Необслужен кредит

  • 15 345
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 321
Нетърпеливка, много неща неясни виждам, опитай се да възстановиш документално и хронологично какво точно се е случило и как са натрупани всички дългове, какъв е в момента размерът им и колко можеш да си позволиш да платиш. Виж Закона за предоставяне на финансови услуги от разстояние - дали по него не си се съгласила на допълнителен кредит, за който не помниш? http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_law/laws_di … ancial_ser_bg.pdf

Имаш право да оспорваш, че не си го искала, но за целта трябва да се посъветваш с адвокат. С двата месеца неплащане в ЕОС - обикновено делата се точат повече - първо звънят да напомнят, че няма плащане, после минава през съд, вади се изпълнителен лист и чак тогава се отива при съдебен изпълнител. Всичко това се проточва доста време. Хипотетично, може и за два месеца да е стигнало от забавена вноска до покана от съдебния изпълнител, но обичайно е доста повече. Какво означава не са видели? Вноските трябва веднага да се отчитат в системата им и да не се показва, че си лош длъжник след като си платила.

В кантората на съдебния изпълнител не могат да ти откажат разговор и достъп до делото. Няма нужда да търсиш "връзки" - просто се обади на посочения телефон в кантората, или иди на място. С рефинансирането от банка не знам дали ще се получи, по принцип банковите кредити се отпускат трудно на хора с лоша кредитна история. Но не пречи да опиташ - при всички случаи лихвата ще е по-ниска. Даже съветът ми е да питаш в повече от една банка.

Кой е съдебният изпълнител и как ти е връчена поканата за доброволно изпълнение?

# 31
  • Мнения: 7 325
И аз се зачудих за *връзките* за съдия изпълнител. На призовката си пише къде се намира, обаждаш се по телефона и отиваш при него.
А това, че не са видели че има постъпления и са те дали на съдия изпълнител ти струва допълнително пари. Преди доста години една призовка беше около 20 лева, сега не знам колко е, ама при положение, че грешката е в тях едно извинявай не ти връща парите, които ти е начислил съдията. Та трябва да се видиш с него задължително и да искаш от кредиторите да си опряват недоглеждането.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 115
Имам кредит който не съм обслужвала 4 месеца.Днес получих съобщение от Съда ,че имам съдебни книжа при тях.Може ли да са ме осъдили или са ме дали на съдия изпълнител.

# 33
  • Мнения: 7
Имам кредит който не съм обслужвала 4 месеца.Днес получих съобщение от Съда ,че имам съдебни книжа при тях.Може ли да са ме осъдили или са ме дали на съдия изпълнител.

Осъдили са те. Очаквай ЧСИ след месец-два. 

# 34
  • Мнения: 1 896
Имам кредит който не съм обслужвала 4 месеца.Днес получих съобщение от Съда ,че имам съдебни книжа при тях.Може ли да са ме осъдили или са ме дали на съдия изпълнител.

Осъдили са те. Очаквай ЧСИ след месец-два.  

Глупости. Заведена е искова молба, книжата съдържат копие до ответника, на което трябва да отговориш в законния срок и след това ще бъде насрочена дата за дело.
Иди си вземи документите от деловодството и веднага с тях- при адвокат!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
"Заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 от ГПК" ли пише отгоре на това, дето било уж от съдебния изпълнител, можело да го "обжалваш" в двуседмичен срок и данните не били проверени? Wink

"ама при положение, че грешката е в тях едно извинявай не ти връща парите, които ти е начислил съдията"
Не ти ги връща, защото не са длъжни да те чакат, въпрос на добра воля е. Лош късмет, че са имали добрата воля, но поради грешка са решили да не я упражнят. Не ти я дължат обаче.

Питащата най-добре да се разбере с Еос матрикс, ако наистина смята да връща и занапред кредита. Ако иска пък, да говори с адвокат, но това не значи, че пак няма да трябва да го връща.
За кредитната карта нямам представа откъде се е взела, ако, разбира се, не е грешка.

Общи условия

Активация на акаунт