Математически турнири - 36

  • 125 017
  • 737
  •   2
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 195
Оказва се, че няма да има НМС тази година, а само Кенгуруто ще има още кръгове. Това е лоша новина за децата , спечелили медали на трудни състезания като ЧХ и ИС, които са се надявали чрез тези си успехи да бъдат селектирани в следващ етап. ..

Напротив, имат, макар и малък шанс (извадка от регламента на сайта на МОН):
" Право на участие в националния кръг на Математическото състезание
„Европейско кенгуру” имат и първите 20 ученици от следните състезания и турнири:
1. Австралийско математическо състезание (проведено на 30.07. 2015 г.);
2. Математически турнир „Черноризец Храбър“(проведено на 31.10.2015 г.);
3. Математически турнир „Иван Салабашев“ (проведено на 05.12.2015 г.);
4. Коледно математическо състезание (проведено на 13.12.2015 г.);
5. Великденско математическо състезание (проведено на 23.04.2015 г.),
Списъкът с имената на тези ученици се представя от СМБ в срок до 10 май 2016
г. на експерта по математика в МОН.
 Националната комисия получава всички протоколи от експерта по
математика в МОН, изготвя национално класиране и определя участниците в националния
кръг, като техният брой не надвишава 400 ученици. "

http://mon.bg/?h=downloadFile&fileId=9075

Моето хлапе на това ще се надява, защото по принцип не е от наблюдателните и задачите за пространствено ориентиране са му трудни засега.

# 691
  • Мнения: 4 056
В този смисъл, тъй като дъщеря ми е с максимален брой точки от КМС, следва ли да получи покана за Националното състезание?  Така изглежда, а аз бях останала с впечатлението, че има нещо като индекс от тези състезания като европейското кенгуро е с най- голяма тежест.

Последна редакция: вт, 22 мар 2016, 14:29 от blueeyes

# 692
  • Мнения: 6 954
Тези 20 ученици, общо 20 ли са или от всяко от тези 5 състезания първите 20? То само от КМС има над 20 максимални резултата (в трети клас).

# 693
  • София
  • Мнения: 195
Тези 20 ученици, общо 20 ли са или от всяко от тези 5 състезания първите 20? То само от КМС има над 20 максимални резултата (в трети клас).

Въобще не става ясно. Дано не е като миналата година - да поканят основно от ЕК и да дозапълват единични места с първенци от другите състезания.

# 694
  • Мнения: X
В този смисъл, тъй като дъщеря ми е с максимален брой точки от КМС, следва ли да получи покана за Националното състезание?  Така изглежда а, аз бях останала с впечатлението, че има нещо като индекс от тези състезания като европейското кенгуро е с най- голяма тежест.
На първия въпрос - не е задължително, особено ако в същата възрастова група има сравнително висок брой максимални резултати.
Миналата година имаше някакво съотношение, но така и не стана ясно как точно е приложено от Националната комисия.
Тези 20 ученици, общо 20 ли са или от всяко от тези 5 състезания първите 20? То само от КМС има над 20 максимални резултата (в трети клас).
И аз това се питам, откакто прочетох регламента. Аз го разбирам като 20-те най-високи резултата от всяко от изброените състезания, което прави 100 деца. Значи за допуснатите от ЕК остават максимум 300 места. Но вероятно пак ще се стигне до миналогодишния парадокс деца с максимален резултат да не бъдат допуснати до националния кръг.

# 695
  • Мнения: 5 178
20-те най-високи резултата за всеки град ли? И какво правим ако с един и същи резултат има 50 деца..  Crazy

# 696
  • София
  • Мнения: 1 740
На чх най- добрите в цялата страна са 5. Може би ще вземат от там за други състезания.

# 697
  • Мнения: 4 056
По спомен, на КМС, първи клас, децата с максимален брой бяха. 17 или 19, ако списъкът на Смб-секция Изток е бил изчерпателен.

# 698
  • Мнения: 6 954
Най-добрите най-често се повтарят на различните състезания. При третокласниците има поне 15 деца, които са първенци в поне две от трите състезания ЧХ, ИС и КМС. Същите сигурно ще се класират и от самото ЕК. Така, че ако се взимат първите 20 резултата от всяко от другите 5 състезания, ще се добавят не повече от 40 деца общо, вместо 100.

# 699
  • Мнения: 12
Кога се очакват резултатите от Европейското кенгуру?

# 700
  • Софето
  • Мнения: 622
Къде се провежда "Националното състезание"?

# 701
# 702
  • Карлово
  • Мнения: 328
Къде могат да се намерчт резултатитецпо градове от Математическото състезание което се проведе в събота на 19 март

# 703
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Резултати ЕК 2016 Хасково  http://www.pmg-haskovo.org/news/read/id/90

# 704
  • Мнения: 822
Здравейте,
аз да си отговоря сама за Летния математически семинар "Черноризец Храбър"- на дадения от мен линк става записването, явно имаше проблем с формата.
Пропуснахме зимния лагер, ходили деца обаче са доволни, ако някой има опит и наблюдения за летния  ще съм  благодарна да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт