двустранна пневмония на бебе

  • 11 478
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
След прекарана пневмония е нормално детето да поддържа даже и цял месец температура от 37,1. Това е много тежко заболяване и температурата трудно се нормализира след това. Трябва да следите общото състояние на детето. Ако е добре, жизнено и се храни, то само следете да не тръгне да се покачва температурата. Също е важно с какъв термометър мерите - аз имам 3 у дома и те показват с разлика от 0,5-1 единица. Най-голямо доверие имам на живачния макар вече да са забранени.
И друго да добавя за снимките. Пневмонията оставя белези в белия дроб и всяка последваща снимка ще диагностицира такава, защото ще се видят именно тези белези. Така че снимките трябва да се вземат предвид само при налична симптоматика.
Отхрачващите и втечняващи сиропи за кашлица не трябва да се дават на деца под 2 годишна възраст. Те са още малки и не могат да откашлят секретите. В тази ситуация един втечняващ сироп може даже да предизвика по-лошо възпаление. При всички положения консултация със специалист пулмолог ще ви помогне.
меря температурата с живачен имам и електронни но не съ,м доволна от тях

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Еми не си от някакво село, може и до пловдив да дойдеш за консултиране, но вземи тази снимка недей прави нова, че е мнг облъчване!!

# 17
  • Мнения: 22
Искама да споделя и аз нещо, дъщеря ми е родена 98 г. декември, беше на 5 дни когато в деня на изписването дойде личната ни лекарка и само като я видя и преслуша каза да се вика бърза помощ защото бебето си отива, бях потресена и незнаех какво се случва. Постъпихме в 3-та градска болница, като преди това и направиха рентгенова снимка, аз все още незнаех какво се случва, като в интерес на истината като ни изписаха от родилното на мен ми направи впечатление, че почти не мърда, не кашля но не мърда и само спи но това ми беше първо дете и реших че е нормално, все пак бебетата трябва спят и да папкат. На сутринта в болницата се събраха лекарите и след много говорене, като мен ме изкараха от стаята ме викнаха и ми казаха че е с двустранна пневмония и да се моля през първите четири дни антибиотиците да подействат и дано тя се храни от мен, щях да умра но....слава боги всичко мина добре но лежахме 15 дни в болница и след това беше още някобко месеца на специална лечебна кърма. Мисълта ми беше, че в болницата и направиха всички изследвания, като кръв, урина, изледваше се акото всеки ден, венозно в главичката и вливаха два антибиотика но температура не е вдигала и не е кашляла. Това е сериозно така че на вас не може да не са ви изследвали в болницата кръв и урина и ако има снимка тя точно показва единствено може да не покаже ако е вирусна пневмония

кръвта му я изследваха в болницата и снимка му направиха.Урина не са му вземали ,аз му я изследвах след като излязохме от болницата,третата лекарка при кято ходихме се съмняваше за гъбична инфекция,но изследванията бяха добри

# 18
  • Мнения: 22
Еми не си от някакво село, може и до пловдив да дойдеш за консултиране, но вземи тази снимка недей прави нова, че е мнг облъчване!!
как да я взема като не ми я дават

# 19
  • Мнения: 5 513
Не нападайте жената бе хора.Нали четете, че се бори,а не си е скръстила ръцете.С малко дете е .Не е само иди тук -иди там и да се кара с хората.
Ако тази докторка си има началник или нещо друго от тоя род се обърни към него.
Ако не отиди до Пловдив и там се консултирай със специалист.Кажи,че сте правили снимка и не ти я дава.Той ще прецени дали може или не може нова.От две снимки няма да умре детето.Но от пневмония може.Бъди настоятелна обяснявай и питай

# 20
  • Мнения: 22
Не нападайте жената бе хора.Нали четете, че се бори,а не си е скръстила ръцете.С малко дете е .Не е само иди тук -иди там и да се кара с хората.
Ако тази докторка си има началник или нещо друго от тоя род се обърни към него.
Ако не отиди до Пловдив и там се консултирай със специалист.Кажи,че сте правили снимка и не ти я дава.Той ще прецени дали може или не може нова.От две снимки няма да умре детето.Но от пневмония може.Бъди настоятелна обяснявай и питай
завеждаща отделението е Simple Smile

# 21
  • Мнения: 141
Имаш ли епикриза с това как е лекувано детето? по принцип снимките не се дават след изписване но в епикризата би трябвало да пише подробно какво е правено

# 22
  • Мнения: 22
Не нападайте жената бе хора.Нали четете, че се бори,а не си е скръстила ръцете.С малко дете е .Не е само иди тук -иди там и да се кара с хората.
Ако тази докторка си има началник или нещо друго от тоя род се обърни към него.
Ако не отиди до Пловдив и там се консултирай със специалист.Кажи,че сте правили снимка и не ти я дава.Той ще прецени дали може или не може нова.От две снимки няма да умре детето.Но от пневмония може.Бъди настоятелна обяснявай и питай
завеждаща отделението е Simple Smile
и пловината болница е на нея и на мъжа и

# 23
  • Мнения: 22
Имаш ли епикриза с това как е лекувано детето? по принцип снимките не се дават след изписване но в епикризата би трябвало да пише подробно какво е правено
да епикризата я дадох на личната,те бяха пренесли всичко от снимката (написаното) на епикризата ,но нали знаеш че може да напишат всичко важна е снимката какво се вижда

# 24
  • Мнения: 141
да, важна е снимката но доколкото знам тя си остава в болницата с оригиналните изследвания затова аз бих отишла отново да направят рентген или най-добре в частна клиника, може да е малко посигурно но гаранция-франция

# 25
  • Мнения: 22
да, важна е снимката но доколкото знам тя си остава в болницата с оригиналните изследвания затова аз бих отишла отново да направят рентген или най-добре в частна клиника, може да е малко посигурно но гаранция-франция
Тази вечер стават 48 часа от нвия антибиотик и ако пак вдига утре ще мисля какво да правя Sad

# 26
  • Мнения: 141
да, важна е снимката но доколкото знам тя си остава в болницата с оригиналните изследвания затова аз бих отишла отново да направят рентген или най-добре в частна клиника, може да е малко посигурно но гаранция-франция
Тази вечер стават 48 часа от нвия антибиотик и ако пак вдига утре ще мисля какво да правя Sad


Кой ти го беше изписал поредния антибиотик при положение, че сте били в болница, значи сте изписани болни така ли?

# 27
  • Мнения: 22
да, важна е снимката но доколкото знам тя си остава в болницата с оригиналните изследвания затова аз бих отишла отново да направят рентген или най-добре в частна клиника, може да е малко посигурно но гаранция-франция
Тази вечер стават 48 часа от нвия антибиотик и ако пак вдига утре ще мисля какво да правя Sad


Кой ти го беше изписал поредния антибиотик при положение, че сте били в болница, значи сте изписани болни така ли?
бяхме 3 момичета в стая и трите деца са изписани с антибиотик.Вкараха ни в болница четвъртък и петък ми казаха че детето е много добре и почти не се чуват хрипове.Прибрахме се и пихме 4 дена изписания от болницата антибиотик но той вдигаше температура и като отидохме до третата лекарка в неделя тя ми изписа друг и сега сме на него

# 28
  • Мнения: 5 513
За епикрите и болничните лечения да кажа да не вярвате много.Даже хич.
Хората т.е. болницата гледа да си вземе парите от здр.каса по съответната клична пътека.Нищо лично,но не можеш да се довериш, че написаното на епикризата е дадено като лекарство,изследвано и т.н.

# 29
  • Мнения: 141
да, важна е снимката но доколкото знам тя си остава в болницата с оригиналните изследвания затова аз бих отишла отново да направят рентген или най-добре в частна клиника, може да е малко посигурно но гаранция-франция
Тази вечер стават 48 часа от нвия антибиотик и ако пак вдига утре ще мисля какво да правя Sad


Само да вметна, че няма такава клинична пътека за 24 часа с такава диагноза, незнам каква е тази болница но спокойно може да идеш и да вдигнеш луд скандал как така за един ден болница с двустранна пневмония и лечение с антибиотик в къщи, дори инхалации не са правени ако това е истинската диагноза де. За мен е абсурдно и ще ги направя луди ако съм аз

Кой ти го беше изписал поредния антибиотик при положение, че сте били в болница, значи сте изписани болни така ли?
бяхме 3 момичета в стая и трите деца са изписани с антибиотик.Вкараха ни в болница четвъртък и петък ми казаха че детето е много добре и почти не се чуват хрипове.Прибрахме се и пихме 4 дена изписания от болницата антибиотик но той вдигаше температура и като отидохме до третата лекарка в неделя тя ми изписа друг и сега сме на него

Общи условия

Активация на акаунт