двустранна пневмония на бебе

  • 11 462
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте.Преди 3 седмици ходихме на педиатър заради запушено носле даде ни солена вода капки и сироп за отхрачване билков.Вики е на 6 месеца . След една седмица го заведох отново защото според мен се влоши.Педито каза че има леко зачервено гърло и ми изписа нов сироп и капки за нос други ,и каза че ако вдига температура да взема лекоклар(антибиотик).Прибрахме се мерих темп. и имаше 37,1 отидох взех го и го пихме 5 дена.През тези пет дни той вдигаше и сваляше температурата,но не е вдигал повече т 37,4.Реших да го закараме на друг лекар за второ мнение.След прегледа ни прати за снимка и там установи двустранна пневмония.Симпотомите бяха само температурата от 37 до 37,4 най много ,имаше апетит,нямаше кашлица.Вкараха ни в болница лежахме 6 дни и ни изписаха с друг антибиотик.В болницата не вдигаше темп. Прибрахме се вкъщи и се продължи с температурата.Реших да г закарам и за трето мнение.Третата лекарка ми каза,че се съмнява детето да е имало пневмония и то двустранна,защото нямало пневмония без кашлица и безапетитие сега сме на трети антибиотик.Третата лекарка ме накара да направим изследвания на урината ,защото се съмняваше да не е получил гъбична инфекция от антибиотиците и от там да вдига температурата,изследванията бяха добри.От снощи сме на новия антибиотик да се надявам че вече ще спре температурата.моля някой ако му се е случвало нещо подобно да сподели

# 1
  • Мнения: 740
Няма да мога да помогна компетентно по конкретния случай, само ще ти кажа, че пневмония без кашлица има. Веднъж съм карала такава, веднъж съм карала и двустранна пневмония със съвсем леко покашляне. Първата се чуваше на слушалка, втората май не, не помня - но и двете бяха установени с рентгенова снимка.
Стискам палци всичко с детенцето ти да е наред.  Peace

# 2
  • Мнения: 17 546
Децата ми на 1 годинка изкараха двустранна вирусна пневмония. Близнаци са. Единия беше с 40 градуса Т без кашлица. На слушалка не се чуваше, но съмненията на лекарката се потвърдиха от снимка. На другият му нямаше нищо, но влязох в болница и с двамата. След два дни и той беше болен. И само Т беше видим показател. Не мога да кажа какво е при вас, но ако има пневмония, на снимка ще се види от кадърен лекар. 

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
чакай сега малко - първи, втори, трети...значи те по принцип гледат по отделно и си изказват мнението ли?
След направената снимка, на която е се вижда, че детето ти има пневмония (рентгенолог я гледа, не само педиатър, нали?), следващия подред педиатър прегледа ли снимката, за да изкаже съмненията си?
Ако снимката е в теб (което трябва да е така), занеси я на рентгенолог да я погледне отново, имало ли е, не е ли имало пневмония, на нея се вижда ясно! Снимай ми я хубаво ако е при теб и ми я прати на съобщение.

6 месечно бебе, какви са тези лекари, при които ходиш, какво е това тъпчене с толкова антибиотици при 37.1. То и от хремата и запушения нос може да има до 37.4 темп, все пак се напряга детето.

# 4
  • Мнения: 530
Само да кажа, че моето дете на 11 месеца изкара пневмония- усложнение след грип, само с темп. 39 граудса и без кашлица. Потвърди се на снимка и чрез изследване- висока утайка и левкоцити.

# 5
  • Мнения: 2 755
Ако бебето е мръднало при снимането, може да изглежда като пневмония без да я има.

# 6
  • София
  • Мнения: 262
След прекарана пневмония е нормално детето да поддържа даже и цял месец температура от 37,1. Това е много тежко заболяване и температурата трудно се нормализира след това. Трябва да следите общото състояние на детето. Ако е добре, жизнено и се храни, то само следете да не тръгне да се покачва температурата. Също е важно с какъв термометър мерите - аз имам 3 у дома и те показват с разлика от 0,5-1 единица. Най-голямо доверие имам на живачния макар вече да са забранени.
И друго да добавя за снимките. Пневмонията оставя белези в белия дроб и всяка последваща снимка ще диагностицира такава, защото ще се видят именно тези белези. Така че снимките трябва да се вземат предвид само при налична симптоматика.
Отхрачващите и втечняващи сиропи за кашлица не трябва да се дават на деца под 2 годишна възраст. Те са още малки и не могат да откашлят секретите. В тази ситуация един втечняващ сироп може даже да предизвика по-лошо възпаление. При всички положения консултация със специалист пулмолог ще ви помогне.

# 7
  • Мнения: 5 513
Не бях дете,а 20г момиче.Изкарах същата пневмония,но понеже се усетих късно имах и усложнения.Без кашлица,но трудно дишах и се изморявах.Т до 37,4 и то сутрин към 4ч (работих нощни смени).Потях се,а бях много слаба.Ядях не много,но слабеех.В крайна сметка запушен цял десен дроб и половината от левия.Лежах 10 дни, като ме скъсаха от вливания и инджекции.Изпиана съм без видимо подобрение.С Т.И увредени бъбреци след лечението.
Баба ми лека и пръст ме оправи за седмица с някакви билки,слага ми мед на гърба и гърдите докато меда не остана на кърпите,разтриваше ме с нещо...не помня обаче какви бяха тези неща.

# 8
  • Мнения: 530
А да и другото, което се случваше при моето бебе, много се потеше, ежедневно, главичката му ставаше вир вода и през деня, и през нощта, а в същото време си вдигаше темп.

# 9
  • Мнения: 22
чакай сега малко - първи, втори, трети...значи те по принцип гледат по отделно и си изказват мнението ли?
След направената снимка, на която е се вижда, че детето ти има пневмония (рентгенолог я гледа, не само педиатър, нали?), следващия подред педиатър прегледа ли снимката, за да изкаже съмненията си?
Ако снимката е в теб (което трябва да е така), занеси я на рентгенолог да я погледне отново, имало ли е, не е ли имало пневмония, на нея се вижда ясно! Снимай ми я хубаво ако е при теб и ми я прати на съобщение.

6 месечно бебе, какви са тези лекари, при които ходиш, какво е това тъпчене с толкова антибиотици при 37.1. То и от хремата и запушения нос може да има до 37.4 темп, все пак се напряга детето.


Ами снимката я гледа само педуто което ни екара е болницата.Вчера бяхме на контролен преглед при нея и си направих устата казах и че личната ми иска снимка .Тя ми вика прати и мн поздрави и и кажи че когато тя поиска да де напраеи снимка тогава щяла да и я даде и така и не ми я даде.Кяза че трябвало да остане зя здравнаъа каса .Да при всички лекари като ходим те си казват мнението,но дпоред мен има нещо защото това дете не може да вдига темп от нищото

# 10
  • Мнения: 22
След прекарана пневмония е нормално детето да поддържа даже и цял месец температура от 37,1. Това е много тежко заболяване и температурата трудно се нормализира след това. Трябва да следите общото състояние на детето. Ако е добре, жизнено и се храни, то само следете да не тръгне да се покачва температурата. Също е важно с какъв термометър мерите - аз имам 3 у дома и те показват с разлика от 0,5-1 единица. Най-голямо доверие имам на живачния макар вече да са забранени.
И друго да добавя за снимките. Пневмонията оставя белези в белия дроб и всяка последваща снимка ще диагностицира такава, защото ще се видят именно тези белези. Така че снимките трябва да се вземат предвид само при налична симптоматика.
Отхрачващите и втечняващи сиропи за кашлица не трябва да се дават на деца под 2 годишна възраст. Те са още малки и не могат да откашлят секретите. В тази ситуация един втечняващ сироп може даже да предизвика по-лошо възпаление. При всички положения консултация със специалист пулмолог ще ви помогне.
Детето си е много жизнено по цял ден не се спира играем си яде си на 3 часа ,ако му давам по-често сиг пак ще яде голям апетит има

# 11
  • Мнения: 22
Ето тази сутрин пак е с 37 от неделя вечер пием новия антибиотик а знам че от 24-48 часа трябва да спре темп ако антибиотика е хубав и е за него разбира се

# 12
  • Мнения: 141
Искама да споделя и аз нещо, дъщеря ми е родена 98 г. декември, беше на 5 дни когато в деня на изписването дойде личната ни лекарка и само като я видя и преслуша каза да се вика бърза помощ защото бебето си отива, бях потресена и незнаех какво се случва. Постъпихме в 3-та градска болница, като преди това и направиха рентгенова снимка, аз все още незнаех какво се случва, като в интерес на истината като ни изписаха от родилното на мен ми направи впечатление, че почти не мърда, не кашля но не мърда и само спи но това ми беше първо дете и реших че е нормално, все пак бебетата трябва спят и да папкат. На сутринта в болницата се събраха лекарите и след много говорене, като мен ме изкараха от стаята ме викнаха и ми казаха че е с двустранна пневмония и да се моля през първите четири дни антибиотиците да подействат и дано тя се храни от мен, щях да умра но....слава боги всичко мина добре но лежахме 15 дни в болница и след това беше още някобко месеца на специална лечебна кърма. Мисълта ми беше, че в болницата и направиха всички изследвания, като кръв, урина, изледваше се акото всеки ден, венозно в главичката и вливаха два антибиотика но температура не е вдигала и не е кашляла. Това е сериозно така че на вас не може да не са ви изследвали в болницата кръв и урина и ако има снимка тя точно показва единствено може да не покаже ако е вирусна пневмония

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Julieta, от къде си? Как ще ми откажат снимката, нали ще вдигна скандал най-малко?! Всички изследвания, които някога сме правели на детето са си при мен в папка! Точно снимката, с която са ти облъчили детето ужасно мнг веднага трябва да ти я дадат! Твое право е да я покажеш на един куп лекари ако искаш! Каква е тази глупост за здравна каса?! Може би лекарката ти е страх да не я види друг и да не потвърди диагнозата. Смени я тази луда веднага. Ядосах се

# 14
  • Мнения: 22
Julieta, от къде си? Как ще ми откажат снимката, нали ще вдигна скандал най-малко?! Всички изследвания, които някога сме правели на детето са си при мен в папка! Точно снимката, с която са ти облъчили детето ужасно мнг веднага трябва да ти я дадат! Твое право е да я покажеш на един куп лекари ако искаш! Каква е тази глупост за здравна каса?! Може би лекарката ти е страх да не я види друг и да не потвърди диагнозата. Смени я тази луда веднага. Ядосах се
Даза товаотидох при друга, и даявно му е нямало нищо и затова не иска дами я даде.От Пазарджик съм

Общи условия

Активация на акаунт