Летни бебета

  • 17 460
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Ice Queen, има несъобразителни хора и си се навират и още как. А децата как обичат бебета...Има родители, които не разрешават децата им да пипат бебета, но други хич не се и сещат.

# 31
  • София
  • Мнения: 471
Родих през юни 2015г., но в няколкото прогладни дни, малката беше с два ката дрехи ( боди и жилетка ) в родилното, постепенно за 10-15 дни с покачването на температурите беше по боди-потник у дома , завита с чершафче. Но вкъщи е с южно изложение и беше 28 градуса  Crazy Та съвета ми е същия, както на повечето момичета 2-3 дрешки с дълги ръкави/ крачоли.
За градинките- аз съм асоциално животно. Ражданията ми бяха много ралични, с баткото доста травматично с вакуум, малката сама си излезе  Laughing С баткото имах нужда малко да полежа, с нея на втората седмица гонех баткото пред блокчето. Мисля, че е излишно да се спори кое е правилно, защото всеки най-добре знае как се чувства  Peace

# 32
  • Мнения: 10 690
Хайде и аз сред асоциалните  Party

... Идва смрадливия чичо Ганчо, сополив, набухан със сланина и чесън....

То да беше само чесън и сланина... с мед да ги намажеш Tired
Малко известен факт е, че пушачите например излъчват особено вредни за новородено бебче вещества от устата си два часа след последна изпушена цигара. Много неща трябва да се имат пред вид, но по-добре да не се филмираме  Simple Smile

Иначе и ние чакаме лятно бебче, та темата ще ми е много полезна  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 18:57 от Happy Mijjj ツ

# 33
  • София
  • Мнения: 39 764
Моя син се роди в края на май месец. Юни месец беше доста хладничък та у дома го обличах в гащеризони. На по-дълга разходка го изведох го на 11тия ден след изписването (9 дена бяхме в родилното).
Моето бебе май беше най-разсъблеченото на площадката Simple Smile В най-големите горещини у дома и двамата бяха по гащи и памперс Simple Smile
Бяхме взели тежка количка с големи гуми. Бързо я подарих и взех лятна на Чиполино. Все пак се мъчих 9 месеца с 1вата количка. Първата зима изкарах с "голямата" количка... минаваше навсякъде Simple Smile

# 34
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Срещу несъобразителни хора и насекоми- има комарници  Laughing

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Срещу несъобразителни хора и насекоми- има комарници  Laughing

А когато не иска да стои в количката и се налага да го носиш на рамо, какво е решението?  Simple Smile

# 36
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Дърпаш се назад, и казваш, че  е кисел и ще се разкисели повечече Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 792
О, да, комарниците са много нужна вещ през лятото. И наистина предпазват и от зяпачи. С носенето на рамо съм се спасявала с носене в слинг. Бебето на ръце да го мъкна - абсурд.

Количките са една безкрайно голяма тема и всеки си има препочитания и препоръки. Аз харесвам големите колички с големите помпащи се гуми. Нашата е такава, гази навсякъде по труднопроходимите тротоари, минава киша и сняг и не бих си я сменила с друга. Но пък ако трябваше да я мъкна няколко етажа по стълбите бих се замислила бая. 25кг+ си е с бебето и покупките в нея. Важното за летните бебета е слънцезащитата - помислете за допълнителни сенници и чадърчета, ако количката няма достатъчно голям собствен сенник.

# 38
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Това с цигарите е много неприятно. Свекърва ми пуши, 2-3 цигари на ден, когато е при нас, но тогава беше постоянно вкъщи в началото, за да ми помага. Иии след всяко ходене на терасата за цигара, се връща и веднага за бебето се хваща, новородено тогава, а мирише на цигариииии, ужас ми беше. ММ ме скастри, че нищо нямало да му стане, ама то на мен ми мирише гадно, какво остава за бебето, навряно в дрехите й. Не посмях тогава да й кажа, но се опитвах да го държа известно време далеч от нея, след като е пушила. Още си мирише след цигари, де...

# 39
  • Мнения: 30 802
"За" и гигалайк за големите гуми на количката. Стига да има рампи и да не се налага носене.

И какво толкова има да му пипаш и оправяш на едно новородено нон стоп...оставяш го на мира и на хлад/топло според сезона и това е.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Моята количка е такава:

http://www.minimod.bg/17985/abc-design-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8% … %D0%B0-multicolor

Много съм доволна. По препоръка на съфорумка вместо чадърче взех сенник и я благославях всеки ден. С UV защита е, лека е, с голям кош за покупки, определено е моята количка.

# 41
  • Мнения: 197
И aз дa се включa в летните бебетa, зa юни е спорен месец понякогa е топло, по-често имa дъждовни и хлaдни дни....но юли крaя когaто aз родих беше aд под небето, родих в горещниците.Бях зaкупилa 10 бодитa и един комплект зa новородено с голям сет,имaше боди и ритaнки с дълъг ръкaв, потниче, бодитa с къс ръкaв 2 и едно рaмпърче с дълъг ръкaв,лигaвник и кърпичкa голямa пеленa също.Очaквaх голямо бебе тъй кaто aз и тaткото сме високи, нямa кaк дa родя 50см бебе. Синът ми се роди 53см, всички дрехи, които зaкупих бяхa от 0-3месецa,искaм дa ви кaжa че всичко ми влезе в употребa, имaше няколко хлaдни дни aвгуст и си поноси дългите дрешки.Докaто бях в родилното нa визитaция мо се рaдвaхa че съм го обляклa нормaлно и добре детето,aз го държaх сaмо по боди, не искaше чорaпи и ръкaвички, ме носи и сегa, зa ужaс нa хорaтa цялa зимa е бос в къщи.Еднa от aкушерките влизaйки в стaятa дaже ми викa "тоя пaк е по бaнски", детето беше с боди потник хaхaхaх,винaги го обличaм по мен,товa е.Не рaзчитaйте нa подaръци зaщото aко сa ви по високи бебоците всичко зaминaвa в aрхивa, нaй добре купете от 0-3 месецa нa еднa или няколко перaлни време е дa им стaнaт дрехите.Изписвaнето беше горещо, облякох го с боди с къс ръкaв, чорaпки и шaпчицa сaмо зa снимките, бебето увихме в пеленaтa от комплектa.Дaно съм билa полезнa.

# 42
  • Мнения: 46
И аз се записвам, термина ми е 01 юни, сега почнах да си избирам дрешки да си поръчам онлайн и се чудя дали да взема бодита с късо ръкавче или с дълго. Така че ще ми е много полезна темата.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 948
И аз се записвам, термина ми е 01 юни, сега почнах да си избирам дрешки да си поръчам онлайн и се чудя дали да взема бодита с късо ръкавче или с дълго. Така че ще ми е много полезна темата.

И с късо, и с дълго Simple Smile Но с късото ръкавче да са в пъти повече Simple Smile

# 44
  • Мнения: 30 802
Зависи и дали момче или момиче чакате. За момченцата- повечко бодита. Пишкат във всички посоки, памперсите по-често не удържат положението.

Общи условия

Активация на акаунт