Необслужен кредит

  • 15 386
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 325
Иди в офис. Мисля, че лице в лице по лесно се постига споразумение. В твой интерес е, защото отидете ли при съдия изпълнител ще ти сложат допълнителни такси.

# 16
  • Мнения: 263
Ами обадих се,те казаха че са фирма за събиране, ходих в офис на тези които теглихме кредита,казаха, че този кредит го нямат в компютъра,малко странно, ще почна да внасям по 100лв пък да видим какво ще стане

# 17
  • Мнения: 1 800
Не е странно. В договора ти пише, че при не обслужване кредитът може да бъде продаден. Ти си го подписала. Законово е уредено положението. Преди ги продаваха след 6-та вноска, сега по-рано. Ти на практика нямаш вече отношения с БНП Париба. Те са продали кредита ти.

# 18
  • Мнения: 263
Ясно,само не ми е ясно защо не искат да им внасям по ниска сума,така поне ще си вземат парите,а иначе няма как като ме осъдят, консултирах се с адвокат каза, че единствено жилище неможе да се запорира, а той каза, че ако искам мога и по пет лева да внасям на месец, докато внасям редовно немогат да ме пуснат на дело

# 19
  • Мнения: 1 800
Така е, внасяй си по колкото можеш. Лошото е, че досаждат Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 263
Да така ще направя,но се чудя защо това са 4години,никой не ме уведоми, че не се плаща...не месец,не два ,а 4год

# 21
  • Мнения: 52
Здравейте! След като не постигнахме никакво съгласие с Еос Мартикс, започнах да внасям определена сума, която ми беше по възможностите, всеки месец. Съответно спряха да ме търсят по телефона. Само 1 път ми се обадиха да ме питат, на коя дата този месец ще преведа пари и това беше. Днес получих призовка от съдия изпълбител, че трябва да погася дълга в 2 седмичен срок, понеже не бил погасяван. Пише също, че мога да обжалвам в този срок, за да спрат образувалото се дело. Пише че данните не са проверени, а са въз основа на данни дадени от кредитора. Също така са ми написали, че имам непогасен дълг и към някаква кредитна карта, която съм била получила Февруари 2015 година, което не е така. Не съм искала, нито взимала кредитна карта от никоя банка. Ако обжалвам в срок след като всеки месец внасям сума пари и нямам взета такава кредитна карта ще спра ли съдебното производство? Жалбата като препоръчано писмо до районният съд от където ми пращат призовката ли да пусна? Много ще съм благодарна ако ми помогнете.

# 22
  • Мнения: 7 325
При положение, че внасяш пари няма как да те осъдят. Имаше някаква минимална сума, не помня точно колко беше, но беше смешна цифра, която можеш да внасяш всеки месец и съдията не може да те пипне.
Взимаш вносните бележки и заминаваш при съдията. Случват се такива *грешки*, но българина си понаучи правата та не им минава лесно номера.
Това с кредитната карта не ми харесва. Срещала съм тук из темите разни трикове, та е добре да провериш за какво точно иде реч.
Не се притеснявай, щом плащаш - никой нищо не може да ти направи.

# 23
  • Мнения: 4 620
Здравейте! След като не постигнахме никакво съгласие с Еос Мартикс, започнах да внасям определена сума, която ми беше по възможностите, всеки месец. Съответно спряха да ме търсят по телефона. Само 1 път ми се обадиха да ме питат, на коя дата този месец ще преведа пари и това беше. Днес получих призовка от съдия изпълбител, че трябва да погася дълга в 2 седмичен срок, понеже не бил погасяван. Пише също, че мога да обжалвам в този срок, за да спрат образувалото се дело. Пише че данните не са проверени, а са въз основа на данни дадени от кредитора. Също така са ми написали, че имам непогасен дълг и към някаква кредитна карта, която съм била получила Февруари 2015 година, което не е така. Не съм искала, нито взимала кредитна карта от никоя банка. Ако обжалвам в срок след като всеки месец внасям сума пари и нямам взета такава кредитна карта ще спра ли съдебното производство? Жалбата като препоръчано писмо до районният съд от където ми пращат призовката ли да пусна? Много ще съм благодарна ако ми помогнете.


Нали си пазиш бележите за внесените пари? Отиваш с тях при съдебния изпълнител и им обясняваш, че си погасявала всичко. Не му давай оригиналите. Обади се в ЕОС и ги питай какво се случва. Имаш две седмици срок, за да възразиш, че не дължиш това, за което съдебния изпълнител те търси. Възражението е писмено - виж тук: http://pravatami.bg/1620

Кредитната карта може да е била в пакет с друг продукт. Сигурна ли си, че не става въпрос за различен дълг, който да е забравен?

Изпълнение се спира, когато първоначално внесеш 30% от дълга и писмено се съгласиш да внасяш поне 10% всеки месец до изчистване на задължението. Какво значи сума по възможностите? Ако е била много малка и ЕОС са решили да си извадят изпълнителен лист? Имаш ли писмено съгласие или някакво споразумение колко е трябвало да им внасяш? Може да кажат, че са искали повече, вие сте се бавили и затова се е стигнало до съдебен изпълнител.

# 24
  • Мнения: 52
Здравейте! След като не постигнахме никакво съгласие с Еос Мартикс, започнах да внасям определена сума, която ми беше по възможностите, всеки месец. Съответно спряха да ме търсят по телефона. Само 1 път ми се обадиха да ме питат, на коя дата този месец ще преведа пари и това беше. Днес получих призовка от съдия изпълбител, че трябва да погася дълга в 2 седмичен срок, понеже не бил погасяван. Пише също, че мога да обжалвам в този срок, за да спрат образувалото се дело. Пише че данните не са проверени, а са въз основа на данни дадени от кредитора. Също така са ми написали, че имам непогасен дълг и към някаква кредитна карта, която съм била получила Февруари 2015 година, което не е така. Не съм искала, нито взимала кредитна карта от никоя банка. Ако обжалвам в срок след като всеки месец внасям сума пари и нямам взета такава кредитна карта ще спра ли съдебното производство? Жалбата като препоръчано писмо до районният съд от където ми пращат призовката ли да пусна? Много ще съм благодарна ако ми помогнете.


Нали си пазиш бележите за внесените пари? Отиваш с тях при съдебния изпълнител и им обясняваш, че си погасявала всичко. Не му давай оригиналите. Обади се в ЕОС и ги питай какво се случва. Имаш две седмици срок, за да възразиш, че не дължиш това, за което съдебния изпълнител те търси. Възражението е писмено - виж тук: http://pravatami.bg/1620

Кредитната карта може да е била в пакет с друг продукт. Сигурна ли си, че не става въпрос за различен дълг, който да е забравен?

Изпълнение се спира, когато първоначално внесеш 30% от дълга и писмено се съгласиш да внасяш поне 10% всеки месец до изчистване на задължението. Какво значи сума по възможностите? Ако е била много малка и ЕОС са решили да си извадят изпълнителен лист? Имаш ли писмено съгласие или някакво споразумение колко е трябвало да им внасяш? Може да кажат, че са искали повече, вие сте се бавили и затова се е стигнало до съдебен изпълнител.
Нямам друг дълг освен този. В пакета с документите няма кредитна карта. В това съм сигурна, че не е както трябва. Иначе внасям всеки месец по 100 лв до 5то число. Само този месец се забавих и внесох само 50 лв., понеже бях в болница, съответно болнични и заплатата ми беше доста малко, това не ми е оправдание де, но все пак имам внесена сума. По принцип адвокат ми е казал, че и 10 лв мога да внасям ако искам и че има ли превод не би трябвало да ме закачат. Нямам никакви подписани споразомения с Еос матрикс.

# 25
  • Мнения: 4 620
Върви по възможно най-бързия начин до кантората на съдебния изпълнител, носи бележките и искай да си видиш делото. В него трябва да е изпълнителния лист и всички документи по задълженията.

# 26
  • Мнения: 52
Благодаря за съветите. Ще пусна възражение. Ще се обадя и на банката да видя защо са тези неща. Ще ходя и до съдия изпълнителя и дано оправя нещата....

# 27
  • Мнения: 4 620
А кой е съдебния изпълнител? В София ли е?

# 28
  • София
  • Мнения: 7 996
Явно са те осъдили. Можеш да се споразумееш със съдебния изпълнител за разсрочено плащане, въпрос на договореност. Все пак е желателно да се консултираш и с адвокат. Също проучи сумата, за която си осъдена, защото към оригиналния дълг ще са прибавени наказателни лихви, законна лихва, адвокатски хонорари и държавни и съдебни такси. Постарай се да постигнеш някакво споразумение, за да не се стигне до запор на заплатата.

# 29
  • Мнения: 52
Туко що говорих с ЕОС матрикс. Според тях не е имало плащане от 2 месеца и аз им казвам, че има и имам документ за това. След което се извиниха... Не били видяли. Попитах ги какви са тези съдебни писма. Отговориха ми, че било защото не били видяли плащане. Посъветваха ме да отида в ОББ и да се опитам да взема кредит за рефинансиране на дълга към тях. Не знам какво да правя. Пуснах си възражението в съда. Със съдия изпълнителя няма как да говоря, не мога да намеря връзки с него.

Общи условия

Активация на акаунт