Полиаморията - възможна или не?

  • 9 608
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 450
Намирам за чудесно, че към днешна дата хората са свободни да избират да бъдат с повече от един партньор, а не да преживяват 100 години самота в изчерпани отношения, защото "какво ще кажат хората"
Отношенията като се изчерпят е логично хората интелигентно да се разделят. А не да си правят комуна от любовници  Laughing
е, да , но може неизчрпани отношения с няколко човека, или не? то отношенията могат да се изчерпят и в полиаморна връзка...

Мен ми се струва все, че жените могат да обичат и повече от един без да ревнуват, докато при мъжете малко по-трудно. Но пък може и да има такива мъже, които да нямат против да делят жена си, де да знам. И все пак сериината моногамия ми е някак по-обяснима, отколкото да се мъчиш да жонглираш с амнайсе партньора едновременно.

# 61
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 955
Мисля си, че тази полиамория ще направи хората мързеливи и не особено претенциозни. В смисъл, че когато си моногамен и търсиш човека до теб - търсиш, пробваш и взимаш най-добро, което ти пасва. А като знаеш, че можеш да имаш няколко партньора - не се напъваш особено да дириш най-подходящия. Просто взимаш 2-3ма, които заедно да представляват събирателен образ на идеала ти. Единият партньор ще ти дава секса, друг - романтиката, третият ще ти пасва интелектуално и т.н. Mr. Green

Убедена съм, че жените са по-склонни да приемат да бъдат една от няколкото, т.е. да са във връзка 1 мъж и няколко жени. Особено, ако страдат от липса на самочувствие.

# 62
  • София
  • Мнения: 39 105
Акъла ми почти отказва да го побере. Е, може би 2 двойки заедно ... ми изглежда най-приемливо като схема на съжителство.

Гледам редовно "Многоженецът" и въпреки всичко, мъжът много ме дразни - ненагледния хубавец, дето е излъгал 4 жени...

# 63
  • Мнения: 17 416
Мисля си, че тази полиамория ще направи хората мързеливи и не особено претенциозни. В смисъл, че когато си моногамен и търсиш човека до теб - търсиш, пробваш и взимаш най-добро, което ти пасва. А като знаеш, че можеш да имаш няколко партньора - не се напъваш особено да дириш най-подходящия. Просто взимаш 2-3ма, които заедно да представляват събирателен образ на идеала ти. Единият партньор ще ти дава секса, друг - романтиката, третият ще ти пасва интелектуално и т.н. Mr. Green.....

Чудесно го описваш, точно така е, но за да поддържаш подобни отношения с повече от един човек, е нужно много повече от полигамия Wink Аз не виждам такава опасност за хората, да ти кажа, то на приказки е лесно  Mr. Green

# 64
  • София
  • Мнения: 39 105
Обаче, сега като се замисля, такова съжителство налага много правила - кой ще има право на глас, за парите, за децата, за секса, оф главата ми бръмна! Crazy

# 65
  • Мнения: 2 931
Обаче, сега като се замисля, такова съжителство налага много правила - кой ще има право на глас, за парите, за децата, за секса, оф главата ми бръмна! Crazy
Все едно всички без един са като нает персонал на работа. Правилата и "правилата" на шефа.  Crazy

# 66
  • Мнения: 12 692
Имаше един филм - Big Love. Мъж с 3 жени, мормони, ама се криеха. Двете заедно му избраха третата. Правеха си график за месеца - кога при коя ще бъде.

# 67
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Това полиамория различава ли се от полигамията? Според мен - не. Няма съществени отлики...

Не само е възможна полигамията, ами съществува. Някъде по света е законова регулирана, другаде (както у нас), се практикува на любителски начала. Не говоря за някакви сектанти - формално погледнато всяка гореща, забранена учрежденска любов е вариант на полигамия, всъщност.

# 68
  • Мнения: 12 692
Полиамория е по-красиво. 

# 69
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 955
Гледам редовно "Многоженецът" и въпреки всичко, мъжът много ме дразни - ненагледния хубавец, дето е излъгал 4 жени...
И аз го гледах предаването. Той не ги е излъгал. Религията им проповядва многоженството - фундаментални мормони от "Църквата на Исус Христос на светиите от последните дни". И техните родители са били такива. Четох доста статии за риалитито на английски, в които пише, че жените му далеч не са чак такива приятелки, каквито ги изкарват в шоуто Whistling И че са във фалит.

Общо взето аз на риалитита не вярвам вече, защото повечето буквално са фейк или волни съчинения. Последните, от които се разочаровах за тези за живота в Аляска. Crossing Arms Преди това от поредиците за амишите. Даже не са истински риалитита, а тип "Съдби на кръстопът" - нещо като документални филми, в които разни актьори играят истински или не до там сценки.

Трещерица, чистите мормони до колкото знам не проповядват многоженството. Само държат младите да са деТствени до брака Grinning

# 70
  • Мнения: 2 450
Това полиамория различава ли се от полигамията? Според мен - не. Няма съществени отлики...

Не само е възможна полигамията, ами съществува. Някъде по света е законова регулирана, другаде (както у нас), се практикува на любителски начала. Не говоря за някакви сектанти - формално погледнато всяка гореща, забранена учрежденска любов е вариант на полигамия, всъщност.

Полигамия е един мъж с много съпруги , полиандрия една жена с много съпрузи, и в двата случая се предполага да има брак. При полиаморията няма брак , поне не задължително, и няма ограничения за половете т.е. може да е бисексуална жена във връзка с мъж и жена например. 

А онзи мормона от Многоженеца и на мен ми е гнусен, не знам как една жена се е излъгала да се омъжи за него, камо ли 4.

# 71
  • София
  • Мнения: 39 105
Скрит текст:
Гледам редовно "Многоженецът" и въпреки всичко, мъжът много ме дразни - ненагледния хубавец, дето е излъгал 4 жени...
И аз го гледах предаването. Той не ги е излъгал. Религията им проповядва многоженството - фундаментални мормони от "Църквата на Исус Христос на светиите от последните дни". И техните родители са били такива. Четох доста статии за риалитито на английски, в които пише, че жените му далеч не са чак такива приятелки, каквито ги изкарват в шоуто Whistling И че са във фалит.

Общо взето аз на риалитита не вярвам вече, защото повечето буквално са фейк или волни съчинения. Последните, от които се разочаровах за тези за живота в Аляска. Crossing Arms Преди това от поредиците за амишите. Даже не са истински риалитита, а тип "Съдби на кръстопът" - нещо като документални филми, в които разни актьори играят истински или не до там сценки.


То и някак се усеща, че не могат да се понасят тия жени.
Много гадно ми стана за едната, като беше болна от рак, а оня не дойде да я види, защото по график бил с другата.

# 72
  • Мнения: 32 480
Скрит текст:
Гледам редовно "Многоженецът" и въпреки всичко, мъжът много ме дразни - ненагледния хубавец, дето е излъгал 4 жени...
И аз го гледах предаването. Той не ги е излъгал. Религията им проповядва многоженството - фундаментални мормони от "Църквата на Исус Христос на светиите от последните дни". И техните родители са били такива. Четох доста статии за риалитито на английски, в които пише, че жените му далеч не са чак такива приятелки, каквито ги изкарват в шоуто Whistling И че са във фалит.

Общо взето аз на риалитита не вярвам вече, защото повечето буквално са фейк или волни съчинения. Последните, от които се разочаровах за тези за живота в Аляска. Crossing Arms Преди това от поредиците за амишите. Даже не са истински риалитита, а тип "Съдби на кръстопът" - нещо като документални филми, в които разни актьори играят истински или не до там сценки.


То и някак се усеща, че не могат да се понасят тия жени.
Много гадно ми стана за едната, като беше болна от рак, а оня не дойде да я види, защото по график бил с другата.

Еми в случая той не ги обича. Просто си има жени, които го задоволяват и това е.
А това да обичаш един, двама, трима, че и повече е абсурдно. Това не е любов, това е похот. Ама те си мислят, че е любов.

# 73
  • София
  • Мнения: 29 053
Същото го има и при немалко от моногамните и привидно моногамните бракове.

# 74
  • Мнения: 736
Нормалното за нас е ненормално за други! Simple Smile и обратно.
До там да живея с двама мъже или повече- не мога да си го представя.. но пък в случая не мисля, че е сексуален нагон, може жената да и харесва да бъде обладавана от 3ма и тези 3ма да са бисексуални и мирогледа им да стига много по-далеч от нашия... И наистина да има любов, след като живеят заедно, правят много от нещата заедно, уважават се и най-вече са щастливи от това, което правят и им се случва  Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт