Дефицитите на една журналистика

  • 322 530
  • 3 836
  •   1
Отговори
# 1 305
  • София
  • Мнения: 19 351
Ела, не бягай около късмета си  Joy
Имаше такава реклама, но нарочно направена, май с братя Мангасарян
Или един виц за цигани "Така ли се говори върху баща ти?"

Последна редакция: чт, 30 ное 2017, 16:27 от Cuckoo

# 1 306
  • Мнения: 19 181
Цитат
..."Посолството на Ислямска република Иран в София, напомняйки за дългогодишните отношения между двете страни, като наскоро в София се отпразнува сто и двадесет годишнината от установяването на тези отношения, подчертава върху отличната воля на властите на Ислямска република Иран за продължаване на развиващите се отношения между двете страни", се отбелязва още в съобщението...
https://www.vesti.bg/bulgaria/politika/iran-s-poziciia-za-vyrnat … ov-zavist-6076687

чета и не вярвам на ушите си... Simple Smile
Ко каза, ко?

Сигурно са превеждали от фарси (или който език говорят в Иран) с Гугъл-преводача изявлението на посолството.

# 1 307
  • Мнения: 25 782
Пак от любимия ми Дарик:

Цитат
В следствие на проливните дъждове се е откъснала земна маса, която проникнала в хижата и затиснала намиращите се вътре двама мъже, които били на маса.

Дори да пренебрегнем факта, че се пише "вследствие", при положение че има загинал човек, това ли е най-важното, което читателят трябва да узнае непременно? Кого го интересува дали мъжете са били на маса, на легло или под леглото?
Лешоядска му работа... Sick

# 1 308
  • Мнения: 25 782
Пак аз, ще ме прощавате, но с нов бисер.

"Затвор за мъжа, изритал баба на спирка"

Баба е за внуците си бе, простаци и простакеси! За вас е "възрастна жена", а предвид и професията – "уважаема госпожа". Но явно за вас учителите не са били уважаеми – и много ви личи! Както и липсата на първите 7...  Sick

# 1 309
  • Мнения: 1 123
Пак аз, ще ме прощавате, но с нов бисер.

"Затвор за мъжа, изритал баба на спирка"

Баба е за внуците си бе, простаци и простакеси! За вас е "възрастна жена", а предвид и професията – "уважаема госпожа". Но явно за вас учителите не са били уважаеми – и много ви личи! Както и липсата на първите 7...  Sick
Възрастна дама!

# 1 310
  • Германия
  • Мнения: 1 072
“НДК е построен на площ от 18 300 кв. километра.” Журналистка от БНР току-що. Метри, километри, милиони, милиарди... компютри - компоти.

# 1 311
  • Мнения: 22 867
“НДК е построен на площ от 18 300 кв. километра.” Журналистка от БНР току-що. Метри, километри, милиони, милиарди... компютри - компоти.

Не че ги защитавам, но ми се струва, че след числителни бройната форма получава окончание А. Това по спомени, може и да ме опровергае някой, нямам време сега да търся правила. Peace
Илайза, нищо лично към теб, аз затова се отказах да чета вестници и списания, заради неграмотното писане, май и тв толкова гледам, от дъжд на вятър, че ме нервят. Просто ми просветна нещо в момента. Simple Smile

# 1 312
  • Мнения: X
Лабрекс, не е до граматика, а до размери, няма как НДК да е хиляди квадратни километри. Wink Този даден размер е към 1/6 от България.

# 1 313
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, не е до граматика, а до размери, няма как НДК да е хиляди квадратни километри. Wink Този даден размер е към 1/6 от България.

qrye, сработила ми е филологическата страна Simple Smile, за мунската тема съм!  Peace bouquet

# 1 314
  • Мнения: 633
Може окончанието да е А, ама както са го написали, НДК-то е около 6 пъти по-малко от цяла България!

qrye, labrex ,писали сме заедно bouquet

# 1 315
  • Мнения: 1 399
Случка от тази сутрин, на която съм пряк свидетел и главно действащо лице от начало до край, намирам твърде фриволно преразказана в сайтовете на няколко ежедневника.
Най-вероятно "авторът" е подслушвал отнякъде наблизо, защото по написаното е очевидно, че изводи за ситуацията си е извел от дочут разговор с едно от лицата на странична тема, съответно и е сготвил манджа с грозде.
Не разбирам обаче защо, при положение, че е бил на място, не се е обърнал към нито едно от многото налични на това място свидетели, представители на общината, собственици - дали от добрия, или от драматичния ъгъл, щеше да получи достатъчно информация за наистина прилична сензация.

# 1 316
  • Мнения: 25 782
Цитат
Колата първо навлязла в насрещното, после скочила в коритото на реката. Купето било разбито.

Първоначално сигнализирала на 112, че е заклещена и не може да се измъкне.

Автор: Тина Соколова  Редактор: Виктория Ташкова
Дарик, естествено.

# 1 317
  • Мнения: 9 699
-ло, - ла, - ли... И от мен - лелеее! Hushed

# 1 318
  • Мнения: 24 553
Заглавие от 24 часа  Thinking
Въвеждат 5г жителство за покойници
https://www.24chasa.bg/novini/article/6616241

# 1 319
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази вечер се подразних от начина, по който кореспондентката на бтв  отрази убийството на детето. Все едно ме върна във времето на соца - декламираше като за погребението на Брежнев. Разбирам, че трябва да е умерена, ама тя беше излишно драматична, използваше и неподходящите думи - ужасна трагедия(цитирам я).

Общи условия

Активация на акаунт