Смятате ли прекалената доброта за безхарактерност?

  • 14 488
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 474
Няма ☺

# 31
  • Люлин
  • Мнения: 378
Гласувах с "НЕ". Никога не съм си и помислял че прекалената доброта е бехарактерност. Безхактерност според мен не означава прекалена доброта.
Добротата е безкрайно понятие. За всеки добротата е различна. Прекалената добрина е човечност. Затова нека запазим добрината и  любовта,  а с тях и красотата. За цял живот.

# 32
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Смятате ли прекалената доброта за липса на характер?
Не.

Относно втората част от началния пост- да не отвърнеш на проявена агресия в много случаи изразява не слабохарактерност, а презрение. И въобще не е демонстрация на липса на твърдост- понякога най-трудно е да подминеш недостойния опонент, вместо да се оваляш в неговата кал.

# 33
  • Мнения: 22 036
Да бъдеш добър в повечето случаи изисква да проявиш характер. Познавам доста, ако не зли, то поне кисели безхарактерни хора. Макар че, като го написах и се замислих, какво е да си добър? Вдна моя постъпка може да се стори прекрасна на някой, а за друг да е ужасна.

# 34
  • Мнения: 2 022
Добротата е мъдрост и класа, в никакъв случай не е безхарактерност. Но много хора не я разбират и злоупотребяват с нея, че и имат наглостта да я характеризират като безхарактерност.

# 35
  • Мнения: 298
Не приемам добротата като признак за силен характер или безхарактерност. Всъщност не мисля, че има безхарактерни хора, по-скоро такива с неприятен характер, който не пасва на моя. Дали ще е, защото липсва или го има качеството доброта, е друг въпрос.

Споря само с хора, с които искам да се разбера, а те са малко и без изключение от близкото ми обкръжение, като не е задължително с всички близки да съм в разбирателство. Това е и причината да ме окачествяват като хрисима непознати или просто познати хора, някои ме определят и като глупава.  За мен не е проблем и се забавлявам, когато ми правят характеристика, интересно е, че това е широко разпространено хоби.  Grinning Обикновено гледам сякаш Бог ми говори и кимам, ако ще да чувам глупости невъзможни, не поправям, не възразям и оставям да вярват, че съм съгласна. Друг път като латерна не спирам да рецитирам нещо, трети говоря и аз безсмислици. Според настроението, но отстрани не изглежда добре и не прави хубаво впечатление със сигурност. Аз просто не се забавлявам от конфронтациите, както от гореописаното поведение. Когато става въпрос за важни за мен хора, нещата се променят. При много хора се променят, едни не са склонни да водят чужди битки, други са. Аз съм от вторите, защото не обичам да нараняват скъпи същества.

Какво ще кажете за хората, които приемат живота със смирение. Такава е моята философия, но масово е приемана за глупава. Искам да попитам, защо? Не ми се отдавало възможност досега да задам този въпрос, а аз не мога да погледна от друг ъгъл без да си помисля, че позицията от него е безполезна в крайна сметка.

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 12:10 от Yamato Nadeshiko

# 36
  • Мнения: 5 060
Не съм фен на сентенциите във фейса, но днес ми се изпречка нещо точно по темата, кореспондиращо с моето мнение.

"Има моменти, в които замълчаваш, не защото не знаеш какво да кажеш, а защото знаеш какво не трябва да кажеш."

# 37
  • Мнения: 1 260
Понякога е добре да замълчиш, но ако е винаги е точно безхарактерност.

# 38
  • Мнения: 12 473
Смирението е и моята философия. И изобщо не го смятам за глупаво.
Напротив, откакто го открих, всичко минава много по-бързо, леко и успешно за мен.

# 39
  • Мнения: 232
Добротата е мъдрост и класа, в никакъв случай не е безхарактерност. Но много хора не я разбират и злоупотребяват с нея, че и имат наглостта да я характеризират като безхарактерност.
Peace

# 40
  • Мнения: 6 214
Много интересни мнения.
Различни видове доброта има. И всички са истински и непресторени.
Един е добър от наивност и буданлък.
Друг е добър, защото нищо по-далеч от носа му не успява да го развълнува.
Друг защото го мързи.
Друг защото е безхарактерен.

# 41
  • Мнения: 12 473
Как може да си добър от безхарактерност?  newsm78

# 42
  • Мнения: 6 214
Как може да си добър от безхарактерност?  newsm78
Човек, който няма мнение, всичко му е угодно му харесва.
Де факто обаче никога не можем да знем от какво е провокирана добрината в един човек. Може и да е с цел.  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 12 473
Ако е с цел, няма връзка с безхарактерност..))

# 44
  • Мнения: 6 214
Ако е с цел, няма връзка с безхарактерност..))
Това го написах без връзка, да. За това е на нов ред и написах, че никога не можем да сме сигурни.

Общи условия

Активация на акаунт