Университети в Германия и други държави с немски език 7

  • 87 675
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
mami21, имах подобен проблем, но не с такъв документ. Направих следното, т.е. за твоя случай то ще изглежда така:

- уверение, че е студентка до 30.09., което вече имате
- извадка от бг закон / разпоредба, в която пише, че всички студенти са автоматично здравноосигурени, най-добре като принтирано копие + линк в интернет

Това цялото се придрижава с обяснения на място пред институцията, пред която го представяте. В началото не искат да те слушат, но като им кажеш, че в Бг уверение точно в този вид не може да бъде издадено, се съобразяват.

Това мога да ти дам като жокер от личен опит.

Успех!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 365
Благодаря за подкрепата!
Ние ще трябва да "борим" бг институции  Wink
Швейцарските в конкретния случай няма как.
Утре ще видим какво ще стане, после ще дам отчет

# 47
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добре, а бг институциите нали знаят, че студентите са осигурени? Т.е. като им представите уверението, че е студент, те няма ли да навържат двете неща?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 365
Надявам се  Laughing

# 49
  • Мнения: 8 705
   Здравейте,момичета!
   Продължавам да ви следя,чакаме вече резултати от ДСД.Готвим бала,щерката учи усилено за матулите/БЕЛ и немски/.Леко започва да се прокрадва идея да работи в Германия една година,а след това да учи.Неориентирана младеж е моята! #Crazy
   Радвам се за всички взети изпити от вашите деца,стискам палци и другите да вземат!

# 50
  • Мнения: 477
Оооо, неориентирана младеж много Simple Smile
Ако има желание първо да работи, може да проверите доброволческите програми,
доколкото съм запозната те са точно за период от една година, време през което и езика се упражнява, адаптират се и желанието какво да се учи се избистря

# 51
  • Мнения: 8 705
   Честит празник,мили дами!И на вашите малки дами честит празник!!Желая ви много здраве,щастие,прекрасни мигове и усмивки с любимите хора!

# 52
  • Мнения: 158
 Благодаря Марулета!

Честит празник Момичета, желая ви здраве и изпълнено с радост и щастие майчино сърце!  bouquet bouquet bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 17 991
Честит празник на всички дами и от мен Simple Smile

Живея с усещането (вероятно погрешно), че на другите сесията отдавна е свършила, резултатите са готови и т.н. Докато моята девойка я чакат нещо като колоквиуми и  още два изпита, вторият от които е чак в края на март. Резултати от миналите още няма....Определено не съм от търпеливите и ме хващат лудите. Mr. Green

Иначе са я одобрили за работата и тези дни ще подпише договора Simple Smile

# 54
  • Мнения: 592
Да ние приключихме с изпитите на 18.02 и оценките излязоха може би след седмица от изпита. Приключихме с една 1 и две 1,3. Много се надяваме на стипендия.  В момента работи. 
Колко е необлагаемия доход за година и какъв данък се удържа , ако го надвишиш. Някои знае ли? Бях чела, че има един момент в които е по добре да не надвишаваш необлагаемия доход, защото ако го надвишиш след облагането дохода пада повече от необлагаемия.

# 55
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
450 евро на месец или 5400 на година са необлагаеми.
Последното изречение не е вярно, специално разни партии се разправяха по този въпрос и вече не може да има такъв случай.

Преди години нз как е било.

# 56
  • Мнения: 1 970
? Бях чела, че има един момент в които е по добре да не надвишаваш необлагаемия доход, защото ако го надвишиш след облагането дохода пада повече от необлагаемия.

Big, Криси ти е казала, че няма такъв казус вече.
Но има друго, може би него си чела - в резултат на семейното облагане когато се декларира дохода на семейството и разходите му, може да има вариант, когато на член от семейството всъщност е все едно или по-изгодно да работи на парт тайм (стига да има такава възможност и да го устройва) отколкото на фул тайм, може в единия случай да е в по-долния сектор на доходи с по-ниска ставка на облагане , а във втория в по-горния и по-висока ставка, тогава може да се види описаното от теб, но не и за минималната заплата.

# 57
  • Мнения: 487
Момичета много съм щастлива . Дъщеря ми има С1 на ДСД

# 58
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Честито,успешния старт вече започва! Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 1 365
Момичета много съм щастлива . Дъщеря ми има С1 на ДСД
Браво! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт