Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 089
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 747
А, голи торти много харесвам!  Simple Smile

# 706
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Олеее, каква смешна и сладка думичка тази за гагалките!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Party Hug

Пина, слушай какви умни неща те съветва Крисито, и изпълнявай!  smile3513
Харесваш или не харесваш торти, стоиш тук, не мърдаш от темата и дискутираш, иначе!!!   Rage

 Heart Eyes

Истината е, че и на мен много от „красотите“ ми действат по начина, по който ти ги схващаш.
Народът толкова се вдъхнови от достъпа до материали и начини за ползването им, че нещата излязоха извън пропорции. Под някои струпвания даже е трудно да се досетиш, че има торта, ако не си осведомен предварително   Mr. Green

Фондана и аз не го намирам за вкусен; правя само една силно шоколадова торта, на която тъкмо фонданът дава необходимия сладък баланс. Част от него.
Във всички друго случаи го събарям старателно преди да се заема с яденето.

Но всичко е въпрос на нагласа на мисълта. Фонданът погрешно бива възприеман като храна. На него би трябвало да се гледа като на вид опаковка. Изразно средство, чрез която се предава идея и се  подчертава значимостта на празнуваното събитие. Нещо като луксозно пакетиране на подарък.

# 707
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нелка, +1. И за мен е така. По специален повод съм слагала фондан, но сред близки приятели - не. И аз също така старателно си го отделям, както и ти. Wink

И да се оплача - очаквам днешните ми 2 тортички за колегите да се разлеят, лоша смес ли направих за крем, малко ли й беше времето да стегне, но мърда леко отгоре и дори не смея да махна ринга.  Cry Сега са в хладилника пак, но...  Sad

# 708
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Криси, уф!  Sad Сигурно вече нямаш време за някакви спасителни операции по тортите?  Confused

# 709
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Тортите се разляха като... И аз нз като какво, малко подцених крема. Първата разрязахме сутринта и хич не беше стегнала, втората по обед беше малко по-добре. Нз дали ще ми повярвате, но първата ИЗЧЕЗНА за 10 мин буквално... На втората й отне 15 минути, докато всички разберат за нея (за 2 отдела правих торти) и сега остана едно последно разлято парче. Всички много ги харесаха.

Е, не станаха идеални, но има вегетарианци и не исках да ползвам желатин, пък агар-агарът ми - с него намазах плодовете отгоре и не стегна и той. Здраве да е. Почерпихме се за кръглата ми годишнина. В събота пак ще правя пак торта, дано ми се получи по-добре.

Не си го слагам на сърце, защото за колегите няма разлика между кекс и торта, каквато аз се постарах да направя, пък една колежка даже ме пита защо съм правила крем, а не съм ползвала пудинг, той щял да стегне (аз си представям готовите на д-р Йоткер, нз тя какво имаше предвид, но нямаше предвид домашен пудинг, де...). Та така - изядоха се, харесаха се и ме питаха приемам ли поръчки даже.  Laughing

Не съм снимала, че срамота.

# 710
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хехехахааа  Joy Hug
Да си жива и здрава, хиляди хубави поздрави за юбилея! Все така позитивна и нататък, много успехи и радостни моменти ти желая!  newsm51

Вярвам ти за минутките, да можеше, и аз бих се присламчила да допринеса за намаляването им  Party

Не съм имала подобни белѝ, но преди време видях снимка на един багажник, почти изцяло покрит с...торта.  Laughing Беше се поразляла тортата по пътя към клиента.  Joy И да кажеш, не беше в Камерун или в Португалия (миналата седмица), а си беше тук, в Норвегия, та не температурата беше проблемът.  Tired

# 711
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ау, това вече си е кофти, торта за клиент така да се разтече. Онези дни гледах снимки на многоетажни торти и съответно гафове по сватби. Ако беше на моята сватба, щях много да се разстроя.
Ама в Норвегия, наистина не очакваш откъм температури да има гаф...

Благодаря много за прекрасните пожелания!  Hug

# 712
  • Мнения: 11 747
Значи всичко е било наред!  Simple Smile Много хора наистина не забелязват детайли и даже едри работи не забелязват...  Laughing  Случва се на всеки.

# 713
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 770
Момичета, благодаря за всички съвети, които давате! Полезна информация и споделен опит - това е най-доброто (за мен). Любител съм и напоследък правя основно чийзкейкове (без печене), торти с мус или с шоколад, мързелива работа  Simple Smile.

# 714
  • USA
  • Мнения: 675

tuty1, не съм се сещала да затоплям шпатулата, ще се пробвам, благодаря!  bouquet

chrissy, честита годишнина, бъди жива и здрава! Важното е, че са се харесали на вкус!

Нелка, абсолютно съм съгласна, наистина вече всеки прави торти и ги продава. Някои все едно моята дъщеря ги е правила, толкова са нескопосани, но повече се чудя кой ги купува.

С удоволствие бих правила тортите за РД на децата без фондан, вкъщи също не го ядем.

Голите торти ми харесват много, но още не съм се пробвала. Има ли нещо специфично при тях, което трябва да се спази?

# 715
  • Мнения: 39
Благодаря за съветите! Поръчах още фондан. Както казахте - по-добре да остане отколкото да не стигне Simple Smile. Фигурките да почти сухи вече. Мисля, че ще се получи идеята ми. Утре ще направя тортите, а вдругиден ще декорирам и после ще ви покажа снимки

# 716
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

chrissy, честита годишнина, бъди жива и здрава! Важното е, че са се харесали на вкус!

Голите торти ми харесват много, но още не съм се пробвала. Има ли нещо специфично при тях, което трябва да се спази?

Маймунче, благодаря много за пожеланията. Simple Smile
За голите торти - виждала съм "обикновени" голи торти, като тази:

Скрит текст:

Но виждам и ето такива, на които и самият блат е измазан с крем съвсем тъничко. Нз има ли функция това или просто е визуален ефект, но го срещам често.

Скрит текст:



Снимките не са мои.

# 717
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Яна, привет!  Hug

Даун, успех и не ни забравяй за снимките! bouquet

Ма'мунче,  Heart Eyes


Редактирах, изтрих някои снимки. Няколко часа демонстрация стигаше Simple Smile




За голите торти измазването отвън, макар и леко, със сигурност възпрепятства отчасти изсъхването на блатовете.
Лично на мен тортите с него ми изглеждат по-завършени.

Ако няма да я пренасяш, проблем не би трябвало да има просто да я събереш.
В противен случай обаче, както и ако пълнежът е съвсем нежен, е добре да си направиш диги преди да пълниш с основното.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 12:49 от nelka.nelka

# 718
  • Мнения: 2 266
Всичките торти,които правя са голи.Единствено измазвам хубаво блатовете отвън и отгоре.

# 719
  • Мнения: 2 369
Здравейте мацки! Зхам, че темата е за торти (ще правя и торта), но ще правя и мъфини. Намерила съм рецепти някакви, но се чудех има ли нещо, което трябва да знам за тях? Никога не съм правила и неискам да ги проваля.

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт