двустранна пневмония на бебе

  • 11 480
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 69 235
Е да де, има кашлица значи....и аз това казвам. Сестра ми така се оказа с пневмония, кашляла рядко, но всеки ден и бил изморена. Само това били симптомите. Накрая отишла на снимка и се оказало пневмония..Аз затова като чуя кашлица, винаги водя детето на слушалка...

Да се допълня - важно е кой ще разчете снимката. Има случаи на грешно разчетени снимки също. Може да я покажеш за второ мнение и на друг лекар. Една позната така ги бяха объркали - един разчел, че няма, после друг - същата снимка-че има, така че и там стават грешки.

# 61
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Дъщеря ми има две пневмонии , уж три , но с 6м изкара бронхеолит , не пневмония .
Та , мин.година вдигна Т  висока , като имаше много лека хрема и единични редки  изкашляния .Та  вдига Т,  свалям я аз и след  няма два часа  наново .Не знам кой ме накара да я заведа  на лекар , просто знаех ,че нещо не е ок. Отидохме  И докато чакахме детето беше  с Т 40 градуса(която като свалихме повече не вдигна ) и повърна храчки на  два пъти ! За първи път виждах такова нещо (имам по-голям син, уж и той  пневмония е  карал ) .Лекарката  я  преслуша и каза ,че дишането и е много отслабено .Снимка и цъфна пневмонията. Каза, че е голяма колкото левче  и  на малко дете (2,3г) , не се наема да лекува в домашни условия  .Прати ни с думите,че веднага трябва да  постъпим в болница .Отидохме , хора изследванията и бяха ужасни(аз настоявах,да ни пуснат в къщи)  ! Страшно  високи левкоцити (32) и много лошо диференциално. Седем дни беше на два антибиотика , всеки ден и взимаха кръв .На слушалка почти нищо не се чуваше , а след започване в лечението се започна и кашлицата .Стана дълго , но 20 дни беше на АБ , два дни след изписването пак беше с Т и то 38 , но казаха, че е нормално .После три месеца и пазих , отслабна ,бе  ужас , но мина .
Сега - дъщеря ми се събуди с ларингитна  кашлица , за която дежурния предписа  Ксезал .Два часа след прегледа беше с Т и ужасна влажна  , пристъпна кашлица .Във вторник , от вратата докторката  като я чу  Каза ,че е пневмония .Изследванията и са  без отклонения , но на  снимката се вижда находка , на  слушалка отново нищо кой знае какво като находка- заключение вирусна пневмония  .
Та .... пневмония може с и без кашлица , като лекарите казват ,че без кашлица е по-лошо и аз потвърждавам. Миналата година излязох - 5кг. от болницата и косата ми побеля .

# 62
  • Мнения: 7 325
Е ти сега сериозно ме притесни.
Аз не съм виждала човек/дете болен от пневмония и нямам идея какви са признаците и как се открива.
Миналата седмица и при нас се усложни положението. Нямаше температура, обаче сопола беше зелен и лепкав и кашляше до съдиране. Особено нощем. Педиатърката ни си знаеше нейната си песен - няма проблеми, така са децата в училище, и да не хукнеш да купуваш разни препарати, нищо не действа - казва го нац. институт по педиатриа ако на мен не вярваш и т.н, и т.н, и т.н, .... нейните си.
След ужасна нощ, се допитах до майките от наше село и ми препоръчаха муколитик. За няколко дена нещата се подобриха. До неделя нямаше нито сополи нито кашлица. Два дена е в училище и снощи пак кашля, не толкова, ама .... кашля.
Снимка няма как да направя, няма къде. Случаи на пневмония из селото няма.
Та .. как се познава тая гадост? Възможно ли е да протича без темепература?

# 63
  • Мнения: 69 235
Мадам тиква, първия път е било бактериална пневмония явно, защото левкоцитите се качват при бактериална инфекция. Сега - вирусна пневмония, Гадост..Съжалявам за премеждията ви.  Hug Впрочем сега поне утайката би трябвало да е повишена, тя се повишава и при бактериална, и при вирусна инфекция. Ако сте пускали утайка де. А левкоцитите са в норма, защото е вирусно, а не бактериално възпаление явно...разсъждавам си.
 I.Hr, може за начало да пуснеш едни кръвни изследвания. За пневмония знам, че на слушалка се чува /ако се чуе де, защото може и да не се чуе/ като скърцане, когато ходиш върху сняг, пукане такова. Това педи ми го е обяснявала. Иначе Т се поддържа ниска май някаква, но може и по-висока да се вдигне. Аз лично, при всяка Т търся причината и тичаме при педи - слушалка, кръвни, преглед. Наблюдава се и общото състояние на детето кака е - жизнено ли е, храни ли се, отпаднало ли е...Може при вас да кашля от сопола - преборете сопола и кашлицата би трябвало да отмине. дано не е нещо сериозно. Ние като майки винаги си мислим най-лошото...но не винаги е то де и слава богу. Наблюдавай детето, следи за Т..

# 64
  • Мнения: 4 337
От вчера следя много стриктно сина си. За 24 часа не се е изкашлял нито веднъж, температура не е имал от месеци. Снимката обаче показва пневмония. Единственото нещо като симптом, който има е, че е много блед.... Жизнен е, има енергия, играе, дивее и всичко останало.
Не знам какво ме накара да ида на контролен преглед, но се радвам, че го направих и знам, че повече такива прегледи няма да пропусна!

# 65
  • Мнения: 69 235
От вчера следя много стриктно сина си. За 24 часа не се е изкашлял нито веднъж, температура не е имал от месеци. Снимката обаче показва пневмония. Единственото нещо като симптом, който има е, че е много блед.... Жизнен е, има енергия, играе, дивее и всичко останало.
Не знам какво ме накара да ида на контролен преглед, но се радвам, че го направих и знам, че повече такива прегледи няма да пропусна!

Нещо те е притеснило все пак, за да го следиш отблизо, както описваш, нали?

А на слушалка чу ли се нещо?

# 66
  • Мнения: 7 325
 #Crazy  #Crazy  #Crazy
Ужас
Не мога да я накарам нито изследвания да пусне, нито снимка да направи нашата педиатърка. Изобщо здравната ни система е за носа отвсякъде. Частни педиатри няма, най-близкият е на около час и нещо път с кола. Лаборатории частни пък да не говорим. В лабораторията в поликлиниката или болницата няма да ме приемат без нареждане от лекар. Изобщо шах.
Цяла нощ се вслушвам в дишането и си представям какво ли не. Сега и цвета ще гледам.
Моето дете отпада само когато хване гастро вирус. Тогава вдига температура ден, два докато го убие. От кашлица и сополи не вдига температура.
Пак ще ходим при педиатърката ни, да видим какво ще каже. От шестмесечна я водя при нея, до сега е нямала гаф. Миналата година, първа година в училище я изкарахме доста зле, никога не постави грешна диагноза. Дано и сега имаме късмет.

# 67
  • Мнения: 4 337

Нещо те е притеснило все пак, за да го следиш отблизо, както описваш, нали?

А на слушалка чу ли се нещо?

На слушалка се чу още на първия преглед, но той тогава покашляше леко. Доктора назначи АБ и каза, пак на преглед след 5 дена. Спря да кашля, нямаше никакви признаци на каквато и да е болест, но на слушалка пак се чуваше скърцане и назначиха снимка. Добре, че отидох!

# 68
  • Мнения: 69 235
Значи се е чуло на слушалка. Аз даже не бих правила и снимка, ако се чуе категорично на слушалка, а направо АБ бих почнала.
Затова при всяка кашлица ходим на преглед. За да съм спокойна и да изключа пневмония. При нас обикновено кашлицата е от сополи обаче.
#Crazy  #Crazy  #Crazy
Ужас
Не мога да я накарам нито изследвания да пусне, нито снимка да направи нашата педиатърка. Изобщо здравната ни система е за носа отвсякъде. Частни педиатри няма, най-близкият е на около час и нещо път с кола. Лаборатории частни пък да не говорим. В лабораторията в поликлиниката или болницата няма да ме приемат без нареждане от лекар. Изобщо шах.
Цяла нощ се вслушвам в дишането и си представям какво ли не. Сега и цвета ще гледам.
Моето дете отпада само когато хване гастро вирус. Тогава вдига температура ден, два докато го убие. От кашлица и сополи не вдига температура.
Пак ще ходим при педиатърката ни, да видим какво ще каже. От шестмесечна я водя при нея, до сега е нямала гаф. Миналата година, първа година в училище я изкарахме доста зле, никога не постави грешна диагноза. Дано и сега имаме късмет.

В БГ ли си. Една кръвна картина е около 5 лв. СУЕ /утайка/ - 3-4-лв. Не е много. Можеш да си ги пуснеш и без направление, на частно, плащаш в поликлиниката. Последния път, пусках ПКК, утойка и ЦРП-общо 10 лв платих в нашата поликлиника.

# 69
  • Мнения: 7 325
Е това е, ако съм в Бг. ще ида при петима доктори за мнение ако имам съмнения и изобщо няма да чакам и моля за направления. Имаме две лаборатории на 5 минути пеша от вкъщи. Ама тук където съм такива екстри няма. Педиатъра ни е до 2 на обяд, скоро ни махнаха спешният кабинет след обед и събота, та няма доктор нито за децата нито за възрстните. А деца в селото бол. 5 училища имаме.
Изобщо, здравната ни система се срина изведнъж и продължава да се влошава.

# 70
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Забравих да Ви кажа , как два дни след дъщеря ми , приеха  И сина ми .Това първата пневмония .Той кашля  дълго време,вечер много и естествено казваха ,че от секрет от носа (и аз не виждах) . ЛЛ  все повтаряше ,че нищо  му  няма .Ходеше  си  на училище(той не боледува от как е 4г)  .Жизнен с апетит .След като ни приеха с малката , пратих майка ми да каже на ЛЛ  И той и  предложил за всеки случай да пусне снимка и на момченцето ми , но го прави само , защото  сестричката му е болна иначе , не виждал причина .Ми,честито и той дойде при нас с тази разлика ,че утайка и левкоцити бяха в норма ,СРП много леко  завишено и при него имаше проблем в кръвно-газовия анализ (не  знам така ли се пише ) .
Момичета не знам какво да Ви посъветвам .Вече лекарите са търговци .Гледат да точат здравната каса,  но когато има проблем и то пневмония трябва да се действа , защото това е много опасна болест !Истинската пневмония,  не бронхитите ,които изкарват такава !

Малката сега е много бледа .Тя  по принцип си е бяла,  но сякаш посивя кожата и и едни  кръгове под очите има .

# 71
  • Мнения: 4 337

Малката сега е много бледа .Тя  по принцип си е бяла,  но сякаш посивя кожата и и едни  кръгове под очите има .

Ей така е и синът ми Sad

Общи условия

Активация на акаунт