Как приспивате децата си?

  • 29 359
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 404
И моя човек е на 2,4 ето още не сме заспали  Mr. Green сега танцува  ooooh! .Сутрин ,ако нямаме дежурства около никненето на тия зъби става около 8ч,или до 9 ч макс.И аз му се чудя от къде тази енергия.С обедния сън също понякога е сранно,спал е и около час и половина,крив е недоспал,но става.Всичко е периоди,минава,но ако има работещи двама родители е кофти наистина.На мен и до ден днешен ми тежи това недоспиване,ми скапана съм вече.А отдавна,откакто махнахме биби на 1,9м вече не заспива сам.От месец заспива върху мен и го друскам  Sick .Знам,че р временно,но е по добре от разнасянето на ръце доскоро.Еер пък по някое ереме иска при мен и го взимам,все нещо се променя  Mr. Green.Ще следя,лека.

# 166
  • Мнения: 4 708
Моята дъщеря на тази възраст/всъщност вече почти година/ имаше следният режим, сутрин ставане до 8ч, на обяд лягане към 13:30 до 15ч, винаги точна като швейцарски часовник по 1,5ч, вечер я слагам около 22, и заспива до към 22:30, в най-лошият случай, опитвах да я слагам по-рано, пак заспива между 22 и 22:30. Ако 1 път на тримесечие е спала до 9, изобщо не ляга на обяд, и пак вечер заспива към 22. Явно вече са по-големи, и 3ч следобяд е много сън. Номерът е, че заспива винаги около 7ч след като се е събудила от следобеден сън. Ако съм я сложила към 14:30, случвало се е много рядко през уикендите, спи до 16ч и както казвате,вечер отива запиването 23-23:30.

# 167
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Аз  най- малко мога да давам съвети .Ще опиша само нашия режим Синът ми на 3г и 3 месеца .Сутрин става 7.30, на обяд ляга много трудно ,но ако заспи е към 15ч. и спи до 18.Аз започвам да го будя от 17 ч, но много трудно се събужда.Вечер заспива около 23.30  Sad.Ако на обяд не заспи ,вечер заспива 21- 21.30.Според мен е по- добре на обяд да не ляга, вечер да заспива по- рано.Но го виждам , че му се спи,ако а обяд не е спал е много крив вечерта.При нас този проблем е от една година- откакто го отбих  Sad

# 168
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 328
Аз  най- малко мога да давам съвети .Ще опиша само нашия режим Синът ми на 3г и 3 месеца .Сутрин става 7.30, на обяд ляга много трудно ,но ако заспи е към 15ч. и спи до 18.Аз започвам да го будя от 17 ч, но много трудно се събужда.Вечер заспива около 23.30  Sad.Ако на обяд не заспи ,вечер заспива 21- 21.30.Според мен е по- добре на обяд да не ляга, вечер да заспива по- рано.Но го виждам , че му се спи,ако а обяд не е спал е много крив вечерта.При нас този проблем е от една година- откакто го отбих  Sad

На градина не ходи ли?

# 169
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Само до обяд, защото и там не могат да се справят с него

# 170
  • Мнения: 6 764
Здравейте, мами, бих искала да се обърна към вас за съвет. Моето момченце е на 2,4 г. и от известно време имаме проблеми със заспиването - общо взето преди 23-23.30 не заспива, вече изобщо не коментирам, че не ни остава никакво свободно време, но последните вечери не можем да си легнем, защото той не заспива. И на сутринта спи до 8.30-9 часа. Или в един момент просто заспиваме с баща му, докато някой се събуди и отиде да го завие. До скоро той спеше следобед по 3 часа и това изобщо не му пречеше вечер да заспи, но в последно време самият редуцира следобедния си сън на 2 часа. Въпреки това вместо да заспива вечер по-рано, обратното. Преди спеше ориентировъчно от 13.30 до 16.30, сега 13.45-15.45. Струва ми се, че по-голямо влияние оказва не колко дълго е спал, а до колко. Тоест, прави ми впечатление, че ако спи до 16, после заспива по-трудно, отколкото, ако е станал в 15-15.30. Най-простото, което си мисля е просто да го будим, ако спи до по-късно или повече от час и половина, но хич не ми се иска. Никога не съм го правила и съм гледала да следвам естествения му ритъм, и ми е трудно да се пречупя. Но и ние сме хора, сутрин ставам в 6 за работа и това лягане късно ме скапва, изнервя, което се отразява индиректно и на него. Вече поне заспива сам в креватчето си и почти не се случва да го приспиваме, но не ми се струва нормално дете на 2 години да ляга по това време. Ще бъда благодарна, ако споделите опит с подобен казус, мерси предварително!
Какво му е ежедневието? Излиза ли, играе ли навън или предимно е вкъщи. При нас имаше един период, в който ако играе предимно вкъщи, не излиза и сутрин спи до 8:30-9, вечерта беше точно както описваш. Ние заспиваме, тя още е будна в леглото, говори си и играе.
Всичко се промени с яслата. Като става сутрин в 7:10, там спи 2 часа, вечер в 20:30 вече спи. Гася лампата, една приказка разказвам и до края вече е заспала. Събота и неделя става в 8, излизаме, на обяд максимум до 16ч я оставям, вечер в петък и събота позволявам лягане в 21:30.
Свикна и така и на нас ни е по-леко. Поне един -два часа имаме вечер да се изкъпя, да приготвя дрехите за ясла, работа и т.н.
Пробвай да го събуждаш рано, да излиза като е възможно и по-кратък обеден сън. Успех Simple Smile

# 171
  • варна
  • Мнения: 1 228
От около месец децата на 2  и 5 спят сами в стаята ,двете помещения са едно срещу друго ,вратите са отворени, нямахме проблеми. От няколко дни малкия се буди към 2-3  започва да ме вика и докато не легна при него и да заспи не млъква.Обаче въпроса е, че аз като легна не заспива веднага а минава поне 30-40 мин.Снощи поне 2часа сме се разправяли уж заспи и като дойда да си легна тои пaк вика.Накрая просто си оправих дивана в тяхната стая, където преди спях и пак се въртя един час.
Умишлено не го взимям при мен и мъжа ми, защото първо няма място пък и  не искам да свиква.
Искам от малки да спят сами в стая, до сега съм спяла с тях ,вече мисля ,че е време с мъжа ми отново да спим заедно.
Какво да направя за да го накарам да си спи спокойно  на леглото без да буди цялата къща?

# 172
  • София
  • Мнения: 38 515
Няма начин да го накараш. Не можеш да му влияеш на съня. И аз така си обикалям от стая в стая вече няколко години. В момента го приспивам към 10.30, към 11 си отивам на спалнята, но се буди към 3-4-5, един път на нощ. Което си е постижение. Mr. Green

# 173
  • Мнения: 4 708
Без да ме нападате, но докато чета проблемите ви, и само едно нещо ми идва на ум, явно детето не е готово за отделяне в друга стая. Каква е ползата да спи в неговата стая с майка си или баща си, така по-добре и тримата в спалнята, поне родителите няма да спят отделно.  newsm78

# 174
  • варна
  • Мнения: 1 228
И аз си го мислех същото ,че не е готов, но до сега нямахме проблеми. Случвало се е да ме вика ,аз отивам слагам го да легне и заспива или идва при нас, връщам го обратно и той ляга и заспива ,но са били единични случаи.
Мъжа ми казва, че е от луната,било пълнолуние и тои не можел да спи.

# 175
  • Мнения: 3 404
Моя човек си го приспивам на спалнята и го пренасям в кошарата и в различно време се изправя със затворени очи и пак си го взимам.Веднага заспива последните пъти,но яко прилепнал за мен дори отгореми,явно друг период.Не че не ми е приятно,но се поизмирих от това безсъние.И тъй..и това ще мине  Mr. Green

# 176
  • Мнения: X
Ако детето е привикнало да спи само от преди годинката и да се приспива само през нощта без външни стимули този проблем отпада.

Но е добре да се започне към 5-6 месец, ако не и по-рано за да няма такива моменти на 2 и на 3 години когато детето е изградило навик.  Peace

# 177
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
На мен ми силно абстрастно как се учи бебе да спи. Подозирам, че има и рев в уравнението. На мен това ми е трудно да приложа. Да речем че аз някак изтърпя детето да реве с часове, защото не всички помрънкват за минути, но повечето живеем в жилищни сгради и, освен семейството, съседите също няма да спят с нас. Та ще се радвам, ако някой сподели метод, който не включва няколко часов плач. За мен е вече късно, но пък може да е от полза на друг.

# 178
  • Мнения: 4 708
Ако детето е привикнало да спи само от преди годинката и да се приспива само през нощта без външни стимули този проблем отпада.

Но е добре да се започне към 5-6 месец, ако не и по-рано за да няма такива моменти на 2 и на 3 години когато детето е изградило навик.  Peace
И тази теория ще оборя. До 2 годишна възраст я бях научила да заспива сама, но тръгна на ясла, махнахме биберона, и до там беше със заспиването сама. а да се приспива сама, май даже не разбрах какво е. Mr. Green
Ант от към годинката опитвах да я оставям по малко, увеличавайки времето, но тя тогава се успиваше с шише мляко и след това залъгалка, в момента в който махнахме и залъгалката и до там, както казваш рев до откат и се успокоява само ако легна до нея. Явно си е до дете, не всички са така доколкото разбирам, но не случих на поспаливо, дете. Казвам поспаливо, защото се обиждате от думата кротко. И не искам да се включваме пак в дискусии.

# 179
  • Мнения: 80
Четем по една приказка всяка вечер. Обикновено чета с много тих глас, така че той се унася и заспива още преди края. Ако не заспи и издържи до края, после просто си говорим и си лежим. Заспива за около 30-40 минути така.
Много обича да му четем приказки и когато се е провинил много сериозно - едно от най-жестоките за него наказания е да няма приказка преди лягане.

Общи условия

Активация на акаунт