Всякакви въпроси относно съдомиялните - 18

  • 83 432
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Имам следния проблем с моята съдомиялна: преди 2-3 седмици забелязах, че се пълни вода, по-скоро връща вода.Измих старателно филтъра, мъжът ми прочисти канала, пуснах празен цикъл с препарат за почистване/това го правя всеки месец/. Една седмица не се пълнеше и мислех, че проблема е решен.Вчера обаче, отваряйки  да я заредя, дъното отново беше пълно с вода.Ако някой се е сблъсквал  с подобен проблем нека сподели своя опит.

Последна редакция: вт, 22 мар 2016, 17:10 от Кашмир

# 46
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам следния проблем с моята съдомиялна: преди 2-3 седмици забелязах, че се пълни вода, по-скоро връща вода.Измих старателно филтъра, мъжът ми прочисти канала, пуснах празен цикъл с препарат за почистване/това го правя всеки месец/. Една седмица не се пълнеше и мислех, че проблема е решен.Вчера обаче, отваряйки  да я заредя, дъното отново беше пълно с вода.Ако някой се е сблъсквал  с подобен проблем нека сподели своя опит.
Това си е за техник. Вариантите са 2:
1. имаш проблем със самата миялна - клапата която предотвратява връщането не работи /ако модела ти има, нз дали всички имат/ поне за това се сещам на първо време.
2. При монтаж на отходния маркуч в общ сифон с перална или мивка, има опасност от връщане на мръсна вода, особено ако са "закачени" неправилно.

# 47
  • София
  • Мнения: 43
При мен проблемът е следният: когато започне да излива вода мирише много силно на препарат в стаята, толкова много, че изобщо не може да се стои вътре. Ако някой е имал подобен проблем, моля за съвет. Виках водопроводчик - всичко си било ок с канализацията, обаждах се на Беко (току що е купена съдомиялната) и оттам ми казаха, че това не можело да е проблем на машината и въобще не поискаха да дойдат да погледнат.

# 48
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Благодаря Afrodita.Да, сифона е общ, а и машинката е вече на 8г., възможно е и клапата да се е развалила.Явно ще си трябва техник. Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 495
Между тези двете, коя бихте избрали:

https://zora.bg/aeg/f-55310vi0/28324

и

https://zora.bg/aeg/f-55600vi1p/28325

Освен 1 литър вода, разликата изглежда в тези : Система за впръскване на водата ProClean;Трета пръскалка за по-скъпата и AquaControl система;Система за подаване налягането на вода SensorLogic

Освен това между АЕГ и Бош коя бихте избрали?

Благодаря  bouquet

# 50
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
При мен проблемът е следният: когато започне да излива вода мирише много силно на препарат в стаята, толкова много, че изобщо не може да се стои вътре. Ако някой е имал подобен проблем, моля за съвет. Виках водопроводчик - всичко си било ок с канализацията, обаждах се на Беко (току що е купена съдомиялната) и оттам ми казаха, че това не можело да е проблем на машината и въобще не поискаха да дойдат да погледнат.

И аз мисля, че проблема не е в машината. Според мен, щом се случва само при изпомпване на водата, проблема във врзката при отводнението.
-маркуча не влиза хубаво в отводнителната PVC тръба
-тръбата PVC има някъде незапушен отвор/у-коляно/ или по-нагоре от съдомичлната е включена мивка без сифон и връща миризма през нея.
-маркуча или тръбата са спукани /малко вероятно е , защото щеше да се наводни, но не е невъзможно/

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
Между тези двете, коя бихте избрали:

https://zora.bg/aeg/f-55310vi0/28324

и

https://zora.bg/aeg/f-55600vi1p/28325

Освен 1 литър вода, разликата изглежда в тези : Система за впръскване на водата ProClean;Трета пръскалка за по-скъпата и AquaControl система;Система за подаване налягането на вода SensorLogic

Освен това между АЕГ и Бош коя бихте избрали?

Благодаря  bouquet

Бих избрала АЕГ, ако трябва да избирам от посочените - втория, иначе бих избрала този модел по ред причини, основните са:  събира 15 комплекта, има специална постака за чаши, с 1 програма повече, трета кошница за прибори, по-тиха е, разбпределението в кошниците ми изглежда по-удобно, най-долната перка е такава и т.н.

# 52
  • Мнения: 1 495
Afrodita, благодаря за отговора. bouquet
Не ми се иска принципно Беко, но от всичко изчетено по форума и от темата в която са гласували за марка съдомиялна, все пак се чудя дали да не вземем най-скъпия модел на Беко пред АЕГ или Бош.

Питам толкова, защото ужасно много се опарихме с един Евролукс. В повечето случаи не е измило нещо добре и е мъка всичко да се мие наново Sad.  И Миеле бих се навила да си взема, само да знам че няма да ми се налагат такива неща Sad.

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 16:48 от gingerina

# 53
  • Мнения: 3 137
Има ли проблем, ако в кухнята вградена фурна и вградена миялна се монтират една до друга? Сегашната ми фурна много силно се загрява понякога ... newsm78
И още нещо да ви питам, ако успеете въобще да ме разберете - новата ми кухня ще бъде Г-образна, като мивката ще е непосредствено до ъгъла на кухненските шкафове, а до нея искам да сложа миялната. Колко е минимално възможното разстояние между шкафовете и отворената врата на миялната, което ми е необходимо, като се гъзурча, за да я зареждам?  newsm78 Кухнята ми е много малка /бокс/ и всеки сантиметър ми е ценен ....

# 54
  • Мнения: 13 187
Afrodita, благодаря за отговора. bouquet
 И Миеле бих се навила да си взема, само да знам че няма да ми се налагат такива неща Sad.
Е, ако можете да си го позволите, не се замисляй.

# 55
  • София
  • Мнения: 12 006
Afrodita, благодаря за отговора. bouquet
Не ми се иска принципно Беко, но от всичко изчетено по форума и от темата в която са гласували за марка съдомиялна, все пак се чудя дали да не вземем най-скъпия модел на Беко пред АЕГ или Бош.

Питам толкова, защото ужасно много се опарихме с един Евролукс. В повечето случаи не е измило нещо добре и е мъка всичко да се мие наново Sad.  И Миеле бих се навила да си взема, само да знам че няма да ми се налагат такива неща Sad.
Ако можеш да си позволиш миеле купувай смело, но те са един друг ценови клас. Там най-базовите модели започват от около 2- 2500лв.  Ако имаш 3-4-5 хил.лв. за миялна ок.
Беко никога не бих избрала пред АЕГ или БОШ Naughty, ако ще и на една цена да са и бекото "на хартия", т.е. по харктеристики да е същото или с по-добри данни. Сега, ако средствата са ми много ограничени и трябва да се вместя в нискобюджетна марка, бих избрала беко пред мидея примерно.

# 56
  • Мнения: 176
Има ли проблем, ако в кухнята вградена фурна и вградена миялна се монтират една до друга? Сегашната ми фурна много силно се загрява понякога ... newsm78


при мен са една до друга доста години и не съм имала проблеми

# 57
  • София
  • Мнения: 3 789
Въпросче относно консумацията на електроенергия и ток, тъй като имаме малко " търкане" по темата колко много ни харчела миялната и видиш ли какви ни били сметките ( от домашната любимка).......
Моделът ни е Bosh SMS40E12EU/07. Енергиен клас ААА. В характеристики те пише, че консумира 1.02 киловатчаса ток и 10-11 литра вода. Обаче - това за един час ли е консумацията или за един цикъл на миене? Ползвам основно програма 65 градуса с продължителност 130 минути и чат- пат 70 градуса за 135 минути. Пускам през ден.

# 58
  • Мнения: 240
И аз това се чудех в началото, но според мен както е описано в книжката, консумацията трябва да е за цялата програма. Но нека и други да си кажат мнението

# 59
  • София
  • Мнения: 2 296
Това са осреднени стойности и по тях няма как да разбереш точно колко харчи твоята машина за един цикъл. За да знаеш колко точно харчи и да изчислиш в пари, трябва да измериш, има специални уреди, които се включват в контакта и в тях включваш щепсела на машината. Те показват моментната консумация.
В упътванията на домакинските уреди от сорта на перални, миялни и сушилни дават разход най-често на някаква икономична/еко програма. В момента, в който използваш автоматична програма, която си настройва функциите според замърсеността на чиниите, разходът ще е нагоре или надолу.
1 киловат принципно е суперскромно. Струва 13 ст. дневна тарифа. Дори и 3 кВч да харчи, сметни сама дали токът може да хвръкне до небесата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт