ме притеснява това, че матрака ляга на пода. Трябва да отида и да поседя на него. Не знам дали няма да потъвам много, като седя така върху няколко сгънати дунапрена.

Ваяна, никой не отива на море да готви Peace. Поне аз, ако отида с гаджето си на море за седмица, бих се интересувала основно от спалнята. Имам предвид, ако бях млада, с гадже Laughing!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 390
Да, почти никой не отива да готви, но иска кухнята да е и да изглежда нова. Както и целия апартамент.
Смятам, че скандинавски тип апартамент, дори с минимални средства, ще има най-голям успех, имайки предвид масовото харесване на този стил.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ох, да не наливам масло повече, но Боги ...ако плочките са хубави и бели, а на снимките така изглеждат, като се префугират с бял фугинат ще блеснат. Сега са модни-знаеш, всеки сканди-блог ги има, вече късмет е да дойдат гости , любители на сканди -ливинг, ама ..може пък и да дойдат.

Ако не са свръх захабени, и мислиш,че с нещо като пароструйка ще се изчистят, а фугирането да ги доизлъска -остави ги. Иначе -вади кангото.

За шкафа съм песимист обаче ..незнам, може би не ми достига фантазия да го видя преправен с новите дръжки. Шкафа от кухнята-за него говоря.

Рафтовете в спалнята не са никак лоши, пак с подменени дръжки, или нова боя, ако старата е за подмяна...но като фасон са хубави, и пасват.

# 79
  • Мнения: 4 291
 Богиня, дори и да искаш да запазиш плочките, при разбиването на мивката ще се повредят. Според мен всичко е за смяна в кухнята. Както и да накиприш кухнята, дефекти в ефекти... мисля че няма да е масово популярно или поне приемливо за хотел и ще пречи на оборота, а е бизнес все пак. Някой показваше съвсем лека, приятна кухня в тъмни цветове, кой беше? Май Ассос  Thinking

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Плочките са ок. Няма нито една напукана. Но ще видим какво ще стане след като се изкърти мивката. Може да не издържат горките раритети. Ще го мисля в движение.

Съгласна съм, че всеки иска да му е ново, разкошно и красиво. Но за 50лв за нощувка няма как да вкарам ремонт за 50 000. А и обикновено такъв тип резервации не се ползват от обитатели на Бъкингамския дворец.

# 81
  • софия
  • Мнения: 9 590
При днешният избор на скъпи и евтини мебели...
Аз бих почивала или наела такъв апартамент, но не точно този, както и да го освежиш. Всичко е много старо, най-вероятно ще има и някаква миризма на старо. Не става въпрос за лукс, но поне за нещо новичко и приятно за окото.
Ако плочките не се начупят, ок, но шкафовете и долапите не ме кефят.

# 82
  • Мнения: 3 160
Записвам се в темата, да й хвърлям по едно око, макар че не успявам да я следя много редовно ...

Богиньо, извинявам се, но с такава мивка не можеш да вземеш дори и 50 лв. за нощувка - казвам го като човек, на който редовно му се налага да отсяда по варненските хотели и апартаменти. Виж в Букинг какви апартаменти и с какво обзавеждане се предлагат за тези пари. В днешно време апартаменти за нощувки се наемат само по интернет, и то със снимки.
Ако не можеш да си позволиш по-добър ремонт, по-добре го давай на дългосрочен наем.


Г-це, и двете пердета стават, може би за белите трябва още малко промяна в текстила на стаята /възглавничките по пейката и т.н./. Какъв е подът - паркет или ламинат, много добре изглежда.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 744
.

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 17:48 от Приятно ми е - Богиня!

# 84
  • софия
  • Мнения: 9 590
Връщах се да чета Simple Smile Не знам защо се завъртяха нещата около тази мивка, като Боги си е казала, че ще я маха. За шкафовете аз си казах, стари са, грозни са и бих ги махнала.

# 85
  • Мнения: 104
А Ема спомената ли е в статията за къщата на Съпружка?
Защото, все пак, преди тя да "го пипне", жилището си беше хубавко, но в никакъв случай достойно за списание.

А дали Ема не работи за това списание? Нещо ми се струва, че не работи в офис от 8 до 5., както беше казал някой тук. Артистична натура с желание да променя съществуващ интериор, и то с такъв забележителен успех. Имам предвид не само прекрасното и уютно жилище на Съпружка, а и селската й къща. Ема, къде изчезна наистина?

# 86
  • Мнения: 3 160
Е, добре, връщам си назад думите за мивката, но като цяло мнението ми е същото - за да вземеш 50 лв. наем на вечер трябва тотално изтърбушване на кухнята, нито нови дръжки на шкафчетата, нито фугиране на плочките ще оправят работата.
Има и друг момент с хотелските нощувки - ако влезеш в зоната на компромисния ремонт и ниския наем, като уж за наематели с по-малки възможности, е твърде възможно да попаднеш на много съмнителен контингент наематели ...

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 18:20 от GG_BG

# 87
  • Мнения: 2 420
Здравейте,
записвам се в новата тема с една бар-маса от трактор.

# 88
  • Мнения: 5 160
Мивки разбиваме, трактори се появяват  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 1 047
Богиня, нека да пиша и аз тук какво установих скоро при посещение на братовчедка. Не отдавна ми се наложи да обзавеждам ново жилище  и изсипах куп пари за поръчкови мебели, А когато отидох и видях преобразения апартамент на въпросната ни роднина само с готови и изключително евтини, но подбрани с вкус неща малко ми стана жал за мене си, че не притежавам усета и да избира и напасва нещата по-най  сполучлив начин.Плочките между двата реда шкафове в кухнята контрастираха прекрасно. Спалнята с чудесни пердета/от втора употреба/ и с чудесен цвят на стените. Та с нечия помощ която ако потърсиш  си мисля, че можеш и ти ефтинко да преобразиш жилището, естествено ако го желаеш по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт