Летни бебета

  • 17 454
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте бъдещи мамита!
Не знам къде да пусна темата, но я пиша тук.
Имам малко глупав въпрос, но не съм наясно, кое по правилно и подходящо.
За бебета родени в летните месеци- какви дрешки са най-подходящи за вземане- дълги къси.
Ще съм благодарна, който има опит да сподели!

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 09:11 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 30 802
Моето лятно изкара сезона с бодита-потници, само една седмица при адаптацията с ританки и къс ръкав, може би един ден с дълъг ръкав. След това- голо и босо, адаптира се чудесно.

# 2
  • Мнения: 2 328
И моето изкара първото си лято по боди потник и памперс.Не купувай повече от 2-3 дълги комплектчета.Ако ти потрябват лесно можеш да си докупиш,но да ти стоят ей така неизползвани дрешки няма смисъл.
Още си спомням възмутените погледи на хората,как може новородено без жилетчица и плетени търлъчки  ooooh!

# 3
  • Мнения: 30 802
През лятото е по-лесно да го прегрееш, отколкото да го преохладиш.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Виолета Юли е родена.До 40 дена беше с боди къс ръкав,3/4 гащички и чорапки през деня,а вечерта и слагах дълъг ръкав.И после постепенно през деня я оставях само по боди къс ръкав,но чорапите си ги слагах,защото краката и ставаха студени. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 298
И аз се чудя, записвам се да следя, купих засега няколко бодита къс ръкав и едни ританки и съм в чуденка  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 513
Първото лято на моята дъщеря беше много горещо. Няколко часа след като се роди мина детският лекар по стаите и нареди бебетата да се съблекат по къси ръкави. Изкара лятото с боди с къс ръкав или тип потник. Ританки съм обувала много рядко, за дълъг ръкав и чорапи нямам спомен да се е налагало. Но ако се случи някое дъждовно лято, предполагам, че ще е различно.

# 7
  • Мнения: 76
Ще взема от всичко по малко, пък то времето и детето ще си покажат с кое по добре.
Само се притеснявам да не го разболеем, макар и лято да е .

# 8
  • Winterfell
  • Мнения: 590
И мен ме вълнува темата Simple Smile
Аз пък се чудя друго:
Ще си ползвам количката от второто дете( на 2г.е), купувах я когато беше на 1г. Комбинирана е,т.е не е само лятна. Но няма кош за новородено. Мисля да ползвам бейбипорта-има стабилна основа и матраче, но ме притеснява да не претопля детето.Няма да го закопчавам отгоре, то е ясно, но все пак ме притеснява , че няма да е проветриво достатъчно. Чудя се дали да не търся някакво матраче само....?

# 9
  • Мнения: 1 298
Аз с първото бях с комбинирана количка, която е с един кош с позиции, беше зимно бебе и се справих, щом има напълно легнало защо да слагаш други неща.

# 10
  • Мнения: 5 060
И аз мисля да не навличам детето, живи и здрави да стигнем до там.
Чета, че се коментират дрешки за изписване, какво им е толкова различното? Нищо не разбирам...
Знам, че не искам да го изнежвам, ако е много горещо, сигурно и само по памперс ще го оставям.  Crazy
И навън мисля да го изкарвам още от първите дни, няма да чакам 40 ли, колко чакат някои родители?
Темата ще ми е много полезна, ако може да я разширим малко, да не е само за дрешки...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Обличах го с боди с къс ръкав и от време на време с чорапки. През нощта му слагах дълъг ръкав. Много е важно и какво е времето. Моето дете се роди малко преди потопа в Аспарухово. Имаше доста дъждове и макар и топло, не беше за по потник. Но и лятото трябва да се внимава, защото пък климатиците работят.

Изкарах го навън веднага щом големите дъждове спряха. И за летните бебета не важи правилото: първия ден - 5 мин., втория - 10 мин. навън. Още от началото прекарвахме часове по улиците.

# 12
  • Мнения: 1 792
Много по-лесно е да претоплиш едно бебе, отколкото да го простудиш, какъвто и сезон да е.

Синът ми е роден миналият юли по най-големите жеги. Спа на отворен прозорец от първия си ден. То не се живееше просто. Нощно време спеше по боди с дълъг ръкав и чорапи в къщи, но без ританки, понеже държахме отворено и не беше кой знае каква жега. И не съм го завивала  Naughty За навън и през деня в къщи първите 2-3 седмици седеше по боди с късо ръкавче и чорапчета понякога и тънка тензухена пелена, защото пусках климатик. После мина на потници и без чорапи.

Не съм го извеждала през деня близо 2 седмици. Сутрин до 10 и вечер след 20ч. Даже първата му разходка беше в квартала на 5тия ден в 22:30  Crazy

Но всичко зависи и разбира се от това какво ще е лятото. 2014та например беше студена за моите разбирания.

# 13
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Аз с първото бях с комбинирана количка, която е с един кош с позиции, беше зимно бебе и се справих, щом има напълно легнало защо да слагаш други неща.
Защото се сгъва като чадър и по средата на гръбчето двете плоскости образуват нещо като ръб.за голямо дете не е проблем,като се облегне става плоско.Обаче мъничетата са леки и ме притеснява да не го ръчка нещо. Сигурно се притеснявам прекалено  Rolling Eyes И първите ми две деца са возени в комбинирани колички,но бяха на друг принцип.

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Бодита с къс ръкав или без, чорапки, няколко чифта ританки за всеки случай и 2-3 жилетки/блузки с дълъг ръкав, пак за всеки случай и това е. Всичко тънко, разбира се. Малко пеленки за завиване вечер. Друго не е нужно. Единствено бройката на бодитата може да се увеличи, но това впоследствие се решава. При големия напр. памперсите постоянно пропускаха, почти на всяко пишкане имах чувство и бодита имах мноооого за преобличане, а също и връщаше мляко. Laughing

# 15
  • Мнения: 1 719
Зависи и от това какво ще е лятото.Синът ми се роди краят на Юни,но беше студено и валеше на изписването.Не взомах комплект за изписване защото не ми харесват.Бях приготвола боди потник и цяло гащеризонче+ одеалце и в  зависимост от времето да го облека с по-подходящото за изписването.Наложи се да облече и двете    Crazy
 
В къщи една седмица беше с цяло гащеризонче,после времето се оправи и до краят на лятото беше по къс ръкав.

Най-добре вземете 1-2 дълги дрешки да има при нужда,после ще се докопува.А и имай предвид че ще получиш и много подаръци дрешки.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Кристалин, и за моите разбирания лятото на 2014-та не беше топло.

Една от издънките на ММ ми беше именно с облеклото на малкия. За родилния дом бях взела две комплектчета дрешки с мисълта, че мъжът ми ще донесе допълнително, като се роди. Не исках да мъкна големи багажи при постъпването в болницата. Бебето беше на 2 дена, когато го помолих да донесе още дрешки. Разбира се, обясних му къде са сгънати, изгладени, наредени. Човекът отворил първото чекмедже, грабнал шест бодита с къс ръкав и само това ми носи. Коментарът е излишен...

# 17
  • Мнения: 1 298
Аз с първото бях с комбинирана количка, която е с един кош с позиции, беше зимно бебе и се справих, щом има напълно легнало защо да слагаш други неща.
Защото се сгъва като чадър и по средата на гръбчето двете плоскости образуват нещо като ръб.за голямо дете не е проблем,като се облегне става плоско.Обаче мъничетата са леки и ме притеснява да не го ръчка нещо. Сигурно се притеснявам прекалено  Rolling Eyes И първите ми две деца са возени в комбинирани колички,но бяха на друг принцип.

Щом има ръб, разбирам, моята не се сгъва така и затова не съм и знаела, че може така да става  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 719
И нашата количка е такава.От начало като беше малък бебо,слагах отдоло едно юрганче сгънато на две.Стори ми се излишно да взимам матраче за няколко месеца.Беше меко и уютно Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 10 874
И аз мисля да не навличам детето, живи и здрави да стигнем до там.
Чета, че се коментират дрешки за изписване, какво им е толкова различното? Нищо не разбирам...
Знам, че не искам да го изнежвам, ако е много горещо, сигурно и само по памперс ще го оставям.  Crazy
И навън мисля да го изкарвам още от първите дни, няма да чакам 40 ли, колко чакат някои родители?
Темата ще ми е много полезна, ако може да я разширим малко, да не е само за дрешки...
Дрехите за изписване не са нещо особено, ти решаваш как да облечеш бебето. Можеш да купиш готов комплект, можеш и сама да избереш всичко едно по едно.
За излизането - всеки има различна преценка, някои не чакат изобщо. Моята дъщеря я изведох за пръв път две седмици след раждането.

По основния въпрос на темата съм напълно съгласна с това мнение:
Бодита с къс ръкав или без, чорапки, няколко чифта ританки за всеки случай и 2-3 жилетки/блузки с дълъг ръкав, пак за всеки случай и това е. Всичко тънко, разбира се. Малко пеленки за завиване вечер. Друго не е нужно.

# 20
  • Мнения: 151
Записвам се и аз да ви следя Simple Smilebouquet Лятото не е  ли опасно да се изкарват преди 40 дни ?

# 21
  • Мнения: 30 802
40-те дни са по-скоро за майката. След три раждания вече със сигурност мога да кажа, че е по-скоро полезно да я караш по-кротко и да се належиш напоително. Лятото изкушава да хукнеш прекалено бързо навън. Със зимното бебе се належах най-качествено и се възстанових най-добре. В тоя форум ще ти кажат да изкарваш дните по градинките, обаче по-смислено е да си стоиш на хладно/на топло 40 дни, неслучайно са го измислили хората.

# 22
  • Мнения: 151
40-те дни са по-скоро за майката. След три раждания вече със сигурност мога да кажа, че е по-скоро полезно да я караш по-кротко и да се належиш напоително. Лятото изкушава да хукнеш прекалено бързо навън. Със зимното бебе се належах най-качествено и се възстанових най-добре. В тоя форум ще ти кажат да изкарваш дните по градинките, обаче по-смислено е да си стоиш на хладно/на топло 40 дни, неслучайно са го измислили хората.
Много благодаря за бързият и изчерпателен отговор Simple Smile Да , по- важно е да се възстановиш , после ще има много време за разходки .

# 23
  • Мнения: 1 792
Но пък по-добре на дебела сянка в градинките, отколкото затворени в къщи на климатик. Много моля, това с 40те дни е измислено от части, за да се пази жената от тежък труд. Седнала на пейка с книжка и спящо новородено ми бяха едно от най-хубавите месеци в живота. Аз лично 40 дни да лежа в къщи без сериозна причина не мога.

Siren, в много теми си го казвала това за лежането, ама все още не мога да го разбера.

# 24
  • Мнения: 30 802
Не само тежък труд- след като ти са се размекнали сухожилията, има смисъл да си полежиш, докато нещата се наместят, дори само ходенето може да ти причини вреда. А у дома все пак имаш цял интернет на разположение, няма как да ти доскучае.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Виолета е лятно бебе юли е родена направо полудях.Аз бях секцио,но не ми беше проблем да ходя.Исках да излезна,но моята баба не ме пускаше щяла кърмата ми да спре.ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.Живеем в къща и излизахме само на двора до 40 дни никъде не изкарвах Виолета.И в един прекрасен миг какво стана кърмата ми спря дъщеря ми беше на 43 дена,когато кърмата ми спря.Та не ги слушайте другите,че трябвало до 40 дни да си стоиш вкъщи.Обличаш си детето дърпаш му сенника на количката ако искаш да не го виждат и тръгваш.Прекалено много суеверия имаме.А за лежането цяла зима се лежи и се полудява вкъщи например като днес много ме е яд,че времето беше хубаво,слънчево,но в този пуст вятър не можах да изкарам малката.Та така де не се навирайте вкъщи имате ли възможност да излизате излизайте,че мен като не пускаха 40 дена се побърках вкъщи и вечер не пускаха да излизам абе кошмар.Щяло това да стане,щяло онова да стане.Аз никъде като не ходих защо ми спря кърмата?Казала съм живот и здраве и дай боже за второто бебе няма да слушам никой. Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 719
При нормално раждане физическото състояние се оправя бързо.Но за психическото разходките са важни.Аз щях да полудея в къщи и всяко разнообразие беше добре дошло.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Това за 40-те дена стоене вкъщи заради майката дори не го знаех. Моето дете беше ужасно ревливо бебе и единственото спокойствие беше навън, когато спеше. Ако пък не спеше, го носех на ръце, защото не понасяше количката си.

Живеем много близо до Св. Св. Константин и Елена и много често се разхождахме там. Спомням си един път две жени обсъждаха зад гърба ни колко е голямо бебето. Беше точно на 1 месец.

Сега се замислям с какъв акъл съм го разнасяла сред многото туристи от къде ли не. Без ваксина, без нищо. Не съм млада, явно съм глупава. Но пък той изобщо не се е разболявал.

# 28
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Е, освен ако всеки срещнат турист не се е навирал в количката да го види, не виждам как ще се зарази. По парковете е същата навалица лятото.

# 29
  • Мнения: 9 653
Предвиждам да купя предимно тънки летни дрехи (термин 27 юни). Разбира се ще взема и няколко по-плътни за хладните дни/вечери. А после, ако се наложи - ще добавям в движение. На 5 мин от вкъщи има достатъчно много магазини за спешен случай, а пък онлайн доставят на следващия ден.  Simple Smile

Това с 40те дни стоене вкъщи (особено лятно бебе) е невероятна глупост!  Crazy
Едно време са стоели вкъщи, защото хем са се спасявали от работа, хем за предпазвали детето от всякакви навлеци. Представяте ли си преди 100 години, в село Пиперково се ражда бебе. Как да го опази майката, освен със суеверие? Идва смрадливия чичо Ганчо, сополив, набухан със сланина и чесън, не се къпал от 3 месеца, не си мил зъбите никога, никакъв тоалет след ВЦ... и тръгва да целува и щипе бебето. Бляк.

Днес живеем в съвсем различни времена и една разходка в близкия парк освен да ви освежи не виждам какво друго може да направи. Никой няма да се завира във вас или бебето ви.  Wink

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Ice Queen, има несъобразителни хора и си се навират и още как. А децата как обичат бебета...Има родители, които не разрешават децата им да пипат бебета, но други хич не се и сещат.

# 31
  • София
  • Мнения: 471
Родих през юни 2015г., но в няколкото прогладни дни, малката беше с два ката дрехи ( боди и жилетка ) в родилното, постепенно за 10-15 дни с покачването на температурите беше по боди-потник у дома , завита с чершафче. Но вкъщи е с южно изложение и беше 28 градуса  Crazy Та съвета ми е същия, както на повечето момичета 2-3 дрешки с дълги ръкави/ крачоли.
За градинките- аз съм асоциално животно. Ражданията ми бяха много ралични, с баткото доста травматично с вакуум, малката сама си излезе  Laughing С баткото имах нужда малко да полежа, с нея на втората седмица гонех баткото пред блокчето. Мисля, че е излишно да се спори кое е правилно, защото всеки най-добре знае как се чувства  Peace

# 32
  • Мнения: 10 687
Хайде и аз сред асоциалните  Party

... Идва смрадливия чичо Ганчо, сополив, набухан със сланина и чесън....

То да беше само чесън и сланина... с мед да ги намажеш Tired
Малко известен факт е, че пушачите например излъчват особено вредни за новородено бебче вещества от устата си два часа след последна изпушена цигара. Много неща трябва да се имат пред вид, но по-добре да не се филмираме  Simple Smile

Иначе и ние чакаме лятно бебче, та темата ще ми е много полезна  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 18:57 от Happy Mijjj ツ

# 33
  • София
  • Мнения: 39 761
Моя син се роди в края на май месец. Юни месец беше доста хладничък та у дома го обличах в гащеризони. На по-дълга разходка го изведох го на 11тия ден след изписването (9 дена бяхме в родилното).
Моето бебе май беше най-разсъблеченото на площадката Simple Smile В най-големите горещини у дома и двамата бяха по гащи и памперс Simple Smile
Бяхме взели тежка количка с големи гуми. Бързо я подарих и взех лятна на Чиполино. Все пак се мъчих 9 месеца с 1вата количка. Първата зима изкарах с "голямата" количка... минаваше навсякъде Simple Smile

# 34
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Срещу несъобразителни хора и насекоми- има комарници  Laughing

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Срещу несъобразителни хора и насекоми- има комарници  Laughing

А когато не иска да стои в количката и се налага да го носиш на рамо, какво е решението?  Simple Smile

# 36
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Дърпаш се назад, и казваш, че  е кисел и ще се разкисели повечече Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 792
О, да, комарниците са много нужна вещ през лятото. И наистина предпазват и от зяпачи. С носенето на рамо съм се спасявала с носене в слинг. Бебето на ръце да го мъкна - абсурд.

Количките са една безкрайно голяма тема и всеки си има препочитания и препоръки. Аз харесвам големите колички с големите помпащи се гуми. Нашата е такава, гази навсякъде по труднопроходимите тротоари, минава киша и сняг и не бих си я сменила с друга. Но пък ако трябваше да я мъкна няколко етажа по стълбите бих се замислила бая. 25кг+ си е с бебето и покупките в нея. Важното за летните бебета е слънцезащитата - помислете за допълнителни сенници и чадърчета, ако количката няма достатъчно голям собствен сенник.

# 38
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Това с цигарите е много неприятно. Свекърва ми пуши, 2-3 цигари на ден, когато е при нас, но тогава беше постоянно вкъщи в началото, за да ми помага. Иии след всяко ходене на терасата за цигара, се връща и веднага за бебето се хваща, новородено тогава, а мирише на цигариииии, ужас ми беше. ММ ме скастри, че нищо нямало да му стане, ама то на мен ми мирише гадно, какво остава за бебето, навряно в дрехите й. Не посмях тогава да й кажа, но се опитвах да го държа известно време далеч от нея, след като е пушила. Още си мирише след цигари, де...

# 39
  • Мнения: 30 802
"За" и гигалайк за големите гуми на количката. Стига да има рампи и да не се налага носене.

И какво толкова има да му пипаш и оправяш на едно новородено нон стоп...оставяш го на мира и на хлад/топло според сезона и това е.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Моята количка е такава:

http://www.minimod.bg/17985/abc-design-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8% … %D0%B0-multicolor

Много съм доволна. По препоръка на съфорумка вместо чадърче взех сенник и я благославях всеки ден. С UV защита е, лека е, с голям кош за покупки, определено е моята количка.

# 41
  • Мнения: 197
И aз дa се включa в летните бебетa, зa юни е спорен месец понякогa е топло, по-често имa дъждовни и хлaдни дни....но юли крaя когaто aз родих беше aд под небето, родих в горещниците.Бях зaкупилa 10 бодитa и един комплект зa новородено с голям сет,имaше боди и ритaнки с дълъг ръкaв, потниче, бодитa с къс ръкaв 2 и едно рaмпърче с дълъг ръкaв,лигaвник и кърпичкa голямa пеленa също.Очaквaх голямо бебе тъй кaто aз и тaткото сме високи, нямa кaк дa родя 50см бебе. Синът ми се роди 53см, всички дрехи, които зaкупих бяхa от 0-3месецa,искaм дa ви кaжa че всичко ми влезе в употребa, имaше няколко хлaдни дни aвгуст и си поноси дългите дрешки.Докaто бях в родилното нa визитaция мо се рaдвaхa че съм го обляклa нормaлно и добре детето,aз го държaх сaмо по боди, не искaше чорaпи и ръкaвички, ме носи и сегa, зa ужaс нa хорaтa цялa зимa е бос в къщи.Еднa от aкушерките влизaйки в стaятa дaже ми викa "тоя пaк е по бaнски", детето беше с боди потник хaхaхaх,винaги го обличaм по мен,товa е.Не рaзчитaйте нa подaръци зaщото aко сa ви по високи бебоците всичко зaминaвa в aрхивa, нaй добре купете от 0-3 месецa нa еднa или няколко перaлни време е дa им стaнaт дрехите.Изписвaнето беше горещо, облякох го с боди с къс ръкaв, чорaпки и шaпчицa сaмо зa снимките, бебето увихме в пеленaтa от комплектa.Дaно съм билa полезнa.

# 42
  • Мнения: 46
И аз се записвам, термина ми е 01 юни, сега почнах да си избирам дрешки да си поръчам онлайн и се чудя дали да взема бодита с късо ръкавче или с дълго. Така че ще ми е много полезна темата.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 948
И аз се записвам, термина ми е 01 юни, сега почнах да си избирам дрешки да си поръчам онлайн и се чудя дали да взема бодита с късо ръкавче или с дълго. Така че ще ми е много полезна темата.

И с късо, и с дълго Simple Smile Но с късото ръкавче да са в пъти повече Simple Smile

# 44
  • Мнения: 30 802
Зависи и дали момче или момиче чакате. За момченцата- повечко бодита. Пишкат във всички посоки, памперсите по-често не удържат положението.

# 45
  • Мнения: 151
За новородено използвали ли сте от многократните пелени ? Доста ги гледам напоследък и се чудя дали да не си вземем 1-2 броя от тях  Flutter

# 46
  • Мнения: 30 802
За новородено отиват по 20 на ден понякога, не си играй с многократни.

# 47
  • София
  • Мнения: 860
Аз и двамата ги гледам с многократни откакто се прибрахме вкъщи след раждането. Само нощем, като почнаха да спят по повече от 3 ч, слагам памперс. И нямам проблеми, доволна съм, пера веднъж на 2-3 дена, вече като бебето е на 10 м - веднъж на 4 дена. 20 пелени на ден не съм сменяла, 8-9 - да.

Има цяла тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=838176.msg32751998#new

# 48
  • Мнения: 151
Аз и двамата ги гледам с многократни откакто се прибрахме вкъщи след раждането. Само нощем, като почнаха да спят по повече от 3 ч, слагам памперс. И нямам проблеми, доволна съм, пера веднъж на 2-3 дена, вече като бебето е на 10 м - веднъж на 4 дена. 20 пелени на ден не съм сменяла, 8-9 - да.

Има цяла тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=838176.msg32751998#new
Благодаря  Wink Сега ще изчета и в темата Peace

# 49
  • Мнения: 1 026
Зависи и дали момче или момиче чакате. За момченцата- повечко бодита. Пишкат във всички посоки, памперсите по-често не удържат положението.
Интересен пост - не се бях замисляла.. може би защото съм момиче  hahaha

# 50
  • Мнения: 30 802
Да бе, на момченцата пишлето бяга във всички посоки и се случва да пишка към страничните лепки на памперса, където въобще не удържа. С момичетата нямам инциденти, с момчето- почти всеки ден беше...

# 51
  • Мнения: 1 298
И аз не се бях замисляла, защото имам момиче, но сега чакам момче и ще трябва да помисля по въпроса  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 792
Не е толкова страшно, ако не слушате бабините глупости, че пишката трябвала да се слага да сочи нагоре в памперса  ooooh!

# 53
  • Мнения: 5 060
А как трябва да е?  Crazy

# 54
  • Мнения: 30 802
Трябва да е надолу, разбира се, иначе веднага ще протече. Обаче там е работата, че момченцата "вдигат флагчето", като им се пишка и развалят подредбата:)

# 55
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Аз имам 2 момчета, никога не съм позиционирала на горе( а и то после си пада на където си иска), обаче е факт, че имаше аварии доста. Мокро беше отпред на корема, а на дупето-сухо. Имаше инциденти и с пропускане на кръста, обаче големия се роди едър и проблемът беше в памперсите.Хубаво, че бях взела малко бройки от тях за проба.
Ох, това с флагчето го потвърждавам

# 56
  • Мнения: 10 687
Трябва да е надолу, разбира се, иначе веднага ще протече. Обаче там е работата, че момченцата "вдигат флагчето", като им се пишка и развалят подредбата:)

Ами ще го вдигат, разбира се  Laughing То флагчето е за това  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 39 761
Моя син беше свободен за движение под памперса. Много често обаче беше опикан на корема и 1-2 пъти на гърба (но мисля, че беше от памперса).

# 58
  • Мнения: 1 026
Това с флагчето ми хареса  Joy

# 59
  • Мнения: 550
Да попитам по-опитните. Ако бебето е родено началото на Май месец с какво да го завивам? Купила съм едни тънички памучни одеала, но не знам дали няма да му е студено. Варианта е да купя от тези тънките поларените, как мислите вие?

# 60
  • Мнения: 76
Поларената ще ти върши работа и има едни малко по-плътни малко са като плюшени и те също биха ти свършили работа. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 719
Аз и зимата го завивам с тези тънките поларените.Ако е много съудено е в чувалче.Май месец тънко и дебело поларено ще са достатъчни,според времето.

# 62
  • София
  • Мнения: 39 761
Моя син се роди в края на май месец. Юни месец беше студен и имаше дни, в които използвах тънка олекотена завивка. След това използвах тънка пелена. (за през нощта).
През деня го завивах с голям памучен шал Simple Smile Майка ми ми беше подарила огромен тънък памучен шал, който стана идеалната завивка за дребния.

# 63
  • Мнения: 1 792
Ако купиш поларено одеало и да не ти влезе в употреба сега, на есен със сигурност ще му дойде ред. Завивките поне не умаляват така бързо както дрешките.

# 64
  • София
  • Мнения: 471
Аз съм фен на спалните чували, от 3-ти месец нататък, когато  започват да се въртят из леглото са ми незаменими. Имам летен - много тънък( от два пласта памучен плат, които са съединени) и зимен, по-плътен. Ползвам много по-големи от възрастта, така се употребяват по-продължително, малката е на 9м. и спи в чувалче до 18 м. без да изглежда смешно.  Peace За следобедна дрямка намервам с одеалце зимата и черафче лятото.

# 65
  • Winterfell
  • Мнения: 590
А аз да попитам: колко време е тоя адаптационен период с дългите ръкави? Юли-Август се очаква беба, по-напред бяхте писали,че в началото трябва с дълго ръкавче да е. И се чудя колко бодита ще ми трябват, и трябва ли да слагам потник под тях?

# 66
  • Мнения: 1 026
А аз да попитам: колко време е тоя адаптационен период с дългите ръкави? Юли-Август се очаква беба, по-напред бяхте писали,че в началото трябва с дълго ръкавче да е. И се чудя колко бодита ще ми трябват, и трябва ли да слагам потник под тях?
Аз съм юни - не знаех за въпросния адаптиращ период. Купила съм предимно бодита с къс ръкав и в зависимост от времето ще го обличам.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Цитат
А аз да попитам: колко време е тоя адаптационен период с дългите ръкави? Юли-Август се очаква беба, по-напред бяхте писали,че в началото трябва с дълго ръкавче да е. И се чудя колко бодита ще ми трябват, и трябва ли да слагам потник под тях?

Ние сме родени Юли.От начало,беше с дълъг ръкав само вечерта без потник.После,като станаха още по големите горещини я оставях и вечер с къс ръкав.Времето ще покаже,но потник и отгоре дълъг ръкав ми се струва много.По принцип,не съм навличала Вили,дори и сега зимата.Вкъщи температурата е 25% и е само с боди дълъг ръкав и едно елече.Понякога е и без елече,гледам според нея,като почва да се изпотява го махам.Детето ще си покаже. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 363
Добре че ви открих, бях се засилила да купувам гащеризончета с дълъг ръкав, а терминът ми е началото на юли. Баткото беше август, но съвсем съм забравила как го обличах, от толкова неспане спомените ми са в мъгла  Crazy Имам една камара бодита, ще се заредя с чаршафчета, чорапки и това е. Дано да е хубаво лятото. До колкото си спомням, обаче, никакво пряко слънце, нали? Все пак говорим за летни месеци и новородени, помня, че на баткото количката винаги я покривах с чаршафче, ако слънцето му свети. Чак наесен го обличах на два ката - боди с къс ръкав и гащеризонче с дълъг.

# 69
  • Мнения: 2 466
Записвам се и аз в темата. Simple Smile

И ние чакаме бебе лятото (термин 21 юли). Голяма мъгла ми е, защото ни е първо. Все се чудя за дрешките. Едни ми казват задължително в началото с дълъг ръкав, а други с къс ръкав. Засега наблягам на бодита с къс ръкав, имам и няколко с дълъг.
Чудя се през нощта пижамките дали да са дълги?  newsm78 Освен това и за спалните комплекти. Завивката само чаршафче ли или някаква тънка олекотена. Rolling Eyes

# 70
  • България
  • Мнения: 987
И на мен ще ми е първо бебе. Мисля с лятно чувалче да спи, ако е по-хладно. В жегите - боди с къс ръкав и тензухена или бархетна пелена.
Да попитам дали трябва да се маже бебето още в началото със слънцезащитен крем?

# 71
  • София
  • Мнения: 1 363
Не бих мазала с нищо слънцезащитно. Толкова малко бебе не се излага на пряко слънце, ще си лежи в количката, покриваш я с тензухена пеленка, за да не му пече слънцето и това е. В големите жеги си седите вкъщи, излизате дообед и следобед след 16-17:00.

# 72
  • Мнения: 1 026
На няколко места (статии в интернет) и в няколко интервюта на доктори, прочетох, че до 4,500 кг бебенцето трябва да е с дълъг ръкав, дори да е голо отдолу. След тези кг може и  с къс. Не знам до колко някой го е спазвал и до колко е вярно. Според мен пак е строго индивидуално. Пък като гледам и какво е времето на вън, летните бебета тази година ще се раждат през август, септември и октомври май, май  Grinning

# 73
  • Мнения: 1 792
Чела съм на няколко места, включително и в интервюта с доктори, че се препоръчва захранването на 40 дни с ябълков сок... ooooh! На мен ми е изключително интересно каква обосновка са дали докторите??? То и аз мога да кажа 1001 неща, ама като не се обоснова все едно нищо не съм казала.

# 74
  • София
  • Мнения: 39 761
На няколко места (статии в интернет) и в няколко интервюта на доктори, прочетох, че до 4,500 кг бебенцето трябва да е с дълъг ръкав, дори да е голо отдолу.
Не съм чувала. Не помня какво беше казала педиатърката за обличането. Педиатърката дойде на втория ден от изписването. Времето беше по-хладно и каза, че бебето е облечено добре.
Единствено за масажите ми каза да изчакам докато качи малко на кг. Моя син се роди недоносен. Крачетата му бяха като клечки за зъби.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Бях купила слънцезащитен крем и така си остана неизползван от бебето. Изобщо не съм го излагала на слънце. Не послушах съвета да не купувам такъв крем. Не че аз не го използвах, но ако си го бях купувала специално за мен, щеше да е с по-малък фактор и по-нискобюджетен...

Общи условия

Активация на акаунт