Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 775
  • 787
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 59
Мерси момичета,
На нас ни се разминаха манипулацийте засгеа. Мисля да давам повече сено, както препоръча доктора за да дъвче повече, и по-малко гранули. В момента е само на сено и сушено глухачре (че много го обича) и го меря не е отслабнал просто дъвче много повече и пие повече водичка. След 3 дена почвам пак и гранулите Simple Smile

# 91
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Ако имаш възможност набери малко ябълкови клонки,но такива от чисто място,не прашни до шосе примерно.
Аз на Д и давам всеки ден поне по 1,дебела колкото показалец например и дълга 10,20 см.
Много им се кефи,даже ако е по тънка я прекарва на задните и само стърчи част от устичката като солета.
Бера при възможност....измивам ги хубаво,да са сухи хубаво и слагам в един плик да си има до др път.
 Hug

# 92
  • Мнения: 124
Някакви идеи как да спра моя да чака да го пусна да излезе да се изпикае навсякъде и да се изсере? Сутрин рано и вечер бие клетката по 1 час, че чак е изнервящо. Като излезе отива и препикае леглото или дивана 2-3 пъти, направи 1 шепа лайна и после иска да се прибира и е спокоен. Много го обичам, но почва да ми писва и ще спра да го пускам..
Сутрин не може да се спи от него и като го пусна иде и напикае дивана или леглото и иска да се връща. Почвам да си мисля, че това животно не е за домашен любимец..

# 93
  • ES
  • Мнения: 2 172
Expressing, (хубав ник, отива ти), колко ти е голям заека? Като са малки са така, и нашата си беше харесала дивана и редовно го напикаваше. После свикна само на едно място и там си върши нуждите, спря да пишка навсякъде. Пишка и ака само в единия ъгъл на терасата. От както стана на 6 месеца и наедря не живее в клетка, но не е декоративно зайче

# 94
  • Мнения: 124
Благодаря за ника  Simple Smile На година и половина е вече. Забелязал съм го, че на пода не пикае и сере, само и единствено ако се качи на диван или легло. Търпелив човек съм доста, но като всеки човек си имам граници, сега последно време увеличи пикаенето и затова вече почва да ми писва. От време на време си позволява да се изпикае в на котката тоалетната, но е доста рядко и ме е яд, че не мога да го науча постоянно там да ходи. Пробвал съм да му оставям клетката отворена, но изобщо не я е*ава.

# 95
  • Мнения: 768
Не го пускай да се качва по легла и дивани, явно ги е възприел като тоалетна.

# 96
  • Мнения: 3 031
Да не би да маркира? Ако го кастрираш?

# 97
  • Мнения: 768
Аз съм много против кастрациите, направо ме заболява само от думата. Зайците не създават чак такива проблеми.

# 98
  • Мнения: 124
Кастрация дума да не става. Гоненето от дивана/леглото в повечето случай означава измиване на очите ми (пръска ме с урина за да ме маркира) и още по-неприятно е.

П.С. Забравих да кажа, че е научен на тоалетна в клетката си.

# 99
  • Мнения: 3 031
Да, всеки си има мнение по въпроса. Нищо страшно не виждам в кастрацията, както за кучета и котки, така и за зайци.
На мен ми създаваше проблеми, маркиране и/или агресия са достатъчен проблем.

# 100
  • Мнения: 124
Не е въпрос на страх, котката ми е кастрирана, но заека сякаш не искам. Прояви на агресия досега не е имал, напротив даже търси доста внимание и иска галене и постоянно идва да ме закача където и да съм и постоянно ходи по мен.

# 101
  • Мнения: 3 031
При моя се появи, затова така пиша. Изпохапа ме 2-3 пъти, опика стената и дотам беше търпението ми.
Котката и кучето ми преживяха кастрацията много по-тежко, той на втория час беше на крака и гладен.

# 102
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Expressing, приучи го към външна тоалетна. Аз ползвам един широко легенче (но не голямо), в което насипвам ганули, а отгоре недотам качествено сено. Моят заек си знае и там ходи да пишка, а и доста често ака вътре, при чистене може да се намерят вътре мноооого топчета.

За приучването ползвай напикан талаш, слагай го вътре, за да му мирише. Като излезе от клетката го слагаш първо във външната тоалетна, може да му поставиш и нещо вкусно за примамка - копър, магданоз, мента, за да влезе вътре и да си ги яде.

# 103
  • Мнения: 107
Здравейте!Записвам се и аз.Преди 4 месеца на моята дъщеря и подариха зайче порода"лъвска глава".Мъжкар е.До сега не съм имала домашни любимци.То си остана при нас,защото тя е студентка.Живее в общежитие,а там няма как да се грижи за него.Беше на 6 месеца.Сега вече е на 10.Толкова много се привързахме към него.Просто е голям сладур,но и при нас го има този проблем с маркиране на територия.По принцип пишка и в клетката.През деня е в нея.Вечер е свободен-или в кухнята или в хола.Много е игрив и много се закача.Съпругът ми,когато е на компа отива и винаге е легнал до краката му,но от време на време го наръсва,но не винаги.Появи се едни проблем обаче.Миналаат седмица забелях две капки кръв на пода.Водихме го на ветиринар.Биха му антибиотик 3 поредни дни.Днес забеляз пак тъмна урина.Като ръждива.Четох в нета,че може да се получи и от предозиране с гранули на люцернова основа,но пак ще го заведем да го видят.Сушени плодове не иска да яде,но по малко маруля,малко ябълка хапва.Ако някой е има подобен проблем ще се радва да сподели.Казва се Топчо и е много игрив.

# 104
  • Мнения: 768
На мнение съм, че когато животно се гледа с любов и толерантност е много малко вероятно да прояви агресия. В смисъл, че агресията е повече защитна реакция, а не полов проблем. А съм гледала много различни същества. Котката живя 16 години, трудно се издържаше като се разгони, но никога не бих я осакатила заради моя личен комфорт. А зайкото е такава душичка - никога не е и помислял да хапе, не маркира, върши си нещата пред банята, сам си избра мястото. В началото и той препикаваше диваните, дълго време не го пусках да се качва и сега вече не прави така, дори да е горе.

Общи условия

Активация на акаунт