ВТОРИ клас - 5тема

  • 51 288
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Няма ли информация в темата за математическите състезания?!  Thinking

# 706
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И в Перник правят, но не откривам инфо кога пак ще има, за да запиша щерката  newsm78. Само за Сф намерих.

# 707
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
На сайта на СБМ е написано, че става дума за областния кръг на кенгуруто - ако не се лъжа, това означава, че отиват само класираните от общинския. Поправете ме, ако греша, да не сея заблуди. newsm78 След него има Математика без граници - на 22 март.

# 708
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062


Регламент

Цитат
Европейско математическо състезание „Кенгуру“ се провежда в два кръга:
Първи кръг (регионален) – състезанието е отворено за всички и е насочено към ученици със средни математически възможности.
Втори кръг (национален) – участието е срещу покана и е предназначено за талантливи ученици, получили най-високи резултати по време на Регионалния кръг (по 10 ученици за всяка възрастова група).
Задачите за всеки кръг са с „избираем отговор“, като към всяка задача има по 5 отговора, от които състезателят трябва да намери (познае) единствения правилен.
Двата кръга са „присъствени“ и участниците работят върху отговорите в присъствието на други състезатели.
Двата кръга са индивидуални и накрая се отчита резултатът на всеки отделен участник.
Първият кръг е в рамките на Международно състезание, в което участват повече от 3,5 милиона ученици от над 40 държави. Участниците от всички държави решават едни и същи задачи:

    18 задачи за първата възрастова група – 2 клас,
    24 задачи за втората възрастова група – 3 и 4 клас,
    30 задачи за останалите възрастови групи

в един и същи ден и по едно и също време. Всяка държава има право да промени най-много по 5 задачи за всяка възрастова група в зависимост от особеностите на учебното съдържание.
Състезанието е отворено за всички ученици. Достатъчни са средни математически възможности.
Възраст: 7 – 20 годишна възраст.
Основен организатор на първото и следващите издания на състезанието е Международната асоциация „Кенгуру без граници“ (регистрирана във Франция). Финансово състезанието се самоиздържа чрез такси за правоучастие.
В последните две издания на състезанието са включени специални теми за ученици в затруднено положение.

# 709
  • Мнения: 19 302
Тоест както и предполагах, е само за явилите се преди това на други състезания нали?
Може ли някой да отговори просто с да или не Simple Smile

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Иланг -иланг къде се провеждат в Пловдив състезанията,къде става записването?

повечето са в мг http://omg-bg.com/
Великденското и Коледното ги провежда  ОУ Драган Манчов (но то пак е в сградата на омг)

# 711
  • София
  • Мнения: 1 374
Дъждец - не, на 19 март е първия кръг на ЕК, който е отворен за всички деца, т.е. който иска се записва и отива на състезанието.  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 1 829
Няма ли информация в темата за математическите състезания?!  Thinking

Дали можете да ми дадете линк към въпросната тема?  bouquet

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Няма ли информация в темата за математическите състезания?!  Thinking

Дали можете да ми дадете линк към въпросната тема?  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=899320.0;topicrefid=19

заповядай  Simple Smile

# 714
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Тоест както и предполагах, е само за явилите се преди това на други състезания нали?
Може ли някой да отговори просто с да или не Simple Smile

копирах регламента - отговорът е "не"  Peace

# 715
  • Мнения: 1 829
Няма ли информация в темата за математическите състезания?!  Thinking

Дали можете да ми дадете линк към въпросната тема?  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=899320.0;topicrefid=19

заповядай  Simple Smile

Пак благодаря  bouquet

Моите деца не са с някакви специални математически заложби, но добре ще им се отрази да ходят на състезания, за да разберат, че времето е ценно и не бива да се мотаят.

# 716
  • Мнения: 19 302
Лонита, благодаря!
На 19март е областният кръг обаче.

# 717
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Лонита, благодаря! Сега се сетих, че го четох този регламент преди време. Аз за 19март питам. Не знам защо коментирате следващото състезание на 29март.

кенгуруто е на 19 март  Peace не виждам да има нещо на 29 март  Thinking

http://alekdimitrov.com/calendar.asp#March

# 718
  • Мнения: 19 302
Да, поправих се. На 19март е областният кръг. Поне така виждам в секция изток.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 374
Лонита, благодаря!
На 19март е областният кръг обаче.
Е, да де - областният е първи кръг и на него се явяват всички желаещи. Следващият кръг юни месец е национален и на него отиват само класираните на призовите места от първи кръг.
И понеже някой питаше къде още ще се провежда - в ПЧМГ със сигурност, но не знам дали ще бъде само за техни ученици или ще записват и външни. Може да се пита по телефона. Нас ни пратиха имейл със срок на записване до 12 март, такса 7 лева.

Общи условия

Активация на акаунт