Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 645
  • 787
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 327
Много съм доволна от палетите. Попиват и не мирише

# 481
  • Мнения: 124
Какви пелети взимате?

# 482
  • Мнения: 272
Колко голямо зайче търсиш?

# 483
  • Sofia
  • Мнения: 26 519
В фб днес видях обява за зайче,което си търси дом.От някаква клиника го предлагаха,намерено е и лекувано при тях,здраво и жизнено е,кръстили са го  Орео.Вижте го в Декоративни зайчета.

# 484
  • Мнения: 3
Здравейте, от два дни си имаме малка топчица.
Досега е хранено само с люцерна и зърно . Взехме му храна в която зърното преобладава но ми се струва че яде твърде малко .
Въпросът ми е какво количество трябва да изяжда зайче,което е  на месец и половина

# 485
  • Мнения: 3 031
На зайчето въобще не му трябват зърно, царевица и пр.

Виж тези храни например, на опаковката пише по колко да се дава:

http://www.versele-laga.com/de-DE/complete/Produkte/complete-cuni-junior
https://www.hofmax.de/tierbedarf/nager/kaninchen/Versele-Kaninch … -cuni-junior.html

# 486
  • Мнения: 3
Съгласна съм ,но тя въобще не иска да опита гранули.

# 487
  • София
  • Мнения: 12 006
Съгласна съм ,но тя въобще не иска да опита гранули.
Tази също е добра, трябва винаги да има и сено за зайци, като първите месеци му давате по 1-2 шепи на ден после неограничено - колко му се яде.

# 488
  • Sofia
  • Мнения: 26 519
От една седмица съм изкарала клетката със зайка на терасата,но въпреки че всеки ден и почиствам пак много мухи кръжат около нея и тоалетната.
 Има ли някаква опасност от ухапване,зарази?

# 489
  • Мнения: 3
От днес започна да хрупа и гранулки Simple Smile   засега смесвам зърнена храна с гранулирана бебешка докато втората напълно измести зърното ..

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 23:46 от qna84

# 490
  • Мнения: 8
Здравейте, хора! Преди никога не съм имала зайче и сега от 1 месец вече имамл Та зайчето ми (Нели) през нощта започна много да тропа и аз станах да видя какво прави и гледам че се върти в кръг. Взех я и я гушнах  обаче тя седеше неспокойно в мен и я пуснах. Започна пак да се върти и си наклони главата, самта главичка правеше някакви хоризонтални движения. Понеже не съм от голям град и няма денонощна ветеринарна клиника нямаше какво да направя и цяла нощ я гушках. Сутринта веднага отидох до местния ветеринар (не знам колко разбира от тези неща и колко е истински ветеринар Sad ) Просто ако имаше вариант да я заведа на някой по-компетентен в тази област, веднага бих го направила. Видя я и каза че ѝ се е възпалило ухото- би и някаква инжекция за ушна краста и ми даде нещо като крем на име"Мастилекс" да ѝ слагам в ушето 1 път дневно. Не знам от какво, но се пооправи смисъл такъв, че  вече не се върти и изглежда по-добре, а може и на мен да ми се струва така понеже искам да е така. И днес е 4-тия ден, подскача си, храни се, пие водичка, понякога пада, НО все още главичката и е наклонена на дясно и ушето и е клюмнало. Страх ме е дали съм направила правилното решение. ooooh!

Моля ако някой е имал такъв проблем нека  ми каже след колко време ще ѝ се оправи главичката и дали ако звънна  на някой ветеринар  в друг град ще ме посъветва нещо  newsm78

# 491
  • Sofia
  • Мнения: 26 519
На каква възраст е,клепоухо ли е?
Зайците са активни нощем и скачат,нормално е.
Тропат,когато нещо ги е уплашило.

# 492
  • Мнения: 8
На каква възраст е,клепоухо ли е?
Зайците са активни нощем и скачат,нормално е.
Тропат,когато нещо ги е уплашило.

Тя е на 4 месеца, не е клепоуха,но не знам каква порода е
Знам, че са активни през нощта повече ме интересува болестта, която е хванала 

# 493
  • Мнения: 165
Здравейте, хора! Преди никога не съм имала зайче и сега от 1 месец вече имамл Та зайчето ми (Нели) през нощта започна много да тропа и аз станах да видя какво прави и гледам че се върти в кръг. Взех я и я гушнах  обаче тя седеше неспокойно в мен и я пуснах. Започна пак да се върти и си наклони главата, самта главичка правеше някакви хоризонтални движения. Понеже не съм от голям град и няма денонощна ветеринарна клиника нямаше какво да направя и цяла нощ я гушках. Сутринта веднага отидох до местния ветеринар (не знам колко разбира от тези неща и колко е истински ветеринар Sad ) Просто ако имаше вариант да я заведа на някой по-компетентен в тази област, веднага бих го направила. Видя я и каза че ѝ се е възпалило ухото- би и някаква инжекция за ушна краста и ми даде нещо като крем на име"Мастилекс" да ѝ слагам в ушето 1 път дневно. Не знам от какво, но се пооправи смисъл такъв, че  вече не се върти и изглежда по-добре, а може и на мен да ми се струва така понеже искам да е така. И днес е 4-тия ден, подскача си, храни се, пие водичка, понякога пада, НО все още главичката и е наклонена на дясно и ушето и е клюмнало. Страх ме е дали съм направила правилното решение. ooooh!

Моля ако някой е имал такъв проблем нека  ми каже след колко време ще ѝ се оправи главичката и дали ако звънна  на някой ветеринар  в друг град ще ме посъветва нещо  newsm78
ох, много е мъничка...
на племенника зайчето беше така, казаха, че е неврологично на средното ухо. дадоха някакво бяло лекарство, което трябва да пие 28 дни. След 7 ден зайчето е вече добре.
От София сме тел. на клиниката е 0878416673 д-р Златарова клиника "Св. Антим"
Обяснете, че сте от провинцията и какви са симптомите. Тя ще ви каже какво да вземете от Вашия ветеринар.
Успех, стискам палци!
влезте във групата ни във фейса, може да сме Ви полезни
https://www.facebook.com/groups/666477503495855/?ref=bookmarks

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 10:16 от tuti_sf

# 494
  • Мнения: 8
Имам чувството, че започна да се влошава  Cry Cry Cry започна да не може да си стой на краката и като я оставя на леглото започва да се върти цялата все едно спирала се върти. взех я да я гушкам и започна  да диша много тежко.
  Звънях на доктор Златарова оббаче тя работи след 15,00 часа Shocked Сега ще я водя в София но не знам добър ветеринар- споделете вашите мнения

Общи условия

Активация на акаунт