двустранна пневмония на бебе

  • 11 478
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22
За епикрите и болничните лечения да кажа да не вярвате много.Даже хич.
Хората т.е. болницата гледа да си вземе парите от здр.каса по съответната клична пътека.Нищо лично,но не можеш да се довериш, че написаното на епикризата е дадено като лекарство,изследван
много правилно,за тази лекарка чух че нарочно ги вкарвала в болница за да мгат да дърпат парите от здравната каса.Просто изкара късмет,че не мжах да взема снимката.Ако я бях взела и се беше оказало че не е имал пневмония щях да вдигна болницата във въздуха,но сега налице нямам никакви доказателства само на думи Sad

# 31
  • Мнения: 22
да, важна е снимката но доколкото знам тя си остава в болницата с оригиналните изследвания затова аз бих отишла отново да направят рентген или най-добре в частна клиника, може да е малко посигурно но гаранция-франция
Тази вечер стават 48 часа от нвия антибиотик и ако пак вдига утре ще мисля какво да правя Sad


Само да вметна, че няма такава клинична пътека за 24 часа с такава диагноза, незнам каква е тази болница но спокойно може да идеш и да вдигнеш луд скандал как така за един ден болница с двустранна пневмония и лечение с антибиотик в къщи, дори инхалации не са правени ако това е истинската диагноза де. За мен е абсурдно и ще ги направя луди ако съм аз

Кой ти го беше изписал поредния антибиотик при положение, че сте били в болница, значи сте изписани болни така ли?
бяхме 3 момичета в стая и трите деца са изписани с антибиотик.Вкараха ни в болница четвъртък и петък ми казаха че детето е много добре и почти не се чуват хрипове.Прибрахме се и пихме 4 дена изписания от болницата антибиотик но той вдигаше температура и като отидохме до третата лекарка в неделя тя ми изписа друг и сега сме на него
явно аз не съм обяснила добре.Лежахме 6 дни ,чакам да се минат 48 часа от новия антибиотик за да видя дали ще продължава температурата.Исках да кажа че не може с двустранна пневмония в четвъртък да се чуват хрипове ,а ж петък пчти нищо не се чува

# 32
  • Мнения: 141
Незнам би трябвало да се чуват но и не е нормално според мен да ви изпишат с още един антибиотик на домашно лечение, по вероятно е да не е това диагнозата. В болницата на какъв антибиотик сте били?

# 33
  • Мнения: 22
Незнам би трябвало да се чуват но и не е нормално според мен да ви изпишат с още един антибиотик на домашно лечение, по вероятно е да не е това диагнозата. В болницата на какъв антибиотик сте били?
Незнам не запомних името преди болницата бяхме с лекоклар след болницата пихме панцеф и сега сме на клацид

# 34
  • Мнения: 141
Незнам би трябвало да се чуват но и не е нормално според мен да ви изпишат с още един антибиотик на домашно лечение, по вероятно е да не е това диагнозата. В болницата на какъв антибиотик сте били?
Незнам не запомних името преди болницата бяхме с лекоклар след болницата пихме панцеф и сега сме на клацид

Ужас, това не е нормално та те се събират и с този в болницата 4 антибиотика, ходи някъде другаде и то платено защото тези антибиотици водят до големи последствия, от опит го казвам

# 35
  • Мнения: 22
Незнам би трябвало да се чуват но и не е нормално според мен да ви изпишат с още един антибиотик на домашно лечение, по вероятно е да не е това диагнозата. В болницата на какъв антибиотик сте били?
Незнам не запомних името преди болницата бяхме с лекоклар след болницата пихме панцеф и сега сме на клацид

Ужас, това не е нормално та те се събират и с този в болницата 4 антибиотика, ходи някъде другаде и то платено защото тези антибиотици водят до големи последствия, от опит го казвам
еми сега тази последната лекарка която сме при нея е на частно.Знам че не е нормално ние за 20 дена сме сменили 4 антибиотика за това се притеснявам

# 36
  • Мнения: 141
Незнам би трябвало да се чуват но и не е нормално според мен да ви изпишат с още един антибиотик на домашно лечение, по вероятно е да не е това диагнозата. В болницата на какъв антибиотик сте били?
Незнам не запомних името преди болницата бяхме с лекоклар след болницата пихме панцеф и сега сме на клацид

Ужас, това не е нормално та те се събират и с този в болницата 4 антибиотика, ходи някъде другаде и то платено защото тези антибиотици водят до големи последствия, от опит го казвам
еми сега тази последната лекарка която сме при нея е на частно.Знам че не е нормално ние за 20 дена сме сменили 4 антибиотика за това се притеснявам

а детенцето как се чувства, жизнено ли е и има ли апетит да се храни

# 37
  • Мнения: 22
Да много е жизнено ,апетит има  ,кашлица няма,сополки няма само темперарурата

# 38
  • Мнения: 141
Да много е жизнено ,апетит има  ,кашлица няма,сополки няма само темперарурата

Това е добре щом има апетит, пожелавам бързо оправяне и всичко да е наред

# 39
  • Мнения: 22
Да много е жизнено ,апетит има  ,кашлица няма,сополки няма само темперарурата

Това е добре щом има апетит, пожелавам бързо оправяне и всичко да е наред
Благодаря

# 40
  • Мнения: 2 755
Моите деца бяха с такава температура 2 години и половина и никой лекар в България не успя да разбере от какво беше.

# 41
  • София
  • Мнения: 262
Голямата ми дъщеря на 13 месеца изкара един ларингит. Не е пила антибиотици, заболяването отмина, но след него започна да поддържа температура 37,1. В чудо се видях от обикаляне по доктори, изследвания и нищо и нищо. Всички вдигат рамене и казват детето е здраво. Накрая записах час при някакво светило и той каза така "или на детето му няма нищо, или е някаква алергия, или вече минаваме в сложните автоимунни заболявания". Предложи за един месец да спра да меря температурата, да си гледам детето и пак да се видим. Е, след този един месец вече я нямаше тази температура. От тогава досега, вече е на 7 години, след сериозно заболяване (2-3 са ни се случили за тези 7 години) винаги има такъв период на поддържане на субфебрилна температура, която в последствие изчезва. Не й давам антибиотици за това, приемам го като реакция на организма. Естествено се подсигурявам с нужните изследвания и прегледи, за да проверя дали няма реална причина за температурата.

Само ще вметна, че цели 2 месеца преди кандидат-студентските си изпити и аз поддържах такава температура 37,1-37,2. Може би за тези 2 месеца съм направила най-пълните изследвания на организма си и нищо. Оказа се, че температурата е от притеснение за изпитите. След последния изпит отведнъж спадна.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
то и моят педиатър ми е казал, че половин градус ние от притеснение слагаме на децата си, почвам да вярвам като ви чета за какви странни температури говорите

# 43
  • Мнения: 22
дано да сте прави и да спре да вдига вече.Благодаря на всички за бързите отговори

# 44
  • Мнения: 4 825
Не съм специалист, та ще цитирам педиатърката на моя син и педиатрите в страната, в която живеем. Лекарства за понижаване на температурата се дават, когато тя е над 38,5. Когато става въпрос за дете до две години, се изчаква около 48 часа (температурата може да е от зъбите, от прегряване, от хиляда други безобидни неща). Принципно малките деца имат по-висока телесна температура. За антибиотик се изчаква около 4-5 дни - ако детето продължава да вдига температура въпреки нурофена и парацетамола, тогава се включва антибиотик. Това, при положение, че няма други симптоми: повръщане, кашлица, дразнене от светлина.

Щом детето ти не кашля, няма сополи, храни се, жизнено е - извинявай, ама ти да го тъпчеш с антибиотици, защото има 37,1 температура, е направо смешно. И как точно разбра, че има температура?! Мериш я на всеки час или какво?!

След едноседмичния ни престой в една реномирана софийска болница преди три години обаче хич не ме учудва, че вече сте на поредния антибиотик. И моето дете тогава го наблъскаха с противоалергични, при положение че то не е алергично към нищо - не се сетиха обаче, че евентуално могат да му направят някакви изследвания. И ни изписаха полуболни. Когато тукашната ни педиатърка видя какво са му правили и какви лекарства са му давали, направо се втрещи.

Общи условия

Активация на акаунт