Паническо разстройство - 23

  • 71 739
  • 783
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Цвети, аз знам за билките, че докато ги пиеш, трябва да спазваш много стриктна диета - не трябва да се консумират никакви сладки, които съдържат какао и шоколад, има храни, които също намалят действието на билката. Предполагам, че ти е дал някаква диета?

# 31
  • Мнения: 332
Ограниченията са доста незначителни като цяло. Относно съвета "да си стоя само на хапчета", аз хапчета не съм употребявала никога, нямам и намерение.

# 32
  • Мнения: 2 860
Извинявай, мислех че пиеш хапчета, не е добре да се комбинират с билки да не се обърка нещо.

# 33
  • Мнения: 267
Мацки, забелязали ли сте да сте чувствате повишено тревожни и да имате повече ПА по време на магнитни изригвания! Защото аз определено получавам повече такива състояние, когато има изригване ... В този ред на мисли, не се притеснявайте, че сте се чувствали по-особено тези дни. Имаше много силни магнитни изригвания и аз лично мисля, че влияят много негативно.

# 34
  • Мнения: 1 831
Мацки, забелязали ли сте да сте чувствате повишено тревожни и да имате повече ПА по време на магнитни изригвания! Защото аз определено получавам повече такива състояние, когато има изригване ... В този ред на мисли, не се притеснявайте, че сте се чувствали по-особено тези дни. Имаше много силни магнитни изригвания и аз лично мисля, че влияят много негативно.
дааа  Peace Все си мисля ,че това са ''бабини девитини'' с пълнолуния ,смяна на сезона и магнитни бури ,ама май ми оказват влияние.Аз съм и с глаукома и от 2 дни съм си внушила ,че ослепявам  Cry Преди това ,че имам рак...абе въобщеее за миг главата ми не е на спокойствие... hahaha

# 35
  • Мнения: 491
Май всички сме си внушавали, че имаме рак...  #Crazy Последно преди колоноскопията ми, направо примирах от страх какво ще ми каже гастрото, дали няма да има някой тумор в червата ми... Голям страх брах.
Ами то с толкова много болни хора, отвсякъде само това ни сервират и това допълнително те стресира много, особено когао имаш ПР... някак си по чувствителен към това. И в повечето случаи хората с ПР сме си хипохондрично фокусирани.

На мен не ми влияят иначе пълнолуния и такива неща. По време на магнитните бури единствено имам главоболие. При резките температурни разлики ми се вие свят. Но ПА или тревожност не съм имала засилени по време на тези периоди.

# 36
  • Мнения: 267
Да да и аз съм със засилена хипохондрия :Д Сега съм отказала цигарите и ми се появи замайване, кръвното ми е много ниско и съм си втълпила, че имам проблеми с вестибуларния апарат, страх ме е да кажа какви други неща си мислех...дано наистина е от цигарите и да премине :Д  Joy

# 37
  • Мнения: 1 831
Да да и аз съм със засилена хипохондрия :Д Сега съм отказала цигарите и ми се появи замайване, кръвното ми е много ниско и съм си втълпила, че имам проблеми с вестибуларния апарат, страх ме е да кажа какви други неща си мислех...дано наистина е от цигарите и да премине :Д  Joy
ааа и аз си мисля ,че имам проблеми с вестибуларния апарат ,защото все ми е замаяно ,да не стъпя на криво и веднага си мисля ,че ще припадна или падна... ooooh! Сега ми е смешно ,ама...като влизах преди в банята дори врата си не затварях ,че ме беше страх

# 38
  • Мнения: 491
От цигарите е, няма страшно! Не ги мисли другите страшните неща. МОга да си представя какво си мислиш. Брат ми изпадаше в потрес от това, че си мислех, че имам рак понеже една седмица бях с 37.2 температура преди доста време  LaughingМисля, че някой може да напише цял труд за докторантура за нас и хипохондрията ни покрай това ПР  Laughing Laughing Laughing
Аз вече наистина работя по това да се опитам да ги мисля по-малко тези неща.

А виенето на свят може да е и от ПР Simple Smile Не се вкарвайте във филма девойки Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 79

 запис и от мен,да препоръчате някои хубави книги,леки,смешни Simple Smile

# 40
  • Мнения: 491
Аз много харесвам книгите на Александра Потър. Не съм най-големия почитател на чиклитите, но тя пише добре и много съм се смяла с книгите й.

https://chitanka.info/person/alexandra-potter

Без гордост и предразсъдъци ми е любима от тях.

# 41
  • Мнения: 267
Аз много харесвам книгите на Александра Потър. Не съм най-големия почитател на чиклитите, но тя пише добре и много съм се смяла с книгите й.

https://chitanka.info/person/alexandra-potter

Без гордост и предразсъдъци ми е любима от тях.

Сладурки, ще в и препоръчам един автор, който винаги ме е изкарвал от най-тежките мисловни дупки, ахаха. Хуморът му е деликатен, английски, забавен е, въобще - супееееррр за по=чувствителни хора като нас, които имат нужда от доза разведряване и да разберат, че не бива да се приемат толкова насериозно :П

http://biblio.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80/%D0%9F-%D0%93-%D … 0%D1%83%D1%81-525

аз лично обожавам историите му за Джиийвс и Устър, даже имаше и сериал преди време Simple Smile Определено ще ви развесели, а може да си свалите и книгите безплатно от интернет, има почти всичко Simple Smile bouquet

# 42
  • Мнения: 267
От цигарите е, няма страшно! Не ги мисли другите страшните неща.

А виенето на свят може да е и от ПР Simple Smile Не се вкарвайте във филма девойки Simple Smile

Дааа, благодаря за успокоителния отговор.  Heart Simple Smile))

# 43
  • Мнения: 332
Здравейте момичета..
Аз тази вечер имам нужда от подкрепа Sad Стоя от 1 час и плача и се ядосвам на тая гадост ПР и се питам защо на мен точно се падна.. Не искам нещо такова да ми контролира живота и да ме мъчи така.. на 21год съм, всички около мен се радват на живота, излизат забавляват се, а мен ме е страх да излизам вечер, от притеснение, че може да ми стане лошо.. Не знам какво да правя просто паднах в ужасна дупка  Cry

# 44
  • Мнения: 491
И аз днес не съм в час, защото утре трябва да ходя да пиша някакви тъпи показания за някакви неща с които нямам нищо общо и не познавам хората. Подведоха ме вчера слдователи да взема една призовка и сега ще си сърбам попарата и ми е едно такова напрегнато. Утре ще им кажа да не ме притесняват повече, защото нямам нищо общо с нищо от това и са се възползвали от мен, нарушавайки ми правата като не са ми казали, че мога да не приема това за което са ми казали. Как пък ще се набутам точно аз дето ама изобщо не ги познавам тия хора тук. Не трябваше да отварям вратата вчера, но минала работа.

Цвети, ти изпитваш ли страх и когато вечер си навън с някого? Или само като си сама? Аз например се чувствам по-спокойна когато има някой с мен в заведение. Избираме ги все някакви не много населени де, че пък не се чувствам ок ако е претъпкано с хора.
Ти каза, че не пиеш хапчета и си доста категорична, че не би ги пила за нищо на света и сега пиеш билки. Ок, но въпреки това ходиш ли на психолог или психиатър? Консултираш ли се с някого? И все пак защо си толкова категорична относно лекарствата ако те ще ти помогнат да преодолееш някои физически симптоми и не се пиият непрекъснато? Какви са ти съображенията? Просто ми е любопитно и затова питам.
Когато ми се случи това за първи път бях на твоята възраст и много ме беше страх, че ще трябва да пия хапчета и се приравнявах към лудите хора. После обаче се поосъзнах.

Казваш, че се страхуваш да излезнеш вечер, но помисли... ходиш на лекции, ходиш на работа и по това време на деня може да ти стане лошо. Нещата са същите. Дали ще е вечерта или през деня няма никакво значение. Трябва да се опиташ да избягаш от страха, че ще ти стане лошо навън.
А дори да ти стане, досега си се справяла, сигурна съм, че не е нещо, което да не можеш да пребориш.
Опитай някоя вечер. Излизайки обаче не с мислите "ще ми прилошее", а "ще си прекарам чудесно. Примерно излез с приятел или приятелка в някой ресторант по тъмно или в някой бар за предпочитане където не се пуши за да не те притеснява задухът от задименото помещение и да го възприемеш като някакъв симптом.

Аз дълго време не пиех хапчета и нямах паник атаки, но винаги носех в себе си хапче ксанакс. Беше ми спасителното хапче. Не съм го пила през всичкия този период преди сега да се отключи пак, но оставах спокойна, че го имам в себе си и дори да ми стане зле, ще мога да го преодолея с това хапче. Това създава някаква зависимост психическа към идеята, че носиш някакво хапче спасител, но като за начало е добро начало когато нещата са по-сериозни и ти е трудно и си в дупка.

Много е трудно като цяло справянето с тези ситуации когато всички са навън и се забавляват, а ти трябва да си стоиш вкъщи. Индивидуално е донякъде преодоляването. Всеки човек намира своя начин.

Общи условия

Активация на акаунт