Математически турнири - 36

  • 125 006
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Тази година със синковеца решихме да открием състезателния сезон с Московската олимпиада за малки ученици. Имали сред вас такива, които са се явявали предишни години и бихте ли споделили впечатления за него?


На Московската задачите са повече логически, отколкото за пресмятане. Искат не само да се напише отговор, а и някакво обяснение как е получен.
И да се надяваме, че този път ще са превели всичко както трябва от руски, а не да липсва съществена част от някое изречение или цяло такова, защото на преводача му се е сторило ненужно.  Twisted Evil


А къде става записването - и кога / какви са сроковете?

# 16
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Дата още не е обявена, но се провежда февруари като организатор е Творческа лаборатория 2х2.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592

Тя датата в сайта им си беше отдавна обявена - 27ми.02, ако не се лъжа - но тук къде се провежда, къде се записва и какви са сроковете не ми е понятно...

# 18
  • София
  • Мнения: 195

А къде става записването - и кога / какви са сроковете?


Миналата година за София беше в ДАНИС. Някъде в началото на февруари се проведе.
За тази още няма информация.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Не знам дали е на една дата за цяла Бг ,но тук ще се проведе на 31 ви януари Московската. Peace

# 20
  • Мнения: 51
Това ли трябва да е Московската олимпиада за малки ученици?

http://mathbaby.ru/olympiads/olimpiada-nachalnoy-shkoly/2015-0

# 21
  • София
  • Мнения: 195
Това ли трябва да е Московската олимпиада за малки ученици?

http://mathbaby.ru/olympiads/olimpiada-nachalnoy-shkoly/2015-0

Точно това е.

# 22
  • Мнения: 58
Организатор за България на Московската олимпиада за малки ученици е МГ - Ямбол.
В София предните две години се явявахме в ДАНИС. Интересното е, че предварително не се знае коя задача колко точки носи. Няколко дни след състезанието, в зависимост от това, коя задача от колко деца е решена (вероятно в това изчисление влизат само децата в Русия) се обявяват финалните точки по задачи на сайта на 2х2. Преди две години със само 3 решени от 8 задачи (оказаха се обаче най-трудните), синът ми се класира за грамота. Миналата година даже включиха децата от България (с постижение) в официалното класиране на сайта на 2х2 и благодарение на някакъв родител с контакти в Москва, в ДАНИС пристигнаха оригиналните грамоти и медали.
Личното ми мнение е, че този регламент е възможно най-справедлив. Задачите са много интересни и е хубаво да се прегледа предварително поне едно старо състезание. Не вярвам в България да се проведе преди Москва, така че ако на сайта на 2х2 е обявено края на февруари - тогава би трябвало да е (още повече, че на сайта на МГ Ямбол няма все още никакъв анонс).

# 23
  • Мнения: 384
За Пловдив организатор миналата година беше Академия 21 век. А задачите са интересни - поне според детето. Класирането е общо за всички деца  - линк към миналогодишното класиране http://mathbaby.ru/olympiads/olimpiada-nachalnoy-shkoly/2015/prizery-4-klassa

Последна редакция: чт, 21 яну 2016, 21:53 от cow

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не знам дали е на една дата за цяла Бг ,но тук ще се проведе на 31 ви януари Московската. Peace
Къде във Варна се провежда?

# 25
  • София
  • Мнения: 4 031
Днес съобщиха на моят син, че няма да се пътува до Ямбол. Повечето родители се притеснили от студа, а пътуването от Шумен е много неудобно, преподавателите се притесняват за децата, т.ч ЗМС ще ги пропуснем. Предложиха ни сами да отидем, от днес за утре как се урежда това???Доста му е криво на детето, но ще ми е обица на ухото. Не на всеки математиката е приоритет... Вече отрано и сами, така е в дълбоката провинция, на едни им уреждат Олимпиади , да им е удобно, да не пропуснат изява, на която децата искат да участват, а други да се спасяват сами...

Жалко, наистина жалко , че добрите МГ-та намаляват. И още повече, че сърцатите учители са истинска рядкост....

# 26
  • София
  • Мнения: 12 263
Хм, заинтригувахте ме с тази Московска олимпиада.
Има ли ги някъде качени задачите преведени на български от предишни години, когато се е провеждала?
Деси по отношение на откриване на сезона, сега в събота е вторият кръг на Математика без граници.

# 27
  • Мнения: 6 951
Хм, заинтригувахте ме с тази Московска олимпиада.
Има ли ги някъде качени задачите преведени на български от предишни години, когато се е провеждала?
Деси по отношение на откриване на сезона, сега в събота е вторият кръг на Математика без граници.

Това е от миналата година:
http://mathbaby.ru/olympiads/olimpiada-nachalnoy-shkoly/2015/usl … bolgarskom-yazyke
От предишните години ги намирам само на руски и сръбски (пак в същия сайт).

# 28
  • София
  • Мнения: 195
Хм, заинтригувахте ме с тази Московска олимпиада.
Има ли ги някъде качени задачите преведени на български от предишни години, когато се е провеждала?
Деси по отношение на откриване на сезона, сега в събота е вторият кръг на Математика без граници.

Условията по-добре ги превеждайте от руски на децата, защото на български преводът на някои задачи е доооста пестелив, ако мога така да се изразя  Twisted Evil

Има излезли резултати от IMAS за София. http://www.iztok-smb.com/I_round_rezults.pdf

# 29
  • София
  • Мнения: 12 263
maria77bg мерси  Hug
Breeze~ добър съвет, но аз лично няма да се справя с превеждането на задачи от руски.

Общи условия

Активация на акаунт