Полиаморията - възможна или не?

  • 9 613
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 450
За по-петъчна от тази не се сетих  Laughing
А прозореца има проблем с примера- при канибализъм се наблюдава високо равнище на прионни болести, така че си има биологична причина да не е добра идея, следователно някъде по средата спира да е логична цялата конструкция.

# 16
  • Мнения: 2 811
Да, но някои туземски племена, като са ги принудили да се откажат от канибализма, и те са развили безплодие. Това го бях чела отдавна така, че не мога да цитирам точно. Щом има хора в паралелни връзки, които знаят за схемата и си съществува, защо да не може. Колко случаи има на жена и любовница, които знаят една за друга и са ок по една или друга причина със ситуацията.

И обратното също го има (жена със съпруг и любовник, които знаят един за друг), но имам по-малко на брой примери. И си живеят хората. Това, че не са му сложили етикет полиамория, не значи, че не е такова.

# 17
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
И за Прозорецът на Овертон  Sunglasses
Има си технология за пробутването на всяка извратения като нещо общоприемащо се и нормално.  Sunglasses
Много интересен материал  Peace

# 18
  • Мнения: X
Е, след като е факт, очевидно е възможна. Ако и тримата се чувстват добре, не виждам проблем - големи хора са.

Има ли ограничения до три субекта? Ако са повече го разбирам и съм навита. Това с тримата не ми харесва, без значение какво е разпределението на половете.

# 19
  • Мнения: 2 450
Е, след като е факт, очевидно е възможна. Ако и тримата се чувстват добре, не виждам проблем - големи хора са.

Има ли ограничения до три субекта? Ако са повече го разбирам и съм навита. Това с тримата не ми харесва, без значение какво е разпределението на половете.

Тц, няма, но по някаква причина обикновено гравитират около 3, иначе се минава в отворена връзка просто май  newsm78

# 20
  • Мнения: 12 695
Нищо ново, само дето  всичко става все по-безинтересно.   Обикновено се правят, че се крият, другите се правят, че не знаят, а така - всичко открито.

# 21
  • Мнения: 6 214
нали знаете, че моногамията била нещо изкуствено наложена при хората. И понеже не може като животните, да задоволяваме нагона си където, когато и с който ни падне, то трябва да има нкякакви научни термини за това. А пък един ден може и да може.

# 22
  • София
  • Мнения: 29 106
Е, след като е факт, очевидно е възможна. Ако и тримата се чувстват добре, не виждам проблем - големи хора са.

Има ли ограничения до три субекта? Ако са повече го разбирам и съм навита. Това с тримата не ми харесва, без значение какво е разпределението на половете.

Тц, няма, но по някаква причина обикновено гравитират около 3, иначе се минава в отворена връзка просто май  newsm78
Или е свързано със секта. И аз не помня да съм чела за повече от трима, но не съм правила и проучване, де  Grinning

# 23
  • Мнения: 55 040
Помислих, че Аманчето е пуснала темата. Laughing
Точно за нея е подобна конфигурация!
Аманче, с най-добри чувства! Heart Eyes

Възможно е, но твърде хипотетично ми се струва? Wink
Трябва всички да са много над нещата и да им е непозната ревността.

# 24
  • Мнения: 4 270
Мисля , че е възможна .
Онзи ден си представях , че имам харем от 5-ма мъже.
Единия ме слуша докато му говоря , другия е нежен и мил, третия мачо, все някой готви .. и пр.
Но в никакъв случай в една къща

All in one! Да взема да се замисля, че досега го отхвърлях, ама ако ще ми пести нерви за едно или друго...хммм newsm78

# 25
  • Мнения: 32 523
нали знаете, че моногамията била нещо изкуствено наложена при хората. И понеже не може като животните, да задоволяваме нагона си където, когато и с който ни падне, то трябва да има нкякакви научни термини за това. А пък един ден може и да може.

Ти животно ли си, жена ли си, човек ли си?  Mr. Green
Все си мисля, че сме много различно от животните. А те как правят секс и с кой си е техен проблем.
Аз не съм крава, овца, лъв, тигър или заек.

# 26
  • Мнения: 1 827
Абе какво е една полиамория пред ПАНСЕКСУАЛНОСТТА?!  Sunglasses Shocked
Няма значение дали е мъж, жена, куче, котка, кон, робот или дявол знае какво...  Sunglasses Grinning

И за Прозорецът на Овертон  Sunglasses

Има си технология за пробутването на всяка извратения като нещо общоприемащо се и нормално.  8

Като се замисля по същата технология се опитват да интегрират ромите. Има подмяна на името -от цигани в роми. Те са били тема табу в комунизма, когато всички са били български граждани и толкова. Показват се отделни хора от етноса, които са различни и са носители на всеобщи ценности - образование, трудолюбие и т.н. И може би за това тази интеграция не работи, защото този етнос се състои от хора, не от извратена форма на нещо, а именно от хора. И интеграцията трябва да започне от приемането им като хора, като равни същества, оттам да спрат помощите и да станат равноправни с равни задължения.
Извинявам се за спама.

# 27
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
Баш животни сме си. Женските търсят алфа мъжкар, със силен ген и да им дава сигурност. А мъжките гледат да покорят и оплодят максимален брой женски. Е, в човешки вариант оплождане подлежи на контролиране. Но другото си е същото. Понякога се намесват и някакви чувства. Но четейки форума разбирам, че при избора на партньор повечето жени слушат основно животинските си инстинкти  Grinning За мъжете е ясно какво слушат Whistling Та колко да сме еволюирали?!

# 28
  • Мнения: 1 793
нали знаете, че моногамията била нещо изкуствено наложена при хората. И понеже не може като животните, да задоволяваме нагона си където, когато и с който ни падне, то трябва да има нкякакви научни термини за това. А пък един ден може и да може.

Кой, как и кога е наложил изкуствената моногамия? newsm78

# 29
  • Мнения: 32 523
Баш животни сме си. Женските търсят алфа мъжкар, със силен ген и да им дава сигурност. А мъжките гледат да покорят и оплодят максимален брой женски. Е, в човешки вариант оплождане подлежи на контролиране. Но другото си е същото. Понякога се намесват и някакви чувства. Но четейки форума разбирам, че при избора на партньор повечето жени слушат основно животинските си инстинкти  Grinning За мъжете е ясно какво слушат Whistling Та колко да сме еволюирали?!

Какви животни сме? Кои животни от животинското царство говорят, пишат книги, имат развита цивилизация, имат серийни убийци, водят войни за пари или религия?
Понякога сме по-добри от тях, но понякога сме по-лоши.
Иначе доколкото съм чела има и моногамни животни.

Общи условия

Активация на акаунт