Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 46

  • 70 243
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Казват, че ембрионите се развиват по-добре в естествена среда и може би това е логиката, но пък световна практика доколкото съм чела е отглеждането им до 5ти ден.


При естествени условия, ембриона на 3ти ден  се намира в  маточните тръби, а не в матката. В лабораторни условия се създава среда за ембрионите, която най-плътно се доближават до тази в маточните тръби.Но лабораторията трябва да е на ниво, както и биолозите , които работят в нея. За съжаление в Надежда, често ембрионите не са с добро качество.

# 736
  • София
  • Мнения: 634
А при мен пак не се получиха, от 5 иксирани, 4 се оплодили, днес се обадиха, че са ги чакали да почнат да се делят, но са доста зле. Няма да стигнат до бластоцист. Казаха пак, че вероятно е от качеството на яйцеклетките. Къде беше темата с добавките, че друго не ми остана. Не че не съм пила вече, но... Не знам дали има смисъл да се пробва след като не мога да извадя качествена яйцеклетка. А лекаря кой знае кога ще го видя. Наистина е редно да си има някакъв ред, когато има успех или неуспех, а не да се чака с месеци отново. Момичета, какво трябва да занеса сега на фонда и кой трябва да ми го даде?

# 737
  • Мнения: 1 144
А при мен пак не се получиха, от 5 иксирани, 4 се оплодили, днес се обадиха, че са ги чакали да почнат да се делят, но са доста зле. Няма да стигнат до бластоцист. Казаха пак, че вероятно е от качеството на яйцеклетките. Къде беше темата с добавките, че друго не ми остана. Не че не съм пила вече, но... Не знам дали има смисъл да се пробва след като не мога да извадя качествена яйцеклетка. А лекаря кой знае кога ще го видя. Наистина е редно да си има някакъв ред, когато има успех или неуспех, а не да се чака с месеци отново. Момичета, какво трябва да занеса сега на фонда и кой трябва да ми го даде?

За качеството на Я пиши на Денис в темата за добавките. Аз вече се сдобих със списък Simple Smile
Това качество на яйцеклетките им стана май като стандартно оправдание за неуспех  newsm78
Как пък един път стимулацията не е виновна, все са яйцеклетките  ooooh!

За фонда - нищо не носиш ти. Ще ти се обадят от клиниката и ще ти дадат едни формуляри да подпишеш. Те изпращат информацията към фонда. Ти само си направи копие на всичко, което си подписала.

# 738
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Нова тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=908712.new#new

Общи условия

Активация на акаунт