Гримиране – идеи и техники (Тема № 64)

  • 96 562
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 596
Вълнуват ме тенденциите, но това не значи, че се нося с нещо, което лицето ми не позволява  Mr. Green
От 2015 единственото нещо, което не успя да ме грабне е клоунското контуриране (clown contouring). Прекалено наслояване на кремообразни продукти и после едно мазане и блендване  Crazy

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Денси, много ти благодаря.  Hug

# 17
  • Мнения: 1 755
Преди една година бих отговорила, че трябва да се забравят оранжевите червила, но миналото лято си взех едно но Герлен, което е приблизително от тази цветова гама и ми хареса много. Heart Eyes
Ето, за това става въпрос:

Така че,всичко е въпрос на доза и нюанс.
Присъединявам се към момичетата, които избягват контурирането.Имам няколко хайлайт продукти, с които все не мога да свикна да работя.

# 18
  • Мнения: 5 892
Аз съм на вълни- към каквото кажа, че към момента ми се струва ужасно, след време се влюбвам  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 119
Тенденциите са си тенденции, те са във всичко и навсякъде и непрекъснато се менят. В грима според мен е важно човек да познава много добре предимствата и недостатъците на лицето си, за да знае как да подчертае едно, а да прикрие друго. Без значение от техниката - контуриране, строубинг, бейкинг, "грим без грим" - всичко, което е изпълнено с мярка и с умела ръка, би било единствено в полза на усъвършенстване чертите на едно лице. Гримът е едно от най-силните оръжия на жената, стига тя да знае как да го използва.
Относно това, което бих искала да се промени в тенденциите за грима, и то касаещо най-вече тенденциите в България, е да престане да се налага модата на т.нар. "чалгарски грим". Имам чувството, че повечето от гримьорите в България са на принципа "едно си баба знае, едно бае" и от 10 години стилът им на гримиране грам не еволюира. Писна ми да виждам мумифицирани лица, брутални цветови комбинации и форми, жестоко и очеизвадно очертаване извън контура на устните и очи тип "панда" с по два пръста черно отгоре и отдолу. А най ме е яд, че младите момичета много се стараят да подражават на медийните личности и все по-често виждам в ежедневието си наистина гротескни картинки, които болезнено засягат чувството ми за естетика.

За да завърша позитивно, желая на всички успешна и красива година във всяко едно отношение!  bouquet

# 20
  • Мнения: 39 560
Тенденциите не ме вълуват много. Гримирам така, както ми е кеф. А напоследък това е фдт и малко руж (защото ползвам покривен фдт и лецето ми става плоско без). Ако имам време слагам очна линия.

Нещо такова, но без изкуствените мигли:


Жалко, че в темата вече почти няма снимки, но не се изненадвам. А колко много можеше да се научи преди тук. Но както и да е...

Eпона, а и всички останали, може ли да споделите покриващ фдт. Налага се, уви, да прикривам пигментни петна. До сега не съм стигала до задоволяващ резултат.
 И аз се стремя все повече към по- естествена визия. Имам чувството, че прикрива някоя и друга година.

# 21
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Според мен Revlon Colorstay е доста покривен, а също позволява напластяване.

# 22
  • Мнения: 64
За себе си ще кажа,че през тази година ще се придържам към по-лек грим.Спиралка,малко вежди,фдт,пудра и nude червило,за през деня говоря 😁

Аз съм със светло лице и предимно си ходя с по-лек грим, не съм привърженичка на тежкия грим.

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема bouquet
Аз не се вълнувам особено от последните модни тенденции, съобразявам се с това, което ми отива, макар и да е в "разрез" с тях Wink Напр. кожата ми е склонна към омазняване, имам разширени пори и хайлайт ми стои ужасно - лъщя като мекица, макар и с лека ръка сложен. Все по-рядко ползвам блестящи сенки, с възрастта клепачът ми пада, за съжаление Confused и блескулки хич не ми отиват; залагам на добър тен на лицето, лек руж, матови сенки, спирала, червила имам всякакви, но избягвам много тъмните - не ми отиват, или просто аз не съм свикнала да се гледам така Wink

# 24
  • Мнения: 1 797
Благодаря за темата  bouquet

От модните тенденции не ми допада строубингът, но аз по принцип не си падам по хайлайтването  Peace

И един грим от миналата седмица в тъмносиньо:

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Много хубав грим bouquet Харесва ми синият цвят, аз все не мога да улуча подходящ.. от палитра ли е или отделна сянка?

# 26
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Намеренията ми за 2016? Едва ли цяла година ще се гримирам по един и същ начин - обичам да променям стила си всеки сезон. Също съм със светла кожа, тъмна коса и светли очи. Зимата ми е любимият сезон за гримиране, въпреки, че често ходя само с крем. Тази зима прибавих минималистичен грим (хайлайтър на клепачите и спирала) с по-тъмно червило. Други любими за зимата - светлорозов руж, матова бяло-прозрачна пудра, розово червило и синьо-сив грим, или блестящ бронзър на скулите и бронзово-кафяв грим, леко размазан и небрежен във външните ъгли на очите. Това, което няма да започна да харесван са "идеалните" неща в гримирането, като по учебник и с шаблон. И още - тази година мисля да върна моливите за устни в употреба - от тези, които са по-различни от червилото и правят омбре ефект
http://www.tomford.com/lips-and-boys/?utm_source=bronto&utm_ … kve051z9bgga47fcf

Благодаря за темата bouquet

# 27
  • Мнения: 1 797
*Biskvitka*, благодаря! Използвах тъмносиния цвят от тази палитра



Сенките са по-сухи, отколкото предпочитам и за да се постигне интензитет на цвета се иска напластяване - иначе остава матовата основа, а частичките се губят  Peace Една идея по-светли и топли сини единични сенки според мен са единичката на Инглот #428 и пресования пигмент на Лореал #Midnight Blue, ако ти вършат работа:

# 28
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Никак не ме вълнуват тенденциите. Напоследък съм само с червило (най-често неутрално), спирала и руж.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Кристал ноар ,не разбирам от грим ,но твоят ме остави без думи. Мнооого красиво око ! Peace

Общи условия

Активация на акаунт