Италия 150

  • 71 086
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Данилу, аз те цитирах, само за да кажа, че голям бизнес има зад рекламите и продажби на филтри. инак, не знам какво е положението в Сицилия (нали си там ти, или бъркам?), затова не оспорвам ничие решение  Peace

Алекса, Смарта са грозни, да, но удобни за придвижване (паркиране) в център на голям град.

(Yakamoz, нищо общо няма между кърмене и чешмяна вода, зле съм се изразила  Laughing. просто, аз докато кърмех не давах вода, а после - чешмяна)

# 721
  • Мнения: 2 603
Хахахах ясно. Аз също не давам вода, но после мисля да давам чешмяна също.
Днес бях на зъболекар, нямам никакви поражения след бременността и 5 месеца кърмене. Само ще си правя едно чистене на зъбен камък. Имам обаче 2 разбити зъба от много време та се чудя дали да ги правя. Излиза ми към 400 евро да им сложа някакви коронки, които са само на половината зъб.

# 722
  • IT
  • Мнения: 3 704
Моят съвет е да ги правиш, защото зъбите са нужни цял живот
След бременността единият ми зъб, за жалост 6ти трбваше да бъде изваден, мисля да му слагам имплант, не ми се прави мост, защото ще ми се унищожат още два зъба.с намаления и не знам какво  ще  ми излезне 400 евро, а имам и още няколко за правене. Не мога вече да си позволя времево дълги ваканции в София за зъболекар.

# 723
  • MI
  • Мнения: 11 803
Деси, и според мен ги оправи, иначе ще продължат да се рушат и накрая хем ще те боли, хем ще платиш повече. Ако можеш да идеш в България при вашите ще спестиш много.

# 724
  • Мнения: 6 305
И за колите-догодина мисля да си подаря за р.д. един смарт, ужасно грозни са, обаче с тяхната големина са най-практични за паркинг.
Аз също трябва да си сменям колата, моята скоро ще закръгли 15 години. Много ми харесват Фиат 500, един определен модел, едва ли не съм я избрала вече. Обаче сегашната ми кола е Нисан Микра, който е железен, нулеви проблеми и нужда от поддръжка, та малко се притеснявам да я заменя с Фиат. Не знам, много са разпространени 500, все щеше да се разчуе, ако са капризни коли, така си мисля, но, пусто, нямам никой в близкото обкръжение с такава за впечатления от първа ръка. Вие имате ли някакви конкретни позитивни/негативни отзиви?

На мъжа ми колата е хибридна. 5 години добре се държи, аз я харесвам.

Алекс, много ми харесаха илюстрациите на Dino Buzzati, а не го знаех. Благодаря! Поръчах същата книжка от Амазон. Ако не хареса на сина ми, подозирам, че ще ù се радвам аз. Simple Smile

# 725
  • IT
  • Мнения: 3 704
На мен много ми хареса хибридната Тойота.  По едно време имахме Нисан микра наистина железни коли.
500 карат много тук, но нашите познати за жалост са все с ланчи или рена.
Утре ако не вали сутринта ще се упражнявам в квартала, неделя до 12 часа почти няма никой, а през седмицата ще пратя мъжа ми да пита в школата на 500 метра от нас. Почвам да мразя градския транспорт, в петък съм се прибирала 3 часа без 10 минути. В метрото е толкова нагъчкано, за зла беда ползвам това, което ходи до Ватикана. Как да сложа грим, като всичко се разтича по мен, трябва някой водоустойчив или пък по-елегантни обувки, като ме настъпят 38 пъти. За това ми е и важно да свикна да шофирам тук, 

На Дино Будзати книжката според мен си е подходяща и за възрастни деца, илюстрациите наистина са прекрасни. На български не съм я разглеждала, там е дорисувана от Кирил Златков. Странно е че цената и е почти еднаква, но българската е с твърда корица.

# 726
  • Мнения: 2 603
Те са си така отпреди бременността, просто пломбите са много големи и според този зъболекар с такива големи пломби зъба ще се разруши. Не е нещо, което да е развалено, нали. Обясниха ми че слагат нещо като капсула отгоре на зъба, който го държи цял. И аз мисля да ги оправя, че да не стане по-зле, ама имам време да помисля.
Мен ме е страх да ходя вече в София на зъболекар, след последния път където ми беше оставила умъртвен зъб недоизчистен от нерв и няма да ви казвам, че като дойдох в Италия се възпали и трябваше да похарча всичките си спестявания за лечение. Не че няма добри специалисти в София, но просто ме е страх къде ще попадна.

# 727
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Барбич, аз може да съм късметлийка, но съм карала 10 години фиат уно и още 10, панда, модел 2006 бензин/метан. никакъв проблем не съм имала и с двете, та сериозно си мисля, че това с италианските проблемни  коли си е някакъв (БГ?) мит. но си признавам, нищо не разбирам от коли, не се интересувам, за мен е важно да ме кара от точка А до точка Б и да ми харесва на цвят  Laughing (естествено, давам си сметка за някои разлики като взема кола в Щатите, но все пак, тук трудно бих навъртяла 4000км за 15 дена)

allexa... не знам как да ти го кажа, за да прозвучи успокояващо. не ми е ясен трафикът на Рим, но на мен ми се наложи преди 3 години да се откажа от кола за работа в Милано, просто беше невъзможно като трафик и часове. съответно, в началото, токчета и преобличане - в офиса. след няколко месеца с хиляда чанти и час и половина в посока, просто смених стила. работата ми го позволява, нямам дрес код и знам кога имам клиенти, за да се организирам. в началото ми беше терсене - аз и като бременна нямах равни обувки  #Crazy, но сега ми е кеф. може и по джапанки да се занеса в офиса  Laughing

Yakamoz, имам един зъб с огромна пломба, който преди 15-ина години се опитаха да ми кажат, че е за капсула. смених зъболекаря и познай? седи си с пломбата  Sunglasses много зависи от материала на самия зъб, моят позволи това, ако едно утре ще се наложи друго, ще е едно утре отложено с 15 години. много е важно да попаднеш на честен зъболекар, аз се доверявам сляпо на моя и нищо не може да ме накара да се лекувам в България.
(за сметка на това мъж ми си оправя зъби на частно в България, не при някакво светило, обикноевна зъболекарка, много е доволен и няма да се замисли да се върне при нея при нужда. та... шанс...)
при всички положения, не подценявай и оправяй каквото има за оправяне  Peace

# 728
  • Мнения: 2 603
На мен за втори път ми го казват това, но предния път нямаше просто как да стане. Това беше преди 2 години. В София мисля, че не ми бяха казали нищо за тези зъби. Ще го мисля тези дни,няма как. Не го подценявам в никакъв случай. Радвам се обаче, че след бременността нямам някакви поражения. Струва ми се голямо постижение хахахаха

# 729
  • Мнения: 6 305
Барбич, аз може да съм късметлийка, но съм карала 10 години фиат уно и още 10, панда, модел 2006 бензин/метан. никакъв проблем не съм имала и с двете, та сериозно си мисля, че това с италианските проблемни  коли си е някакъв (БГ?) мит. но си признавам, нищо не разбирам от коли, не се интересувам, за мен е важно да ме кара от точка А до точка Б и да ми харесва на цвят  Laughing (естествено, давам си сметка за някои разлики като взема кола в Щатите, но все пак, тук трудно бих навъртяла 4000км за 15 дена)
Супер, Феиам, мерси! Ще имам предвид ревютото ти Laughing (нали знаеш, като харесваш нещо, на човек малко му трябва Wink)
Моля ти се, и аз избирам по външен вид и цвят (+ автоматик за мен, моля, благодаря), затова понякога го удрям на съвест и питам наистина ли са тооолкова важни и другите критерии.

# 730
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Моята Фиат пунто я карам от 9 години. Почти никакви проблеми,но редовно я контролираме.
От дясно,според нов закон на пътно движение може да се изпреварва, но само ако пътните условия позволяват. Друг е въпросът,че понякога младежи ме изпреварват едновременно от ляво и от дясно  Joy smile3514 В събота два инцидента с Vespa ,младожове в гимназиална възраст. Единият ожулен,вторият видях само останки от превозното средство и каска на платното  ooooh!
Аз нямам проблеми за зъби,мм е в занаята . Когато дойдох тук си бях направила мост при един известен пловдивски зъболекар,но се наложи спешна смяна,че бяха направени........ #Crazy
 Корона на половин зъб newsm78 Ще питам мм дали е ефикасно .
За имплатн се искат много стотинки Wink а и костта ви да е подходяща,за да могат да инсерират болта,върху който да се монтира зъбчето . Но в края на краищата и те не са вечни,ако имате пародонтоза #Crazy като мен,уви Crossing Arms
Мисля,че смело крака към чейнета  Mr. Green

Последна редакция: пн, 19 сеп 2016, 11:28 от danilu

# 731
  • Мнения: 6 305
Не мисля, че е нов. Условията са пътят да е многолентов и става въпрос, че ако си в дясната лента и се изравниш с някой, който е отляво на теб, но кара по-бавно, имаш право да го подминеш. Не си длъжен да го заобикаляш отляво. Обаче нямаш право да изпреварваш отдясно (тоест да правиш маневри със слалом). Специално съм чела по въпроса, понеже няколко пъти изпадах в ситуация на магистралата да карам в някоя по-дясна лента и да застига някой, който се е разположил отляво, но си кара равномерно и бавничко Simple Smile))) и ако нямах възможност да го заобиколя отзад за изпреварване отляво, намалявах и зорлем карах по-бавно от него, само и само да не го минавам отдясно. ooooh! Адски тъпа ситуация е това, проверих и се оказа, че имам право да го подмина, разбира се. Както е описано в правилника, е съвсем разумно.
Виж, слаломистите, които постоянно лавират оттук и оттам, са ужасни, много е нагло и опасно това. Тези ме дразнят повече дори и от бързаците, присветкващи с фарове. Simple Smile)))) (ох, големи кретени има, цели категории:)))

# 732
  • IT
  • Мнения: 3 704
Спред мен в България проблем с италианските коли идва от там, че вземат някакви мега зле, поочукат ги пооправят ги на вид и леко на части и ги пускат. Няма как добра кола втора употреба да е примерно 5 6 хиляди евра и подобна на нея продавана в нашенско да е 5/6 хиляди лева. Даже един познат ме беше питал мога ли да му намирам такива коли, че било голяма далавера. Такова изкарване на пари е най/малкото гнусно.
То аз почти сигурно съм се насочила към смарта, ама и да не е смарт , подобно костенурчесто ще е и със 120 процента сигурност автоматик, заболя ме ръката в неделя със скоростите, а преди колко обичах. Наистина и аз се разтоварвах.
Фей, стила и аз го смених, днес даже си купих поредните ниски обувки, но някак градският транспорт е все по-ужасен. Уж с новата градоначалничка да се оправят нещата, то по-зле става, автобусите са много намалени, метрото е все пълно, новата линия която минава до нас е с най-странното разписание, общо взето гадая.В петък съм се прибирала 3 часа буквално. До офиса има платен паркинг на поносими цени, свободните места са много малко
danilu и аз знам, че костта може да го отхвърли, обаче как да разруша 2 здрави зъба за мост се питам, а трябва да го правя моя че е 6ти

# 733
  • MI
  • Мнения: 11 803
Алекса, просто в България се продават коли на много километри, които тук са непродаваеми. Нашата старата дето беше на 100 000 км и нямаше големи проблеми, я дадохме на продалия ни новата и само ни опрости таксите по прехвърлянето на новата кола. Вече бяхме говорили с други търговци докато търсихме кола, и те горе-долу толкова даваха. В България като гледах (заради баща ми), това би се таксувало като съвсем ОК кола и със сигурност щеше да струва доста повече. Аз от коли нищо не разбирам, но и мм каза че фиат почват да правят проблеми след 100 хил км, предполагам затова им се носи лоша слава в България.

Не знаех че костта може да отхвърли импланта, ужас!  Sick На мен досега ми се е налагало само 1 умъртвяване на нерв, дано не ми се налага нищо по-сериозно скоро че имам уплах от зъболекари.

# 734
  • Мнения: 8 526
Купуват се коли които имат проблем,в Бг от автовоза директо заминава при майстор.След това се пуска в продажба.Не напразно на дупничаните с автокъщите им казват реставраторите.Но като купиш колата,  ден два и се появява проблем

Наш познат си купи от така известните реставратори кола.До София ок после спряла.Оказало се ,че колата е с няколко проблема,най- елементарният е сменения софтуер.Примерно,купил си рено ,сложили ти софтуер на пежо,колкото да се прибереш и после да си чукаш главата.

Общи условия

Активация на акаунт