Лъжа и клевета в Темата Booking

  • 4 876
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Преди заключването на темата Букинг.ком потребител с псевдоним Vivi отправя следните лъжи и клевети:

,,Дали пък целта е да бъде наплют не само booking, но и вражеските конкурентни хостели в центъра на София?
Макар и в необичаен сайт - http://www.lekarbg.com/ads/drugi/levitt-smart-hostel-972-2.html -
може да бъде видяна обява на стопанисвания от Cohen хостел."

Съпругът ми Натан Давид Коен повече от година не е управител на дружеството ( Левитт Груп), което притежава въпросния туристически обект, за който без основания се твърди, че аз представлявам
Последното може да бъде установено от вписванията в британския  търговски регистър и от сайта на компанията.
Шокирана съм от помията, която беше изсипана от примитивни и неграмотни дегенерати и се радвам, че нямам нищо общо с българската действителност и българската държава.

Очевидно, че партентките и компроматите не само доминират обществените и политически дискусии , а и форумните такива.
Давам съгласието си ,администраторът да разкрие данните за айпи адреса( бел. от който ще стане видно, че не живея в България, за да отпаднат всякакви хипотези, аналогични на горните лъжи и клевети.
Към авторът отправям напомняне, че в НПК се съдржат текстове за деянието ,,лъжа и клевета"!!!

Очаквам от клеветника , потребител Vivi, или да премахне коментара или да докаже, че посочената от нея информация е вярна или декларирам, че ще заведа осъдителен иск срещу нея и ще изискам публично и чрез съда не само публично извинение , но и парична компенасция за отправените лъжи и клевети.

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 14:13 от nathan.david.cohen@gmail.

# 1
  • Мнения: X
(...) помията, която беше изсипана от примитивни и неграмотни дегенерати и се радвам, че нямам нищо общо с българската действителност и българската държава.
(...)
Към авторът отправям напомняне, че в НПК се съдржат текстове за деянието ,,лъжа и клевета"!!!
(...)

А аз Ви напомням, че съществуват не само текстове за клевета, но също и за обида. А освен съфорумците, обиждате и моята родина.

Също така Ви напомням, че правописът и граматиката са безплатни.

Ще информирам модератор.

# 2
  • Мнения: 28
Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.
(2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.
Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

# 3
  • Мнения: 6 314
Уважаеми г-н/г-жа Коен,

1. Регистрирате втори профил, за да публикувате отново един и същи текст (с леки изменения), който вече сте публикували преди няколко месеца в друга тема тук.
Да, реално няма мултиакаунтинг - няма едновременно ползване на един и същ профил, но публикувате повторно едно и също.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=900912.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=531650.msg31969221#msg31969221

2. Позовавате се на НК и по-специално на текстовете, касаещи лъжа и клевета. Надявам се знаете, че те са валидни и приложими и спрямо Вашите мнения и в случай, че Booking.com желаят, то могат да потърсят отговорност от Вас за твърденията Ви и обвиненията в измама и кражба.

3. В публикацията на Vivi се съдържаше въпрос (изречение, започващо с "Дали...), за разлика от всички Ваши категорични обвинения към търговци, сайтове, потребители и т.н.

4. Мястото на тази тема категорично не е в група Туризъм - има обособена група, касаеща правилата на сайта и където може да зададете въпросите си към администраторите.

5. Неоспорим факт е, че търсейки общодостъпна информация за Натан Коен (Nathan Cohen) в интернет, се намира следното:

- (противно на това, което твърдите, че съпругът Ви повече от година не е управител на Левитт Смарт)


- http://www.levitthostel.org/
Цитат
Levitt Smart Hostel is a member of Hostelling International (HI) – the biggest travel network of Youth Hostel Associations, dedicated to ensure affordable, safe and quality accommodations around the world.

-

-
(YHA - Youth Hostel Associations)

- http://hostelstaormina.com/ -
Cohen Hostel
http://hostelstaormina.com/2015/11/30/about-cohen-hostel/
Our Friends
Levitt Hostel


Видна е връзката с бизнеса и веригата като цяло.
Изисквайки коректност е препоръчително да сте коректни и Вие.

За да няма недоразумения, държа да подчертая, че публикуваната по-горе информация е само и единствено фактология и данни, публичнодостъпни за всеки потребител, ползващ търсене в Интернет.

6. Подобни изразни средства към потребителите тук ("примитивни и неграмотни дегенерати" и подобни квалификации, написани от Вас в предишната тема) са недопустими.
При последваща публикация от Вас, съдържаща подобни епитети, възможността Ви за публикуване тук ще бъде ограничена.


Vivi е изтрила мнението си по собствена преценка и решение.
Предвид че е повторна Ваша публикация със същото съдържание, то би трябвало предишната Ви тема да бъде премахната, но тя ще остане заключена и достъпна, в случай че засегнатите страни предприемат мерки спрямо написаното от Вас.

Премествам настоящата на правилното място.


Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 14:44 от Mamma

# 4
  • Мнения: 28
Уважаеми г-н/г-жа Коен,

2. Позовавате се на НК и по-специално на текстовете, касаещи лъжа и клевета. Надявам се знаете, че те са валидни и приложими и спрямо Вашите мнения и в случай, че Booking.com желаят, то могат да потърсят отговорност от Вас за твърденията Ви и обвиненията в измама и кражба.

Самият факт, че се обърнах към институциите за съдействие не допуска предположението, че укривам самоличността си от търговския посредник Букинг.ком. Многократно , включително в страницата на търговския посредник и в Consumercomplaints съм декларирала всички тези факти.


 Неоспорим факт е, че търсейки общодостъпна информация за Натан Коен (Nathan Cohen) в интернет, се намира следното:

- (противно на това, което твърдите, че съпругът Ви повече от година не е управител на Левитт Смарт)

Видна е връзката с бизнеса и веригата като цяло.
Изисквайки коректност е препоръчително да сте коректни и Вие.

За да няма недоразумения, държа да подчертая, че публикуваната по-горе информация е само и единствено фактология и данни, публичнодостъпни за всеки потребител, ползващ търсене в Интернет.


Бихте ли изяснили съдържателно връзката между темата и функцията/позицията, която е заемал съпругът ми?
Доколкото се вижда от приложените от вас снимки , става въпрос за автоматично генериран отговор, който визуализира мнението на управителя. Аз не зная дали промените,които се извършват в едно дружество и се вписват в официалните търговски регистри се отразяват автоматично в трипъдвайзър (!?)
Ще ви помоля да изтриете всички ирелевантни на темата коментари, касаещи трети лица и юридически лица, които не са представени и не са страна по конкретния спор? В противен случай, рискувате срещу вас да бъде предявен иск за клевета и уронване на престижа.




# 5
  • Мнения: 28
- http://hostelstaormina.com/ -
Cohen Hostel
http://hostelstaormina.com/2015/11/30/about-cohen-hostel/
Our Friends
Levitt Hostel


Видна е връзката с бизнеса и веригата като цяло.
Изисквайки коректност е препоръчително да сте коректни и Вие.

Поредната гнусна манипулация и опит за изваждане на лични компромати чрез селектирана информация!
 
По отношение на вашите коментари и хиопотези ще направя същото уточнение: или докажете ,,връзката" или се извинете! В случай, че не го сторите аз лично ще пиша на засегнатите компании, а вие ще можете да докажете в съда ,,хипотетичните връзки".

# 6
  • Мнения: 6 314
Бихте ли изяснили съдържателно връзката между темата и функцията/позицията, която е заемал съпругът ми?

Публикуваната от мен информация в частта с връзката между г-н Коен и Левитт Груп е единствено директен отговор на това, което Вие пишете както тук под името nathan.david.cohen в тази тема, така и чрез доклад до нас, а именно:

Съпругът ми Натан Давид Коен повече от година не е управител на дружеството ( Левитт Груп), което притежава въпросния туристически обект, за който без основания се твърди, че аз представлявам

В публикацията ми няма нито конкретни обвинения по казуса, нито каквато и да било клевета, още по-малко текст, който може да се счете като уронване на престижа.

Единствените обвинения, които съм отправила към Вас, касаят изразните средства, които използвате спрямо потребителите.

В темата не са изнесени лични данни или каквато и да било конфиденциална информация, публикацията ми е единствено информативна, в отговор на Вашето оплакване.

Няма никакво правно основание за изискване на изтриване на публикуваните текстове.


Достатъчно ясно съм показала в предишната публикация каква е видимата в глобалната мрежа информация за г-н Коен, хостел Коен, хостел Левитт и Youth Hostel Associations.
В публикацията нито има компромат, нито обвинения и засягане на която и да било компания.

# 7
  • Мнения: 28
Бихте ли изяснили съдържателно връзката между темата и функцията/позицията, която е заемал съпругът ми?

Публикуваната от мен информация в частта с връзката между г-н Коен и Левитт Груп е единствено директен отговор на това, което Вие пишете както тук под името nathan.david.cohen в тази тема, така и чрез доклад до нас, а именно:

Съпругът ми Натан Давид Коен повече от година не е управител на дружеството ( Левитт Груп), което притежава въпросния туристически обект, за който без основания се твърди, че аз представлявам

В публикацията ми няма нито конкретни обвинения по казуса, нито каквато и да било клевета, още по-малко текст, който може да се счете като уронване на престижа.

В темата не са изнесени лични данни или каквато и да било конфиденциална информация, публикацията ми е единствено информативна, в отговор на Вашето оплакване.

Няма никакво правно основание за изискване на изтриване на публикуваните текстове.


Достатъчно ясно съм показала в предишната публикация каква е видимата в глобалната мрежа информация за г-н Коен, хостел Коен, хостел Левитт и Youth Hostel Associations.
В публикацията нито има компромат, нито обвинения и засягане на която и да било компания.

В такъв случай аз ще информирам засегнатите лица и дружества за отправените твърдения, за да имат право и те да вземат отношение по повдигнатите клевети и неаргументирани хипотези и ако решат да започнат осъдителен процес срещу вашия уеб сайт; чиято позиция, вие като администратор изразявате.
Извърших проверка в италианския търговски регистър и изглежда няма никаква връзка между посочените от вас стопански субекти. Коен Ltd е вписан с вътрешнообщностна партида на компания ,регистрирана в Швейцария. Хостелинг интернешънъл е обединение на хостел асоциациите от цял свят, а Левитт Груп е дружество регистрирано в Обединеното кралство.
Дотук фактите показват, че няма никаква връзка между посочените от вас стопански субекти и че ако тези дружества заведат иск срещу вас, може да лежите в затвора за дълго време.


# 8
  • Мнения: 6 314
Господине/Госпожо,

За пореден път пиша да обърнете внимание, че не твърдя каквото и да било и не обвинявам когото и да било, още по-малко които и да било компании.
Отговарям на това, което Вие публикувате, с информация, която се намира и е общодостъпна и е в противовес на Вашето твърдение.

Служите си със сериозни заплахи и обиди, което не Ви прави чест.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 457
Хех, на база горния диалог няма съд в България, който да осъди сайта (или админ) за клевета и/или обида.
Съмнявам се, че и някоя уважаваща себе си компания ще предяви подобна претенция, респ. ще понесе разноските по нея   Mr. Green

# 10
  • Мнения: 28
Господине/Госпожо,

За пореден път пиша да обърнете внимание, че не твърдя каквото и да било и не обвинявам когото и да било, още по-малко които и да било компании.
Отговарям на това, което Вие публикувате, с информация, която се намира и е общодостъпна и е в противовес на Вашето твърдение.

Служите си със сериозни заплахи и обиди, което не Ви прави чест.


Питам отново каква е връзката между направената от мен резервация и нереализирана нощувка в сайта booking.com и посочените по-горе , три различни дружества?
Правото на едно лице или компания да се обърне към съда и да иска справедливост срещу клеветата и манипулирано представени факти в никакъв случай не представлява заплаха' нито по българското, нито по което и да е право.
Кое е в противовес на моето твърдение???. Разполагам с абсолютно всичко: направена резервация чрез платформата Букинг, издаден от тяхната система код за резервацията, известие, че резервацията не се е реализирала по вина на търговския посредник Букинг. Предложение, от страна на Букинг да бъдем настанени в друг обект на по-висока цена, отправено към нас един ден след деня, в който трябваше резервацията да се реализира?????  Това са фактите, а търсенето на долни компромати от ваша страна и копиране на личния профила на съпруга ми е престъпление по действащия наказателен кодекс и се наказва със затвор!!!
Но дори да приемем, че всичко посочено от вас е вярно,т.е че аз лъжа, както твърдите и че съпругът ми не е бил освободен от длъжността управител на въпросното дружество, какво трябва да докажат посочените от вас данни, какво отношение имат те по отношение нереализираната резервация и неправомерно ауторизираната сума????
Аз се чудих защо всички в този форум са представени единствено с абревиатури и прякори, а то причината е била във форумната хигиена. Трябва да се научите да спорите с релевантни факти, а не чрез лични нападки и евтини компромати. Не случайно компроматната война се е установила в България, като модел за поведение в политиката; тя е изражение на всички онези, които преследват низкото и долното и търсят личния аргумент да съкрушат ,,противника"; а политическата класа е само представителната част и глашатая на това на това овче мнозинство.

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 16:57 от nathan.david.cohen@gmail.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 457
Нито е престъпление, още по-малко се наказва със затвор!
Като имате всички доказателства, защо не се обърнете към компетентния български съд, а вече няколко месеца само спамите и правите черен пи ар?

# 12
  • Мнения: 6 314
Извинете, nathan.david.cohen, моля, прочетете темата, в която аз съм писала - настоящата тема.
Отговарям на нея, а не на темата за Booking.
Нямам отношение към казуса с Booking, нито съм писала в другата тема.
Думите в докладите Ви към нас, както и публикацията, с която стартирате тази тема, нямат нищо общо с казуса Booking и не виждам защо тук обяснявате проблема, който имате с тях.

В докладите и тук твърдите, че г-н Коен вече повече от година не е управител на Левитт и няма общо с хостел, обвинявате потребители, модератори, администратори и форума като цяло в лъжа, клевета, изнасяне на лични данни, компромати и какво ли още не.

Публикациите ми в настоящата тема са единствено отговор на тези Ваши твърдения и обвинения и по никакъв начин не са свързани с резервацията Ви в Booking, нереализирания престой, претенциите Ви към Booking и т.н.

По отношение на обвиненията Ви в изнасяне на данни от личния профил на г.н Коен - няма НИКАКВА лична информация. Профилът е достъпен при елементарно търсене в интернет дори за нерегистриран потребител на социалната мрежа fb и информацията в него е доброволно публикувана от собственика на профила и достъпна за всеки.

Обвиненията Ви са безпочвени, а заплахите - неуместни.

# 13
  • Мнения: 28
Господине/Госпожо,

За пореден път пиша да обърнете внимание, че не твърдя каквото и да било и не обвинявам когото и да било, още по-малко които и да било компании.
Отговарям на това, което Вие публикувате, с информация, която се намира и е общодостъпна и е в противовес на Вашето твърдение.

Служите си със сериозни заплахи и обиди, което не Ви прави чест.


Всичко е пределно ясно, вие с remote control направлявахте гнусните атаки на няколкото трола, които веднага след като споделих своето мнение за Booking.com започнаха активно да ме  провокират с маимунджълъците си. За да бъде предадена достоверност на аргументите срещу мен на сцената се появи още един трол, който директно ме обвини, че съм искала с постинга си да разчиствам сметките си с бизнес конкуренти, Viva.
Администраторът, който се беше снишил до мишата дупка и блажено наблюдаваше агресивната саморазправа с мен, това и чакаше за да започне да пренася от девет кладенеца вода само и само да докаже, че съм някакъв бизнес -терорист, избрал форума БГмама да разчиства бизнес сметки.

Аргументите Ви обаче не издържат на ниво елементарна логика и това е така по следните причини:.
1. Не може да има конкуренция между съществуващ ( бел. обектът, който троловете твърдят, че представлявам) и несъществуваш туристически обект ( бел. този, в който направих резервация).
2. Несъществуващ туристически обект, какъвто е резервираният от мен хотел44 не може да бъде нито унищожен , нито тероризиран по простата причина( каквито са обвиненията към мен), а причината за това е онтологична, че НЕ МОЖЕШ ДА УНИЩОЖИШ НЕЩО, КОЕТО НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Хотел 44 на улица Кърниградска не съществува и доказателствата за това са оглошителни и многобройни.
Първо, в Стрийт Вю на Гугъл няма снимки и доказателства на ул.Кърниградска 13 да е съществувал някога подобен обект.
2.Няма данни за съществуване на подобен обект и в ОП Туристическо обслужване, институция натоварена със сертификационна дейност.

Така че вместо да правите недостоверни и манипулирани твърдения за стопански субекти, които нито присъстват, нито имат общо с темата е леко казано недостойно. Престъпно е и вие знаете, че се наказва от закона, но дори и да не знаете древната латинакс максима гласи: ,,ignoratio iuris non excusat"

Или ще премахнете всички лъжи и клевети за мен и семейството ми  от този форум или с всички позволени от закона средства ще Ви задължа да платите висока цена за лъжите и клеветите, които отправихте

# 14
  • Мнения: 6 314
Всичко е пределно ясно, вие с remote control направлявахте гнусните атаки на няколкото трола, които веднага след като споделих своето мнение за Booking.com започнаха активно да ме  провокират с маимунджълъците си.
 ...

Отделих достатъчно време и положих досатъчно усилия в опит за нормална комуникация с Вас, което уви явно е невъзможно, имайки предвид последния Ви отговор.
С това приключвам както разговора с Вас, така и възможността да продължавате да обиждате и пишете нелепи коментари тук.

Общи условия

Активация на акаунт