Отговори
# 705
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ау не знам къде е тая идилия, но и при мен лудницата и зора бяха като се роди втората ни дъщеря. Освен вниманието, което някак отделях на голямата, се вкарахме във въртележката с едно активно и непоспаливо бебе, ревящо, сучещо на час и половина и колики до годинката. Потръпвам като се сетя. Факт, после стана лесно, убеждавам себе си, че се забравя, но да си призная честно, страх ме е да си помисля да имам още една дете. А мн исках. С първата беше лесно, сладка работа, ама явно мн се разглезихме и не знаехме що за чудо са колики, ревове и безсънни нощи  #Crazy

# 706
  • Мнения: X
Колко да е голямо на 2 месеца. Пълна лудница е с тези колики - ядене, повръщане, хълцане, ядене, акане/ядене/хълцане, рев/ядене, пак ядене, колики, истерия, ядене, повръщане, ядене, хълцане..., та и аз съм за риза, която се връзва на гърба вече.
Изобщо не се успокоявам момичета.  Crazy
Този пост ме уби.. Сега много неща ми стават ясни Flutter  Най-интересното е, че повечето майки с две-три годишни деца с умиление си спомнят за тези първи месеци и казват, че били най-прекрасни.  Rolling Eyes

Мда...защото има много кротки и спокойни бебета, които през първите месеци само спят, събуждат се да ядат и хайде пак сън  Crazy

И аз така се бях настроила, че поне първите 3 месеца бебето само ще спи, а аз ще се чудя какво да правя  Laughing после действителността ме удари по главата и тази част от поста - "ядене, повръщане, хълцане, ядене, акане/ядене/хълцане, рев/ядене, пак ядене, колики, истерия, ядене, повръщане, ядене, хълцане" ми стана ясна.

Сега е на 7 месеца и още е супер ревлива и има дни, в които не спира да мрънка! И вкъщи и навън. Коликите спряха на 5,5 месеца и започнаха зъбите! Това е положението  #Crazy Simple Smile

# 707
  • Мнения: 2 532
Моето първото беше от кротките и поспаливите до към 2г, като изключим краткия период на коликите. След 2г той обаче стана голяма фурия и си компенсира за спокойствието, което ни беше отпуснал Laughing
Сестра му засега го раздава ревлива, ама се надявам в един момент да се кротне Blush Тя е още и много малка де. След някоя друга година май ще правя обобщенията Simple Smile

# 708
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
На 2г. и 4м. е моят син. Първите месеци си ги спомням отчасти, като сън. Спомням си денонощният рев, друсане на ръце постоянно, а ако не беше в ръцете ми, трябваше да е в количката в движение. Той реве, аз рева. Така ни беше завъртяло колелото, че въпреки, че му отдавах 100% от времето си в обгрижване, той беше винаги разреван или в добрия случай - само мрънкащ. Чувствах се лоша майка, която не може да си гледа детето както трябва и че той плаче заради мен, защото нещо не правя както трябва. Все още е такъв - винаги за нещо е сърдит, тръшка се, пищи... На този етап мисля, че второ дете няма да имам  Mr. Green
И все пак, с умиление си спомням колко малък, красив и пухкав беше  Heart Eyes и всеееее пак, дори да можех да върна времето назад, бих го износила, родила и отгледала още милион пъти, колкото и трудно да беше...

# 709
  • София
  • Мнения: 39 937
Не бих казала, че първите месеци ми бяха най-прекрасни Simple Smile
Синът ми се роди недоносен и бяхме като скачени съдове - кърмех на час/час и половина. По едно време не знаех къде се намирам.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 789
Първите месеци съм ги изтрила почти напълно от паметта си, имам съвсем откъслечни спомени. Бяха пълен кошмар, плюс това се наложи и да работя от вкъщи.

# 711
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Работа!? Няма начин, нямам време дори да припадна. Изобщо не знам къде се намирам.  Но като чета, виждам, че в повече си вменявам вина каква ужасна майка съм. Tired

# 712
  • Мнения: 416
На мен всички ми казват, че ще става по- трудно...
Още сме в самото начало, нека да споделят мамите с поотраснали деца.

# 713
  • Мнения: 2 532
Еми...при мен си стана по-трудно. Като беше още малък, поне не се разболяваше толкова. После като взе да ми кара едни вируси с по 39-40гр ooooh! Това са ми най-трудните моменти - покрай болестите. Иначе сега може да се определи като труден за гледане, защото проявява характер. Не иска нови дрехи/обувки да слага, не иска да яде, не иска на разходка..за всичко водим преговори и се разправяме. Ама както се вижда, не ме е отказал да имам второ Mr. Green

# 714
  • Мнения: 416
Работа!? Няма начин, нямам време дори да припадна. Изобщо не знам къде се намирам.  Но като чета, виждам, че в повече си вменявам вина каква ужасна майка съм. Tired

И аз съм същата, а не знам защо ми става смешно като чета остове на сродни души Simple Smile

# 715
  • Мнения: 4 292
И аз нямам чудни спомени от бебешорството на сина ми-рев, рев и пак рев! Трудно беше, постоянно беше отгоре ми и това ме докарваше до лудост Simple Smile После зъби, бебешки пубертет, злоядство, инат, абе весело е.
Vermilion, смях се с теб, наистина и аз имах моменти, в които не можех да пишкам дори и се изумявах на майките, които учеха или работеха. Най-обичах някоя с кротко бебе да ми разсъждава какво пък толкова, явно аз не съм направила  режим, глезя и т.н.

Последна редакция: нд, 22 май 2016, 20:51 от Zoι

# 716
  • Мнения: 2 532
Пъпчето на малката падна преди повечеж от 2 седмици и беше леко изпъкнало. Днес се е вдлъбнало и е прокървило. Случало ли се е на някой? На 10.05 на контролния я гледаха и казаха спокойно да си го мокрим. Аз си го подсушавам със спирт все още, ама се попритесних сега.

# 717
  • Мнения: 416
Нашето беше паднало от няколко дена, когато видях нещо като засъхнала кръвчица, малко. Беше еднократно. Чистех със спирт седмица поне след като падна.

# 718
  • Мнения: 1 602
Нашето прокървяваше от време на време и аз го почиствах със спирт и после слагах пудра. Точно от страх за пъпчето я миех само на чешмата , а не в корито , а после ми стана навик и там я къпех и дори и сега още си я мия на мивката  а вече сме на 10м. Корито не сме ползвали и един ден.
Та нормално е пъпчето  да прокървява известно време докато зарастне хубаво.

# 719
  • Мнения: 4 292
Банята в корито им действа успокояващо. Моята вчера рева, рева и след като поплува заспа точно като къпана Simple Smile Днес пропуснахме банята и е една кривотия, повече няма да го правя.
 Палитра, не се притеснявай, щом е паднало значи е затворено, нещо външно е това. Слагай спирт още някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт