Летни бебета

  • 17 461
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 720
Зависи и от това какво ще е лятото.Синът ми се роди краят на Юни,но беше студено и валеше на изписването.Не взомах комплект за изписване защото не ми харесват.Бях приготвола боди потник и цяло гащеризонче+ одеалце и в  зависимост от времето да го облека с по-подходящото за изписването.Наложи се да облече и двете    Crazy
 
В къщи една седмица беше с цяло гащеризонче,после времето се оправи и до краят на лятото беше по къс ръкав.

Най-добре вземете 1-2 дълги дрешки да има при нужда,после ще се докопува.А и имай предвид че ще получиш и много подаръци дрешки.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Кристалин, и за моите разбирания лятото на 2014-та не беше топло.

Една от издънките на ММ ми беше именно с облеклото на малкия. За родилния дом бях взела две комплектчета дрешки с мисълта, че мъжът ми ще донесе допълнително, като се роди. Не исках да мъкна големи багажи при постъпването в болницата. Бебето беше на 2 дена, когато го помолих да донесе още дрешки. Разбира се, обясних му къде са сгънати, изгладени, наредени. Човекът отворил първото чекмедже, грабнал шест бодита с къс ръкав и само това ми носи. Коментарът е излишен...

# 17
  • Мнения: 1 298
Аз с първото бях с комбинирана количка, която е с един кош с позиции, беше зимно бебе и се справих, щом има напълно легнало защо да слагаш други неща.
Защото се сгъва като чадър и по средата на гръбчето двете плоскости образуват нещо като ръб.за голямо дете не е проблем,като се облегне става плоско.Обаче мъничетата са леки и ме притеснява да не го ръчка нещо. Сигурно се притеснявам прекалено  Rolling Eyes И първите ми две деца са возени в комбинирани колички,но бяха на друг принцип.

Щом има ръб, разбирам, моята не се сгъва така и затова не съм и знаела, че може така да става  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 720
И нашата количка е такава.От начало като беше малък бебо,слагах отдоло едно юрганче сгънато на две.Стори ми се излишно да взимам матраче за няколко месеца.Беше меко и уютно Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 10 874
И аз мисля да не навличам детето, живи и здрави да стигнем до там.
Чета, че се коментират дрешки за изписване, какво им е толкова различното? Нищо не разбирам...
Знам, че не искам да го изнежвам, ако е много горещо, сигурно и само по памперс ще го оставям.  Crazy
И навън мисля да го изкарвам още от първите дни, няма да чакам 40 ли, колко чакат някои родители?
Темата ще ми е много полезна, ако може да я разширим малко, да не е само за дрешки...
Дрехите за изписване не са нещо особено, ти решаваш как да облечеш бебето. Можеш да купиш готов комплект, можеш и сама да избереш всичко едно по едно.
За излизането - всеки има различна преценка, някои не чакат изобщо. Моята дъщеря я изведох за пръв път две седмици след раждането.

По основния въпрос на темата съм напълно съгласна с това мнение:
Бодита с къс ръкав или без, чорапки, няколко чифта ританки за всеки случай и 2-3 жилетки/блузки с дълъг ръкав, пак за всеки случай и това е. Всичко тънко, разбира се. Малко пеленки за завиване вечер. Друго не е нужно.

# 20
  • Мнения: 151
Записвам се и аз да ви следя Simple Smilebouquet Лятото не е  ли опасно да се изкарват преди 40 дни ?

# 21
  • Мнения: 30 802
40-те дни са по-скоро за майката. След три раждания вече със сигурност мога да кажа, че е по-скоро полезно да я караш по-кротко и да се належиш напоително. Лятото изкушава да хукнеш прекалено бързо навън. Със зимното бебе се належах най-качествено и се възстанових най-добре. В тоя форум ще ти кажат да изкарваш дните по градинките, обаче по-смислено е да си стоиш на хладно/на топло 40 дни, неслучайно са го измислили хората.

# 22
  • Мнения: 151
40-те дни са по-скоро за майката. След три раждания вече със сигурност мога да кажа, че е по-скоро полезно да я караш по-кротко и да се належиш напоително. Лятото изкушава да хукнеш прекалено бързо навън. Със зимното бебе се належах най-качествено и се възстанових най-добре. В тоя форум ще ти кажат да изкарваш дните по градинките, обаче по-смислено е да си стоиш на хладно/на топло 40 дни, неслучайно са го измислили хората.
Много благодаря за бързият и изчерпателен отговор Simple Smile Да , по- важно е да се възстановиш , после ще има много време за разходки .

# 23
  • Мнения: 1 792
Но пък по-добре на дебела сянка в градинките, отколкото затворени в къщи на климатик. Много моля, това с 40те дни е измислено от части, за да се пази жената от тежък труд. Седнала на пейка с книжка и спящо новородено ми бяха едно от най-хубавите месеци в живота. Аз лично 40 дни да лежа в къщи без сериозна причина не мога.

Siren, в много теми си го казвала това за лежането, ама все още не мога да го разбера.

# 24
  • Мнения: 30 802
Не само тежък труд- след като ти са се размекнали сухожилията, има смисъл да си полежиш, докато нещата се наместят, дори само ходенето може да ти причини вреда. А у дома все пак имаш цял интернет на разположение, няма как да ти доскучае.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Виолета е лятно бебе юли е родена направо полудях.Аз бях секцио,но не ми беше проблем да ходя.Исках да излезна,но моята баба не ме пускаше щяла кърмата ми да спре.ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.Живеем в къща и излизахме само на двора до 40 дни никъде не изкарвах Виолета.И в един прекрасен миг какво стана кърмата ми спря дъщеря ми беше на 43 дена,когато кърмата ми спря.Та не ги слушайте другите,че трябвало до 40 дни да си стоиш вкъщи.Обличаш си детето дърпаш му сенника на количката ако искаш да не го виждат и тръгваш.Прекалено много суеверия имаме.А за лежането цяла зима се лежи и се полудява вкъщи например като днес много ме е яд,че времето беше хубаво,слънчево,но в този пуст вятър не можах да изкарам малката.Та така де не се навирайте вкъщи имате ли възможност да излизате излизайте,че мен като не пускаха 40 дена се побърках вкъщи и вечер не пускаха да излизам абе кошмар.Щяло това да стане,щяло онова да стане.Аз никъде като не ходих защо ми спря кърмата?Казала съм живот и здраве и дай боже за второто бебе няма да слушам никой. Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 720
При нормално раждане физическото състояние се оправя бързо.Но за психическото разходките са важни.Аз щях да полудея в къщи и всяко разнообразие беше добре дошло.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Това за 40-те дена стоене вкъщи заради майката дори не го знаех. Моето дете беше ужасно ревливо бебе и единственото спокойствие беше навън, когато спеше. Ако пък не спеше, го носех на ръце, защото не понасяше количката си.

Живеем много близо до Св. Св. Константин и Елена и много често се разхождахме там. Спомням си един път две жени обсъждаха зад гърба ни колко е голямо бебето. Беше точно на 1 месец.

Сега се замислям с какъв акъл съм го разнасяла сред многото туристи от къде ли не. Без ваксина, без нищо. Не съм млада, явно съм глупава. Но пък той изобщо не се е разболявал.

# 28
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Е, освен ако всеки срещнат турист не се е навирал в количката да го види, не виждам как ще се зарази. По парковете е същата навалица лятото.

# 29
  • Мнения: 9 656
Предвиждам да купя предимно тънки летни дрехи (термин 27 юни). Разбира се ще взема и няколко по-плътни за хладните дни/вечери. А после, ако се наложи - ще добавям в движение. На 5 мин от вкъщи има достатъчно много магазини за спешен случай, а пък онлайн доставят на следващия ден.  Simple Smile

Това с 40те дни стоене вкъщи (особено лятно бебе) е невероятна глупост!  Crazy
Едно време са стоели вкъщи, защото хем са се спасявали от работа, хем за предпазвали детето от всякакви навлеци. Представяте ли си преди 100 години, в село Пиперково се ражда бебе. Как да го опази майката, освен със суеверие? Идва смрадливия чичо Ганчо, сополив, набухан със сланина и чесън, не се къпал от 3 месеца, не си мил зъбите никога, никакъв тоалет след ВЦ... и тръгва да целува и щипе бебето. Бляк.

Днес живеем в съвсем различни времена и една разходка в близкия парк освен да ви освежи не виждам какво друго може да направи. Никой няма да се завира във вас или бебето ви.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт