Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 2

  • 132 235
  • 755
  •   1
Отговори
# 585
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Полипът ми започваше от цервикалния канал. Излезе и хиперплазия на маточната кухина. Всичко мина май за около 10мин. Макс 15. Огледът с камерката въобще не го усетих. Не казвам, че не боли операцията, но не е нещо фатално. Щом имах сили да разсмея целия екип след края Joy  Все пак имаше анестезиолог до мен, но пък не ме тестваха за упойки предварително....

# 586
  • Мнения: 206
Здравейте, освен Джулая някоя от вас минала ли е през хиспероскопия за отстаняване на миома без упойка. Докторът ми каза, че няма имам никаква упойка и се притеснявам колко боли...Neutral Face

# 587
  • София
  • Мнения: 23 176
кой е тоя смел лекар  Rolling Eyes
за дребни неща може без упойка, ама за миома за първи път чувам.

# 588
  • Мнения: 206
Др Иванов от Стара Загора. Питах изрично дали без никаква упойка и каза “да, без никаква”.
Миомката е много малка, но все пак...

# 589
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Здравейте, освен Джулая някоя от вас минала ли е през хиспероскопия за отстаняване на миома без упойка. Докторът ми каза, че няма имам никаква упойка и се притеснявам колко боли...Neutral Face
При мен беше полип, не миома.

# 590
  • Мнения: 16 874
И аз за първи път чувам без упойка отстраняване на миома.

# 591
  • Мнения: 1 433
Може да е на краче и да са преценили, че ще е мн. бързо.

# 592
  • Мнения: 206
Не знам колко е бързо, казаха ми, че ще трае около 20 мин.

# 593
  • Мнения: 7 228
Аз не мога да си представя 20 мин да изрязват нещо и процедурата да е без упойка.

# 594
  • Мнения: 486
Интересно!Аз на колко места питах и се молих да ми махнат полипа без упойка.Всички казаха,че това е невъзможно.Отварянето на шийката било много болезнено. Да не би да ви я махат с офис-хистероскопияДруг лекар потвърди ли,че имате миома.Не се доверявайте само на един.

# 595
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Каква е разликата между офис хистероскопията и стандартната хистероскопия? Нали принципът на премахване и самата интервенция са едни и същи?! Даже и продължителността е сходна, като при упойката се добавят едни минути за заспиването и събуждането.

Хич не ме е боляло при.огледа. Пускат една вода, която разширява отвора, а камерката е 3мм. Усеща се клъцкането после.

# 596
  • Мнения: 206
Да, за офис хистероскопия става въпрос. И да ще ходя и при друг лекар😊

# 597
  • Мнения: 486
Офис-хистероскопията се прави без упойка.Нещо по тънка била и не боляло с нея,но тя е за премахване на по-малки образования.Моят полип беше 2 см.и нямало да стане с нея.Но е скъпичко-800 лв.беше на едно място.Не че моята хистероскопия  където беше уж по-евтино -420 лв.и ми го премахнаха се полипа.Клъцнаха го малко и хайде готова си.Сега си го отглеждам пак и не ми се ходи повече,ама никъде.А каква е цената в Стара Загора.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 15:55 от rosi cat

# 598
  • Мнения: 206
Цената не знам каква е.

# 599
  • Мнения: 486
Джулая,а твоята къде беше и цената би ли казала

Общи условия

Активация на акаунт