Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 297
  • 787
  •   1
Отговори
# 60
  • ES
  • Мнения: 2 172
Мисля, че шума му е най-малкото на зайчето, може би защото моето не стои в клетка. Но ако го изкарваш извън клетката се подготви за голямо гризане. Похаби ми чаршафи и одеала, които с години съм ги имала, кабели, мебели... Косми навсякъде. Но пък са толкова сладки.....  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 768
Имаше го това тропане по никое време докато стоеше нощем затворен. Откакто е на свобода е тихо. Изобщо не знам какво прави докато спим. Но сутрин такава радост пада като ни види Simple Smile - само да чуе, че ставам, дотичва отнякъде с двеста и се почва едно обикаляне в кръг, грухтене, ходене в краката ми. Много ми е сладък  Heart Eyes .

# 62
  • Мнения: 5
Момичета, кой беше този препарат, с който почиствате клетките от втвърденото напишкано? По-рано коментирахме, но не зная в коя тема беше.
 bouquet
Можеш да го намериш в 7-ма тема на 20 страница май беше или около нея. Има снимки и информация.

# 63
  • Мнения: 5
Да, така е, на 13 съм.
За радост имам подкрепата на родителите си за зайченцето, за разлика от морското свинче.До преди наколко дни исках морско свинче, но мама има страх от мишки и ми каза, че не иска да имаме такива животно вкъщи.🐹
Реших да почакам, влязох в един зоомагазин, за да поразпитам за свинчетата и да ги видя, но тогава видях зайчетата.😮
И като ги видях, вярвайте влюбих се в тях и такаа.
Сега се чудим за клетката и други неща, но въпреки че имам подкрепа, родителите ми са нямали зайчета и информация мога да намеря само от тук!
🐰🐰🐰😄😃😃
Повярвай ми майка ти има основание за този страх  Laughing Laughing аз имах два хамстера, които за две седмици се размножиха до 20. Пълен мишкарник беше и повече няма да повторя да си взема  Laughing Беше КОШМАРНО, а на всичкото отгоре едната си изяде децата. Сега имам зайче, което майка ми не оставя на мира. Но и то е доволно и съм на 1000% сигурна, че ще си остане едно. Grinning Ако разбира се не се влюби в кучето, което усилено го сваля. Joy

# 64
  • Мнения: 70
Моят зайко си гризе клетката само като иска да яде или иска да го извадя и да го милвам, иначе не го прави. По принцип сам чувала, че не е хубаво да ги оставяме да гризат така, защото могат от дърпането да си изместят предните зъби. Не мога да го обясня, но сме имали такав заек, който живееше навънка в едната ми работа и трябваше да му се режат предните 2 зъба периодично, защото растат в различни посоки и заека не можеше да се храни. То може и по рождение да е така зайчето. Така че като си вземате зайче му проверявайте зъбите да са равни на едно ниво- предните. Не е забавна работа да се режат заешки зъби от личен опит ви го казвам...

# 65
  • Мнения: 70
Имаше го това тропане по никое време докато стоеше нощем затворен. Откакто е на свобода е тихо. Изобщо не знам какво прави докато спим. Но сутрин такава радост пада като ни види Simple Smile - само да чуе, че ставам, дотичва отнякъде с двеста и се почва едно обикаляне в кръг, грухтене, ходене в краката ми. Много ми е сладък  Heart Eyes .

хаха моят грухти от време на време в клетката си, направо се спуквам от смях. Ние не можем да го пускаме свободен в новия апартамент, защото даже не ми е разрешено да имам домашни любимци Под наем сме, обаче аз го вкарах нелегално хаха. И съм му купила отделно плейпен като огромно ограждение с метал и има мушама за отдолу и там го пускам да подскача, за да не си е в клетката по цял ден. Той честно казано изобщо не го интересува подскачането, основно иска да се гушка в мен и да го чеша Simple Smile и грухти определено хахахаа много е смешен.

# 66
  • София
  • Мнения: 861
Хора, моля помагайте, ако знаете какво мога да направя! Утре сутрин веднага го водя на ветеринар, но ако знаете, какво мога да му предложа като първа помощ, казвайте! От няколко часа моят зайко не е добре, не иска да яде, не иска да пие, ушичките са му по-студени от обикновено и се е сгушил в един ъгъл на клетката. Сутринта беше жизнен и игрив, но имаше леко разстройство. Това което аз правя е, от време на време го завивам с одеяло за около час , за да се сгрее, правя му масажчета на корема и от време на време насила му давам счукани гранули и вода. За сега само от одеялото има ефект. Sad

# 67
  • Мнения: 3 031
Може да има газове или проблем с храносмилателната система. Правилно правиш като го топлиш, защото температурата им пада. Сложи до него вода (в паничка, защото им е по-лесно) и сено.
При нас се случи същото преди няколко месеца, спря да яде изведнъж и се залежа. Оказаха се само газове, биха му инжекция и се посъвзе. Те ще преценят на място, ако се опасяват от нещо по-лошо ще направят рентгенова снимка.
На нас ни казаха, че е от сухата храна, явно съм давала повече от нужното ooooh! Спрях храната за 3 дни, мина само на сено, вода и Critical Care (това е каша), защото все пак не трябва да гладува дълго време.
Понякога им минава от само себе си, но ако утре сутрин е все така, лекар задължително Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 861
Може да има газове или проблем с храносмилателната система. Правилно правиш като го топлиш, защото температурата им пада. Сложи до него вода (в паничка, защото им е по-лесно) и сено.
При нас се случи същото преди няколко месеца, спря да яде изведнъж и се залежа. Оказаха се само газове, биха му инжекция и се посъвзе. Те ще преценят на място, ако се опасяват от нещо по-лошо ще направят рентгенова снимка.
На нас ни казаха, че е от сухата храна, явно съм давала повече от нужното ooooh! Спрях храната за 3 дни, мина само на сено, вода и Critical Care (това е каша), защото все пак не трябва да гладува дълго време.
Понякога им минава от само себе си, но ако утре сутрин е все така, лекар задължително Hug
Много благодаря!
Притеснявам се, защото той не иска и водичка да пие. Много се надявам утре сутрин да ме изненада с подобрение, но ако не, воденето на вет. е задължително.

# 69
  • Мнения: 70
За газовете е проблем, защото зайчетата не могат да пръцкат. Като цяло аз знам, че се дават гранули само 1 път на ден (това за възрастен заек говорим) около една купичка и останалото трябва да е основно сено- без да се ограничава достъпа- т.е. винаги да има прясно сено в клетката. Може и зелени листа да се дават около 1 чашка на ден- но трябва да се свикне зайчето с тях. Т.е. парво 1 листо се дава после след няколко дни се стига до 2 и тн. Те са с много чувствителна храносмилателна система и трябва да се внимава. Определено сено е най- добрия избор, защото има много фибри и им помага с движенията на акитата в червата, с дължината на зъбките и тн. И също ако сменяте храната (гранули) гледайте да е плавно, примерно се смесва старата и новата храна за няколко дни като постепенно новата става повече, а старате се премахва. Също разни лакумства катo плодове и моркови и тн в малки количества се дават, моя се посира супер много от моркови например, и внимваваме с тях. И аз лично не му купувам гранули с разни семки и зрънца в тях- много от тези зърнени добавки- царевица и тн не са подходящи за зайци. Но аз не съм в БГ, така че не знам какви храни се продават там в петшоповете Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 031
Мира, при нас беше по същия начин, сутринта си беше напълно ок, яде, пи, скок-подскок из апартамента. Следобяд като се сви, не помръдва. При нас даже мина повече време, защото бяха почивни дни и едва намерихме ветеринар. 24 часа не беше ял нищо, но вода пиеше много накрая. Червата му къркореха.
Съветите на вета бяха 1. ниакакво зеле /но аз и никога не съм давала/, 2. плодове и моркови много рядко, само като награда и 3. да не се прекалява със сухата храна /дори някои изобщо не я ползват, но е трудно да му съставиш меню единствено от сено, пресни и сушени зелении/ и 4. много, много сено.

Успех на зайко, пиши какво е станало Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 861
Зайо се оправи. Не се наложи да го водя на ветеринар.

За газовете е проблем, защото зайчетата не могат да пръцкат. Като цяло аз знам, че се дават гранули само 1 път на ден (това за възрастен заек говорим) около една купичка и останалото трябва да е основно сено- без да се ограничава достъпа- т.е. винаги да има прясно сено в клетката. Може и зелени листа да се дават около 1 чашка на ден- но трябва да се свикне зайчето с тях. Т.е. парво 1 листо се дава после след няколко дни се стига до 2 и тн. Те са с много чувствителна храносмилателна система и трябва да се внимава. Определено сено е най- добрия избор, защото има много фибри и им помага с движенията на акитата в червата, с дължината на зъбките и тн. И също ако сменяте храната (гранули) гледайте да е плавно, примерно се смесва старата и новата храна за няколко дни като постепенно новата става повече, а старате се премахва. Също разни лакумства катo плодове и моркови и тн в малки количества се дават, моя се посира супер много от моркови например, и внимваваме с тях. И аз лично не му купувам гранули с разни семки и зрънца в тях- много от тези зърнени добавки- царевица и тн не са подходящи за зайци. Но аз не съм в БГ, така че не знам какви храни се продават там в петшоповете Simple Smile
Моят вече е на 7 години и е много капризен към храната. До сега не е имал такива проблеми. Сено си има през целия ден, но от около година не яде много много. Освен гранули друго не иска да погледне. Сега го храня с Верселага Куни Адулт. На опаковката е описано, какъв грамаж трябва да му се дава за 24 часа, но явно е била предозирана.

# 72
  • Мнения: 123
Моя гризе клетката сутрин рано и привечер. На обяд спи като пор Grinning Мъжките зайчета пръскат с урина за маркиране и повярвай ми не е приятно като ти измие очите. Днес водих моя на ветеринар и се оказа дебел. На година и 4 5 месеца е и го храня със сено и насични гранули на верселе лага. Колко трябва да му давам на ден? Ветеринара каза по 1 лъжица на 24 часа, а аз му давам 2 сутрин и 2 вечер.

# 73
  • Мнения: 165
Моя гризе клетката сутрин рано и привечер. На обяд спи като пор Grinning Мъжките зайчета пръскат с урина за маркиране и повярвай ми не е приятно като ти измие очите. Днес водих моя на ветеринар и се оказа дебел. На година и 4 5 месеца е и го храня със сено и насични гранули на верселе лага. Колко трябва да му давам на ден? Ветеринара каза по 1 лъжица на 24 часа, а аз му давам 2 сутрин и 2 вечер.
Еха, много му е а и е опасно, че може да намали или да спре да яде сено. Аз давам по 1 лъжица с малък връх сутрин и вечер Simple Smile също Верселе лага

# 74
  • Мнения: 123
Минахме на лъжица за ден вече, после може да мина 1 сутрин и 1 вечер, но докато не отслабне няма. Сено не е спирал да яде, просто е капризен към различните сена. Има 1 любимо и другите насила ги яде. Най-вероятно и ще намали акането, че като го пусна и по 1 шепа събирам. А оттук натам как да го храня? 1 лъжица и сено докато господ е решил да е при мен или след някоя определена година трябва да сменя гранулите/дозата и т.н.? Да не правя такива груби грешки отново.

Общи условия

Активация на акаунт