Паническо разстройство - 23

  • 71 746
  • 783
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 332
Treli, отново страшно много ти благодаря за изчерпателния отговор!  Hug

Не се консултирам с психиятър за сега, защото искам да се случва във Варна, където се чувствам спокойна ( в момента съм в София, за това се чувствам толкова ужасно, когато съм си вкъщи почти не получавам паник атаки ). Та в общи линии имам да изкарам до края на май месец тук за да си приключа университета и след това се захващам сериозно с проблема си, с психолог/психиятър и т.н. До тогава трябва да го избутам някак си.

Относно хапчетата.. честно казано не знам защо съм настроена негативно, може би защото съм чувала от доста места, че спирането им е доста трудно а не искам цял живот да съм зависима от анти депресанти, още повече от тази възраст.. знам ли и аз все си мисля, че ще мога да се справя успешно без тях. Но не ги отричам като метод или нещо подобно.

Страх ме е и сама и с друг човек, но разбира се, когато не съм сама е поносимо и успявам да избутам вечерта.. но винаги трябва да е с човек, който е наясно със състоянието ми. Това е така защото веднъж се случи да съм с приятелка, която не знаеше че имам проблем (бях още в началото) и тя се уплаши повече от мен май.. започна да ми говори за болници и лекари и т.н. и аз започнах да се чувствам още по-кошмарно.

Единсвеният човек, с когото мога на 100% спокойно да изляза където и да е е приятеля ми, който за съжаление също е във Варна и се виждаме рядко. Може би това ми влошава положението допълнително знам ли и аз..

Още веднъж благодаря ти за подкрепата!  Hug

# 46
  • Мнения: 491
Разбирам те напълно за всичко, защото съм минала по този път.
Официално ти отправям покана като си се прибереш към Варна да излизаме заедно на разходки. Освен ако не ти пречи, че съм с малко повече от 10 години по-голяма.
 Времето точно след май ще е чудесно.

Аз също бях много против лекарствата когато ме подхвана навремето, даже бях и против психиатрите. Помня какъв рев му ударих когато личният ми лекар каза, че иска да ме прати на психиатър. Даже ме успокояваше, че всеки човек има нужда понякога и той самият също се е възползвал от услугите. Трудно беше тогава, трудно. Около година след това се запознах с половинката си и явно любов, емоции и нещата приключиха. Бях в ремисия 10 години.
Забавното е, че моята половинка е психолог  Crazy Някакво страшно съвпадение, да бях търсила психолог за партньор в живота си нямаше да намеря  Laughing Много се радвам, че той напълно ме разбира за всички тези периоди през които съм минавала след 10 годишната ремисия.

Та... лекарствата. Зависи какви са, има малко кофти момент при някои хора при отнемането им след като подействат, но не е нещо, което не може да се преживее. Мисълта ми е, че ако нещата са много сериозни и психиатърът ти прецени, че имаш нужда от това не се противи само защото си чувала нещо от този или онзи. Никой не обича лекарства. Бога ми, ако можеше нямаше никога да глътна хапче. Но понякога просто се налага. Ако успееш без тях - чудесно! Но ако ти ги изпишат не ги отхвърляй, а опитай.

Аз мога да споделя за моето спиране на лекарствата... спрях ги (по схема) и бях много добре (2014 година беше това) и на другия ден почувствах тревожност. Нещо, което е съвсем нормално да изпиташ при спиране, но то е само временно. Веднага звъннах на личния ми лекар за да го попитам какво да правя... дали да започна да ги пия отново... да ми даде съвет. Той ми каза така "Не мисли изобщо, че някога си ги пила". Така и направих и след това нещата се наредиха.
В момента ми предстои спиране на бензодиазепини. Тази седмица ми е последна на висока доза и после започвам да ги намалявам. Засега изобщо дори не мисля за отнемането. Не ги мисля тези неща. Така, че ако това ти се наложи, не го мисли, не се притеснявай.

Важно е обаче да не се разчита само на тях, те са само малка част от това, което ни помага. То е само за да се справим с физическите ни прояви, които толкова плашат всички ни. Всичко останало зависи от нас, волята ни, желанието ни да сме добре, силата, която трябва да проявим, постоянството и много, много работа. С психиатър, с психолог, и сам.

Ще се справиш  с всичко, просто трябва време. Но те разбирам за това, че ти е криво. Аз изпитвам отвращение от агорафобията си, защото съм зависима до някаква степен. Преди операцията ми ми беше изчезнала наплно и се чувствах толкова свободна, волна като птичка. В момента пак я имам. Та знам какво е всички да са навън, а ти да се страхуваш. Аз понеже съм зодия рак, родена съм с дупето напред и съм шопкиня по принцип съм голям инат и преди споделих... излизам много и колкото ми е по-зле излизам по-надалече. Някак съм се справяла все така до този момент.

Май месец е близо, ей сега ще дойде неусетно. Дотогава, винаги ще има кой да те изслуша тук.

Аз съм Галя между другото  bouquet
 bouquet Hug

# 47
  • Мнения: 332
Гале, приемам поканата с удоволствие!

Благодаря ти за съветите за лекарствата. Ако преценят, че трябва да ми ги изпишат няма да се съпротивлявам. И аз с това се успокоявам, че е близко май месец. 5 месеца успях да изкарам още 2-3 не трябва да ми се опират!

Още веднъж благодаря ти от сърце!  Hug

# 48
  • Мнения: 267
Здравейте момичета..
Аз тази вечер имам нужда от подкрепа Sad Стоя от 1 час и плача и се ядосвам на тая гадост ПР и се питам защо на мен точно се падна.. Не искам нещо такова да ми контролира живота и да ме мъчи така.. на 21год съм, всички около мен се радват на живота, излизат забавляват се, а мен ме е страх да излизам вечер, от притеснение, че може да ми стане лошо.. Не знам какво да правя просто паднах в ужасна дупка  Cry

И аз съм изживявала това, мило момиче. Струва ти се, че плещите ти няма да издържат целия стрес и ужас. Никога не забравяй в такива моменти, че ще бъдеш добре и всичко ще се нареди. Това е просто период, през който минаваш, а паниките са парата, която изпускаш от напрежение и неудовлетвореност. Хубаво е, че всички сме тук, за да успокояваме и подкрепяме една друга. Аз се боря с паниките си вече 7 години и тр успокоявам, че въпреки страха....наистина всичко е наред 💛

# 49
  • Мнения: 332
Elfreya, благодаря и на теб  Hug Всички сте прекрасни!
Аз вчера си изплаках каквото имах в общи линии и се поуспокоих, що годе спах нормално. Да ви питам нещо друго.. от известно време като се събудя сутрин ми е ускорен пулса и после като стана и се поразсъня минава.. Случвало ли ви се е?
П.С.: Ходила съм на кардиолог, правиха ми кардиограма и ехокардиография и всичко е наред.

Вие как сте?  Hug

# 50
  • Мнения: 4 406
E сега глътнах още половин бисогамма, че сутринта взех половин и тоз сърцетуп не спира. На мен през зимата и началото на пролетта ми се появява ускорения пулс. Ходя на кардиолог - нищо ти няма, превъзбудена си от проблеми и за това е така- ето ти деанксит, ще се оправиш.

Да се оплача, нещо не ми е добре тези дни, и свят ми се вие, трепери ми всичко, и ми се гади. Ох, айде стига Grinning

# 51
  • Мнения: 332
Jerry 1 към 1 съм.. Гадене, световъртеж, сърцетуп.. Много ми пречи на концентрацията.. И аз съм на деанксит.

# 52
  • Мнения: 4 406
Цвети, аз отдавна не съм на деанксит, сега съм на стимулотон. Карадалиев навремето ми смени деанксида със сероксат. Въпреки, че с деанксида така добре се чувствах - едно ми весело през деня, като на 3 водки, а през нощта като пън спях Laughing
Накратко и аз съм със същите симптоми, независимо, че съм на друг АД. Пролетта прави тези гадости.

Ох, имам в 15 важна среща, как ще се довлека. Пък и трябва да съм 'убава и очарователна

# 53
  • Мнения: 267
И аз имам световъртеж, както казах не знам от цигарите ли е от времето ли е ахаха. Надявам се да е от цигарите. А, иначе времето е ужасяващо променливо и това е една от основните причини да се чувствате по този начин. Здрави сте Heart  bouquet Просто сме чувствителни на промените на времето. Имам и други приятелки с паник атаки и те винаги се чувстват по-зле, когато времето се променя Simple Smile Хората без паник атаки също реагират физически на промените на времето, така, че няма нищо по-нормално от това да не сме в кондиция тези дни хихи ... А, и пролетно време и особено началото на пролетта се обаждат всякакви стари болежки Wink Всичко ще мине и ще дойдат и по-добри дни, само не се оставяйте на негативни мисли Simple Smile

 bouquet Пожелавам вии прекрааасееенн ден, момичета Simple Smile)))))))

# 54
  • Мнения: 491
Абсолютно е така, момичета... за времето. Всичките ми близки имат световъртежи и т.н., а са много далеч от паническо разстройство и каквото и да било подобно. Просто това странно време се отразява физически на всички почти.

Аз днес съм добре засега.
Желая ви слънчев петък, момичета Simple Smile  bouquet

# 55
  • Мнения: 781
Оффф този световъртеж  ooooh! толкова да го мразяя. И аз съм така тези дни..

# 56
  • Мнения: 332
Супер цяла армия сме си от хора със световъртежи.. Grinning Няма ли да се оправя това време най-после, искам вече слънчева и топла пролет ..  newsm78 bouquet

# 57
  • Мнения: 4 406
Направо съм му *****та. Пролетно време ти е зле, есенно пак.
Карадалиев не ми дава да ходя лятото по билата на планините. Е, аз какво да гледам Рила лятно време от низините и ще ми трябват 5-ни дози АД.

Отидох на фитнес при инструктора ми. Съсипа ме от тренировка, не от друго де Sad
И като гледах тоз як хубавец нищо ми нямаше Embarassed
След това веднага, болка в главата, световъртеж, залитане ooooh! Явно повече време трябва да съм с него Wink

# 58
  • Мнения: 332
Направо съм му *****та. Пролетно време ти е зле, есенно пак.
Карадалиев не ми дава да ходя лятото по билата на планините. Е, аз какво да гледам Рила лятно време от низините и ще ми трябват 5-ни дози АД.

Отидох на фитнес при инструктора ми. Съсипа ме от тренировка, не от друго де Sad
И като гледах тоз як хубавец нищо ми нямаше Embarassed
След това веднага, болка в главата, световъртеж, залитане ooooh! Явно повече време трябва да съм с него Wink

Хаха почивай повечко следващия пък, че да ти е по-дълга тренировката.  Laughing На мен всяка вечер ми е страшно криво.. ей така по това време като се прибера вкъщи ми се появява една тъпа тревожност, без причина и ми се мотае главата. Корема ми е свит на топка. Всеки ден абсолютно едно и също вече ми омръзна от тоя омагьосан кръг, той най-много ме мъчи и не знам как да се справя с това. Дори не е ПА, да дойде и да замине просто е перманентна тревожност.  #Crazy

# 59
  • Мнения: 491
Момичета, открих този клип в ютюба - https://www.youtube.com/watch?v=HpHKf4tlvFw

Отдолу доста хора са споделили, че много им е помогнал за справяне с тревожност и депресия. Не пречи да се пробва, нищо не се губи.

Общи условия

Активация на акаунт