Полиаморията - възможна или не?

  • 9 602
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 450
Полиаморията (Polyamory) – едновременните любовни отношения с няколко души по взаимно съгласие, набира все по-голяма скорост на интимния фронт отвъд Океана.
Полиамористите не са суингъри в строгия смисъл на думата, тъй като сексът със случайни партньори не ги интересува. Те не са и многоженци по религиозни убеждения.
Полиамористите са убедени във възможността за поддържането на “етична и отговорна не-моногамия”.


Аз лично съм почти убедена, че няма как да се поддържа етична и отговорна не-моногамия. И при двама партньори се случва доста често единия да се чувства ощетен (справка темите стил "мъжа ми не ми помага с готвенето/домакинската работа/децата), а пък при повече ми се струва невъзможно да се постигне баланс. Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 1 365
45 кила съм, сърцето ми е много малко, за да обича двама. И според мен трудно ще се намери баланс отделно културно ми е странно, не мога да си представя, че мога да дам същата любов, страст, отдаденост на двама души.

# 2
  • Мнения: 10 547
Разбира се, че е възможно да съществува в подобна връзка. Въпросът е, че не всеки е готов и съгласен за такава.

# 3
  • Мнения: 2 052
Мене ме нема в целата схема  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 450
Ами точно това е въпроса, че според мен както и да го въртят и да го сучат все един във връзката няма да е 100% щастлив, ето при тези например то си личи от 100 километра, че жената е доволна и предоволна, новия мъж също, но оригиналния нещо започва да проумява, че е изтеглил късата клечка:


# 5
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 889
Може да съществува. Но за мен това говори за някакви дефицити, които биват обличани в терминология, за да звучат по-приемливо.

Решили една жена/един мъж да си го слагат с няколко партньора...ама що да се крият, да се мъчат, да има драми, пък да го играят суингъри... и хоп "узаконяват" поведението си като "полиамория"  Whistling Толерастията в световен мащаб ражда доста безумия. Naughty

Цитат
Статистика, проведена през 2009-а година, сочи, че над половин милион двойки в САЩ изповядват полиамория под някаква форма. А формите са много и акцентират върху различни нюанси във взаимоотношенията. Ето и някои от тях:

- Групова романтична и сексуална връзка между повече от 5 участника.
- Интимна връзка между две двойки.
- Триади – две жени и един мъж или двама мъже с една жена.
- Полигиния – един мъж е в брак с няколко жени едновременно. Среща се в някои общества.
- Полиандрия – една жена е съпруга на много мъже едновременно.
- Срещат се и примери с множество паралелни връзки с различна степен на приоритетност -       
   първични, вторични, третични и т.н.
- Понякога паралелните връзки са чисто сексуални.
В някои случаи „официалният” партьор е приел мисълта, че половинката му се нуждае от друг/и под различна форма, но той самият не приема това за себе си като концепция, която би го задоволила и интимният му свят е изпълнен само от един човек.

Прочети още на: http://www.puls.bg/health/relationships/news_20985.html

# 6
  • Мнения: 46 573
Разбира се, че е възможно. Когато не си срещнал някого, когото обичаш компенсираш с много, които не обичаш.

# 7
  • Мнения: 10 547
Че в една стандартна връзка кой ти гарантира, че си 100% щастлив?

# 8
  • София
  • Мнения: 5 197
Би било възможно, ако всички партньори са съгласни, но не се ли губи тръпката от истинската изневяра  Thinking
Скрит текст:
не че съм

# 9
  • Мнения: 10 547
Това не е изневяра, това е връзка между повече от двама души.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Полиаморията (Polyamory) – едновременните любовни отношения с няколко души по взаимно съгласие, набира все по-голяма скорост на интимния фронт отвъд Океана.
Скрит текст:
Полиамористите не са суингъри в строгия смисъл на думата, тъй като сексът със случайни партньори не ги интересува. Те не са и многоженци по религиозни убеждения.
Полиамористите са убедени във възможността за поддържането на “етична и отговорна не-моногамия”.


Аз лично съм почти убедена, че няма как да се поддържа етична и отговорна не-моногамия. И при двама партньори се случва доста често единия да се чувства ощетен (справка темите стил "мъжа ми не ми помага с готвенето/домакинската работа/децата), а пък при повече ми се струва невъзможно да се постигне баланс. Вие как мислите?

И къде е това 'отвъд океана'  Rolling Eyes
да знам да не пропусна  Whistling Wink 

# 11
  • София
  • Мнения: 28 833
Е, след като е факт, очевидно е възможна. Ако и тримата се чувстват добре, не виждам проблем - големи хора са.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 197
Мисля , че е възможна .
Онзи ден си представях , че имам харем от 5-ма мъже.
Единия ме слуша докато му говоря , другия е нежен и мил, третия мачо, все някой готви .. и пр.
Но в никакъв случай в една къща

# 13
  • Мнения: 2 616
Абе какво е една полиамория пред ПАНСЕКСУАЛНОСТТА?!  Sunglasses Shocked
Няма значение дали е мъж, жена, куче, котка, кон, робот или дявол знае какво...  Sunglasses Grinning

И за Прозорецът на Овертон  Sunglasses

Има си технология за пробутването на всяка извратения като нещо общоприемащо се и нормално.  Sunglasses



# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това 'петъчната' тема ли е ?  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт