Математически турнири - 36

  • 125 019
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 48 061
Има тема за 7 клас, много е полезна

# 721
  • Мнения: 4 393
Добре де, нормално ли е да не намирам официална информация за регламента на въпросното състезание Европейско кенгуру?
На места резултатите са излезли същия ден, на места вчера, на места днес, а на места не се и знае кога ще излязат. А и нормален сайт с конкретна информация за регламента не намирам.

# 722
  • Мнения: 125
Благодаря! "Отивам" да търся Simple Smile

# 723
  • Мнения: X
Добре де, нормално ли е да не намирам официална информация за регламента на въпросното състезание Европейско кенгуру?
На места резултатите са излезли същия ден, на места вчера, на места днес, а на места не се и знае кога ще излязат. А и нормален сайт с конкретна информация за регламента не намирам.
Каква информация ти е необходима?

# 724
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Излизат когато ги проверят.
Кратък /но изчерпателен/ регламент нищо чудно да има на бланките /със задачите/ - брой задачи, формат, тип отговори и оценяване. То общо взето рядко има нещо извън това. И най-често го има на самият лист задачи

# 725
  • Мнения: X
Излизат когато ги проверят.
Кратък /но изчерпателен/ регламент нищо чудно да има на бланките /със задачите/ - брой задачи, формат, тип отговори и оценяване. То общо взето рядко има нещо извън това. И най-често го има на самият лист задачи
Има го на състезателните листи, да. Същота информация присъства и на доста сайтове, в които е публикувана обява за провеждането на състезанието.
Пример
Не знам какво е нормален сайт, но например на сайта на МОН има регламент. Какво е неговото съдържание е отделен въпрос.

# 726
  • Мнения: 4 393
Излизат когато ги проверят.
Кратък /но изчерпателен/ регламент нищо чудно да има на бланките /със задачите/ - брой задачи, формат, тип отговори и оценяване. То общо взето рядко има нещо извън това. И най-често го има на самият лист задачи
Има го на състезателните листи, да. Същота информация присъства и на доста сайтове, в които е публикувана обява за провеждането на състезанието.
Пример
Не знам какво е нормален сайт, но например на сайта на МОН има регламент. Какво е неговото съдържание е отделен въпрос.


Примерът не показва до коя дата да очакваме резултатите и къде можем да ги видим.
Ами мислех си, че може да имат сайт регионално за всяка държава, където централизирино да се качват резултатите.
Както и да е, явно е нормално, просто съм майка на първокласничка и това "когато, тогава" още ми е непривично. Ще трябва да се свиква най-вероятно.

# 727
  • Мнения: X
Примерът не показва до коя дата да очакваме резултатите и къде можем да ги видим.
Ами мислех си, че може да имат сайт регионално за всяка държава, където централизирино да се качват резултатите.
Както и да е, явно е нормално, просто съм майка на първокласничка и това "когато, тогава" още ми е непривично. Ще трябва да се свиква най-вероятно.
Регламентите на по-голямата част от математическите състезания не предвиждат срок за публикуване на резултатите. Някои регионални организатори сами посочват такъв на сайтовете си.
Има сайт на който се качва ( или по-скоро се качваше) обобщено за страната класиране. Това ставаше някъде около 24 май. Миналата година такова класиране не беше публикувано. От СМБ изтъкнаха като причина протестите на родители, които не искали имената, училището и резултатът на детето им да бъдат публично оповестени.

# 728
  • София
  • Мнения: 7 673
....
И аз това се питам, откакто прочетох регламента. Аз го разбирам като 20-те най-високи резултата от всяко от изброените състезания, което прави 100 деца. Значи за допуснатите от ЕК остават максимум 300 места. Но вероятно пак ще се стигне до миналогодишния парадокс деца с максимален резултат да не бъдат допуснати до националния кръг.

На мен пък друго не ми е ясно. Общо 400 деца явно означава за всички възрастови групи. Сметнато поотделно по 20 деца от всяко състезание /от всяка група/, излизат 100 деца от група /едва ли смятат да сравняват първокласници и техните резултати с дванадесетокласници, за да "извлекат" 20-те най-добри резултата/. От друга страна, максимум 400 деца от 7 групи никак не прави по 100 от група /при това в тези 100 не броим призьорите от самото ЕК/.
Единственото логично обяснение за мен е тези Х 20 бройки от състезание да са наистина по възрастови групи, като организаторите отчитат, че голямата част от имената ще се повтарят по много от списъците. Иначе не виждам никаква логика. Дано само да не е същият хаос като миналата година.
П.П Също така ми се струва, че има техническа грешка в датата на ВМС. По-логично е да имат предвид това, което предстои. Все пак е в тази учебна година, състезанията са подредени в хронологичен ред иначе и т.н...

Последна редакция: вт, 22 мар 2016, 22:39 от *Ирина*

# 729
  • Мнения: X
http://www.kaenguru.at/zum-herunterladen/aufgaben-der-vorjahre/2016/#c2457

Австрийските варианти на темите - на немски и на английски език.
Явно забраната за непубликуване не важи за всички страни-участнички.

# 730
  • София
  • Мнения: 10 825
http://www.kaenguru.at/zum-herunterladen/aufgaben-der-vorjahre/2016/#c2457

Австрийските варианти на темите - на немски и на английски език.
Явно забраната за непубликуване не важи за всички страни-участнички.
Някой има ли наблюдения дали задачите са същите като нашите?
Аз ще попитам сина ми довечера дали ще ги познае

# 731
# 732
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Показах задачите на щерката - разпозна само някои от тях, за други твърдеше, че не ги е имало, а на една според нея картинката била същата, но условието не било както й го преведох. За последното подозирам, че е недочела/недоразбрала Wink Показах й и задачите от горната възрастова група, но много набързо. Според нея е имало подобни, но с други числа (конкретно верижка една имаше).

# 733
  • Мнения: 462
Никъде не намирам информация къде ще бъдат публикувани резултатите от Бургас. Ще съм благодарна за инфо. Синът ми се яви в ОУ "Антон Страшимиров".

# 734
  • Мнения: 1 264
http://www.kaenguru.at/zum-herunterladen/aufgaben-der-vorjahre/2016/#c2457

Австрийските варианти на темите - на немски и на английски език.
Явно забраната за непубликуване не важи за всички страни-участнички.
Това са примери за подготовка за състезанието за 2016. Задачите от самото състезание още не са изнесени. Пише си го на чист немски.

Общи условия

Активация на акаунт