Хайде, покажете си спалните 8

  • 157 035
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Няма да е проблем, даже не се усеща. В единият ни апартамент е над леглото откъм главите. И духа към гардероба и краката. Не се усеща изобщо, като регулираме клапите. В другият е по подобие на вашето разположение, също няма проблеми.

# 376
  • Мнения: 21


Значи при поз.1 как ще е ?
Да разбирам, че при поз.2 е добре.
Какво мислите при 4,5,6 за дължината на тръбния път и как ще е най-добре?

# 377
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
При нас е позиция 2 в единият апартамент и позиция 1 в другият (само че там леглото е до стената, където при вас ще е гардероба, а вратата е от срещуположния край). И двата варианта са удачни като комфорт. Според мен консултирайте се с монтажниците къде ще е по-ефективно да се постави, съобразно доста дългият тръбен път като цяло. В детската нямате много избор. В никакъв случай не слагайте на стената на леглото до бюрата. Редовно бях схваната от един така монтиран климатик. В дневната няма ли опция да е между 5 и 6. Над дивана недейте, ще ви духа неприятно. Над масата е по-малкото зло, тоест 4 или 6, ако не става другаде. Гледайте да не духа директно там, където стоят/спят хора.

# 378
  • Мнения: 1 326
Скрит текст:
Чудесно става, No_frame bitch! Покажи пак като я завършите.
Rumii Iglesias, аз също дълго търсих високо легло, но исках да е и с повдигащ механизъм за да ползвам раклата отдолу, пък и с тапицирана табла..., не намерих и затова поръчах. Много съм доволна сега Grinning, побирам сума багажерии!
Качвам и аз снимки от моята спалня Wink





Страхотна спалня.! Може ли да кажете синия латекс кой номер и на коя марка е? Любим!

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 17:21 от Не се сърди, човече

# 379
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Момичета, моля ви кажете колко са ви високи леглата? Ако е коментирано- моля за извинение. Предстои ми поръчка на легло и се чудя по-високо или..? Колко влиза матрака навътре? Ако не за тук въпроса, моля да ме насочите.

# 380
  • Мнения: 46 516
Момичета, моля ви кажете колко са ви високи леглата? Ако е коментирано- моля за извинение. Предстои ми поръчка на легло и се чудя по-високо или..? Колко влиза матрака навътре? Ако не за тук въпроса, моля да ме насочите.
47 см е нашето, с матрака става към 62 см. Има 2 нива за монтиране на релсите, които държат матрака, при едното потъва с 5 см, при другото с 10 см.

# 381
  • София
  • Мнения: 1 086
Скрит текст:
Чудесно става, No_frame bitch! Покажи пак като я завършите.
Rumii Iglesias, аз също дълго търсих високо легло, но исках да е и с повдигащ механизъм за да ползвам раклата отдолу, пък и с тапицирана табла..., не намерих и затова поръчах. Много съм доволна сега Grinning, побирам сума багажерии!
Качвам и аз снимки от моята спалня Wink





Страхотна спалня.! Може ли да кажете синия латекс кой номер и на коя марка е? Любим!

Благодаря Simple Smile Сега като гледам снимките ми изглежда празно, след точно година обитаване, вече не е като хотел 😀
Латекса, който ползвахме за целия апартамент е български, на Артеколор-Екомат. Миещ се е и съм много доволна! За съжаление не мога да ти кажа номер на цвета..., не го пазя, но пък ако ми потрябва пак същия, във базата данни на фирмата пазят дълго време какво точно си купил. Имат каталози с мнооого цветове.

За височината на леглото, нашето е 72 см с матрака. Майстора, каза, че не е правил никога толкова високо легло 😄. На нас ни е много удобно, пък що багаж събра отдолу...

# 382
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Момичета, моля ви кажете колко са ви високи леглата? Ако е коментирано- моля за извинение. Предстои ми поръчка на легло и се чудя по-високо или..? Колко влиза матрака навътре? Ако не за тук въпроса, моля да ме насочите.
47 см е нашето, с матрака става към 62 см. Има 2 нива за монтиране на релсите, които държат матрака, при едното потъва с 5 см, при другото с 10 см.
Благодаря ви, човече и tasia.
Потъването на матрака /5 или 10/ предполагам не е конструктивно, а по-скоро естетически колко да се вижда матрака отгоре, права ли съм? Да уточня само че леглото ще е за 20 годишен младеж. Иначе раклата отдолу колкото по-голяма, толкова по-добре Smile
Може и на лични някой контакт на добър майстор за София, че още не съм намерила такъв.

# 383
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Момичета, моля ви кажете колко са ви високи леглата? Ако е коментирано- моля за извинение. Предстои ми поръчка на легло и се чудя по-високо или..? Колко влиза матрака навътре? Ако не за тук въпроса, моля да ме насочите.
47 см е нашето, с матрака става към 62 см. Има 2 нива за монтиране на релсите, които държат матрака, при едното потъва с 5 см, при другото с 10 см.
Благодаря ви, човече и tasia.
Потъването на матрака /5 или 10/ предполагам не е конструктивно, а по-скоро естетически колко да се вижда матрака отгоре, права ли съм? Да уточня само че леглото ще е за 20 годишен младеж. Иначе раклата отдолу колкото по-голяма, толкова по-добре Smile
Може и на лични някой контакт на добър майстор за София, че още не съм намерила такъв.
Потъването си е баш конструктивно, за да не се измества матрака по време на сън и на сядане/ставане. Хубаво е да си изберете първо матрак и тогава да си правите леглото, т.к. има разлика дали ще купите 18 или 25 см матрак, и има вероятност, ако е по-висок, да стане прекалено голяма височина на леглото /с матрака/.

# 384
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И у нас е високо, към 70 и нещо сигурно. Така отдолу побира повече раклата, а и за мен е трудно да ставам от ниско заради болен гръбнак. Така е много удобно.
Нас също ни гледаха умно като го поръчвахме Simple Smile

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Потъването си е баш конструктивно, за да не се измества матрака по време на сън и на сядане/ставане.
За спалня не знам, защото там матрака е двоен, но за ъглови легла с размер на матрака 90/200 няма нужда, матрака да потъва в рамката Simple Smile Специално се консултирахме като правихме леглата в детската - матраците не влизат в основата и това беше задължително условие за мен

# 386
  • София
  • Мнения: 12 006
Потъването си е баш конструктивно, за да не се измества матрака по време на сън и на сядане/ставане.
За спалня не знам, защото там матрака е двоен, но за ъглови легла с размер на матрака 90/200 няма нужда, матрака да потъва в рамката Simple Smile Специално се консултирахме като правихме леглата в детската - матраците не влизат в основата и това беше задължително условие за мен
Ако леглото подпира със страници от 3 места матрака, може би няма да е проблем, но при спалня с една рамка /над възглавниците/ матрака би се разхождал според мен. Говоря за двулицев матрак с отделна подматрачна рамка. За еднолицевите мисля беше задължително за "влиза" в леглото с няколко см.

# 387
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Благодаря ви много за съветите.
Спрели сме се на такова легло

Ще бъде поръчка, заради цвета/ другите мебели са цвят череша със слонова кост/ и заради дълбочината. Мисля размер на дървената част 45 см, та с матрака става около 60см. Чудя се дали да поискам някакво разкрасяване тип тапицирана табла или втори по-светъл цвят пдч примерно ивица на  таблата...
Като направим стаята, обещавам, ще ви покажа как е станала. Е не е точно спалня, просто превръщаме доскоро детската в младежка Smile
Отворена съм за идеи. Боядисването почва в края на месеца.

# 388
  • Мнения: 13 188
Измерих спалнята - 70 см. е с матрака. Нарочно е така висока, за да няма  натоварване на кръста при лягането и ставането. Много е удобно.

# 389
  • Мнения: 1 941
Нашето е 66см. с матрака. Изключително удобно е високото легло. Не бих си причинила никога повече ниско легло.

Общи условия

Активация на акаунт