Лъжа и клевета в Темата Booking

  • 4 882
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 28
Преди заключването на темата Букинг.ком потребител с псевдоним Vivi отправя следните лъжи и клевети:

,,Дали пък целта е да бъде наплют не само booking, но и вражеските конкурентни хостели в центъра на София?
Макар и в необичаен сайт - http://www.lekarbg.com/ads/drugi/levitt-smart-hostel-972-2.html -
може да бъде видяна обява на стопанисвания от Cohen хостел."

Съпругът ми Натан Давид Коен повече от година не е управител на дружеството ( Левитт Груп), което притежава въпросния туристически обект, за който без основания се твърди, че аз представлявам
Последното може да бъде установено от вписванията в британския  търговски регистър и от сайта на компанията.
Шокирана съм от помията, която беше изсипана от примитивни и неграмотни дегенерати и се радвам, че нямам нищо общо с българската действителност и българската държава.

Очевидно, че партентките и компроматите не само доминират обществените и политически дискусии , а и форумните такива.
Давам съгласието си ,администраторът да разкрие данните за айпи адреса( бел. от който ще стане видно, че не живея в България, за да отпаднат всякакви хипотези, аналогични на горните лъжи и клевети.
Към авторът отправям напомняне, че в НПК се съдржат текстове за деянието ,,лъжа и клевета"!!!

Очаквам от клеветника , потребител Vivi, или да премахне коментара или да докаже, че посочената от нея информация е вярна или декларирам, че ще заведа осъдителен иск срещу нея и ще изискам публично и чрез съда не само публично извинение , но и парична компенасция за отправените лъжи и клевети.

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 14:13 от nathan.david.cohen@gmail.

# 1
  • Мнения: X
(...) помията, която беше изсипана от примитивни и неграмотни дегенерати и се радвам, че нямам нищо общо с българската действителност и българската държава.
(...)
Към авторът отправям напомняне, че в НПК се съдржат текстове за деянието ,,лъжа и клевета"!!!
(...)

А аз Ви напомням, че съществуват не само текстове за клевета, но също и за обида. А освен съфорумците, обиждате и моята родина.

Също така Ви напомням, че правописът и граматиката са безплатни.

Ще информирам модератор.

# 2
  • Мнения: 28
Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.
(2) Ако обиденият е отвърнал веднага с обида, съдът може да освободи и двамата от наказание.
Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

# 3
  • Мнения: 6 323
Уважаеми г-н/г-жа Коен,

1. Регистрирате втори профил, за да публикувате отново един и същи текст (с леки изменения), който вече сте публикували преди няколко месеца в друга тема тук.
Да, реално няма мултиакаунтинг - няма едновременно ползване на един и същ профил, но публикувате повторно едно и също.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=900912.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=531650.msg31969221#msg31969221

2. Позовавате се на НК и по-специално на текстовете, касаещи лъжа и клевета. Надявам се знаете, че те са валидни и приложими и спрямо Вашите мнения и в случай, че Booking.com желаят, то могат да потърсят отговорност от Вас за твърденията Ви и обвиненията в измама и кражба.

3. В публикацията на Vivi се съдържаше въпрос (изречение, започващо с "Дали...), за разлика от всички Ваши категорични обвинения към търговци, сайтове, потребители и т.н.

4. Мястото на тази тема категорично не е в група Туризъм - има обособена група, касаеща правилата на сайта и където може да зададете въпросите си към администраторите.

5. Неоспорим факт е, че търсейки общодостъпна информация за Натан Коен (Nathan Cohen) в интернет, се намира следното:

- (противно на това, което твърдите, че съпругът Ви повече от година не е управител на Левитт Смарт)


- http://www.levitthostel.org/
Цитат
Levitt Smart Hostel is a member of Hostelling International (HI) – the biggest travel network of Youth Hostel Associations, dedicated to ensure affordable, safe and quality accommodations around the world.

-

-
(YHA - Youth Hostel Associations)

- http://hostelstaormina.com/ -
Cohen Hostel
http://hostelstaormina.com/2015/11/30/about-cohen-hostel/
Our Friends
Levitt Hostel


Видна е връзката с бизнеса и веригата като цяло.
Изисквайки коректност е препоръчително да сте коректни и Вие.

За да няма недоразумения, държа да подчертая, че публикуваната по-горе информация е само и единствено фактология и данни, публичнодостъпни за всеки потребител, ползващ търсене в Интернет.

6. Подобни изразни средства към потребителите тук ("примитивни и неграмотни дегенерати" и подобни квалификации, написани от Вас в предишната тема) са недопустими.
При последваща публикация от Вас, съдържаща подобни епитети, възможността Ви за публикуване тук ще бъде ограничена.


Vivi е изтрила мнението си по собствена преценка и решение.
Предвид че е повторна Ваша публикация със същото съдържание, то би трябвало предишната Ви тема да бъде премахната, но тя ще остане заключена и достъпна, в случай че засегнатите страни предприемат мерки спрямо написаното от Вас.

Премествам настоящата на правилното място.


Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 14:44 от Mamma

# 4
  • Мнения: 28
Уважаеми г-н/г-жа Коен,

2. Позовавате се на НК и по-специално на текстовете, касаещи лъжа и клевета. Надявам се знаете, че те са валидни и приложими и спрямо Вашите мнения и в случай, че Booking.com желаят, то могат да потърсят отговорност от Вас за твърденията Ви и обвиненията в измама и кражба.

Самият факт, че се обърнах към институциите за съдействие не допуска предположението, че укривам самоличността си от търговския посредник Букинг.ком. Многократно , включително в страницата на търговския посредник и в Consumercomplaints съм декларирала всички тези факти.


 Неоспорим факт е, че търсейки общодостъпна информация за Натан Коен (Nathan Cohen) в интернет, се намира следното:

- (противно на това, което твърдите, че съпругът Ви повече от година не е управител на Левитт Смарт)

Видна е връзката с бизнеса и веригата като цяло.
Изисквайки коректност е препоръчително да сте коректни и Вие.

За да няма недоразумения, държа да подчертая, че публикуваната по-горе информация е само и единствено фактология и данни, публичнодостъпни за всеки потребител, ползващ търсене в Интернет.


Бихте ли изяснили съдържателно връзката между темата и функцията/позицията, която е заемал съпругът ми?
Доколкото се вижда от приложените от вас снимки , става въпрос за автоматично генериран отговор, който визуализира мнението на управителя. Аз не зная дали промените,които се извършват в едно дружество и се вписват в официалните търговски регистри се отразяват автоматично в трипъдвайзър (!?)
Ще ви помоля да изтриете всички ирелевантни на темата коментари, касаещи трети лица и юридически лица, които не са представени и не са страна по конкретния спор? В противен случай, рискувате срещу вас да бъде предявен иск за клевета и уронване на престижа.




# 5
  • Мнения: 28
- http://hostelstaormina.com/ -
Cohen Hostel
http://hostelstaormina.com/2015/11/30/about-cohen-hostel/
Our Friends
Levitt Hostel


Видна е връзката с бизнеса и веригата като цяло.
Изисквайки коректност е препоръчително да сте коректни и Вие.

Поредната гнусна манипулация и опит за изваждане на лични компромати чрез селектирана информация!
 
По отношение на вашите коментари и хиопотези ще направя същото уточнение: или докажете ,,връзката" или се извинете! В случай, че не го сторите аз лично ще пиша на засегнатите компании, а вие ще можете да докажете в съда ,,хипотетичните връзки".

# 6
  • Мнения: 6 323
Бихте ли изяснили съдържателно връзката между темата и функцията/позицията, която е заемал съпругът ми?

Публикуваната от мен информация в частта с връзката между г-н Коен и Левитт Груп е единствено директен отговор на това, което Вие пишете както тук под името nathan.david.cohen в тази тема, така и чрез доклад до нас, а именно:

Съпругът ми Натан Давид Коен повече от година не е управител на дружеството ( Левитт Груп), което притежава въпросния туристически обект, за който без основания се твърди, че аз представлявам

В публикацията ми няма нито конкретни обвинения по казуса, нито каквато и да било клевета, още по-малко текст, който може да се счете като уронване на престижа.

Единствените обвинения, които съм отправила към Вас, касаят изразните средства, които използвате спрямо потребителите.

В темата не са изнесени лични данни или каквато и да било конфиденциална информация, публикацията ми е единствено информативна, в отговор на Вашето оплакване.

Няма никакво правно основание за изискване на изтриване на публикуваните текстове.


Достатъчно ясно съм показала в предишната публикация каква е видимата в глобалната мрежа информация за г-н Коен, хостел Коен, хостел Левитт и Youth Hostel Associations.
В публикацията нито има компромат, нито обвинения и засягане на която и да било компания.

# 7
  • Мнения: 28
Бихте ли изяснили съдържателно връзката между темата и функцията/позицията, която е заемал съпругът ми?

Публикуваната от мен информация в частта с връзката между г-н Коен и Левитт Груп е единствено директен отговор на това, което Вие пишете както тук под името nathan.david.cohen в тази тема, така и чрез доклад до нас, а именно:

Съпругът ми Натан Давид Коен повече от година не е управител на дружеството ( Левитт Груп), което притежава въпросния туристически обект, за който без основания се твърди, че аз представлявам

В публикацията ми няма нито конкретни обвинения по казуса, нито каквато и да било клевета, още по-малко текст, който може да се счете като уронване на престижа.

В темата не са изнесени лични данни или каквато и да било конфиденциална информация, публикацията ми е единствено информативна, в отговор на Вашето оплакване.

Няма никакво правно основание за изискване на изтриване на публикуваните текстове.


Достатъчно ясно съм показала в предишната публикация каква е видимата в глобалната мрежа информация за г-н Коен, хостел Коен, хостел Левитт и Youth Hostel Associations.
В публикацията нито има компромат, нито обвинения и засягане на която и да било компания.

В такъв случай аз ще информирам засегнатите лица и дружества за отправените твърдения, за да имат право и те да вземат отношение по повдигнатите клевети и неаргументирани хипотези и ако решат да започнат осъдителен процес срещу вашия уеб сайт; чиято позиция, вие като администратор изразявате.
Извърших проверка в италианския търговски регистър и изглежда няма никаква връзка между посочените от вас стопански субекти. Коен Ltd е вписан с вътрешнообщностна партида на компания ,регистрирана в Швейцария. Хостелинг интернешънъл е обединение на хостел асоциациите от цял свят, а Левитт Груп е дружество регистрирано в Обединеното кралство.
Дотук фактите показват, че няма никаква връзка между посочените от вас стопански субекти и че ако тези дружества заведат иск срещу вас, може да лежите в затвора за дълго време.


# 8
  • Мнения: 6 323
Господине/Госпожо,

За пореден път пиша да обърнете внимание, че не твърдя каквото и да било и не обвинявам когото и да било, още по-малко които и да било компании.
Отговарям на това, което Вие публикувате, с информация, която се намира и е общодостъпна и е в противовес на Вашето твърдение.

Служите си със сериозни заплахи и обиди, което не Ви прави чест.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 472
Хех, на база горния диалог няма съд в България, който да осъди сайта (или админ) за клевета и/или обида.
Съмнявам се, че и някоя уважаваща себе си компания ще предяви подобна претенция, респ. ще понесе разноските по нея   Mr. Green

# 10
  • Мнения: 28
Господине/Госпожо,

За пореден път пиша да обърнете внимание, че не твърдя каквото и да било и не обвинявам когото и да било, още по-малко които и да било компании.
Отговарям на това, което Вие публикувате, с информация, която се намира и е общодостъпна и е в противовес на Вашето твърдение.

Служите си със сериозни заплахи и обиди, което не Ви прави чест.


Питам отново каква е връзката между направената от мен резервация и нереализирана нощувка в сайта booking.com и посочените по-горе , три различни дружества?
Правото на едно лице или компания да се обърне към съда и да иска справедливост срещу клеветата и манипулирано представени факти в никакъв случай не представлява заплаха' нито по българското, нито по което и да е право.
Кое е в противовес на моето твърдение???. Разполагам с абсолютно всичко: направена резервация чрез платформата Букинг, издаден от тяхната система код за резервацията, известие, че резервацията не се е реализирала по вина на търговския посредник Букинг. Предложение, от страна на Букинг да бъдем настанени в друг обект на по-висока цена, отправено към нас един ден след деня, в който трябваше резервацията да се реализира?????  Това са фактите, а търсенето на долни компромати от ваша страна и копиране на личния профила на съпруга ми е престъпление по действащия наказателен кодекс и се наказва със затвор!!!
Но дори да приемем, че всичко посочено от вас е вярно,т.е че аз лъжа, както твърдите и че съпругът ми не е бил освободен от длъжността управител на въпросното дружество, какво трябва да докажат посочените от вас данни, какво отношение имат те по отношение нереализираната резервация и неправомерно ауторизираната сума????
Аз се чудих защо всички в този форум са представени единствено с абревиатури и прякори, а то причината е била във форумната хигиена. Трябва да се научите да спорите с релевантни факти, а не чрез лични нападки и евтини компромати. Не случайно компроматната война се е установила в България, като модел за поведение в политиката; тя е изражение на всички онези, които преследват низкото и долното и търсят личния аргумент да съкрушат ,,противника"; а политическата класа е само представителната част и глашатая на това на това овче мнозинство.

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 16:57 от nathan.david.cohen@gmail.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 472
Нито е престъпление, още по-малко се наказва със затвор!
Като имате всички доказателства, защо не се обърнете към компетентния български съд, а вече няколко месеца само спамите и правите черен пи ар?

# 12
  • Мнения: 6 323
Извинете, nathan.david.cohen, моля, прочетете темата, в която аз съм писала - настоящата тема.
Отговарям на нея, а не на темата за Booking.
Нямам отношение към казуса с Booking, нито съм писала в другата тема.
Думите в докладите Ви към нас, както и публикацията, с която стартирате тази тема, нямат нищо общо с казуса Booking и не виждам защо тук обяснявате проблема, който имате с тях.

В докладите и тук твърдите, че г-н Коен вече повече от година не е управител на Левитт и няма общо с хостел, обвинявате потребители, модератори, администратори и форума като цяло в лъжа, клевета, изнасяне на лични данни, компромати и какво ли още не.

Публикациите ми в настоящата тема са единствено отговор на тези Ваши твърдения и обвинения и по никакъв начин не са свързани с резервацията Ви в Booking, нереализирания престой, претенциите Ви към Booking и т.н.

По отношение на обвиненията Ви в изнасяне на данни от личния профил на г.н Коен - няма НИКАКВА лична информация. Профилът е достъпен при елементарно търсене в интернет дори за нерегистриран потребител на социалната мрежа fb и информацията в него е доброволно публикувана от собственика на профила и достъпна за всеки.

Обвиненията Ви са безпочвени, а заплахите - неуместни.

# 13
  • Мнения: 28
Господине/Госпожо,

За пореден път пиша да обърнете внимание, че не твърдя каквото и да било и не обвинявам когото и да било, още по-малко които и да било компании.
Отговарям на това, което Вие публикувате, с информация, която се намира и е общодостъпна и е в противовес на Вашето твърдение.

Служите си със сериозни заплахи и обиди, което не Ви прави чест.


Всичко е пределно ясно, вие с remote control направлявахте гнусните атаки на няколкото трола, които веднага след като споделих своето мнение за Booking.com започнаха активно да ме  провокират с маимунджълъците си. За да бъде предадена достоверност на аргументите срещу мен на сцената се появи още един трол, който директно ме обвини, че съм искала с постинга си да разчиствам сметките си с бизнес конкуренти, Viva.
Администраторът, който се беше снишил до мишата дупка и блажено наблюдаваше агресивната саморазправа с мен, това и чакаше за да започне да пренася от девет кладенеца вода само и само да докаже, че съм някакъв бизнес -терорист, избрал форума БГмама да разчиства бизнес сметки.

Аргументите Ви обаче не издържат на ниво елементарна логика и това е така по следните причини:.
1. Не може да има конкуренция между съществуващ ( бел. обектът, който троловете твърдят, че представлявам) и несъществуваш туристически обект ( бел. този, в който направих резервация).
2. Несъществуващ туристически обект, какъвто е резервираният от мен хотел44 не може да бъде нито унищожен , нито тероризиран по простата причина( каквито са обвиненията към мен), а причината за това е онтологична, че НЕ МОЖЕШ ДА УНИЩОЖИШ НЕЩО, КОЕТО НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Хотел 44 на улица Кърниградска не съществува и доказателствата за това са оглошителни и многобройни.
Първо, в Стрийт Вю на Гугъл няма снимки и доказателства на ул.Кърниградска 13 да е съществувал някога подобен обект.
2.Няма данни за съществуване на подобен обект и в ОП Туристическо обслужване, институция натоварена със сертификационна дейност.

Така че вместо да правите недостоверни и манипулирани твърдения за стопански субекти, които нито присъстват, нито имат общо с темата е леко казано недостойно. Престъпно е и вие знаете, че се наказва от закона, но дори и да не знаете древната латинакс максима гласи: ,,ignoratio iuris non excusat"

Или ще премахнете всички лъжи и клевети за мен и семейството ми  от този форум или с всички позволени от закона средства ще Ви задължа да платите висока цена за лъжите и клеветите, които отправихте

# 14
  • Мнения: 6 323
Всичко е пределно ясно, вие с remote control направлявахте гнусните атаки на няколкото трола, които веднага след като споделих своето мнение за Booking.com започнаха активно да ме  провокират с маимунджълъците си.
 ...

Отделих достатъчно време и положих досатъчно усилия в опит за нормална комуникация с Вас, което уви явно е невъзможно, имайки предвид последния Ви отговор.
С това приключвам както разговора с Вас, така и възможността да продължавате да обиждате и пишете нелепи коментари тук.

# 15
  • Мнения: 28
Извинете, nathan.david.cohen, моля, прочетете темата, в която аз съм писала - настоящата тема.

В докладите и тук твърдите, че г-н Коен вече повече от година не е управител на Левитт и няма общо с хостел, обвинявате потребители, модератори, администратори и форума като цяло в лъжа, клевета, изнасяне на лични данни, компромати и какво ли още не.

По отношение на обвиненията Ви в изнасяне на данни от личния профил на г.н Коен - няма НИКАКВА лична информация. Профилът е достъпен при елементарно търсене в интернет дори за нерегистриран потребител на социалната мрежа fb и информацията в него е доброволно публикувана от собственика на профила и достъпна за всеки.

Обвиненията Ви са безпочвени, а заплахите - неуместни.


Явно имате къса памет и вече не помните, че именно вие заключихте темата за Букинг след последния постинг, който твърдеше, че съм използвала форума за уреждане на бизнес сметки, като по този начин не ми дадохте право да се защитя от необоснованите и лъжливи твърдения!

Трябва ли да Ви цитирам отново нормативната уредба и по-конкретно текстовете в НК инкриминиращи лъжа, клевета и нансяне на обида или вие сама ще го локализирате по фактическия състав!?

както казах, няма реализирана заплаха и ако вие твърдите противното ще съм любопитна да приложите закновите текстве по отношение на престъплението ,,заплаха". Нито с действия, нито с думи съм реализирал фактическия състав на ,,престъплението заплаха". Отново повтарям, че правото на едно лице да се обърне към съда и да иска постановяване на присъда не  представлява заплаха, а представлява ,,справедливост"" два или повече правни субекти не могат да се разберат и се обръщат към различен орган от тях и признат от мнозинството за да разреши един спор. Елементи на заплаха аз тук не виждам.

# 16
  • Мнения: 28
Всичко е пределно ясно, вие с remote control направлявахте гнусните атаки на няколкото трола, които веднага след като споделих своето мнение за Booking.com започнаха активно да ме  провокират с маимунджълъците си.
 ...

Отделих достатъчно време и положих досатъчно усилия в опит за нормална комуникация с Вас, което уви явно е невъзможно, имайки предвид последния Ви отговор.
С това приключвам както разговора с Вас, така и възможността да продължавате да обиждате и пишете нелепи коментари тук.

Аз също не се чувствам добре във вашата компания, и затова предпочитам да решим спора в съда.
Съдебните документи, вярвам, ще ви бъдат изпратени съвсем скоро

Общи условия

Активация на акаунт