двустранна пневмония на бебе

  • 11 481
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Не съм специалист, та ще цитирам педиатърката на моя син и педиатрите в страната, в която живеем. Лекарства за понижаване на температурата се дават, когато тя е над 38,5. Когато става въпрос за дете до две години, се изчаква около 48 часа (температурата може да е от зъбите, от прегряване, от хиляда други безобидни неща). Принципно малките деца имат по-висока телесна температура. За антибиотик се изчаква около 4-5 дни - ако детето продължава да вдига температура въпреки нурофена и парацетамола, тогава се включва антибиотик. Това, при положение, че няма други симптоми: повръщане, кашлица, дразнене от светлина.

Щом детето ти не кашля, няма сополи, храни се, жизнено е - извинявай, ама ти да го тъпчеш с антибиотици, защото има 37,1 температура, е направо смешно. И как точно разбра, че има температура?! Мериш я на всеки час или какво?!

След едноседмичния ни престой в една реномирана софийска болница преди три години обаче хич не ме учудва, че вече сте на поредния антибиотик. И моето дете тогава го наблъскаха с противоалергични, при положение че то не е алергично към нищо - не се сетиха обаче, че евентуално могат да му направят някакви изследвания. И ни изписаха полуболни. Когато тукашната ни педиатърка видя какво са му правили и какви лекарства са му давали, направо се втрещи.
Не съм писала тук за да ме обвинявате че тъпча детето с антибиотик заради 37,1.П съвет на лекарката меря температурата на 3 часа,и както сама ти каза и ти си го тъпчела с лекарства .Да е за мен мога да не пия нищо или да отида до аптеката да питам аптекарката какво да пия,но за дете на 6 месеца незнам коя майка ще отиде при лекар ще и даде антибиотик и тя сама ще си прецени че детет не е за антибиотик.Не съм лекар,а една притеснена майка,която слуша лекарите.Както виждаш потърсила съм и второ и трето мнение

# 46
  • Мнения: 141
Не съм специалист, та ще цитирам педиатърката на моя син и педиатрите в страната, в която живеем. Лекарства за понижаване на температурата се дават, когато тя е над 38,5. Когато става въпрос за дете до две години, се изчаква около 48 часа (температурата може да е от зъбите, от прегряване, от хиляда други безобидни неща). Принципно малките деца имат по-висока телесна температура. За антибиотик се изчаква около 4-5 дни - ако детето продължава да вдига температура въпреки нурофена и парацетамола, тогава се включва антибиотик. Това, при положение, че няма други симптоми: повръщане, кашлица, дразнене от светлина.

Щом детето ти не кашля, няма сополи, храни се, жизнено е - извинявай, ама ти да го тъпчеш с антибиотици, защото има 37,1 температура, е направо смешно. И как точно разбра, че има температура?! Мериш я на всеки час или какво?!

След едноседмичния ни престой в една реномирана софийска болница преди три години обаче хич не ме учудва, че вече сте на поредния антибиотик. И моето дете тогава го наблъскаха с противоалергични, при положение че то не е алергично към нищо - не се сетиха обаче, че евентуално могат да му направят някакви изследвания. И ни изписаха полуболни. Когато тукашната ни педиатърка видя какво са му правили и какви лекарства са му давали, направо се втрещи.
[/quote

Съгласна съм с теб напълно, че при такава температура не се дава антибиотик

# 47
  • Мнения: 4 825
Изобщо не те обвинявам в нищо. Наясно съм, че в началото не си сигурна какво се случва с детето, но пък съм убедена, че си достатъчно разумен човек и затова не се предоверявай на лекарите - всички знаят, че висока температура е над 37,5 в общия случай. За снимки и пневмонии вече не мога да се изкажа.

Успех и не се притеснявай. В началото е трудно, докато разбереш къде са слабите места на детето и как реагира на лекарства и вируси. С течение на времето ще свикнеш и ще подхождаш по-критично към съветите на лекарите. Винаги питай защо и винаги казвай какво те притеснява. Лекарите лекуват малко или много по някаква универсална схема, но ти познаваш най-добре детето си.

# 48
  • Мнения: 69 235
Ами тя не се е предоверила. Ако се беше доверила, нямаше да търси второ и трето мнение... Междудругото, и аз така щях да постъпя..
Авторке, да пусните едни кръвни пак ли...да се видят левкоцити, утайка, ЦРП...Попитай лекаря, обсъди с него...за да си спокойна просто, че болестта си е отишла.

# 49
  • Мнения: 69 235
Не съм специалист, та ще цитирам педиатърката на моя син и педиатрите в страната, в която живеем. Лекарства за понижаване на температурата се дават, когато тя е над 38,5. Когато става въпрос за дете до две години, се изчаква около 48 часа (температурата може да е от зъбите, от прегряване, от хиляда други безобидни неща). Принципно малките деца имат по-висока телесна температура. За антибиотик се изчаква около 4-5 дни - ако детето продължава да вдига температура въпреки нурофена и парацетамола, тогава се включва антибиотик. Това, при положение, че няма други симптоми: повръщане, кашлица, дразнене от светлина.

Щом детето ти не кашля, няма сополи, храни се, жизнено е - извинявай, ама ти да го тъпчеш с антибиотици, защото има 37,1 температура, е направо смешно. И как точно разбра, че има температура?! Мериш я на всеки час или какво?!

След едноседмичния ни престой в една реномирана софийска болница преди три години обаче хич не ме учудва, че вече сте на поредния антибиотик. И моето дете тогава го наблъскаха с противоалергични, при положение че то не е алергично към нищо - не се сетиха обаче, че евентуално могат да му направят някакви изследвания. И ни изписаха полуболни. Когато тукашната ни педиатърка видя какво са му правили и какви лекарства са му давали, направо се втрещи.
[/quote

Съгласна съм с теб напълно, че при такава температура не се дава антибиотик

Изобщо не съм съгласна с написаното. Ниска Т, плюс скорошна пневмония-и няма да даваш АБ ли?
Щото ако е само Т 37.1, ок, ама то не е само температурата...има съмнение и за пневмония, която се вижда на снимка и при пневмонията Т също е ниска...Така че, не се изказвайте прибързано...

# 50
  • Мнения: 141


Изобщо не съм съгласна с написаното. Ниска Т, плюс скорошна пневмония-и няма да даваш АБ ли?
Щото ако е само Т 37.1, ок, ама то не е само температурата...има съмнение и за пневмония, която се вижда на снимка и при пневмонията Т също е ниска...Така че, не се изказвайте прибързано...

Само да вмъкна още едно мнение:
Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Температурата е естествена реакция на организма към инфекции и не е задължително сигнал, че се случва нещо обезпокоително

# 51
  • Мнения: 69 235
Температурата е естествена реакция на организма към инфекции и не е задължително сигнал, че се случва нещо обезпокоително

Това, което си написала, няма смисъл -хем има инфекция, хем пък нямало нищо притеснително.  #Crazy Мислете, преди да пишете, моля ви се. Не се разписвайте само, колкото да има ваш пост..

 Щом има Т, значи има инфекция. Инфекция=обезпокоително. При инфекция, лично аз, се безпокоя...

# 52
  • София
  • Мнения: 262
Лекарите приемат температурата до 37,1 за нормална. И щом няма други симптоми като кашлица, умора, безапетитие, сънливост, болка и т.н. е достатъчно да се направят едни изследвания за проверка (пкк, суе, црп, урина, стерилна урина), а не да се предписва антибиотик след антибиотик.
Нашата педиатърка като й кажа, че детето има 37,1 ме пита дали се оплаква от друго, дали яде и ако всичко е наред ми казва "нищо му няма, спри да я мериш тази температура".

# 53
  • Мнения: 141
Температурата е естествена реакция на организма към инфекции и не е задължително сигнал, че се случва нещо обезпокоително

Това, което си написала, няма смисъл -хем има инфекция, хем пък нямало нищо притеснително.  #Crazy Мислете, преди да пишете, моля ви се. Не се разписвайте само, колкото да има ваш пост..

 Щом има Т, значи има инфекция. Инфекция=обезпокоително. При инфекция, лично аз, се безпокоя...

Това казват лекарите относно температурата, а относно дали някой има инфекция пак го казва лекар нали?
Без заяждане моля!

# 54
  • Мнения: 7 325
Температурата може да се вдигне и когато организма се бори с вирус. Вирусите не се лекуват с АБ.

# 55
  • Мнения: 22
От 3 дни не е вдигал тенпература ,снощи му беше последния антибиитик в понеделник сме на контролен пееглед,когато звъннах на лекарката ми каза че точно 37 не е темперятура вече 37,1 и нагоре вече е температура .Сега ще видим понеделник след прегледа какео ще стане

# 56
  • Мнения: 69 235
Браво, Жулиета, много се радвам! Дано всичко е наред...

# 57
  • Мнения: 4 337
Колко често се случва пневмонията да протече без почти никакви симптоми?
Миналият вторник сина ми кашляше (без температура), заведох го на лекар - изписаха ни Фулдитек и Вентолин.
В петък на контролният преглед се оказа, че доктора чува "свирене" в гърдичките и назначи АБ. Детето ми видимо вече беше добре, имаше отхрачваща кашлица, без температура.
Днес вече назначиха снимка - не мога да кашля че кашля, но пък изкарва секрет като се изкашля, отново без температура. На снимката се видя, че има пневмония - продължаваме с АБ, но ако не бяха тези контролни прегледи, никога нямаше да го заведа в това състояние на лекар - детето е жизнено, няма видими симптоми на пневмония. Колко често се наблюдава такова чудо? И колко тази вирусна пневмония е опасна за другото ми детенце?

# 58
  • Мнения: 69 235
Казваш, че детето е кашляло, макар и не често. От педи знам, че пневмония без кашлица няма. Виж бронхит без кашлица съм чувала, но за пневмония - винаги има кашлюкане.

# 59
  • Мнения: 4 337
Казваш, че детето е кашляло, макар и не често. От педи знам, че пневмония без кашлица няма. Виж бронхит без кашлица съм чувала, но за пневмония - винаги има кашлюкане.
Точно това ми е странно, четох че може да е без температура, ама без кашлица .....
Има много важна кашлица два-три пъти дневно - не повече. Но снимката е факт.

Общи условия

Активация на акаунт