RYANAIR - 2

  • 109 783
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 687
Bliss,цените при Раян по време на празниците и летният сезон ли са ниски?
Съгласна съм с Вас,че за всяка компания могат да се намерят негативни коментари и статии.Но някак си при Раянеър изобилстват.Може би вече не е така,както казвате тук. Не съм искала да "сипя" негативи в темата. Изложих само субективното ми мнение,което е на база прочетеното в интернет. С уизеър имам личен опит и съм доволна от обслужването и цените им. Ще се радвам и на навлизането на Раянеър,щом казвате,че са повишили качеството си и ако цените са добри,какво по-хубаво от това Simple Smile

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 09:49 от niamatakova

# 46
  • Мнения: 19 012
Ако искате да спорим като излезе зимното разписание на Уиз и могат да се съпоставят цени.
За мене 25 евро с 2 ръчни багажа до Барселона или 30 евро до Мадрид е добра цена и бие Уиз за момента.

# 47
  • Мнения: X
Bliss,цените при Раян по време на празниците и летният сезон ли са ниски?

Ами сравни ги и ще видиш.

Ако искате да спорим като излезе зимното разписание на Уиз и могат да се съпоставят цени.
За мене 25 евро с 2 ръчни багажа до Барселона или 30 евро до Мадрид е добра цена и бие Уиз за момента.

Да, ще ми е любопитно наистина как ще реагират Уиз.

# 48
  • Мнения: 687
Ако искате да спорим като излезе зимното разписание на Уиз и могат да се съпоставят цени.
За мене 25 евро с 2 ръчни багажа до Барселона или 30 евро до Мадрид е добра цена и бие Уиз за момента.

За двупосочен билет ли говорим,защото много често в едната посока полета е много изгоден,но около датите на отиването цените за връщане са много високи и така компанията си компенсира сумата от 25 евро.

# 49
  • Мнения: 19 012
За двупосочен говорим, даже има и по -евтини за Мадрид 16-23 ноември 49,98 евро.

това, което казаш пак не е вярно, ползвам Раян от 2011 година най-често от Италия, няма такова компенсиране.  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: X
Пример за дати 22-25.09.2016 г. когато има сляти почивни дни за двупосочен билет до Лутън:

Уиз без ръчен багаж и без членство, но с днешната отстъпка от 20%: 141,36 евро, а ако си платиш членството, но с днешната отсъпка от 20%, без ръчен багаж: 156,67 евро.

Раян СЪС ръчен багаж и без никакви отстъпки: 99,98 евро.

Повече не смятам да коментирам темата.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Освен това впечатлението ми е, че полетите на Райън са в много по-човешко време от Уиз, което за мен е огромно предимство. Особено ако трябва преди/след това да се транспортитрам до/от София.
За сега нямам оплаквания от Райън, а съм пътувала доста с тях (от Пловдив). Да видим сега от София.

# 52
  • Мнения: 687
Пример за дати 22-25.09.2016 г. когато има сляти почивни дни за двупосочен билет до Лутън:

Уиз без ръчен багаж и без членство, но с днешната отстъпка от 20%: 141,36 евро, а ако си платиш членството, но с днешната отсъпка от 20%, без ръчен багаж: 156,67 евро.

Раян СЪС ръчен багаж и без никакви отстъпки: 99,98 евро.

Повече не смятам да коментирам темата.

Какво значи без ръчен багаж? Нали те имат малък салонен багаж,който е безплатен

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Значи, че е толкова малък, че можеш да си вземеш или дамската си чанта, или фотоапарата безплатно. С Райън спокойно взимаш за салонен (безплатен) багаж достатъчно количество за 3-5 дни.

# 54
  • Мнения: X
Пример за дати 22-25.09.2016 г. когато има сляти почивни дни за двупосочен билет до Лутън:

Уиз без ръчен багаж и без членство, но с днешната отстъпка от 20%: 141,36 евро, а ако си платиш членството, но с днешната отсъпка от 20%, без ръчен багаж: 156,67 евро.

Раян СЪС ръчен багаж и без никакви отстъпки: 99,98 евро.

Повече не смятам да коментирам темата.

Какво значи без ръчен багаж? Нали те имат малък салонен багаж,който е безплатен

Ако дамската ти чанта я смяташ за такава ОК. В случая говоря за малък куфар, който позволява качване в кабината.

# 55
  • Мнения: 687
Значи, че е толкова малък, че можеш да си вземеш или дамската си чанта, или фотоапарата безплатно. С Райън спокойно взимаш за салонен (безплатен) багаж достатъчно количество за 3-5 дни.

Е,това вече е преувеличено,чак толкова малък,колкото да вземеш един фотоапарат не е. Може при Раян да е по-голям.Но в крайна сметка аз не съм от хората,които се връщат с хиляди сувенири прахосъбирачки и успявам да се вместя в малкият багаж на уизеър. Ако вече има и малки деца,сигурно не е достатъчно.Но пък и на летището проверяващите не бяха стриктни и хората си бяха препълнили раниците.

# 56
  • Мнения: 687
Bliss,за Малта пътувах с раница,която беше пълна с доста багаж. В крайна сметка колко трябва да е грамаден един ръчен багаж?

# 57
  • София
  • Мнения: 402
niamatakova, не разбирам ентусиазма, с който се опитваш да ни обясниш колко лоша компания е RYANAIR. Всеки от нас носи глава на раменете си, мисли и взима решения. Разбира се, че когато офертата на дадена компания е по-изгодна, ще предпочетем нея. Пътувала съм десетки пъти с Уиз, нямам особени забележки към тях, но ако RYAN ми предлагат по-добра цена е естествено да предпочета тях. Във форума хората имат право на собствено мнение и не се налага да им се внушават едни или други лични възгледи .

# 58
  • Мнения: X
Значи, че е толкова малък, че можеш да си вземеш или дамската си чанта, или фотоапарата безплатно. С Райън спокойно взимаш за салонен (безплатен) багаж достатъчно количество за 3-5 дни.

Е,това вече е преувеличено,чак толкова малък,колкото да вземеш един фотоапарат не е. Може при Раян да е по-голям.Но в крайна сметка аз не съм от хората,които се връщат с хиляди сувенири прахосъбирачки и успявам да се вместя в малкият багаж на уизеър. Ако вече има и малки деца,сигурно не е достатъчно.Но пък и на летището проверяващите не бяха стриктни и хората си бяха препълнили раниците.

Никак не е преувеличено.

Уиз:Малък салонен багаж БЕЗПЛАТНО:
Ако салонният Ви багаж е с размери 42x32x25 см или по-малък, можете да го вземете на борда безплатно. Той трябва да се побира под седалката пред Вас.

Или

Голям салонен багаж ПЛАТЕНО:
Ако Вашият салонен багаж е по-голям от размерите на малък салонен багаж, но не надвишава 56x45x25 см, можете да го вземете на борда срещу такса. Той трябва да се побира в горния багажник. Вие трябва да сте в състояние да го поставите в горния багажник без чужда помощ.


Раян БЕЗПЛАТНО: 8.7.1 You may carry one cabin bag per passenger (no allowance for infants travelling on their parents lap) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms. (click here for Regulations concerning Cabin Baggage).

Виждаш ли разликата? Аз дамската си чанта я използвам като такава. С Уиз само тя ми е безплатна. Докато с Раян тя и още един малък куфар  са безплатни.

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 10:27 от Анонимен

# 59
  • Мнения: 687
Sweety_m,не сте ме разбрала. Не се опитвам да защитя уизеър или да кажа колко ужасни са раян. Питам,излагам някакво мнение и ако то не съвпада с вашето,започвате да смятате,че се опитвам да убедя някой в нещо.Всеки е в правото си да избере това,което иска и според него е най-доброто. И аз бих предпочела Раян,ако цената е по-добра.Но има неща,които не са верни и това е,че с уиз можеш да пътуваш само с дамска чанта. Имам личен опит,от който съм разбрала че не е така и нямам право да го изложа ли?

Общи условия

Активация на акаунт