Математически турнири - 36

  • 125 003
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 038
Разпознах две от задачите за първи клас, които са се паднали и нашите ученици.
Както и една подобна.
Благодаря за линковете.

Вчера разбрах, че и в 41 СОУ на децата са съобщили устно резултатите.

# 736
  • София
  • Мнения: 12 247
http://www.kaenguru.at/zum-herunterladen/aufgaben-der-vorjahre/2016/#c2457

Австрийските варианти на темите - на немски и на английски език.
Явно забраната за непубликуване не важи за всички страни-участнички.
Това са примери за подготовка за състезанието за 2016. Задачите от самото състезание още не са изнесени. Пише си го на чист немски.

Може да е за подготовка, но според моята щерка повечето са били много подобни на теста за 3-4 клас, което си е сериозно предимство ако ги знаеш преди това и си ги решавал.
Аз си чакам официалните задачи за да мога да ги дам на другата близначка вкъщи и да видя какво ще направи. Тя тази година категорично отказва да ходи на каквито и да е състезания, а ми е важно да имам все пак представа как би се справила и тя.
В 145-то и в нашият клас са казали точките, но дъщеря ми се явява в СМГ и все още чакаме резултатите от там.

# 737
  • Мнения: X
Това са примери за подготовка за състезанието за 2016. Задачите от самото състезание още не са изнесени. Пише си го на чист немски.
Немският не е силната ми страна. Затова сравних темата за 7-8 клас с украинския вариант от 17 март 2016. Има над 20 съвпадения ( прегледах ги набързо и открих 23 напълно еднакви задачи и една - с леко променени числа). Не знам как е за другите класове.


Нова тема

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 08:59 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт